kauns Latvijas ārstiem!

 
Reitings 119
Reģ: 28.08.2014
Man trūkst vārdu vienkārši!

m.delfi.lv/calis/article.php?id=44906614
29.08.2014 17:30 |
 
Reitings 73
Reģ: 26.08.2014
Tad jau ir attīstība notikusi :D (atceros laikus, kad uz slimnīcu braucot bija jāņem tualetes paīrs līdzi)

Bet tāpat pašam jāgadā dzemdību komplekts, potes u.c mazulim. Igaunijā tas viss ir nodrošināts :D Aizej tik izspiest laukā :D
30.08.2014 09:54 |
 
Reitings 73
Reģ: 26.08.2014
UK gan veselības aprūpe galīgi pakaļa :D Atiekās pat pārdodās kaut kādi zobu labošanas komplekti :D Pagaidu blombes :D
30.08.2014 09:56 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Arī dzemdību komplekts nav obligāts .
30.08.2014 10:04 |
 
Reitings 356
Reģ: 22.10.2011
Vareetu domaat, ka aarzemees visus 100% izglaabj. Arii tur aarsti kljuudaas vai nezina kaa riikoties.
30.08.2014 10:14 |
 
Reitings 214
Reģ: 05.02.2013
Es uzskatu ka jebkur arsti var kludities, bet te jau ir jautajums par to ka Latvija dala vecmasu labak ar varu izspiedis bernu nedomajot par sekam, neka taisis keizaru pat ja arsts to ir rekomendejis.

Man vislabak patik Rezenbergas teiktais (Ja sievietei ir pretenzijas pret dzemdību vadīšanu, viņa varot vērsties attiecīgās instancēs) ,bet tad jau ir par velu.

Ervins Pati dzivoju UK un par medicinu nesudzos, protams, viss nav ideali, bet es labak arstejos seit neka Latvija
30.08.2014 10:35 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
UK gan veselības aprūpe galīgi pakaļa
Taisniiba.

Pati dzivoju UK un par medicinu nesudzos, protams, viss nav ideali, bet es labak arstejos seit neka Latvija
No sirds silti iesaku pardomat savu izveeli.
30.08.2014 10:43 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Es izlasīju to rakstu un palasīju arī komentārus ar citu pieredzēm, bija tur māmiņa, kas savu bērnu zaudēja. Man pašai jau 2 ārsti ir pateikuši, ka tad, kad vēlēšos mazuli, būs jārēķinās ar ķeizaru, un tad es iedomājos - aizbraucu ar visām savām izziņām uz slimnīcu un man tur pasaka - spied pati ārā, bāba, citādi nebūsi īsta māte!
30.08.2014 13:22 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Par UK medicinu ( dzemdibam vairak ) varu spriest tikai no pazinu stastita,kuri bija pilniga sajusma cik tur viss forsi. Gan dzemdibas, gan pec ap mammu un bernu cubinajas un attieksme lieliska .

Mums te tomer cits limenis,pie ka , ja javaino valsts.tadas algas medikiem,tas ir briesmigi.
30.08.2014 13:28 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Bet anyway, tas nenozime,ja mazas algas, tad jaklust par necilveku pret pacientiem. Ja reiz izvelejies palikt LV un stradat te, tad dari godam savu darbu,ne uz pacientiem savu neapmierinatibu.


Rakst sausmas. Spiede bernu ar rokam,kas mes kkados viduslaikos dzivojam. Drausmas.
Bet no otras puse, vini gribeja atrak to bernu ara dabut,lai nenosmok.
30.08.2014 13:31 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Es vispār brīnos par šo. Atliek vien atviegloti nopūsties - es, laikam esmu no tām laimīgajām, kas saņēma augstākās pilotāžas apkopi arī bez līguma, jo vienkārši paveicās ar personālu.
30.08.2014 13:34 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Skumji, ļoti. Tiešām jācer, ka bērnam viss būs tomēr labi..

Izlasīju un nolaidībai nav attaisnojuma. Kaut man vienmēr gribās ticēt tomēr, ka speciāli ārsti nevēlas mums darīt pāri vai padarīt par invalīdiem mūsu bērnus, neticu tam vienkārši.

Neskatoties uz algām vai citiem faktoriem, un grūti man tam noticēt būtu. Vai mēs zinām visus apstākļus? Ja nu ķeizaram jau bija par vēlu? Visas tēmas, kas saistītas ar jaundzimušajiem ir ārkārtīgi jūtīgas, lai kāds būtu iemesls, vainīgo meklēs vienmēr, tas saprotams.

Tomēr nepiekrītu šim, jo kļūdās visi. Mēs varam maksāt, lai būtu mierīgākas, bet tas nav garants, nu nav.
Tāpēc es labāk maksāju daudz, bet zinu, ka ārsts nekļūdīsies.
30.08.2014 13:36 |
 
Reitings 441
Reģ: 29.01.2009
Mani fascinē tas naivums, kas šeit lec ārā par dzemdībām ārzemēs- jā, jā, visur ir lieliski, visur bērns piedzimst viegli, bet problēmām, tikai ne Latvijā. Ja tik ļoti gribas neārtrauktu uķi puķi- slēdz taču dzemdību līgumu!Vai ja esi augsta riska grūtniece- dzemdē Stradiņos!

Un par šo konkrēto gadījumu arī nevar neko spriest pēc kaut kāda dzelteno lapu ekvivalenta internetā, kas visu uzrakstīs pēc iespējas saasinātāk. Pēc konkrētā gadījuma izmeklēšanas arī varēs spriest, vai bijusi nolaidība vai nē.

Ar nelielu atkāpi:
Pilnībā atbalstu pieņēmumu, ka jādzemdē pašai, izņemot gadījumus, kad ir augļa un iegurņa disproporcija, dzemdību vājums vai citi gadījumi, kad neatliekami jāatrisina dzemdības.
Jūs tiešām domājat, ka ķeizars ir risinājums visam? Būtu labāk padomājušas par komplikācijām, kas var būt pēc ķeizara. Vai neesat aizdomājušās par to, ka ja tas būtu labāks risinājums bērnam un mātei, tad ķeizars būtu jau sen apstiprināts kā standartmetode jebkuru dzemdību atrisināšanai?
30.08.2014 13:51 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Mani fascinē tas naivums, kas šeit lec ārā par dzemdībām ārzemēs- jā, jā, visur ir lieliski, visur bērns piedzimst viegli, bet problēmām, tikai ne Latvijā.


Piekritīšu. Līdzīgi gadījumi notiek arī citus, tikai par to neviens skaļi nerunā. Mums Latvijā daudziem ir kaut kā iegājies visu risinā ar televīzijas/sociālo portālu/avīžu starpniecību, tāpēc arī bieži vien var rasties maldīgs uzskats, ka citur ir labāk.
Lai arī pašas ģimenē ir slikta pieredze dzemdību ziņā, tomēr es neesmu pat ne reizi iedomājusies, ka varētu dzemdēt citur kā LV. Es noteikti maksāšu un slēgšu līgumu, bet dzemdēt citur nedošos.
30.08.2014 13:58 |
 
Reitings 165
Reģ: 16.07.2014
Jā, piekrītu, ka UK arī ir visādi, BET nav tās drausmīgās bezatbildības no ārsta puses. Kompensācijas tiek maksātas, sūdzības pieņemtas, darbs pārbaudīts..nez, vismaz pacients nav nolikts kaut kādas slaucamas govs statusā. Katrā ziņā "par kļūdām jāmaksā" princips darbojas, kas protams neizslēdz kļūdas kā tādas, bet vismaz cilvēka veselība ir kaut kādā vērtē.
30.08.2014 14:10 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Mani fascinē tas naivums

Pirms pus gada salauzu roku, pēc vairāku Latvijas ārstu domām viss ir perfekti sadzijis. Pēc Somijas ārstu domām - nepareizi sadzijis kauls nav perfekts, šobrīd jau gatavojos operācijai, kur šo Latvijas ārstu "perfektumu" centīsies izlabot!
Sauc to kā gribi - naivums vai kas cits, bet es labāk izvēlos dzemdēt vietā, par kuru nav tik daudz šausmu stāstu, nevis riskēju ar savu un topošā bērna veselību un dzīvību Latvijā! Un pat ja dzemdībās kaut kas noietu greizi, es labāk ar profesionāļiem cīnītos ar visām sekām, nevis Latvijā skrietu uz bez tabu, lai panāktu, ka kāds vispār uz manu pusi paskatās!
30.08.2014 14:31 |
 
Reitings 441
Reģ: 29.01.2009
Ļoti patika šis komentārs, labprāt īstenībā redzētu tv5 sižetu. vai var kaut kur to atrast?
neko no komentāriem nelasīju ne latviešu ne krievu valodā, bet noskatījos raidījumu, un sapratu tik to ka žurnālisti uzņēma sižetu ar ko pacelt vētru,bet paši par materiāla saturu neatbild, jo materiālā ir ļoti daudz pretrunu (saskaitīju vismaz 9). juridiskie jautājumi, kas skar medicīnas tēmu man nav sveši tāpat kā medicīniskie!!! nemeklēju nedz vainīgos nedz kādu attaisnoju- vienkārši objektīvs skats no malas.
1) par nosūtījumu uz ķeizargriezienu nelemj ne ģimenes ārsts, ne ginekologs kurš novēro grūtnieci!!! taisnība vien ir, to lemj iestādes ārsti izejot no katra konkrēta gadījuma, un šādas dzemdības pieņem Latvijā tikai ārsti un mājdzemdību vecmātes!!!
2) šķersguļā guļot tā apgalvo sievietes meita, vēl neviens bērns nav piedzimis!!! šeit bērns dzima tūpļa guļā (ar dupsi un kājām pa priekšu).
3) sieviete neiestājās Dzn ar aktīvu dzemdību darbību, bet gan šīs dzemdības tika ierosinātas, kas netiek veikts bez sievietes informēšanas un piekrišanas, un nejaukt lūdzu ar stimulāciju, kas ir pavisam cita darbība!!!
4) kas tās par zālēm ka sievietei nāk ģībiens? Oksitocīns- kas tiek lietots dzemdniecībā, lai pastiprinātu dzemdes saraušanos,un pie tūpļa dzemdībām stacionārā tiek lietots tikpat bieži kā pie parastām dzemdībām.
5) par to vilkšanu un spiešanu uz vēdera- jā ir tāds un saucas Brahta roku paņemiens pie tūpļa dzemdību pieņemšanas!!! pie šī paņēmien tiek veikts iegriezums- epiziotomija, bet materiālā skan vārds plīsumi.
6) visa sižeta laikā skan vārdi "bērns piedzima komā", bet sieviete saka ka pēc bērna izvilkšanas, izraušanas viņai bērnu uzlika uz vēdera. pat bez medicīniskās izglītības ir skaidrs ka bērnu kam ir nepieciešama tūlītēja reanimācija uz vēdera nevienam neliek!!!
7) bērnu aizveda uz 72h lai atpūstos, kas tas par jaunumu par kaut kādiem konkrētiem laikiem. vecāki kuru bērni ir dzimuši grūtāk labi zin ka neviens ārsts nekādus skaitļus nesauc, jo nezin cik ilgi kāda konkrēta terapija būs vajadzīga, un par atpūtu to nu galīgi nenosauksi ( visādi vadi, monitori).
8) bērns tika pārvests tādēļ, ka bērnu speciālisti DZn nav ķirurgi un viņu kompetencē nav veikt kaut kādas ķirurģiskas operācijas!!!
9) sižets tiek parādīts 27.08. bet filmēts mazliet ātrāk jo vēl ir montāžas lietas, tad pasakiet lūdzu kurš smagi dzimis bērns, kas it kā ir bijis komā, jau dzīvojas pie krūts, vannojas??? kāds teiks Dieva brīnums, es teikšu žurnālistu blefs, bet ārstu kompetenci lai vērtē Veselības inspekcija.
un atceramies ka mūsu bērnu veselība ir tikai mūsu pašu rokās UN KUR, UN AR KO, UN KĀ DZEMDĒT IR ARĪ MŪSU PAŠU LĪDZATBILDĪBA!!!
lai jauka diena, un izvērtējam daudz nopietnāk to ko mums pasniedz masu saziņas līdzekļi.
30.08.2014 14:35 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
sanjiita - cerams, ka Tu nestrādā veselības aprūpes jomā, ļoti negribētos ar Tevi saskarties
30.08.2014 15:02 |
 
Reitings 441
Reģ: 29.01.2009
Tas, ka es uzreiz nelecu kā vista līdzi vienam izbazūnētam viedoklim bez konkrētiem pierādījumiem kaut kā norāda uz mani kā sliktu speciālistu?

Nu ja tā, tad tiešām nenovēlu ar mani saskarties, lai kādā jomā es strādātu. :)
30.08.2014 15:09 |
 
Reitings 441
Reģ: 29.01.2009
Es taču neaizstāvu nevienu pusi, es aicinu padomāt, apsvērt situāciju, izvērtēt pretrunas, un tad kliegt pa visu pasauli, cik slikti ir ārsti Latvijā.

Šajā situācijā- varbūt jā, varbūt nē. Tas lai paliek attiecīgo instanču ziņā.
30.08.2014 15:11 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
linksy - no sirds žēl Tevis, ka izgāji cauri kam tādam, ceru, ka tagad Jums viss ir labi!
Par aprūpi runājot, māsas bērniņu nogādāja Stradiņos un tur ar aprūpēšanu pēcdzmedību laikā nebija problēmas - jā, kāda māsiņa bija īgnāka, neļāva pašai mazuli apģērbt (māsa jutās lieka), bet citas tieši pretēji - mācīja, gribēja, lai pati iet un tā.

No visām iesaistītajām personām Tukuma slimnīcā 80% parādīja neiecietīgu attieksmi.
Bija tā, ka pēc pagājušām 30 stundām mana māte zvanīja uz slimnīcu un teica, lai taču kaut ko dara, taisa ķeizaru, taču tur personāls atcirta, lai nejaucas un māsa pati pazvanīs, kad būs viss galā. Tā nu vēl pēc 10 stundām saņēmām ziņu, ka bērns jau Rīgā.
Visā šajā drausmīgu attieksmi izrādīja arī ginekoloģe, kura pēc pārstaigātas nedēļas vēl lika braukt mājās un gaidīt, un tad slimnīca vēl dzemdības marinēja 2 dienas, ka ūdeņi jau bija zaļgani. ginekoloģe zināja šo visu iznākumu (Tukums tak maza pilsēta, viss vienā ēka), bet neapvaicājās ne reizi, kā ir, vai viss labi. Pēc mēneša ar sms starpniecību aicināja uz pēcdzemdību vizīti, loģiski, ka māsa pie viņas neaizbrauca.
30.08.2014 16:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits