Karš Latvijā

 
Reitings 1010
Reģ: 29.01.2009
Skatoties uz to, kas notiek Ukrainā, tāpat stulbie Žirinovska izteikumi, Jums nav bail, ka varētu sākties karš arī pie mums?
28.08.2014 17:30 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Par iejušanos - varbūt tāpēc, ka viņš šeit dzīvo? Ja kas nepatīk - lūdzu, uz Krieviju, uz valsti ar ntajiem sasniegumiem. Cieņa, pieklājība, sapratne par to, ka uz svešām (ja reiz viņš nejūtas piederīgs Latvijai) mājām ar saviem noteikumiem nenāk.

Viņi (un arī es) savā uztverē ir pasaules pilsoņi - dzīvo, kur ir ērtāk, pierastāk. Arī man ir visa zemeslode, bet tas nenozīmē, ka man ir jāmācās izmirstošas, nepatstāvīgas un attīstībā atpalikušas tautiņas valoda tur, kur es izvēlos dzīvot. Cieņa šajā gadījumā ir lieta, kura ir JĀNOPELNA. Vai lavieši to ir pelnījuši? Manuprāt - nē. Tad, kad būsit izdarījuši mājasdarbus, lai varētu apgalvot pretējo, tad - varbūt ...
31.08.2014 01:36 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Par iejušanos - varbūt tāpēc, ka viņš šeit dzīvo? Ja kas nepatīk - lūdzu, uz Krieviju, uz valsti ar ntajiem sasniegumiem. Cieņa, pieklājība, sapratne par to, ka uz svešām (ja reiz viņš nejūtas piederīgs Latvijai) mājām ar saviem noteikumiem nenāk.
31.08.2014 01:30 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Man ir grūti saprast, vai tā raksta autors izliekas par nepārāk gudru, jo viņam tika pasūtīts šis raksts no SC puses, vai viņš vienkārši tāds ir.

Mums, Latvijai, ir problēma. Ukrainai ir problēma. Daudzām valstīm ir problēma, kuras vārds ir Krievija. Es teiktu, ka tas ir mūsu pienākums būt uzmanīgiem, piesardzīgiem, sargāt sevi. Kā saka, sargā sevi pats, tad Dievs tevi sargās. Mūsu apdraudējums ir tādi krievi kā tas vīrietis no Ludzas, kurš iesaka visiem nesēdēt mājās, bet nākt "atpūsties" - iznīcināt ukraiņus. Vai, jūsuprāt, viņš, viņam līdzīgie Latvijas, Krievijas u.c. valstu krievi nerīkotos tāpat Latvijas gadījumā? Es nezinu, cik vieglprātīgam jābūt, lai neuzskatītu šādu agresīvu lielvalsts politiku, ko piekopj Putins, un šādus sazombētus cilvēkus, kā Ludzas iedzīvotājs, par apdraudējumu. Kā te jau iepriekš minēja, citām valstīm ir labāks karaspēks utt., citas valstis nav bijušas okupācijā (kas dod klāt piesardzību un ar ko var beigties pašreizējā situācija), citās valstīs nav tāds krievu daudzums pie mums, tāpēc, protams, mums IR piesardzīgāka attieksme pret krieviem. Kas tieši tur nav saprotams?
Pozitīvs nacionālisms varētu sākties tad, kad šeit nedzīvotu tādi krievi kā tas vīrietis no Ludzas. Ja jūs domājat, ka šādus te, atļaušos teikt, nezvērus var pāraudzināt ar labām metodēm ("gribi krievu valodu kā otro valsts valodu? nu ņem, mums nav žēl! gribi krievu skolas? droši, ņem! utt."), tad, manuprāt, jūs atkal esat naivi. Pirms Ukrainas situācijas es arī cerēju, ka šis viss beigsies tad, kad, atvainojos, vecā paaudze nomirs, bet tagad izskatās, ka konkrēto (pasvītrošu, lai mani nevainotu par visu krievu nīdēju - ne visi ir agresīvi, protams!) krievu agresija ir nebeidzamais stāsts. Un es nejūtos vainīga par to, ka vēlos pasargāt savu valsti, tāpēc, PROTAMS, es uzskatu, ka vajag domāt par to, kādu pieminekli nojaukt, kādu valodu neizvēlēties par otro utt. Saprotams, ka tam visam līdzās vajag arī pozitīvo - vajag veicināt latviešu kultūras utt. attīstību, manuprāt, jāsavieno, jūsuprāt, "negatīvo" nacionālismu ar pozitīvo kopā.

Nacionālisms vispār ir puvusi ideoloģija, manuprāt, jo šķeļ sabiedrību. Grozi kā gribi, bet - šķeļ. Tieši tāpat kā pirmajā Latvijā latgalieši tautā tika nicināti, bet, kad ienāca krievi, ar lielāko prieku atriebās saviem pāridarītajiem, tieši tāpat šodien mūsu nacionālisti sarīda LV dzīvojošās tautas, kas eventuāli atvieglo jebkuram iekarotājam uzdevumu pakļaut sev teritoriju, lietojot principi "skaldi un valdi".
31.08.2014 01:19 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Neviens neapsaukās par urlu un okupantu cilvēku, kurš tāds nav. Ja krievs ir kaut cik iejuties latviešu vidū, viņam šādus apvainojumus nav jāklausās. Pat ja tie tiek izteikti, viņš tos neizjutīs kā sev veltītos.

Kādā sakarā lielas nācijas pārstāvim būtu jāiejūtas tādas aborigēnu tautas vidū, kura pat 22 neatkarības gados neko nav spējusi radīt un kurai tieši tad, kad ir izpļeckāts un izprihvatizēts PSRS mantojums, sākas neatrisināmas ekonomiskās problēmas?
31.08.2014 01:11 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Ukrainā krievvalodīgos neapspieda. Rezultātā krievi uzbrūk. Tā kā ir pilnīgi vienalga, apspied tu vai nē krievus, viņi vienalga uzbruks. Sasaistīt to ar valodas prašanu, neprašanu, ar sabiedrības attieksmi utt. ir muļķīgi.

Nē, Ukrainā valdošie kampa vēl nekaunīgāk, nekā mūsējie, pie tam - ne tikai Janukoviča klans, bet arī lielie prorietumnieciski demokrāti Juščenko un tā lecīga dāmīte (Timošenko ?) Kad nu netika vairs pie siles, tad bija jāsarīko Maidans, bet tas, kā dzīvo parastie ukraiņi visiem bija pie kājas. nesaskati līdzību ar LV?
31.08.2014 01:06 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
jenot, tu uzskati, ka péksnja iebrukuma/rakeshu uzbrukuma/ kara gadíjumá, lv armija paspés savákties un sákt aizsardzíbu? es domáju, nepaspés pat trauksmes signalizáciju ieslegt, jo atbildígá persona dzers kafiju tajá laiká... párák daudz ir redzéta lv armijas labáká dalja no iekshpuses, lai ticétu, ka no armijas ir káda jéga...
31.08.2014 01:03 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
... parūpējieties ar savu atrašanos valdošajā koalīcijā, godātie nacionālisti, lai no Liepājas un darbu citās valstīs atkal neaizbrauc bijušie Metalurga strādājošie ar visām ģimenēm un lai jūsu draugi - bagātie parādu piedzinēji arī neizdzen tautiešus no šīs valsts ar savu nekaunību un negausību. Paši vien vājināt latviešu pozīcijas pašu zemē ar savu darbību/bezdarbību, bet es saprotu, - lāpu gājienu uzrīkot ir gana vieglāk :-D.
31.08.2014 01:02 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
un ne tikai krievija, arí amerika, un vácija utt lv var noslaucít no zemes virsas... vienígais par ko jápriecájas - LV nevienu neinteresé. valdíba ir párák bailíga, lai darítu ko citu, ká tikai dibená líshanu citám valstím,- nespéj pat aizsargát savu produkciju, zemnieki iznícina razhu, jo viss párbázts ar polju precém, bet valdíbai vienalga, ka tik ''sabiedrotie'' apmierináti.... táda valts nevienu citu valsti neinteresé vairák, ká parasta izgástuve, kur realizét citur nevajadzígo produkciju...valsts bez sava viedoklja, vienmér pakártosies asv...bet, ja káds uzsáks karu, vai asv aizstávés lv? vienígi, ja ar gudrám runám #:D
31.08.2014 01:01 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Jā! Arī referendums par otru valsts valodu notika tikai un vienīgi, pateicoties VL vāktajiem parakstiem par latviešu valodu valsts skolās! Tik briesmīga un neganta akcija, ka šādi paši referendumi sinhroni notika arī Ukrainā un Dienvidosetijā! Redz, cik VL varena, ka tikai viņu aktivitāšu dēļ izraisa notikumus ne tikai Latvijā, bet arīdzan tuvējās postpadomju teritorijās!

Iestāstiet, nacionālisti, savai tautai, ka nav jādzīvo saskaņā ar izmirstošo rietumu vērtībām, bet - jālaiž pasaulē bērni, kā to dara no Marokas līdz Indijai, un problēma atrisināsies pati no sevis - parakstus nevajadzēs vākt.
31.08.2014 00:58 |
 
Reitings 49
Reģ: 30.08.2014
*skolas
31.08.2014 00:57 |
 
Reitings 49
Reģ: 30.08.2014
Nevajag apvainot Latvijas LV armiju LOL

Viņi prot labi apsargāt skoals Afganistānā un atmīnēt mīnas.
31.08.2014 00:57 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Ja Krievija gribēs, karš sāksies un, protams, Latvijai nekādu izredžu nebūs.
pareizák, ja krievija gribés Latvijas nebús :D normáli cilvéki saprot, ka LV armija nespéj nekam pretoties, jégas nekádas. un krievijai noslaucít lv no zemes virsas ir 2 minúshu jautajums, bet - vai krievija smérés rokas? diez vai,...
31.08.2014 00:55 |
 
Reitings 786
Reģ: 02.03.2014
Saprotams, ka tam visam līdzās vajag arī pozitīvo - vajag veicināt latviešu kultūras utt. attīstību, manuprāt, jāsavieno, jūsuprāt, "negatīvo" nacionālismu ar pozitīvo kopā.

+
31.08.2014 00:54 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
... un mūsu nacionālisti karogu vicināšanas, lāpu gājienu un visādu roku sadošanās ķēžu vietā labāk būtu savas tautas labā ar kko lietderīgāku nodarbojušies.
31.08.2014 00:52 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Man ir grūti saprast, vai tā raksta autors izliekas par nepārāk gudru, jo viņam tika pasūtīts šis raksts no SC puses, vai viņš vienkārši tāds ir.

Mums, Latvijai, ir problēma. Ukrainai ir problēma. Daudzām valstīm ir problēma, kuras vārds ir Krievija. Es teiktu, ka tas ir mūsu pienākums būt uzmanīgiem, piesardzīgiem, sargāt sevi. Kā saka, sargā sevi pats, tad Dievs tevi sargās. Mūsu apdraudējums ir tādi krievi kā tas vīrietis no Ludzas, kurš iesaka visiem nesēdēt mājās, bet nākt "atpūsties" - iznīcināt ukraiņus. Vai, jūsuprāt, viņš, viņam līdzīgie Latvijas, Krievijas u.c. valstu krievi nerīkotos tāpat Latvijas gadījumā? Es nezinu, cik vieglprātīgam jābūt, lai neuzskatītu šādu agresīvu lielvalsts politiku, ko piekopj Putins, un šādus sazombētus cilvēkus, kā Ludzas iedzīvotājs, par apdraudējumu. Kā te jau iepriekš minēja, citām valstīm ir labāks karaspēks utt., citas valstis nav bijušas okupācijā (kas dod klāt piesardzību un ar ko var beigties pašreizējā situācija), citās valstīs nav tāds krievu daudzums pie mums, tāpēc, protams, mums IR piesardzīgāka attieksme pret krieviem. Kas tieši tur nav saprotams?
Pozitīvs nacionālisms varētu sākties tad, kad šeit nedzīvotu tādi krievi kā tas vīrietis no Ludzas. Ja jūs domājat, ka šādus te, atļaušos teikt, nezvērus var pāraudzināt ar labām metodēm ("gribi krievu valodu kā otro valsts valodu? nu ņem, mums nav žēl! gribi krievu skolas? droši, ņem! utt."), tad, manuprāt, jūs atkal esat naivi. Pirms Ukrainas situācijas es arī cerēju, ka šis viss beigsies tad, kad, atvainojos, vecā paaudze nomirs, bet tagad izskatās, ka konkrēto (pasvītrošu, lai mani nevainotu par visu krievu nīdēju - ne visi ir agresīvi, protams!) krievu agresija ir nebeidzamais stāsts. Un es nejūtos vainīga par to, ka vēlos pasargāt savu valsti, tāpēc, PROTAMS, es uzskatu, ka vajag domāt par to, kādu pieminekli nojaukt, kādu valodu neizvēlēties par otro utt. Saprotams, ka tam visam līdzās vajag arī pozitīvo - vajag veicināt latviešu kultūras utt. attīstību, manuprāt, jāsavieno, jūsuprāt, "negatīvo" nacionālismu ar pozitīvo kopā.
31.08.2014 00:51 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Gribi parunaat par latvieshu izdariibaam un Kangara dveeseleem? Kas chekai nodeva cilveekus? Neba kaiminjdziivoklii dziivojoshais Vanja, bet gan maaciica Liiga vai draudzene Liene. Cik latvieshi nenodeva informaaciju krieviem par tiem cilveekiem, kuri sleepaas no izveshanas? Tostarp, miesiigie beerni, braalji, radi, labaakie draugi.
Tikai nevajag bakstiit ar pirkstu uz visiem krieviem deelj taa, ka kaut kaada tirgus bodes iipasniece iespeera ukrainietei.

Cilvēki bija iebiedēti, ja nenodosi kaimiņu, pašu aizvedīs un Sibīriju. Tāda bija skarbā realitāte. Tā ka - tur vispār nav ko salīdzināt.

Vai tad kas ir mainījies? Skatieties, vēl nekas nav sācies, bet pilns internets ar komentiem tipa ja NATO nenāks palīgā, tad jābēg uz ātrāko. Latviešiem NAV nācijas. Katrs ir par sevi, neraugoties uz to, ka bija veseli 22 gadi, lai vismaz kautko sāktu darīt. NAV. Atnāks krievi, pabiedēs bailīgākos, un sāksies viss atkal no sākuma. Vēlāk varēsiet bļaut par netaisnībām un represijām. Jūsu pašu zem papēža tupošie vīrieši, biksēm trīcot, uz kaimiņiem norādīs.
31.08.2014 00:50 |
 
Reitings 786
Reģ: 02.03.2014
Vai arī Astra, Berklavs, Rožkalns un citi nacionālās pretošanās kustības dalībnieki atbilst šim Tavam izteiktajam slēdzienam?


Nevis slēdzienam, bet viedoklim.

Latviešu esošajam politiskajam nacionālismam nav pozitīvas programmas. Tas gandrīz pilnībā sastāv tikai un vienīgi no rusofobijas.

Latvijas politiskais nacionālisms nerunā par to, cik mēs esam sasnieguši un kā mēs varētu sasniegt vairāk. Latvijas politiskais nacionālisms runā tikai par to, cik bīstami ir krievi un Krievija, un ko visu tikai viņi mums nav nodarījuši, dara un, visticamāk, darīs nākotnē.

Latvijas politiskajam nacionālismam ir tikai negatīva programma. Tas domā kategorijās - kādu pieminekli nojaukt, nevis par to, kādu pieminekli uzcelt. Tas domā, kā kaut ko aizliegt un ieriebt krieviem, nevis kā palīdzēt latviešiem.

Latvijas politiskais nacionālisms nav vērsts uz to, ko mēs, latvieši, varētu izdarīt labāk, vairāk, uz to, kā palīdzēt saviem talantīgākajiem zinātniekiem un māksliniekiem, kas vairo mūsu nācijas spēku un atpazīstamību, mūsu nacionālistu pienesums kultūrai ir viens īslaicīgs vissliktākais kultūras ministrs, kāds jebkad bijis.

Mūsu nacionālistu rūpes par valodu nesniedzas pat tiktāl, lai valsts izveidotu vienu kaut cik kārtīgu latviešu valodas vārdnīcu, lai finansētu latviešu literatūru, kino, brīnišķo tēlotājmākslu un teātri. Nē, nekas tāds nerūp mūsu tūdaliņiem, viņi vienmēr ir vērsti uz kaut ko negatīvu, lai apkarotu nepareizas filmas, sodītu skolotājus par nepareiziem uzskatiem, piespiestu kādu ar varu mācīties to, ko tas negrib mācīties, utt.

Latviešu nacionālisms kā rusofobijas paveids ir nesaraujami sevi sapārojis ar krievu labsajūtu. Tas it kā paredz, ka latvietis jutīsies labi tikai tad, ja krievs jutīsies slikti un nekā savādāk.

Nacionālistu runās klausoties ir skaidrs, ka tikai kaut ko darot ar krieviem var palīdzēt latviešiem.
http://www.puaro.lv/lv/politikas-raksti/jurgis-liepnieks-kads-nacionalisms-mums-butu-vajadzigs/1&pg=12

Un vēlreiz vēlos uzsvērt, ka tas nav ne spriedums, ne fakts, bet gan viedoklis, kuram piekrītu.
31.08.2014 00:30 |
 
Reitings 115
Reģ: 05.01.2014
Musdienu nacionaalisms loti bieži vairs nav pozitiivs lepnums par savu identitaati bet negatīva attieksme pret citaam.
30.08.2014 23:44 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Es gan teiktu, garīgi veselam. Jo tikai nelīdzsvarots cilvēks, spēs pielietot emocionālu,jeb fizisku vardarbību pret cilvēku, kurš piederīgs pie citas - tautības, reliģijas, seksuālās orientācijas u.t.t. Nacionālisti, skinhedi - tie ir slimi cilvēki.

Ceru, ka saprati, ka nedaudz aprakstīji arī sevi - attiecinu to uz emocionālo vardarbību internetā.
30.08.2014 23:30 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Haha, meklēju bildes par Ukrainas tēmu un atradu:



:D
30.08.2014 23:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits