Karš Ukrainā nu ir sācies!

 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
28.08.2014 16:57 |
 
Reitings 131
Reģ: 03.06.2011
Tātad, spriežot pēc viedokļiem, ziņas no krievu medijiem raksta it kā melus, bet BBC, CNN un (it īpaši) mūsu TVNET raksta patiesu informāciju? Par objektivitāti aizmirstiet! Domāšanas vienpusība, meitenes.
28.08.2014 20:36 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Kādu tiesību tad viņiem nav? Kuras tiesības tieši pārkāpj latvietis, kurš neatbild krievam krieviski?


Es nerunāju par tiesību pārkāpšanu, es runāju par cilvēcīgo faktoru un viss parastākajām pieklājības normām. Ja krievs cenšas runāt Latviski, bet diemžēl tās zināšanas nav tik labas, vai tad cilvēcīgi nebūtu ar viņu sarunāties krieviski ja tavas zināšanas krievu valodā iespējams ir labākas? Ir tak arī cilvēki kam ar valodām vienkārši neiet un tādi nav ne tikai Latvijā, bet gan visā pasaulē.
28.08.2014 20:36 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
ja Krievija iebruks Latvijā, tad nešķiros, kurš krievs kurš latvietis-šaus... un būsi pa ceļam lodei tad tā trāpīs tev Krievi, kas šeit dzīvo to nesaprot, ka uz viņiem jau arī šaus ja te sāksies karš... muļķu bars!


Cik debilam ir jabut, lai kko tadu izvemtu. Es atvaibojos par rupjibu, bet tas ir arprats ta domat. Idiotisms.
28.08.2014 20:39 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Ja krievs cenšas runāt Latviski, bet diemžēl tās zināšanas nav tik labas, vai tad cilvēcīgi nebūtu ar viņu sarunāties krieviski ja tavas zināšanas krievu valodā iespējams ir labākas?


Ja viņš cenšas runāt latviski, bet tik labi vēl nesanāk, tad jau viņš būs tikai priecīgs, ja treniņa nolūkos latvietis ar viņu runās latviski! Kā citādāk tad viņš uzlabos savas zināšanas? :)

Mana dzīvokļa saimniece ir ukrainiete, runā latviski ar jūtamu akcentu. Reiz bija atbraukuši gāzes meistari - latvieši, kuri, dzirdot viņas akcentu, uzreiz pārgāja uz sarunu krieviski. Viņa pēc tam bija apvainojusies un jautāja man, vai tiešām viņas latviešu valoda ir tik slikta, ka jārunā krieviski, jo krieviski viņa, loģiski, runāt nevēlas, mīl Latviju un tā.
28.08.2014 20:40 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nina, kaa tad... Es vispaar esmu latviete, bet dazhreiz domaaju, ka latvieshiem buutu "veseliiga" krievu valodas kaa otras valodas liidzpastaaveeshana. Man nav gruutiibu sarunaaties shajaas valodaas... Gan jau ne es viena taadaa un noteikti, ne viens vien krievvalodiigais, kur perfekti paarzin latvieshu valodu, ir preceejies ar latvieti un straadaa valsts iestaadee nobalsoja par to, lai buutu shii otraa valoda.
Un tas, ka ir veelme peec otras valodas, nenoziimee, ka atbalsta Putinu un grib kljuut par Krievijas dalju.
Cilveeki ir dazhaadi un domaashana arii daudziem atshkjiras. Katram ir savi iemesli un nav visi vienaadi - tikai putinisti vai tikai patrioti.
28.08.2014 20:40 |
 
10 gadi
Reitings 154
Reģ: 31.01.2010
Melns, mlan sanāk bieži kontaktēties ar dažādiem tūristiem, arī no Krievijas. Un daudzi no viņiem jautā, kā ir tas vai šis vārds mūsu valodā ar interesi. Ja cilvēks ciena citas kultūras un valodas, viņš cienīs arī mazās valodas, neskatoties, cik un kas runā šajā valodā. Kuram šīs apziņas nav, tam nav. Es cienu krievu valodu, tās bagāto mantojumu, bet tas nevienam nedod tiesības apvainot mazākās valodas. Jā, esam maz, bet esam .
28.08.2014 20:41 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.04.2010
Vēl - nesen gāju Gaiļezerā pie ārstes, uzrunāju viņu latviski, šī man saka - zdravstvuitje (atvainojos par rakstību) un pēc tam pus-salauzītā latviešu/krievu valodā turpina konsultāciju. WTF.



Pie vienas vietas kaut kādas pārdevējas, bet šis gan nav pieļaujami. Ārstam IR jāprot un jārunā valsts valodā. Šāda situācija nav pieļaujama un normāla.
Es noteikti sūdzētos, jo esmu latviete, kas Latvijā aizgājusi uz slimnīcu un gribu, lai ar mani runā valsts valodā, kā tam ir jābūt. Ja es būtu pie ārsta Krievijā, tad būtu cita runa, bet šeit ir Latvija. Nevēlētos iet pie ķirurga, kurš nejēdz latviski. Man būtu šaubas par to, kā viņš vispār spējis latviešu universitāti pabeigt un vai viņš vispār sajēdz, ko dara.
28.08.2014 20:42 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Kam man mācīties valodu, kurā runā mazāk par 1 milj,. cilvēku, kuru turklāt paliek arvien mazāk un mazāk? Cieņa pret sevi ir jānopelna, godātie latvieši un latvietes. Un šo mājas uzdevumu jūs vēl ne tuvu izpildījuši neesat.


Es atvainojos, Latvijā IR jāzin valsts - latviešu - valodu.
Ja vēlies runāt tikai krieviski un latviešu valodu apgūt nevēlies - pārcelies uz dzīvi Krievijā, kur neviens neliegs 24/7 sarunāties TĀS valsts oficiālajā valodā.
28.08.2014 20:43 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Neons, nu tavas domas es jau zinu no citām diskusijām, tāpēc par tevi es nediskutēšu. Principā tāpēc jau es teicu, ka normāli cilvēki, kuri jūtas iejutušies latviešu vidē, šādas izvēles neizdarītu. Tas, ka pārējie izdarītu, tas jau skaidrs.
Un tas, ka ir veelme peec otras valodas, nenoziimee, ka atbalsta Putinu un grib kljuut par Krievijas dalju.

Tas tieši to arī nozīmē, ja prot padomāt tālāk par to vienu savu gājienu - balsošanu.
28.08.2014 20:44 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Spīdola

Civilizēti cilvēki izvēlas runāt tajā valodā kurā ir vieglāk komunicēt, ja lūk tu pati nepārzini to otru valodu tad tā ir cita lieta, tad jau nav brīnums ka tev ir iebildumi.
28.08.2014 20:45 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
ja Krievija iebruks Latvijā, tad nešķiros, kurš krievs kurš latvietis-šaus... un būsi pa ceļam lodei tad tā trāpīs tev Krievi, kas šeit dzīvo to nesaprot, ka uz viņiem jau arī šaus ja te sāksies karš... muļķu bars!


Cik debilam ir jabut, lai kko tadu izvemtu. Es atvaibojos par rupjibu, bet tas ir arprats ta domat. Idiotisms.

Mi amor, neesi tik kategoriska. Redzi, ir tīri labi, ja saproti krieviski, runā un kontaktē ar vietējiem krievvalodīgajiem! labi, jo es, runājot un interesējoties, esmu nonācis pie secinājuma, ka, neskatoties un izrādīsanos un tēlošanu, mūsējie un citi savulaik izbraukušie krievi un viņu pēcteči Krievijā netiek uzskatīti par savējiem. Tāpēc es nepavisam nebrīnītos, ja vietejo krievu eiforiju pēc KF iebrukuma šeit ļoti ātri nomainītu vilšanās. Attiecīgi - no otras puses nekāda brāļošanās arī visticamāk nenotiks.
28.08.2014 20:46 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nina, bet tevii kuusaat kusaa naids pret citaadi domaajoshiem! Ne manii, bet tieshi tevii! Es norakstiishu to uz jauniibas maksimaalismu, preteejaa gadiijumaa - tu esi nepatiikams cilveeks savaa buutiibaa. Jaa, nacionaalisti un patrioti ir sameeraa riebiigi cilveecinji, kuriem ir klapes uz aciim kaa taadiem religjioziem fanaatikjiem... ;)
28.08.2014 20:48 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Spīdola

Civilizēti cilvēki izvēlas runāt tajā valodā kurā ir vieglāk komunicēt, ja lūk tu pati nepārzini to otru valodu tad tā ir cita lieta, tad jau nav brīnums ka tev ir iebildumi


Kā latvietim var būt vieglāk komunicēt ar ukrainieti krieviski, ja šī ukrainiete pārzina latviešu valodu labā līmenī un nevēlas runāt krieviski?

Kas attiecas uz otro piebildi, tad tas ir galīgi garām, jo krievu valodu pārzinu ļoti labi - vidusskolas atestātā apaļš 10. Neviena valoda, ko cilvēks zina, nekaitē, taču tas nenozīmē, ka to vajadzētu lietot, saskarsmē ar Latvijā dzīvojošiem Latvijas krieviem, kuriem ir jāzina latviešu valoda.
28.08.2014 20:49 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Melns, mlan sanāk bieži kontaktēties ar dažādiem tūristiem, arī no Krievijas. Un daudzi no viņiem jautā, kā ir tas vai šis vārds mūsu valodā ar interesi. Ja cilvēks ciena citas kultūras un valodas, viņš cienīs arī mazās valodas, neskatoties, cik un kas runā šajā valodā. Kuram šīs apziņas nav, tam nav. Es cienu krievu valodu, tās bagāto mantojumu, bet tas nevienam nedod tiesības apvainot mazākās valodas. Jā, esam maz, bet esam .

Es atvainojos, Latvijā IR jāzin valsts - latviešu - valodu.
Ja vēlies runāt tikai krieviski un latviešu valodu apgūt nevēlies - pārcelies uz dzīvi Krievijā, kur neviens neliegs 24/7 sarunāties TĀS valsts oficiālajā valodā.

Es ļoti šaubos, vai jūs, dzīvojot Austrālijā, mācītos vietējo aborigēnu valodu! Tas tā - līdzība, lai saprastu uz savas ādas.
28.08.2014 20:50 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Jaa, nacionaalisti un patrioti ir sameeraa riebiigi cilveecinji, kuriem ir klapes uz aciim kaa taadiem religjioziem fanaatikjiem...


wow. Un Putina pakaļas bučotāji, PSRS slavinātāji būtu tie jaukie cilvēki, kuru sirdis pildītas ar tīru mīlestību, atšķirībā no tiem ļaunajiem, riebīgajiem patriotiem, kas uzdrošinās savā valstī vēlēties sarunāties savā valodā un neuzskata, ka nepieciešams krieviem pakaļas bučot? Putinistiem nemaz nav klapes uz acīm, ko nu, nēē.
28.08.2014 20:54 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Spīdola

Dod man 100 šādus piemērus un tad runāsim, ar vienu konkrēto piemēru tu mani nepārliecināsi. Jo viss nav tikai melns un balts, ir arī pelēkais pa vidu.
28.08.2014 20:54 |
 
Reitings 115
Reģ: 05.01.2014
Tas ir traki. Man žēl tos bērnus un sievietes kurām tas viss ir jāpiedzīvo.
28.08.2014 20:57 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Nina, bet tevii kuusaat kusaa naids pret citaadi domaajoshiem! Ne manii, bet tieshi tevii! Es norakstiishu to uz jauniibas maksimaalismu, preteejaa gadiijumaa - tu esi nepatiikams cilveeks savaa buutiibaa. Jaa, nacionaalisti un patrioti ir sameeraa riebiigi cilveecinji, kuriem ir klapes uz aciim kaa taadiem religjioziem fanaatikjiem...

Pag.. to nesaka pārliecinošā kristiete jebšu reliģioza fanātiķe? :D

Un, protams, jāpievienojas Still komentāram.
28.08.2014 20:59 |
 
10 gadi
Reitings 154
Reģ: 31.01.2010
Es nemācītos aborigēnu valodu. BET es neteiktu, ka tā ir suņu valoda, kura nav pelnījusi pastāvēt. Cienīt citas valodas nenozīmē, ka būtu tās visas jāapgūst. Tas nozīmē respektēt mītnes zemes valodu, bet saskatīt labāko arī citās valodās. Es saprotu, ka Latvijā ir cilvēki ,kas nezin valsts valodu vispār. Tas patiesībā ir ļoti skumji, jo es nevaru iedomāties, ka varētu dzīvot gadu desmitus, piemēram, Spānijā un nezināt spāņu valodu itin nemaz. Jau esot ceļojumā, dažās dienās var iemācīties pamatlietas. Man liekas, ka kulturālam cilvēkam ir interesanti iemācīties ko jaunu.
28.08.2014 21:00 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
wow. Un Putina pakaļas bučotāji, PSRS slavinātāji būtu tie jaukie cilvēki, kuru sirdis pildītas ar tīru mīlestību, atšķirībā no tiem ļaunajiem, riebīgajiem patriotiem, kas uzdrošinās savā valstī vēlēties sarunāties savā valodā un neuzskata, ka nepieciešams krieviem pakaļas bučot? Putinistiem nemaz nav klapes uz acīm, ko nu, nēē.

Paraadi man te forumaa kaut vienu tik agresiivu Putinisti, kura par katru cenu saka, ka LV ir pelniijusi karu un kaut nu aatraak tas notiktu! Tas, ka viedoklji ir dazhaadi, tas nenoziimee, ka te kaads nemiil savu valsti kaa valsti. Vienkaarshi ir reaali domaajoshi cilveeki, kuri necenshaas ar putaam uz luupaam mesties uz lielgabala kailaam kruutiim... Tachu, apmaatie patrioti tos zaakaa par gleevuljiem, nodeveejiem, putinistiem, PSRS slavinaataajiem u.tml. Vai nav absurdi?...
28.08.2014 21:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online

 
Šobrīd nav neviens reģistrēts profils portālā!