LU vai kas cits....

 
Reitings 18
Reģ: 20.03.2012
Studentes, kā jūs domājat, vai tas ir apkaunojoši universitātes grāda vietā iegūt kādu profesiju?

Man pašreiz traka situācija, ar vecākiem notiek skandāli. Tie vēlas piespiest mani studēt, ko es nevēlos. Nav tā, ka studiju temats man pavisam neinteresētu, taču pazīstams cilvēks jau studē tai pašā fakultātē un programmā un no viņa stāstītā saprotu, ka tik ļoti padziļināti šo tēmu apgūt es tomēr nevēlos.

Tā vietā es gribētu iegūt kādu profesiju, saista manikīra vai friziera profesijas. Vecāki ir kategoriski pret to un uzskata, ka tās ir vecu tantiņu un neveiksminieku profesijas.
28.08.2014 15:55 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
tiešām? man gan šķiet, ka labi meistari nopelna pat ļoti pieklājīgi.


Bet tādi labi meistari ir ĻOTI DAUDZ, lūk ja tu būtu unikāla, piemēram ar tādām spējām un izdomu kāda nebūtu nevienam citam, tad būtu vērts to mācīties jo savādāk būs grūti atrast gana labu darbu ar šo profesiju.
.
.
Šīs ir tikai izglītības iespējas RVT, bet ja paskatītos vairāk šo Eiropas piedāvāto programmu tad saderu ka varbūt tur pat būs vel vairāk programmas kuras piedāvā citas skolas :)

Dzelzceļa transporta pārvadājumu organizācijas un kustības drošības tehniķis (mācību ilgums - 1,5 gads, iepriekšējā izglītība - 12 klases);
Poligrāfijas ražošanas tehniķis (mācību ilgums - 1,5 gads, iepriekšējā izglītība - 12 klases);
Iespieddarbu digitālā noformējuma speciālists (mācību ilgums - 1,5 gads, iepriekšējā izglītība - 12 klases);
Ofseta iespiedējs (mācību ilgums - 1,5 gads, iepriekšējā izglītība - 12 klases);
Iespieddarbu apstrādes speciālists (mācību ilgums - 1,5 gads, iepriekšējā izglītība -12 klases);
Kokapstrādes tehniķis (mācību ilgums - 1,5 gads, iepriekšējā izglītība - 12 klases);
Koksnes materiālu apstrādātājs (mācību ilgums - 1 gads, iepriekšējā izglītība - 9 klases);
Lietvedis (mācību ilgums - 1 gads, iepriekšējā izglītība - 9 klases);
Programmēšanas tehniķis (mācību ilgums - 1,5 gads, iepriekšējā izglītība - 12 klases);
Datorsistēmu tehniķis (mācību ilgums - 1,5 gads, iepriekšējā izglītība - 12 klases);
Transporta pārvadājumu komercdarbinieks (mācību ilgums - 1,5 gads, iepriekšējā izglītība - 12 klases);
Automehāniķis (mācību ilgums - 1,5 gads, iepriekšējā izglītība - 12 klases);
Elektrotehniķis (mācību ilgums - 1,5 gads, iepriekšējā izglītība - 12 klases).
28.08.2014 16:23 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Ej studēt! Ja tomēr pēc studiju pabeigšanas nesaistīs darbs, varēsi iet kursos un strādāt skaistumkopšanas jomā tāpat - būs tāds kā B variants. Bet iespējams, ka tev tagad tikai liekas, ka tevi neinteresēs filoloģija, iesi visam cauri pati, būs citas domas un viss mainīsies par 180 grādiem.
28.08.2014 16:25 |
 
Reitings 1045
Reģ: 29.05.2014
tomēr tas nav darbs, kas apmaksā rēķinus un ar kuru tu spētu uzturēt sevi, kur nu vēl ģimeni.

Nu nesaki viss tā, gan manikīra, gan friziera meistari pelna ļoti labi, it īpaši, ja ir labi meistari, jo ar laiku ir vairāk un vairāk klientu.

P.S. Bet autorei iesaku mācīties universitātē, skaistumkopšanas profesijas varēsi iegūt kursos :) Ļoti labi saprotu tevi, jo arī mani vecāki spieda iet mācīties to, ko novēlos, bet es arī aizgāju, ir grūti mācīties to, kas nepatīk.. tāpēc labāk izpēti citas studiju programmas un izvēlies to, kas tev patīk vai kaut nedaudz interesē.
28.08.2014 16:26 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
Nu nesaki viss tā, gan manikīra, gan friziera meistari pelna ļoti labi, it īpaši, ja ir labi meistari, jo ar laiku ir vairāk un vairāk klientu.
Reti, kuri ir tie, kuri pelna ļoti labi. Esmu strādājusi 2 salonos un abos kolēģi dalījās ar pieredzēm. Visi teica, ka šis nav ģimeni uzturošs ienākumu avots. Darbs ir ļoti smags. Vairāk un vairāk klientu arī neko daudz nedod, ja esi pārguris pēc darba, jo nācies tik daudz cilvēkus izlaist caur savām rokām. Nu nav tas sapņu un dzīves darbs. Saku, ka meitene, ja grib, protams, var mācīties par frizieri, manikīri. Vienkārši šīm lietām nav jāaizstāj pilnvērtīgu izglītību.
28.08.2014 16:34 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Es uzskatu, ka labāka ir universitāte, bet ne vecāku spiesta, jo jaizvēlas pašai to, kas patīk, nevis ko kāds uzspiež - no tādas izglītības tāpat baigā jēga nebūs un neizmantosi.

+
Pabeidz augstskolu, lai Tev ir diploms, un tad varēsi arī par frizieri mācīties. Manuprāt, drīz (~10 gadu jautājums) augstskolas izglītība būs tikpat parasta kā tagad vidusskolas izglītība. Tādā gadījumā uz cilvēku, kam tādas nav, darba devējs varētu skatīties visai šķībi. Laikam es Tavā vietā izvēlētos studēt kaut ko, kas kaut attāli varētu noderēt Tevis izvēlētajā profesijā - piem. medicīna, dizains utt
28.08.2014 16:35 |
 
Reitings 18
Reģ: 20.03.2012
Tas ir ļoti maldīgs uzskats. Tiešām, tavuprāt, interjera dizainerim, pavāram, šuvējam jāmācās par dzelžiem un skrūvēm?
Ā, nu nē protams, vienkārši tas vārds tehnikums tā man asociējas:)

Tur varbūt arī pa daļai ir tā vaina, ka to mācību iestāžu un programmu un visā kā ir tik daudz. Būtu divas vai trīs, uzreiz izvēlētos, kas tuvāks.

Tagad jau arī laikam pieteikšanās augstskolās iet uz beigām vai jau ir beigusies. Ja esmu nokavējusi, gadu bezdarbībā sēdēt negribas.
28.08.2014 16:42 |
 
Reitings 70
Reģ: 20.03.2009
Tevi varētu interesēt šis - http://www.kk.edu.lv/?page_id=128
Vienīgi tur studiju maksa tāda mazliet kosmiska.
Bet nu vecākus varētu iepriecināt ar nozares kursiem, kas jāapgūst - anatomija, fizioloģija, dermatoloģija, veselības mācība, terapija, mikrobioloģija, uztura mācība, ģenētika, farmakoloģija, neiroloģija, kosmētikas ķīmija un fizikālā estētiskā medicīna
un pašai lielāks prieks noteikti būtu par šiem - kosmetoloģija, masāžas, ķermeņa kosmētiskās procedūras, sejas kosmētiskās procedūras, stilistika, dekoratīvā kosmētika, manikīrs un pedikīrs, estētiskā mezoterapija u.c.
28.08.2014 16:43 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
es arī uzskatu, ka jāiet uz universitāti, jo friziera, manikīra profesiju apgūsi vienmēr - man viena paziņa ieguva doktora grādu eksaktajās zinātnēs un pēc tam sava prieka pēc izgāja arī friziera kursus. jo ilgāk atliksi to augstskolu, jo grūtāk būs uz to saņemties.
28.08.2014 16:46 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Elina Ja negribi gadu bezdarbībā sēdēt tad vismaz pamēģini aiziet to vienu gadu (ir arī gana programmas)pamācīties kādu profesiju tajā pašā tehnikumā, šajā tehnikumā varbūt nav tā labākā izvēla ja nezini ko tieši vēlies apgūt (es zinu) bet tai eiropas programmā ir vel daudzas citas profesijas kuras var apgūt! Es tev iemestu to Eiropas piedāvāto programmu, bet tagad tiešām nespēju viņu atrast :(
Vispār nevēlos būt rupja, bet kur tu biji visu šo laiku kad gan cosmo runāja par to kur kas ies mācīties, gan kad vispār visa jauniešu domāšana par izglītību sākās (vasaras sākumā-vidū)?
Izskatās vairāk ka tu esi vilkusi laiku garumā līdz pēdējam lai tik nebūtu jādara tas ko nevēlies. Es ar kādreiz aizgāju uz modes dizainu un aprāvos pēc pirmā semestra ka tas tiešām nav man, izkašķējos ar ģimeni, bet beigās viņi tiešām saprata ka tas ar nav man un pieņēma, bet velti izniekots laiks tas tā pat bija.
28.08.2014 16:49 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Tagad, kad ir tik daudz iespēju studēt, būtu muļķīgi savu nākotni saistīt ar ienadžu griešanu. Ja vēl vecāki atbalsta studijas, tad man nebūtu divu domu. Par manikīri vari izmācīties kursos un piehaltūrēt studiju laikā, bet nākotnei izvēlētos kādu intelektuālāku darbu.

++++
28.08.2014 16:54 |
 
Reitings 18
Reģ: 20.03.2012
ur tu biji visu šo laiku kad gan cosmo runāja par to kur kas ies mācīties, gan kad vispār visa jauniešu domāšana par izglītību sākās (vasaras sākumā-vidū)?


Vidusskolu pabeidzu pirms pāris gadiem un šo laiku pavadīju ārzemēs, bija tāda nepieciešamība. Tagad pavisam nesen atgriezos un jādomā, ko darīt ar dzīvi.
28.08.2014 16:59 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Vidusskolu pabeidzu pirms pāris gadiem un šo laiku pavadīju ārzemēs, bija tāda nepieciešamība. Tagad pavisam nesen atgriezos un jādomā, ko darīt ar dzīvi.


Vai tad nevarēji izglītību turpināt ārzemēs? tur pat viņa būtu kvalitatīvāka un daudz vairāk iegūtu.
28.08.2014 17:06 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Elina - kāpēc par izglītību nedomāji jau ārzemēs?
28.08.2014 17:08 |
 
Reitings 18
Reģ: 20.03.2012
Uz ārzemēm braucu pavisam citā sakarā, par mācīšanos tajā laikā nevarēja būt ne runas. Arī svešvalodu zināšanas nav tik labas, lai spētu tādā veidā studēt.
28.08.2014 17:10 |
 
Reitings 77
Reģ: 14.12.2013
Es arī uzskatīju, ka augstākajai izglītībai ir jābūt, bet, tajā pašā laikā, ļoti gribēju apgūt vienu konkrētu profesiju. Sākumā traucēja tā apziņa, ka labāk vajadzētu augstāko izglītību, bet sapratu, ka šī profesija ir mana sirdslieta un pagaidām no augstskolu piedāvājuma nekas tik ļoti neaizķer. Kā arī, darba iespējas ar šo profesiju man būs daudz lielākas, nekā ar augstskolas izglītību. Unn, augstskolās nav iespējams apgūt manis izvēlēto profesiju, tāpēc tomēr izlēmu, ka viena gada laikā apgūšu profesiju. Pēc tam skatīšos - varbūt varēšu atrast darbu, varbūt pilnveidošos visādos kursos vai labākās skolās vai iešu uz augstskolu. Jo, manuprāt, tas gads nav tik ilgs laiks, un pēc tam būs visas iespējas apgūt arī augstskolā kko. Tiesa, mani vecāki atbalsta manu izvēli. Tad jau redzēsim, ko pēc gada darīšu :D
Ja runājam konkrēti par manikīra-friziera profesijām, tad uzskatu, ka tas nebūtu tā vērts, jo darbu šajās profesijās grūti atrast, cik zinu. Varbūt vari iet augstskolā, bet paralēli vari iet visādus kursus par šo tēmu un nodarboties ar to kā ar hobiju. Bet izvēle tavā ziņā :)
28.08.2014 17:12 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Un tik un tā ja pat biji ārzemēs, tev tak internets pieejams tur bija? nedzīvoji tak galīgākajā bedrē meža vidū? Varēji tak visu par izglītību tā pat jau laicīgi atrast un uzzināt nevis pēdējā nedēļā tik atjēgties. Trakākajā gadījumā varēsi iet uz bezdarbniekiem un meklēt darbu šim gadam ja nu nekas tiešām nepiesaista.
28.08.2014 17:16 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Elīna atradu to lapu, nezinu vai vel tur paspēsi ko atrast un izlemt, bet ja nu tomēr tad lūdzu.

http://www.niid.lv/esf_profesijas
28.08.2014 19:33 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Uzņemšana ESF programmās ir pagarināta līdz 30. septembrim - vari paspēt pieteikties ;) Un niid.lv diemžēl ir nepilnīgs saraksts.

Profesijas iegūšana nekādā gadījumā nevar būt apkaunojoša. Apkaunojoši ir neko nedarīt un laist luni. Šobrīd profesionālā izglītība kļūst aizvien populārāka un jaunieši bieži vien paliek strādāt savās prakses vietās. Diemžēl, liela daļa to, kuri piesakās mācīties profesiju, jau ir ar universitātes grādu, bet darbu atrast tā arī nav spējuši.
28.08.2014 19:39 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Un niid.lv diemžēl ir nepilnīgs saraksts.


Jā man ar tā liekas jo iepriekš skatījos šo programmu kur citur kur bija daudz detalizētāk viss.
28.08.2014 19:42 |
 
Reitings 213
Reģ: 27.02.2014
Kosmetoloģijas koledža ir laba skola kur var iegūt augstāko izglītību. Ej uz turieni!
28.08.2014 22:34 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits