Spēlēšana tuneļos

 
Reitings 954
Reģ: 01.10.2013
Kāda jums attieksme ir pret cilvēkiem, kas spēlē tuneļos?
Dažas dienas atpakaļ gāju cauri tunelim, lai apciemotu mammu otrā Rīgas galā, sen nebiju tur gājusi, bet liels pārsteigums bija, kad aplūkoju tos, kas spēlē mūziku, atpazinu mammas kaimiņu puiku un savu skolas biedru, es gan gāju dažas klases augstāk. Man gan vairāk tāds negatīvs pārsteigums bija, kāpēc gana gudrs, izglītots puisis spēlē uz ielas, tuneļos ar sarkanām acīm. Stāstīju mammai šo, viņa teica, ka šim puisim jau ir meitene/sieva un bērniņš mazs, tas mani vēl vairāk izbrīnīja, vai tiešām puisis 20-24gados (precīzi nezinu, bet jauns) nevar atrast pieklājīgu darbu, lai uzturētu savu ģimeni.
Ir viena lieta, esmu Vecrīgā redzējusi jauniešus, kas interesanti apģērbušies spēlē visādus instrumentus, bet tas man vairāk liekas tādam azartam, izklaidei, kur puiši nopelna naudu kādam tusiņam, bet šeit ģimenes cilvēks trinkšķina ģitāru... Nez kā viņš jūtas, kad garām iet kāds viņa klasesbiedrs, draugs un iemet viņam naudu. Vai tas būtu labākais piemērs ko vēlāk bērnam rādīt?
Lai gan viņš jau tikai spēlē savu instrumentu un nevienam neko nezog, nelaupa un negalina...
Kā jums liekas - tā ir viegla naudas pelnīšana, narkotiku ietekme? Tiešām nevar atrast pienācīgu darbu.
Kādas ir jūsu domas?
26.08.2014 20:49 |
 
Reitings 41
Reģ: 23.07.2012
Mani netraucē, es izskrienu ātri cauri tunelim un viss, lai jau muzicē kā māk, bet šad tad var dzirdēt arī ko patiešām labu un skanīgu.
26.08.2014 23:10 |
 
Reitings 77
Reģ: 14.12.2013
Vai tiešām viņš tur pelna naudu? Iespējams, ka gadījās brīvdiena darbā un vienkārši aizgāja uzspēlēt tunelī, nekad jau nevar zināt :)
Pašai lielākoties patīk, kā spēlē, it sevišķi kādi seksīgi studenti :D
26.08.2014 23:24 |
 
Reitings 77
Reģ: 14.12.2013
Sevišķs eksemplārs ir vienkājains ~30-35 gadus jauns vīrietis. Pilnīgi virsū krīt cilvēkiem, lai tikai viņam iedod naudu.


Jā, tas čalis tiešām unikāls.. Reiz redzēju, kā viņš savas "darba dienas beigās" Rimčikā pērk grādīgos


Kuru jūs domājat? Vai to, kas pie stockmann tuneļa, ejot uz autoostu? Ja to, tad tas man tiešām kaitina, vienmēr skatās virsū, bez maz vai, ka esmu kretīns, kuram obligāti ir jāapmaksā viņa dzīve. Vienmēr eju pa gabalu no viņa.
26.08.2014 23:27 |
 
Reitings 2957
Reģ: 03.03.2013
Mani netraucē, es izskrienu ātri cauri tunelim un viss, lai jau muzicē kā māk, bet šad tad var dzirdēt arī ko patiešām labu un skanīgu.


+

Un spēlētāji nopelna daudz,vismaz lielākā daļa, pašai pazīstams puisis spēlēja tunelī, 50-100 eiro dienā nāca ļoti viegli, tad viņu pamanīja Gacho un tagad viņš jau ir videoklipos u.t.t, ir līgums ar studiju u.t.t :)
26.08.2014 23:42 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Okartes tunelī šovasar lietainā dienā smuki puiši vēl smukāk Foster the People - Pumped up kicks spēlēja, uzreiz smaids sejā un garastāvoklis labāks. Patīk mūzika šajā tunelī, citos nepārāk.
26.08.2014 23:42 |
 
Reitings 2957
Reģ: 03.03.2013
Pati muzikantiem esmu metusi ļoooti reti,kad tiešām izdzirdu ko skaistu vai oriģinālu :)
26.08.2014 23:43 |
 
Reitings 670
Reģ: 03.10.2010
Pret muzikantiem man nav iebildumu, tikai tāda vienaldzība - katrs pelna kā māk. Bet man toties tāādas dusmas vienmēr uznāk pret tiem ubagotājiem, kas izmanto suņus vai bērnus! Godavārds tā tiešām ir nekaunība.
27.08.2014 09:48 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Neko nosodošu un pazemojošu neredzu tajā... cilvēks cenšas, muzicē, izklaidē garāmgājējus..

Man patīk, ka reizēm pie Origo tunelī kāds jaunietis dzied Coja repertuāru :) Tad ar prieku patukšoju kabatu :D
27.08.2014 09:56 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Es domāju viņi nopelna pietiekami , savādāk tur nespeletu un ja jāizvēlas darbs maximas kasē vai spēlēt savam priekam tunelī , es izvēlētos otro , naudas tik pat, ja ne vairāk , spēlē savu instrumentu ,nāc un ej kad gribi ....
Runājot par piemēru bērniem, tā ir iespēja parādīt , ka pat bezizejas situācijā Tu vari nezagt un nečıkstēt, bet iet un darīt , kas tur slikts ? Katrs sitas kā māk, cits paklājus ada, cits ogas lasa , tāds pats vien darbs un nebūt ne tas vieglākais ....
27.08.2014 09:58 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Man īsti nepatīk ģitāru trinkšķināšana un vāvuļošana. Cenšos ātrāk paiet garām. Turpretī labprāt apstājos un paklausos, kad spēlē saksu, vai vijoli. Ļoti patīk atmosfēra, ko rada šie instrumenti parkos spēlējot. Atceros, ka Vērmanes dārzā bieži viens vīrs spēlēja saksu vasarā. Mmmm, pasakaini.
27.08.2014 09:58 |
 
10 gadi
Reitings 264
Reģ: 02.12.2012
Nedomāju, ka tas ir pazemojoši vai kā tamlīdzīgi. Drīzāk gan jauki no muzikantu puses.

Tas taču ir tāads pilsētas šarms! Ak jēziņ, visi tie akordeonisti ar ''Lapas dzeltenās'' un omes ar sintiņiem! :D Pati gan naudu metu reti - ja aizskar manu dvēselīti. Piemēram, reiz biju norunājusi randiņu kaut kur Vecrīgā, bet puisis kavējas. Viss bija tukšs un izmiris, bet pāri ielai viens krievs bezdievīgi skaisti rāva vaļā balādes. Sirds lūza uz pusēm, cik skaisti... Sēdēju, klausījos, un tad tur nāca mans vīrietis.. krievu ļubov dziemas pavadījumā. To skatu neaizmirsīšu nekad! :D Tad arī muzikantam atlīdzināju. :)
27.08.2014 09:59 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
+ iespējams cilvēks studē un tas ir veids kā piepelnities, Vecrīgā vasarā regulāri spēlē bērni , šādi viņi var trenēties nekritot uz nerviem kaimiņiem + protams, nauda un samet viņiem tiešām labi, daža laba no mums dienā tik daudz nenopelna cik tie bērni ar savu muzicēšanu .
27.08.2014 10:05 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Viņu cepurēs un futrāļos var redzēt tikai kapeikas, tā kā nekāds ienesīgais bizness tas nav.

Tā nu viņi atstās 10niekus vējā plivināmies. :D

Man nepatīk. Ļoti reti dzirdu kaut ko tādu, ko varētu arī paklausīties - parasti ir tāds troksnis no visām malām, ka domāju tik ātrāk iziet cauri, jo visi klaigā, bļaustās, nesās virsū, pat mūzikai nepievēršu uzmanību.
27.08.2014 10:16 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Man patīk, un bez aizspriedumiem, ja tuneļos, uz ielām, ārzemēs metro spēlē foršu, kvalitatīvu mūziku, nevis mauro sērīgas balādes kaķa nebalsī. Kamēr mūzika ir forša un baudāma, liek aizdomāties, iepriecina vai kaut kā citādi pozitīvi iešūpo maņas, man ļoti patīk. Tiem džekiem ar akustiskajām ģitārām kur viens dzied aiai, cik šķībi, spēlē uz atskaņota instrumenta un viņam vēl bars pacanu apkārt stāv, tiem es eju apkārt pa gabalu.
Vienu no aktīvākajiem ielu spēlmaņiem pazīstu arī personiski, foršs gudrs džeks, bet nu tas dzīvesveids viņam tāds diezgan bezrūpīgs, teiksim tā. Tomēr viņš dzīvo normāli, var atļauties visu, ko vajag, ziemā, kad ir par aukstu, lai spēlētu, piestrādā citur. Redzēju aizvakar meiteni Vecrīgā, ar vainagu, skaistā tērpā spēlējam kokli.. Diez vai par viņu kāds domāja "gan jau narkomāne, vai tad citu nav ko darīt, kā spēlēt uz ielas" kamēr par to džeku noteikti tā domā ne viens vien.
Šķiet, savas domas, par to, ka ielu mūziķi tādi bezģeļņiki vien ir, mainīju Londonā, metro redzot daudz vienreizēju un talantīgu mūziķu. Lielākā summa, ko esmu atdevusi bija puisim, kas ģitāru spēlēja (un labi!) ar vienu roku, jo otra pa pusei amputēta.
27.08.2014 11:08 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Neko sliktu nedomāju. Ja skaisti spēlē vai dzied,tad kāpēc lai otru neiepriecinātu? Lai tuneli izietu vajag 1-2minūtēm?:D tā ka arī varu pieciest tos,kuri spēlē briesmīgi . Vnk žēl,ka viņi nesaprot,ka viņiem nav talanta un drīzāk negatīvas emocijas iedod cilvēkiem nekā pozitīvas. Manuprāt, pašam jāspēj izvērtēt vai ir talants,vai arī spēlē instrumentu kā pirmklasastnieks, kuram 1x ir iedots,kaut ko uzspēlēt.
Kāda gan nozīme vai spēlē uz skatuves ,vai arī tunelī. Manuprāt , šī novājošā attieksme ir nevietā. Gan koncertos maksā naudu , gan arī tuneļos var iemest naudu, ja kādam patīk kā koncerts spēlētājs spēlē. Īsti nesaprotu ar ko īpaši atšķiras uz ielas spēlējošais muzikants no uz skatuves spēlējošo. Vienīgi ar to,ka uz skatuves jau ir nodrošināta lielāka ,iespaidīgāka samaksa par tuneļu spēlētājiem .
Ja slikti spēlēsi, tad tā cepure būs gandrīz tukša un kāds iemetīs tik aiz žēluma, ja labi spēlēsi, tad ir gadījies redzēt arī, kad iemet 5EUR.
Man patīk jaunieši ,kuri bieži pārģērbjas sieviešu drēbēs. Tiem es šad tad iemetu,jo jūtu viņu centību, patīk kā spēlē un liekas,ka ir arī talants.
Daļa spēlē aiz trūkuma, bet daļa vnk prikolam , papildus ienākumiem, uztver to kā izklaidi, āra koncertu.
27.08.2014 11:32 |
 
Reitings 438
Reģ: 18.03.2013
Neko sliktu nedomāju. īstenībā vienalga kā katrs pelna naudu, ja tas negatīvi neiespaido nevienu. Un mūzikas spēlēšana jau nu pavisam noteikti nav nekas negatīvs, bet autores attieksme gan!
27.08.2014 12:12 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Ielas muzikanti vismaz ,kaut ko dara. Vnk ,kas stāv un stiepj roku..tiem gan es nedodu nekad
27.08.2014 12:13 |
 
Reitings 438
Reģ: 18.03.2013
Bet nu Londonas metro tuneļos tiešām muzikanti spēlē super labi. Labāk par visiem fabrikantiem kopā un dažu labu LV stāru. Lūk par viņiem es domāju tikai to labāko, jo viņi rada tiešām labu un jauku atmosfēru undergroundā.
27.08.2014 12:15 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Kvalitatīvu mūziku klausīties man nekad nav petenziju. varu klausīties un izbaudīt gandrīz jebkur.
Tomēr tās šausmas kas darās tuneļos! Es par to par mūsiku nevaru nosaukt. Protams akustika tur arī nav no labākajām ( itsevišķi Stockman tunelī ) + mašīnašīnu radītais troksnis un cilvēku - tada rībināšana vien sanāk :)
27.08.2014 12:38 |
 
Reitings 278
Reģ: 04.07.2014
Man šķiet, ka Tu stāsti par cilvēku, kuru es arī zinu, ja viņš oriģināli ir no Iļģuciema. Un reāli gan viņam, gan viņa meitenei ir reālas problēmas ar narkotikām. Neapskaužu to nabaga bērniņu.
Un spēlē tuneļos, jo ir vienkārši lūzeris un neko normālu nevar padarīt - tieši narkotiku un sava tizlā rakstura dēļ. (ne heroīna līmenī, bet anyway)
27.08.2014 12:45 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits