taam,kuras ar krieviem kopaa

 
Reitings 1195
Reģ: 17.04.2012
Taam,kuraam viiri krievi,juus sviniet 9.maiju ? Kaadaa ir juusu attieciibas tieshi runajot par LV,RUS?
26.08.2014 17:00 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man svarīgs ir 16.marts.
Man viens zināms opis ar saviem draugiem reiz teica - kā viņiem (leģionāriem) nav kauna, ja cilvēki, kam viņi pāri darījuši, vēl dzīvi staigā.. :) Pieļauju, ka nav viss tikai melns vai balts.

Iespējams.. tādam pavisam baltam un pūkainam patriotam nevajadzētu priecāties kā par 16. .. tā arī par 9. maija svētkiem :D
27.08.2014 10:12 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Esmu precēta ar krievu ,kuram saknes ir čečenijā , man patīk ugunīgi un stingri vīrieši. :) mēs nesvinam 9. maiju , bet viņš uzskata ,ka tās ir kara beigas, es savukārt ka karš beidzās 8. maijā, 9 maijs ir ES diena. Georga lentītes nenēsā, bet iesmej par to, ka to vienīgā vieta ir zem attiecīgā ordeņa. Mašīnā ilgu laiku bija lv karodzinš, es to tur piesēju :D ir beidzis vidusskolu valsts valodā un nebūt to sliktāko , augstāko izglītību ir ieguvis latviešu valodā. Par politiku mēs cenšamies nerunāt , jo mani uzskati ir tik pat galēji cik viņa :D mājās runājam krieviski, jo tā bija iegājies jau pirms bijām kopā mums ir daudz kopēju krievu draugu, vispār man pārsvarā draugi ir krievi.
Meitai pasē rakstīts latviete , kāpēc ? Jo uzskatu , ka cilvēks ir tas tautības kādas asinis viņā ir vairāk , tā kā es esmu tīra latviete 8 paaudzē no mammas puses un gandrīz tīra latviete arī no tēta puses ( 1/16 manī ir igauņu asiņu ), bet vīrs nav tīrasiņu ( jocīgi skan, bet nezinu kā savādāk pateikt ) , tad loģiski , ka meita ir latviete, ar meitu es runāju latviski ,vīrs gan latviski gan krieviski , gribu lai mana meita 3 gadu vecumā runā vismaz 3 valodās, trešā ir spāņu ...
Mēs dzīvojam pēc lv laika , jauno gadu sagaidam pusnaktī , ziemassvētkus svinam, kā visi Latvijā. Arī Lieldienas svin kā latvieši un Jāņus arī. Vienīgie krievu svētki par kuriem viņš man atgādina ir Masļenica, tad pēc rus tradīcijām visu nedēļu ir jācep pankūkas apaļas kā saulītes , tas simbolizē pavasari un vasaru ( palabojiet, iespējams es kļūdos ) mani šī tradīcija nemulsina un netraucē .
Arī 11 novembrī mēs noliekam svecītes pie pilns, manās mājās no bērnības šie ir lieli svētki , jo omei tieši tajā dienā ir dzimšanas diena un arī 18 novembrī skatāmies salūtu .
27.08.2014 10:23 |
 
Reitings 478
Reģ: 24.01.2014
Es NEKAD nebūtu kopā ar krievu
Vienīgais izņēmums, kad tautībai nav nozīmes - ja viņš tekoši runā latviski ar mani, ar citiem, ciena mūsu valsti, tautu un iekļaujas mūsu sabiedrībā.

Krievus, kuri dzīvo šeit, un nerunā valsts valodā - nicinu!!! tas nozīmē, ka viņi ir te, bet NECIENA MŪSU VALSTI! puse vispār laikam domā, ka atrodas Krievijā un vēl atļaujas uzbraukt latviešiem, kuri nerunā ar viņiem krieviski!

Kāda mīlestība? Varbūt ieraudzītu smuku puisi, sirds sistos straujāk, bet ja uzzinātu ka krieviski runājošs krievs - tad uzreiz ir skaidrs, ka nekas pat būt nevar. Defektīvs un nepieņemams priekš manis.

Šokē, ka meitenes var veidot attiecības, kad krievs (latvjā dzīvojošs) pat tik daudz jūs neciena, lai ar jums - latvieti - runātu valsts valodā. Kādā mucā vispār jāaug un cik šauram prātiņam jābūt, ja cilvēks dzīvo šeit un visas dzīves laikā nevar iemācīties valsts valodu? Ja krievs ne no Latvijas, tad tas savādāk, bet tāpat princips paliek princips, kas kuram ir pieņemams.
27.08.2014 10:23 |
 
Reitings 73
Reģ: 26.08.2014
okey aiziet galīga beztēma :D

Nav jau tā, ka padomju karaspēks bija balts un pūkains, darīja visu to pašu ko vācieši, mūs Baltiešus vien ntās reizes izveda uz Sibīriju nosalt...
Padomju savienība speciāli 30tajos izraisīja Ukrainā badu, kā rezultāta mira no 2.2 miljoniem līdz 10 miljonu upuru.

P.S 9. maijs pirms Putina ēras bija vairāk piemiņas diena, kad kara veterāni gāja nolikt ziedus, pēcāk to pārvērta par dzerošu gopņiku saietu, kam ar otro pasaules karu nav nekāda sakara :D Bet nu ar ko celsi krieva lepnumu par māti Krieviju :D
27.08.2014 10:25 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
pie pilns pie pils
27.08.2014 10:25 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Wee - kāpēc mājās runājat krieviski, ja vīrietis ļoti labi pārvalda latviešu valodu?
Nav nekāds uzbrauciens u.t.t, vnk interesanti, ka ar meitiņu runājat latviski (vīrietis gan, gan, bet tu tikai latviski), bet paši savā starpā krieviski..
27.08.2014 10:31 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Ziniet, kas man patīk slāvu vīriešos , viņiem asinīs ir rūpēties un sargāt savu sievu , savus bērnus , viņiem prātā neienāks sievietei par kaut ko piestādīt rēķinu ,protams, vienmer ir izņēmumi. Viņi nekad neļaus aizvainot vai kā citādi nepieklājīgi izturēties pret savu ģimeni un ja vajadzēs bez vārda runas uzšaus neaudzinātam rupjamw vecim kurš mēģinās abižot sievieti ....
27.08.2014 10:31 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Manā ģimenē arī līdzīga situācija - tētis krievs, mamma - latviete. Ģimene mums latviešu, nekādu krievu tradīciju, svētki tikai latviešu, ar bērniem tiek runāts latviski, bet savā starpā vecāki lielākoties sarunājas krieviski.. nekad tam nebiju tā pievērsusi uzmanību, bet tagad no malas paskatoties nesaprotu, kāpēc tiek runāts krieviski.. jāuzjautā laikam mammai, lai gan nojaušu viņas atbildi - tā vienkārši vienkāršāk :D
Ok, toreiz bija PSRS, varbūt tāpēc tā iegājies, bet kāpēc tagad tā jādara?
27.08.2014 10:37 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Jo, es runāju krieviski tik pat brīvi cik latviski , mēs esam pazīstami 10 gadus un kad iepazināmies sākām runāt krieviski un tā arī ir palicis , man ar to nav problēmu , ja es gribētu mes varētu arī latviski runāt , bet es neredzu vajadzību, nav sliktu valodu, valoda vienmēr noderēs ....
27.08.2014 10:37 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Man viens zināms opis ar saviem draugiem reiz teica - kā viņiem (leģionāriem) nav kauna, ja cilvēki, kam viņi pāri darījuši, vēl dzīvi staigā.. Pieļauju, ka nav viss tikai melns vai balts.

Iespējams.. tādam pavisam baltam un pūkainam patriotam nevajadzētu priecāties kā par 16. .. tā arī par 9. maija svētkiem


Par ko viņiem vajadzētu kaunēties? Latviešu leģionāri nav bijuši nekādi kara noziedznieki. Viņiem nav bijis ne mazākā sakara ar represijām pret civiliedzīvotājiem, viņi cīnījās frontē. Cīnījās par Latvijas neatkarību, nevis par Hitlera ideoloģiju. Baltijas leģionāri bija apsargi Nirnbergas tiesu pilī un cietumā, kur bija ieslodzīti nacisti. Vai tas būtu varējis notikt, ja sabiedrotie viņus pašus būtu uzskatījuši par tādiem? :)

Tāpēc salīdzināt šīs abas dienas mūsdienu Latvijā ir vienkārši neiespējami.


1. 16.marts nav svētki, tā ir atceres diena. 16. martā nenotiek dzerstiņi, jandāliņi un ālēšanās, bet vecie leģionāri, kā arī viņu godinātāji, dodas pie Brīvības pieminekļa caur karogu aleju nolikt ziedus, pēc tam dodoties uz Lestenes brāļu kapiem pieminēt kritušos cīņu biedrus.

9. maijs Latvijai lojāliem iedzīvotājiem nav un nevar būt svētki - kas krieviem bija "uzvara", Latvijai bija diena, kad kļuva skaidrs, ka brīvība atgūta netiks. Tā bija diena, kurai sekoja vairāki gadu desmiti okupācijas varas pakļautībā - vai tā ir atbrīvošana? Nemaz jau nerunājot par to "svētku" noskaņu, kas 9.maijā valda starp šiem "atbrīvotāju" pēctečiem - Krievijas karogi, PSRS uzraksti, alkohols un bļaustīšanās.. teicams piemērs tam, kas par cilvēkiem ir šie "atbrīvotāji" un viņu pēcteči,
27.08.2014 10:38 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Nu ja es esmu ritīgi dusmīga tad varu sakliegt latviski, bet tas notiek ļoti reti :)
27.08.2014 10:38 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Saprotu Spīdolu. Man būtu tas pats - es nekad nesatiktos ar putinisko cilvēku. Man tas tiešām ir ļoti svarīgi, manai ģimenei arī. Pat ja man aizietu širmis ciet un es sāku tikties ar tādu, es nevaru iedomāties, kā es tādu cilvēku aizvestu iepazīties ar saviem radiniekiem.

Krievs, nekrievs - vienalga, man svarīga ir viņa pārliecība.
27.08.2014 10:59 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Manā ģimenē arī līdzīga situācija - tētis krievs, mamma - latviete. Ģimene mums latviešu, nekādu krievu tradīciju, svētki tikai latviešu, ar bērniem tiek runāts latviski, bet savā starpā vecāki lielākoties sarunājas krieviski.. nekad tam nebiju tā pievērsusi uzmanību, bet tagad no malas paskatoties nesaprotu, kāpēc tiek runāts krieviski.. jāuzjautā laikam mammai, lai gan nojaušu viņas atbildi - tā vienkārši vienkāršāk
Ok, toreiz bija PSRS, varbūt tāpēc tā iegājies, bet kāpēc tagad tā jādara?

Mana mamma ukrainiete/krieviete, tētis latvietis, runā savā starpā viņš latviski, viņa krieviski. Es ar mammu tikai krieviski, ar tēti - tikai latviski. Mamma prot latviešu valodu. Kāpēc tas tā notiek? Jo tā ir ērtāk, vienkāršāk. Ja esi jau daudzus gadus runājis tieši šādi, kāpēc pārslēgties citā režīmā?
Tiesa, daudzkārt cilvēkus tas mulsina, piemēram, oficiantes nesaprot, kādā valodā ar mums runāt. :D

Mēs atzīmējam gan latviešu, gan krievu svētkus (piemēram, Ziemassvētkus), skatāmies krievu, ukraiņu pārraides utt., man galīgi nav iebildumu pret krievisko, bet es un mana ģimene ir pret putinisko politiku un pret Putinu gan man ir iebildumi.
27.08.2014 11:05 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Par ko viņiem vajadzētu kaunēties?
Nerakstīju, ka visi noziedznieki, bet laikam jau visi nemaz nav bijuši nevainīgi jēriņi :) Esot bijušas situācijas, kad latvietis par latvieti ņirgājas un spīdzina..
Protams, es klāt nebiju, bet ticu tam, ko stāsta cilvēki, kas no viņu rokām cietuši..

Es nudien arī neapgalvoju, ka krievu armija bija kaut kas fantastisks.. bet arī tajā ir bijuši labi cilvēki.. :) Tāpēc arī mani mulsina šo uzskatu galējības :)
27.08.2014 11:07 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
http://m.delfi.lv/article.php?id=44464906


Loti forsa intervija,kura Nils paskaidro,kas ir devitais maijs un kapec to piemin. PIEMIN.
27.08.2014 11:10 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Man Ušakovs izraisa vemšanas refleksu. :D

Mani radinieki arī ir karojuši abās frontēs, mēs ģimenē neatzīmējam ne vienu, ne otru dienu. Es atbalstu 16. maiju atzīmēšanu, atbalstu 8. maiju, bet ne devīto. Pirmkārt, pats datums ir kļūdains, otrkārt, ir ļoti grūti pieņemt, ka šo dienu "PIEMIN", ja nākas noskatīties uz cilvēkiem, kas uzrunā viens otru "s pobedoj!", staigā ar PSRS vai krievu karogiem utt. Tā nav pieminēšana, tā ir svinēšana. Piemin, atceras klusi.
27.08.2014 11:14 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
16. maiju atzīmēšanu

marta
27.08.2014 11:14 |
 
10 gadi
Reitings 5631
Reģ: 29.01.2009
neesmu attiecībās, bet diezgan bieži nākas saskarties ar krievu puisi. Lūk tas ir vāks. Mani neaizrauj politika un savus uzskatus paužu ļoti reti, bet kad jāsāk kausīties viņā tad vienīgais ko spēju ir māt ar galvu vai ik pa laikam noburkšķēt mmm vai jāaa. Runājam krieviski, reizēm mēdzu runāt latviski, bet zinu, ka viņš daudz ko nesaprot tapēc vieglāk krieviski. Mājās ar sievu un bērniem viņš runā krieviski.
Viņa uzskati un domāšana liekas ir ne no tā ka viņš ir krievs, bet vienkārši tāds cilvēks. Izteikts rasists un negatīvisma iemiesojums. Viss un visi ir slikti, lūk Vācija ir laba, jo algas milzīgas un viss par brīvu :)
Emanuelles pieminētā ASV arī ir slikta un vēl tas prezidents.
Svētkus gan svin latviešu, 9.maiju neatzīmē. Vispār šis ir viens ļoooti dīvains cilvēks un es brīžiem nesaprotu kā sieva viņu pacieš.
27.08.2014 11:15 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Atvēru un aizveru, pēc vārdiem - mums visiem. Nejūtu sevi piederīga viņa kopienai it īpaši ,kad par manu nodokļu naudu sponsorēt kaut kadas humanitārās palīdzības . Un arī par Putinu man pa lielam vienalga ,lai perās savā sulā ... Labākais ko varu darīt nečakarēt savus nervus šai sakarā ....
27.08.2014 11:15 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Nina,neruna par vesturi. Tev bildes labak sanak mainit. Dari to.
27.08.2014 11:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits