Pateicība ārstam

 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Beidzot tiku vaļā no saviem gudrības zobiem (skatīt vecās diskusijas, kur viena zaķpastala vesela gada garumā uzdeva jautājumus par labākajiem zobu ķirurgiem, raudāja komentāros par to, cik ļoti bail un veidoja diskusiju par nomierinošām vielām, kas palīdzētu neko nejust un nedomāt procesa laikā (tās galīgi nebija vajadzīgas)).
Dakteris bija tiiik superīgs, ātrs, mierīgs un māsiņa tiik jauka, ka es nevaru neuzdāvināt viņiem kaut ko, pateicoties par diviem izoperētiem/izrautiem zobiem 5 min laikā un par diskomforta (sāpes, pampums, utt.) trūkumu nākamajās dienās. 4dien būs jāiet izņemt diegus, tad nu domāju, ka kaut ko vajadzētu.. Naudu dot kaut kā galīgi banāli un pārāk formāli. Varētu ziedu klēpi :D, bet tas arī laikam ne. Tad nu jautājumsJUMS - ko aiznest dakterim un viņa māsiņai?
23.08.2014 13:48 |
 
10 gadi
Reitings 2723
Reģ: 29.01.2009
Pateicību došana kopš pagājušā gada ir kriminalizēta. Un ne jau tikai ārstiem, bet arī pacientiem.
Rūtaina saulīte....
23.08.2014 18:28 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
wow, kādā sakarā?! Ar kādām tiesībām? Kā kāds var aizliegt man dāvināt ziedus vai konfektes kā pateicību PĒC padarītā? Tā vairs pat nav kukuļdošana
23.08.2014 18:33 |
 
10 gadi
Reitings 2723
Reģ: 29.01.2009
Pēc padarītā tieši ir "pateicība". Bet cik saprotu, tas laikam attiecas uz valsts un pašvaldību iestāžu darbiniekiem, ne privātpraksēm. Privātpraksēs es vienmēr par pakalpojumiem maksāju pietiekami lielu ciparu, lai man ne prātā nenāktu kaut kādas vēl pateikšanās domas.
23.08.2014 18:39 |
 
10 gadi
Reitings 2723
Reģ: 29.01.2009
Nu un sakarā tādā, ja tu strādā kādā amatā valsts iestadē, tad tu par savu padarīto darbu saņem algu. Jebkura veida materiāla atbalsta saņemšana par padarīto no citas personas ir nelikumīga.
23.08.2014 18:44 |
 
Reitings 258
Reģ: 29.01.2009
Es parasti nesu kaadu delikatesi, neegu bundzu vai dabiigos sarkanos, vai ja nauda atlauj melnos ikrus. Protams ne tos kas rimi ir par 3 eur, bet iistos no tirgus par 50 eur par bundzinu vismaz
23.08.2014 19:00 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Jebkura veida materiāla atbalsta saņemšana par padarīto no citas personas ir nelikumīga.


Kopš kura laika ziedu pušķis ir materiāls atbalsts?
Es pieņemu, ka nelikumīga un kriminalizēta ir naudas došana, ne jau ziedi un konfekšu kārba ārstam PĒC darba paveikšas.
23.08.2014 19:06 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Jā, nabaga ārsti ir jāaizstāv. Nesaprotu, ko poličiem brūk virsū, ja viņiem PĒC apturēšanas un secināšanas, ka persona vada transporta līdzekli alkohola reibumā, kas ir viņa darbs, vadītājs grib iedot konču kasti. :D Normāli viss. Dzīvību izglāba, jāpateicas...
23.08.2014 19:11 |
 
Reitings 824
Reģ: 22.02.2009
Vienmēr esmu turējusies pie šāda uzskata: ja pats dod vai ārsts prasa pirms operācijas utml., tad tas ir kukulis un nav atbalstāmi, jo uzreiz tas pacients kļūst svarīgāks par citiem, ir dubulta atbildība, un ja kas nesanāks, tad būs kauns skatīties pacientam acīs, jo viņš taču deva naudu...

Taču nav nekādu iebildumu pret to, ka ārstam vai jebkuram citam profesijas pārstāvim pēc padarīta darba aiznes konfektes, naudu vai ko citu. Manuprāt, nav jau svarīgi, ka parādi savu turību un iedod pēdējos 50 eiro, lai tikai pateiktus. Iespējams pat, ka pašas taisīta ievārījuma burciņa vai kāds cits pašas taisīts gardums, ārstu iepriecinās daudz vairāk. Atceros gadījumu, kad biju vēl maza un mamma gāja uz vienu apģērbu veikalu, lai nopirktu man jaku. Pārdevēja esot bijusi ļoti jauka, izpalīdzīga utt. Un pēc tam nākošajā dienā mamma nopirka šokolādes tāfelīti un teica, lai aizeju un iedodu pārdevējai un pasaku paldies. Atceros, ka viņa bija ļoti pārsteigta un tiešām priecīga. Tā kā, ja tiešām cilvēks dara vairāk kā parasti un tavu dienu padara kaut nedaudz labāku, tad kāpēc gan nepateikt paldies...
23.08.2014 20:00 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
ja tiešām cilvēks dara vairāk kā parasti un tavu dienu padara kaut nedaudz labāku, tad kāpēc gan nepateikt paldies...

+++++
:) Lūk par to ir stāsts.
23.08.2014 20:04 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Still - puķes, konfektes, pat tavs piemājas augošās ābeles ābols ir kukuļdošana un tas ir kriminālsodāmi.
Tikai tas neko nav mainījis un viss pa lielam turpinās tāpat, kā iepriekš.
23.08.2014 20:19 |
 
Reitings 824
Reģ: 22.02.2009
Manuprāt, šeit ir ļoti labi paskaidrota šī situācija: http://www.lvportals.lv/e-konsultacijas.php?id=1876
23.08.2014 20:47 |
 
Reitings 365
Reģ: 28.06.2014
Zinu, ka mana paziņa nesa lielu burku medu. Īstu lauku medu, ak, ārsts bija vienkārši sajūsmā.
23.08.2014 20:51 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Nezinu, var spriest dažādi, piekrītu abām pusēm-ka nauda pirms nav laba prakse.

Bet ziedi, kafija, balzams pēc-nu tas nav nekas tāds.. Meitenes, nezinu, kā jūs, bet manā pasaulē ir normāli pateikties ne tikai ārstam, bet arī ofisu darbiniekiem, pvd, vid un tml., un ne jau, lai kukuļotu, bet aiz cilvēcīga- Paldies! Nu tāda, no sirds, kad gribās vairāk par vārdu.
23.08.2014 20:58 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Nekad nespēšu saprast, kāpēc ziedi būtu kukuļošana.. Cilvēkam vienkārši radi prieku... vienalga frizierei, skolotājai, ārstam..
23.08.2014 21:03 |
 
Reitings 188
Reģ: 29.01.2009
Populārākās pateicības ir laba kafija/ konfektes/ ziedi. Es personīgi par ikriem, nēģiem, kūpinājumiem u.tt. nepriecātos, kaut kā nehigēniski, liekās, ka nevar zināt vai nav mašīnas bagāžniekā visu nedēļu vizīti pie manis gaidījuši :) :)
Foršs variants ir liels ābolu grozs no pašas dārza vai pirkti, sezonas laikā grozs ar zemenēm/ avenēm. Interesanti būtu saņemt lielu arbūzu, tikai kā skasti pasniegt (?)
Var nest skaistas grāmatas, gleznas, ierāmētas fotogrāfijas, kanvas, lai ir ko izrotāt uzgaidāmo telpu vai kabinetu.
Puķi puķupodā.
Vāzi pilnu ar konfektēm- apēd končas un vāze paliek ;)
Labs alkohols, bet iesaiņots dāvanu kastē.
Tas viss, kas pirmais iešaujas prātā ;)
23.08.2014 21:04 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Selīna, es saprotu, ka kukuli dod pirms darba. Līdz ar to, es nesaprotu, kā tas var būt kukulis, ja ārsts savu darbu ir izdarījis un es vēlos pateikt paldies pēc tam? Kādā veidā tas ir kukulis? Par ko es dodu to kukuli, ja viņš visu ir jau izdarījis? Es neiegūstu absolūti nekādu labumu sev, aiznesot ārstam konfekšu kasti pēc tam, kad viņš savu darbu ir padarījis.
Manuprāt, kukuļo pirms darba - lai iegūtu labāku attieksmi, labāku darbu. Ne jau pēc. kāda jēga kukuļot pēc tam, kad viss ir izdarīts? Pēc tam tā ir tikai un vienīgi pateicība, kas nevienam neko sliktu nenodara.
23.08.2014 21:14 |
 
Reitings 782
Reģ: 03.06.2014
Cukurvāvere, tā jau man likās, Tev nebija sarežģīta padarīšana, tapē tik ātri un pēc operācijas tik viegli. Augšējais zobs man bija izaudzis, tapē čiks un gatavs. Pēc raušanas nekāds pampums un sāpes. Apakšējais bija pilnīgi zem smaganas un tapē bija sarežģīta operācija un pēc operācijas bija slavenās blakusparādības. Starp citu, man joprojām vaigs ir mini sapampis, lai gan operācija bija jūlija sākumā.

Prieks, ka Tev pa vieglo gāja. :)
23.08.2014 21:36 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Mans tētis ir mednieks un 2x dzīvē kā pateicību ārstiem ir nesis medījumu - tādu riktīgi labu fileju, kas cenas ziņā vispār būtu kaut kas eksotisks - viens ārsts pieņēma ar sajūsmu, otrs teica, lai nes prom (tā bija sieviete), ka viņa nezina, ko ar tādu gaļu lai iesāk, jo nekad nav ne gatavojusi ne ēdusi.
Tā ka - baigi atkarīgs no cilvēka. Cits labāk priecātos par konfekšu kasti/pudeli, cits par lauku kūpinājumiem, medījumu utt.
24.08.2014 09:49 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
un ne jau, lai kukuļotu, bet aiz cilvēcīga- Paldies! Nu tāda, no sirds, kad gribās vairāk par vārdu.

Tieši tā! Varbūt tie, kuri nesaprot tādu pateicību (pēc padarītā darba), jo nav bijuši tik nopietnā situācijā, ka tiešām tam cilvēkam esi tik pateicīgs, ka būtu gatavs zvaigzni no debesīm nonest pateicībā.
24.08.2014 09:54 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Pie mums pacienti dažādas lietas nes un esam patīkami pārsteigti par jebko, jo tas ir jauks žests, parasti pēc tam, kad vizīte beigusies, ārsts savu darbu pabeidzis. Es reģistratūrā bieži saņemu končas un ziedus, lai gan nesaprotu, par ko man vispār kko dod, jo es jau neesmu ārste, bet kā žests tas ir jauks. Kolēģim ārstam arī pacienti visu kko ir devuši.
Mēs naudu gan nekad nepieņemam. Končas, ziedi - tas ir savādāk un arī tos nekad īpaši negaidam, parasti tas sanāk pārsteigums. Naudu - nē. Pacients ir samaksājis to, kas viņam jāmaksā, kad ierodas pie mums. Mums arī pacienti netiek nekā dalīti - zinu, ka ārsts pret visiem izturas vienlīdzīgi un savu darbu dara vienlīdz rūpīgi.
Vienīgi ar alko iesaku būt uzmanīgiem, jo vismaz mums noliktavā pilns barčiks ar alko, sākot no henesijiem un beidzot ar šampjiem, bet dakteris vispār nedzer, priekšnieks arī ne. Tā tās pudeles tur stāv - pieklājības pēc pieņemtas.
Es nestu saldumus, augļus vai ziedus. Noteikti ne naudu, ne alko un ne kaut kādas dāvanu kartes(jo tas man liekas vienkārši dīvaini).
24.08.2014 10:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits