C hepatīta/HIV u.c. profilakse, vai ikdienā aizdomājaties?

 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!


Izlasot apollo rakstu par neatļauto zobārstniecības praksi, aizdomājos, cik ļoti mēs paši rūpējamies par to, lai zobārsts/ginekologs/manikīrs u.c. mūs neinficētu. Vai uzdodat jautājumus pašam ārstam, lasāt atsauksmes, novērtējat, cik nu iespējams, aprīkojumu? Vai tomēr paļaujaties uz ārsta/speciālista atbildības izjūtu?

Par sevi runājot, ginekoloģe, kuru apmeklēju, neizmanto vienreiz lietojamos spogulīšus. Vai dezinficē - es ļoti ceru. Par zobārstu nemaz nerunājot. Secīgi, tā īsti droša par savu veselību es nevaru būt, arī apmeklējot tik pašsaprotamus ārstus.
22.08.2014 13:23 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
ginekologs- privātprakse
manikīrs- pati taisu un dezinficēju savus instrumentus katru reizi
zobārsts- ceru ok
Tetovējums- taisu vienā vietā un vienmēr manu acu priekšā izņem adatu
Donoru centrā var nodot asinis un viņi bezmaksas pārbauda uz hepatītiem un hiv
Uz B hepatītu man ir potes
22.08.2014 13:43 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Ginekoloģe izmanto vienreiz lietojamos spogulīšus, kā arī eju uz privātpraksi un maksāju naudu, tad domaju, ka tur droši, jo tomēr redzu ka izmanto sterilas lietas vai jaunas.

Manikīre arī visu sterilizē un man tur sava vīle un urbja uzgalis, tur arī esmu droša.

Pie zobārstiem eju retāk, bet eju uz sāmērā normālām vietām, kur domāju, ka arī varu būt droša.

Partneris arī jau gadiem viens.

Kā arī esmu pārbaudīta uz visām šitām slimībām, arī HIV, jo esot stāvoklī tas viss bija obligāti, tad zinu, ka man nekā nav. :)
22.08.2014 13:39 |
 
Reitings 889
Reģ: 04.07.2014
Es jau sen par to aizdomajos . Lidz sim palavos uz arsta atbildibas sajutu , turpmak lugsu , lai parada , ka nodezinfice vai ari izmanto vienreizlietojamos. Nevar palauties vispar , labak , lai paskatas ar skibu aci uz tevi neka tu dabu tadas sausmas.
22.08.2014 13:39 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Zobārsta kabinets, kuru apmeklēju, nav no lētajiem, tāpēc ceru, ka viņi neriskēs bojāt savu reputāciju ar šādiem kauna traipiem. Manikīram vienmēr redzu, ka štrumenti tiek ņemti ārā no UV kastes, par tetovētāju vispār nevar būt ne runas - vienmēr manā acu priekšā tiek izpakotas jaunas adatas.
Principā ginekologs un zobārsts ir tie divi, par ko nevaru būt droša, jo a) es neskatos, ko viņi tur dara, svarīgs man ir rezultāts un b) pat ja skatītos, tāpat neko nesaprastu.
Pret hepatītiem, visiem, kuriem tas iespējams, esmu vakcinējusies, partnerus nemainu, tā ka par savu veselību jūtos diezgan droša.
22.08.2014 13:34 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Ikdienā par to nedomāju.
Par zobārstu nevar zināt, redzu tikai, ka sprauž jaunus urbjus un tā, cik tas dezinficēts-nevaru zināt. redzu tikai, ka ik pa laikam tur kko dezinficē.

Par ginekologu esmu pilnīgi droša, redzu, ka viss tiek ņemts pilnīgi jauns.
22.08.2014 13:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits