Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

C hepatīta/HIV u.c. profilakse, vai ikdienā aizdomājaties?

 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Sveikas!


Izlasot apollo rakstu par neatļauto zobārstniecības praksi, aizdomājos, cik ļoti mēs paši rūpējamies par to, lai zobārsts/ginekologs/manikīrs u.c. mūs neinficētu. Vai uzdodat jautājumus pašam ārstam, lasāt atsauksmes, novērtējat, cik nu iespējams, aprīkojumu? Vai tomēr paļaujaties uz ārsta/speciālista atbildības izjūtu?

Par sevi runājot, ginekoloģe, kuru apmeklēju, neizmanto vienreiz lietojamos spogulīšus. Vai dezinficē - es ļoti ceru. Par zobārstu nemaz nerunājot. Secīgi, tā īsti droša par savu veselību es nevaru būt, arī apmeklējot tik pašsaprotamus ārstus.
22.08.2014 13:23 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Ikdienā par to nedomāju.
Par zobārstu nevar zināt, redzu tikai, ka sprauž jaunus urbjus un tā, cik tas dezinficēts-nevaru zināt. redzu tikai, ka ik pa laikam tur kko dezinficē.

Par ginekologu esmu pilnīgi droša, redzu, ka viss tiek ņemts pilnīgi jauns.
22.08.2014 13:26 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Zobārsta kabinets, kuru apmeklēju, nav no lētajiem, tāpēc ceru, ka viņi neriskēs bojāt savu reputāciju ar šādiem kauna traipiem. Manikīram vienmēr redzu, ka štrumenti tiek ņemti ārā no UV kastes, par tetovētāju vispār nevar būt ne runas - vienmēr manā acu priekšā tiek izpakotas jaunas adatas.
Principā ginekologs un zobārsts ir tie divi, par ko nevaru būt droša, jo a) es neskatos, ko viņi tur dara, svarīgs man ir rezultāts un b) pat ja skatītos, tāpat neko nesaprastu.
Pret hepatītiem, visiem, kuriem tas iespējams, esmu vakcinējusies, partnerus nemainu, tā ka par savu veselību jūtos diezgan droša.
22.08.2014 13:34 |
 
Reitings 889
Reģ: 04.07.2014
Es jau sen par to aizdomajos . Lidz sim palavos uz arsta atbildibas sajutu , turpmak lugsu , lai parada , ka nodezinfice vai ari izmanto vienreizlietojamos. Nevar palauties vispar , labak , lai paskatas ar skibu aci uz tevi neka tu dabu tadas sausmas.
22.08.2014 13:39 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Ginekoloģe izmanto vienreiz lietojamos spogulīšus, kā arī eju uz privātpraksi un maksāju naudu, tad domaju, ka tur droši, jo tomēr redzu ka izmanto sterilas lietas vai jaunas.

Manikīre arī visu sterilizē un man tur sava vīle un urbja uzgalis, tur arī esmu droša.

Pie zobārstiem eju retāk, bet eju uz sāmērā normālām vietām, kur domāju, ka arī varu būt droša.

Partneris arī jau gadiem viens.

Kā arī esmu pārbaudīta uz visām šitām slimībām, arī HIV, jo esot stāvoklī tas viss bija obligāti, tad zinu, ka man nekā nav. :)
22.08.2014 13:39 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
ginekologs- privātprakse
manikīrs- pati taisu un dezinficēju savus instrumentus katru reizi
zobārsts- ceru ok
Tetovējums- taisu vienā vietā un vienmēr manu acu priekšā izņem adatu
Donoru centrā var nodot asinis un viņi bezmaksas pārbauda uz hepatītiem un hiv
Uz B hepatītu man ir potes
22.08.2014 13:43 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
Par zobārstu es nesatraucos, jo apmeklēju padārgu privāto klīniku, kuri neriskētu reputāciju bojāt, un arī pati zobārste ir tīrības frīks, kura pat cimdus sev maina, ja nejauši ir krēslam vai kaut kam citam nesterilam pieskārusies :D
Ginekologs parasti visu jaunu ņem, tāpēc par viņu arī īpaši nesatraucos.
Abās pēdējās tetovēšanās reizēs meistars manā klātbūtnē izņēma adatas, atvēra krāsas un sagatavoja citas lietas, viņš vēl paskaidroja, ka vienmēr liekot klientam skatīties, lai nav pēc tam pukstēšana par tīrības ievērošanu.
Pret hepatītiem, visiem, kuriem tas iespējams, esmu vakcinējusies, partnerus nemainu, tā ka par savu veselību jūtos diezgan droša.

Šis kā reiz ir par mani uzrakstīts! :)
22.08.2014 13:45 |
 
Reitings 889
Reģ: 04.07.2014
ginekologs- privātprakse

un ? tas uzreiz nozime , ka 100 dross?
22.08.2014 14:20 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Es arī eju pie ginekologa uz privātpraksi, maksāju pati. Un, piemēram, ja būtu jāveic biopsija, tur jau instrumenti tiek izmantoti atkārtoti. Un pierādīt, ka esat inficējušās pie ginekologa, zobārsta ir neiespējami, secīgi, par kādu robu reputācijā var būt runa?

Principā tā ir laimes spēle, diemžēl.
22.08.2014 14:23 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Vispār jāsaka, ka

Vai tomēr paļaujaties uz ārsta/speciālista atbildības izjūtu?



Esmu droša par savu manikīri, jo manu acu priekšā vienmēr no sterilizatora izņem instrumentus un attiecīgi atkal vēlāk liek dezinficēties..

Par ginekologu un zobārstu piekrītu - ne es redzu, ne es tur ko saprotu.
22.08.2014 14:49 |
 
Reitings 640
Reģ: 09.01.2014
Nē,ja godīgi,īpaši nepiedomāju. Nu labi,kad taisīju tetovējumu,tad drošības pēc uzmetu acis,no kurienes tiek ņemtas adatas,cimdi utt.

Analīzes ir veiktas,viss kārtībā.
22.08.2014 14:52 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
par kādu robu reputācijā var būt runa?

Ja es meklētu jaunu zobārstu un kaut kur internetā izlasītu, ka kāds iestādē A ir kādu infekciju saķēris, es šo iestādi neapmeklētu pat neiedziļinoties informācijas patiesumā, kā arī, ja kāds paziņa/draugs prasītu par šo iestādi, tad noteitki minētu netā atrasto informāciju. Protams klīnika dēļ manis vienas nebankrotētu, tomēr šaubos vai es vienīgā lietoju internetu!
22.08.2014 14:55 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Ikdienā par to nedomāju.
Kad dodos pie ārsta, tad izvērtēju atsauksmes un vietu - neapmeklēju kkādas aizdomīgas lētās klīnikas utt. Laikam, sanāk, ka paļaujos uz ārsta goda prātu, jo ne jau visu varu izpētīt līdzi, bet nu...man gribas domāt, ka tajās privātklīnikās tomēr ir atbildīgi ārsti.
Tetovējoties arī nekad neeju pie kkāda Feģas uz garāžu pa lēto - eju pie savas meistares, kur viss sagatavošanās process notiek manā acu priekšā un vide arī ir tīra, sakopta.
22.08.2014 14:55 |
 
Reitings 545
Reģ: 12.09.2011
Jā ir diezgan štruntīgi, jo pilnīgi visam izsekot nav iespējams. Lai gan pirvātprakse, tas nenozīmē, ka inficēties tur nevar un atkal otrādi, ja valsts apmaksāts, tad nu tur tik inficēties var. Iespējas robežās skatos līdzi visam ko ar mani dara. Pēc tetovējuma taisīju HIV un C hepatīta analīzes un vispār ik pēc laiciņa pārbaudos, pat ja nezināšu 100% kur inficējos, tomēr uzzināšu laicīgi, ka esmu inficēta. Pret B hepatītu esmu potēta.
22.08.2014 15:44 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Tagad par to aizdomājoties, man pat sāk mesties bailīgi. Esmu bijusi pie dažādiem zobārstiem, par visiem, diemžēl, nevaru atbildēt. Par savu ginekoloģi gan esmu droša, tetovējusies neesmu un citas manipulācijas ar mani nav veiktas. Vienīgais - asinsanalīžu nodošana, bet tā kā es apmeklēju tikai Gulbja laboratoriju un tur, šķiet, ir prakse vis atpakot pacienta acu priekšā, es pieņemu, ka tur viss ir kārtībā.
22.08.2014 15:48 |
 
Reitings 177
Reģ: 18.11.2013
Ikdienā es arī par to nedomāju. Eju pie labas zobārsta un ginekologa privātpraksē, tāpēc domāju, ka tur viss ok. Pie manikīra es neeju, visi pīrsingi ir durti ar jaunām adatām no iepakojuma. Daļēji paļaujos arī, ka šīs slimības diezgan ātri iet bojā "atklātā vidē," ja kaut kas būtu palicis uz instrumentiem un uzreiz netiktu lietoti citam cilvēkam.
22.08.2014 15:56 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
ginekologs- privātprakse

un ? tas uzreiz nozime , ka 100 dross?


tas nozīmē man tomēr lielāku drošību, jo pie privātās ginekoloģes kā jau minēju, tad izņem spogulīti no iepakojuma un pēc tam izmet, bet kad gāju pie valsts pa 3ls, tad tur bija metāla spogulītis visām, tur gan vairs nezinu kā tika viņš tīrīts, tāpēc labāk par to nedomāju.
22.08.2014 16:08 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Esmu kādreiz aizdomājusies par šo.
Vienmēr apmeklēju speciālistus, kas ir ar labu reputāciju, regulāri nododu asinis( zinu, ka viss ir kārtībā), tetovējumu nav, pīrsings un ausis caurdurtas ar steriliem instrumentiem, un partneris man ir viens.
22.08.2014 16:34 |
 
Reitings 545
Reģ: 12.09.2011
un partneris man ir viens.

Nevarēju nepateikt - bet partnerim, lai cik mēs būtu par to pārliecinātas, vari nebūtu vienīgā..
22.08.2014 16:38 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Ceriiba, protams! Nestrīdos :D
22.08.2014 16:55 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Nevarēju nepateikt - bet partnerim, lai cik mēs būtu par to pārliecinātas, vari nebūtu vienīgā..


Man arī viena laba paziņa vienmēr teica, ka partneris viens, uzticīgs, līdz ginekoloģe atklāja neglītu CIN, tika nozīmēta dzemdes kakla kolonizācija. Teica, ka visai nepatīkama procedūra, daudz pārdzīvojumu. Abi viens otram bija pirmie, tad arī atklājās, ka pirms x gadiem puisis bijis neuzticīgs, tagad ir HPV pārnēsātājs. Nezinu kā beidzās, jo meitene aizbrauca uz UK. Čali nepazinu.
22.08.2014 17:05 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!