Amerika

 
Reitings 381
Reģ: 04.08.2014
Tākā nav ko darīt,tad būtu interesanti palasīt.
Kāda gribētu dzīvot Amerikā vai varbūt jau dzīvo - ja jā tad kurā vietā? Patīk ASV / nepatīk? Ja patīk,tad,kas tieši un ja nepatīk,tad,kas tieši nepatīk? :D
Pašai sapnis ir dzīvot Amerikā- Californiaa, bet palasot visādas informācijas par ASV un ka tur arī nemaz tik viegli nevar dzīvot, sāku šaubīties. :D
20.08.2014 23:25 |
 
Reitings 438
Reģ: 18.03.2013
Gribu padzīvot gadu Čikāgā un apceļot visus štatus. Bet tā nē - negribu tur dzīvot. Daudzi cilvēki ir slimi, kā kaut kas nepatīk tā ar ieročiem uz bērnudārzu. Eiropā tomēr daudz drošāk. Arī narkotikas tīņiem tur ir daudz lielākā cieņā un visādas bandas, protams EU arī, bet ne tādā daudzumā. Kā arī tā stulbā smaidīšana par visu un neko krīt uz nerviem :D
21.08.2014 08:11 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Daudzi cilvēki ir slimi, kā kaut kas nepatīk tā ar ieročiem uz bērnudārzu. Eiropā tomēr daudz drošāk

Tas gan ir miits. ASV ir tik daudz iedziivotaaju, taapeec arii liekaas ka noziegumu ir daudz. Ja to izdala uz iedziivotaaju skaitu, tad nav tik traki. Lielaakoties notiek noziegumi tieshi getto rajonos, bet pat tajos ir pa dienu normaali atrasties (mana miiljaakais cuuku ribu grills atrodaas tieshi pa vidu getto vienaa no biistamaakajiem ASV rajoniem). Nevajag tur braukt ar daargaam mashiinaam, kuru cena ir paari par 100k un nevajag nokarinaaties ar zeltu un iztureeties tramiigi/bravuuriigi.
Es esmu konservatīva, vienkārša. Domāju, ka ilgstoši tur dzīvot man varētu būt grūti, jo es vienmēr justos kā no citas planētas. Vismaz, esot NY un komunicējot ar turienes cilvēkiem, šāda sajūta mani nepameta.

Cilveeki dalaas baros. Kanaadaa peec nacionalitaates, ASV peec uzskatiem. Mani ASV draugi ir ar ljoti konservatiiviem uzskatiem. Arii vietas, kuras apmekleejam, ir taadas. Vieniigais, vajag laiku lai atrastu savu draugu loku. Viss atkariigs no zonas, kuraa dziivo, kur straadaa, kaadus pasaakumus apmeklee. Man reti gadaas apmekleet vietas, kur ir liberaalji, melnaadainie, araabi, briivdomaataaji utt. Vini klausaas citu muuziku, izveelaas citus teaatrus un restoraanus. Ir viens tuvs loks ar melnaadainajiem, varu garanteet, ka gandriiz nav iespeejas, ka vinji nejaushi satiks manus baltaadainos draugus. Citas intereses un vietas.
21.08.2014 08:42 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
krista kaa ir Kanada ar mediciinu,veseliibu utt? Tu kaut kad mineji,ka ta sistema nav tik laba kaa ASV tur ja?
21.08.2014 11:07 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Man Amerika tikai kā turisma mērķis interesē un kā šopings, jo negribētu gan tur dzīvot.

Latvijā videsmēra iedzīvotājam daudz vieglāk, bet lai iztiktu Amerika ir jāpelna ļoti daudz, lai kaut ko atļautos, visas skaistumkopšana jau vien maksā simtus dolārus, medicīna, ja nav apdrošināšana ir vājprāts. Lai kaut kur nokļūtu obligāti vajadzīgas mašīnas, tāpēc Amerikā brīnījos, ka uz ielām brauc tādi auto, kurus Latvijā jau uz ielām nelaistu 10-20 gadus atpakaļ, rūsas saēsti un knapi kust, bet cilvēkiem vismaz ir auto, lai kaut kur tiktu.

Ēdiens likās dārgāks, bet ne fast/junk food, tāpēc nebrīnos, ka tu daudzi resni, jo ēd visu laiku atsildāmo ēdienu, kuram nav nekāda vaina, kā arī ļoti lēts.

Attiecībā uz bērniem arī nekas labs - BKA 6 nedēļas, pēc tam vai nu pamet darbu vai ņem aukli, bet tik mazu bērnu uzreiz auklei neliekas normāli.

Bērnībā bija arī mana sapņu zeme, bet saskaroties ar realitāti, vairs tik sapņaini neliekas.
21.08.2014 11:19 |
 
Reitings 678
Reģ: 29.01.2014
Es kādreiz domāju, ka tur viss forši un baigā sapņu zeme, tagad arī tā nedaudz domāju, bet dzīvot tur negribētu. Mani draugi bija Losandželosā, izskatījās bildēs tik ļoti forši, tieši kā biju iedomājusies, kādreiz gribētu tur aizceļot. Viņi stāstīja, ka domāja, ka nu rekur slavenības staigās, visi stilīgi ģērbsies, bet nē, viņi tur trennuškās mierīgi var iet staigāt pa veikaliem, viņiem tāds casual, tik vienkārši ģērbjas, viņiem patika arī, ka cilvēki tādi vienkāršāki un saprotošāki, viegli staigāt, nevienam garāmgājējam tu neinteresē. Pludmale esot superīga.
21.08.2014 11:29 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Kas Tev tieši sagādā prolēmas? ASV centrā, ja nemalods, Skolas ielā, visas lietas par brvu Tev palīdzēs nokārtot. Šobrīd man ļoti daudz paziņu ir ASV kā studenti , daži ar sporta stipendijām, visi uzreiz pēc vidusskolas aizbrauca vai gadu vēlāk, laicīgi sūtot pieteikumus, kārtojot valodu testus un intervējoties.


Dokumentu, u.tml. lietu kārtošana mani nesatrauc nemaz.

Manā gadījumā tas, diemžēl, ir financiāls jautājums :(

Ja es knapi varēju sagrabināt pāris tūkstošus dzīvošanai UK, tad tie 15+ tūkstoši gadā (mācību maksa ASV), man noteikti nav pa kabatai.

Sporta/mūzikas stipendijas man nepienākas, jebkādas citas stipendijas tur gluži pakaļ nemet.

Bet man arī daudzi paziņas tur aizbraukuši studiju gaitās, vienīgi viņiem vai nu ir tās pašas sporta stīpas, vai vecāki uztur.
21.08.2014 11:33 |
 
Reitings 19
Reģ: 20.08.2014
Latvijas vidēja pilsoņa dzīve ASV līdzinātos aptuveni tādai, kā to rāda seriālā Mans vārds ir Ērls (my name is earl) jo darbu normālu bez turienes izglītības dabūt nereāli :D
21.08.2014 11:34 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Uz Ameriku vēl variants ir braukt caur Au pair programmu, bet nekad nezini kā noveiksies ar ģimeni un sapņu zeme vēl būt īsta elle. :D
21.08.2014 11:36 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
Pacelšu. Man ar interesē :) Noteikti gribu aizbraukt un saprast- ir vērts, vai nav. Vienmēr ir bijis vilinājums uz ASV aizceļot. Gribas redzēt, ka cilvēki tur dzīvo- kāda kultūra. Bet visvairāk laikam daba vilina.
21.08.2014 11:47 |
 
Reitings 375
Reģ: 02.07.2014
IZAUDZ!
21.08.2014 11:51 |
 
Reitings 115
Reģ: 05.01.2014
Mammas masa bija New York divus gadus atpakaļ. Viņa bija vīlusies! Es negribētu tur dzīvot, bet ekskursijā vai paciemoties gribētu
21.08.2014 11:51 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
IZAUDZ!

Kāpēc cilvēks nevar gribēt aizceļot kaut kur? Kad citi saka, ka grib uz piem. Indiju, vai Ķīnu, tad gan neviens nesaka- ai, gan jau esi filmās saskatījusies, mazā stulbenīte.
Kāpēc nevar būt veselīga interese par citu valsti? Pašai vajadzētu izaugt.
21.08.2014 11:54 |
 
Reitings 202
Reģ: 19.03.2014
Aizbraukt gribētu uz vienu mēnesi. Kā tūrists un aiz ziņkārības. Uz mēnesi, jo Amerika ir liela un ir daudz ko, manuprāt, redzēt.

Ja man tagad būtu japrognozē, kas man varētu patikt, tad domāju, ka Florida - ezeru zeme, man būtu vispatīkamākā. Kaut gan nestādos priekšā, kā tur ir dzīvot.

Dzīvot noteikti Amerikā negribētu. Man ir izveidojies savs stereotips par amerikāņiem. Cilvēki, kas satikoties saka "Hi! How are you?" un parspīleti cenšas izrādīt prieku tevi redzēt, bet aiz muguras runā sazin ko. Lūdzu, neuztvert šo kā attiecinajumu uz visiem, jo cilvēki ir dažādi, bet nu man nepamet tā sajūta, ka kopuma tur tā ir - cilvēki daudz izliekās.

Domaju, ka kādreiz man sanāks tur aizceļot - tomer ir daudz paziņas pie kā palikt. :)
21.08.2014 11:58 |
 
Reitings 115
Reģ: 05.01.2014
Jā gan vēl Tokiju gribētos iekarot...
21.08.2014 11:59 |
 
Reitings 375
Reģ: 02.07.2014
lapsīgā - nu bljaaviens vinja pat nezina, kas ir zaljaa karte!
21.08.2014 11:59 |
 
Reitings 115
Reģ: 05.01.2014
MeiteneZeltene Tu noteikti arī daudz ko nezini šai dzīvē. IZAUDZ!,
21.08.2014 12:01 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
Nu tak tagad zinās :) Nav meitene pietiekoši daudz informācijas ievākusi, bet nu vienmēr to var paspēt. Tas nenozīmē, ka nevar gribēt aizceļot uz turieni.
Saprotu, ka viņai tas tikai ideju līmenī, nevis taisās tuvākajā laikā kravāt koferus, tāpēc praktiskā informācija izpalikusi.
21.08.2014 12:03 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Manhattanite,

atceros, kad biju "ASV izglītība" birojā stāstīja, ka ne viens vien, universitātē uzņemtais (bez stipendijas), atrada sponsorus, ja pats/ģimene nevarēja pavilkt.Kā tas notika, gan viņai jāprasa. Es gan nemestu plinti krūmos, ja vēlme liela.
21.08.2014 12:03 |
 
Reitings 97
Reģ: 18.08.2014
Mamma dzīvo ASV jau mēnesi. Ir uzturēšanās atļauja uz 3 mēnešiem. Dzīvo Čikāgā, Illionoisā.
Viņa tur ir super laimīga. Gan strādā, gan atpūšas!
21.08.2014 12:05 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Amerikā visi var atrasties 3 mēnešus, tā kā nevajag nekādas uzturēšanās atļaujas. :D
21.08.2014 12:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits