Amerika

 
Reitings 381
Reģ: 04.08.2014
Tākā nav ko darīt,tad būtu interesanti palasīt.
Kāda gribētu dzīvot Amerikā vai varbūt jau dzīvo - ja jā tad kurā vietā? Patīk ASV / nepatīk? Ja patīk,tad,kas tieši un ja nepatīk,tad,kas tieši nepatīk? :D
Pašai sapnis ir dzīvot Amerikā- Californiaa, bet palasot visādas informācijas par ASV un ka tur arī nemaz tik viegli nevar dzīvot, sāku šaubīties. :D
20.08.2014 23:25 |
 
Reitings 150
Reģ: 24.06.2014
Teroristu valsts, iesaku nebraukt.
21.08.2014 00:08 |
 
Reitings 889
Reģ: 04.07.2014
O ja jaa! Nujorka mans driim lands :D
21.08.2014 00:08 |
 
Reitings 2817
Reģ: 04.06.2009
Labpraat dziivotu ASV. Vai nu NY vai San Francisko , patiik ljoti .
21.08.2014 00:15 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Man liekas, paietu pusdziive mekleejot tur savu vietu, liekas tik plasha un dazjaada... Tur man liekas, daudz kas atkariigs, vai esi iistajaa vietaa un laikaa, no veiksmes. Kanaada skiet raamaaka un saprotamaaka.
21.08.2014 00:18 |
 
Reitings 434
Reģ: 19.06.2014
gada griezumā kādus 5 mēnešus sanāk pavadīt ASV, daļu laika Losandželosā, daļu Ņujorkā, daļu Čikāgā un daļu braukājot pa Floridas štatu (Miami, Orlando, Tampa). darba dēļ. godīgi sakot, man ir dalītas sajūtas. no vienas puses tur ir perfekti dzīvot, viss apmierina, bet skumstu pēc drauga un dēla, tad kad viņu tur nav (dažreiz brauc man līdzi, citreiz nē). visu laiku dzīvot varētu mierīgi, ja pārvāktos pa visam ar visu savu iedzīvi un diviem tuvākajiem cilvēkiem. man tur labāk patīk, cilvēkiem pavisam cita domāšana kā latvijā. katru reizi, kad atgriežos dzimtenē liekas, ka te cilvēki kaut kādi greizi un nepareizi, aprobežotu domāšanu, iespringst uz lietām, uz kurām nevajadzētu un par daudz lien citu dzīvēs.
21.08.2014 00:31 |
 
Reitings 434
Reģ: 19.06.2014
kaut gan nezinu, varbūt, ja ilgāk padzīvotu tur tad nepatiktu tik ļoti. ilgāk kā 3 nedēļas neesmu bijusi, parasti uz 5-10 dienām sanāk braukt
21.08.2014 00:33 |
 
Reitings 786
Reģ: 18.05.2014
Dorreenn, kādā profesijā esi, ja drīkst zināt? :)
21.08.2014 00:50 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Forsi,ka Kubiete tik daudz jau uzrakstiija - man vairs daudz nekas nepaliek ,ko teikt.
Par "zalo karti" man bija taa,ka to otro-peec diviem gadiem laikam, man bija jaagaida tik ilgi,ka vieglaak bija kluut par pilsoni beigaas...
Man patiik mans rajons-netaalu no Sanfrancisko-klusa ,mieriiga pilseetina,bet jaasaka kaa ir-nav kaa Latvijaa,ja gribaas uz teaatri ,un es dziivoju ,piemeeram pie VEF,tad "viena viile", un es biju teaatrii.Te viss liekas loti taalu.Atceros ,ka deeli man prasija,kaapeec nebraucu biezaak uz Sanfrancisko-atbilde loti vienkaarsa-45min,vai pat ilgaak, aatraa braucienaa...tas nav taa,atnaac maajaas no darba ,un loti gribaas braukt kaut kur ap tiem 5pm ,piemeeram.Taapeec biezi saku-dziivoju diezgan nosleegti...Laika apstaakli ir vienreizeeji-katru dienu spiid saule,silts.Ziemas meenesos liist,bet arii katru dienu tomeer uzspiid saule ,un temperatuura turaas,kaa rudenii Latvijaa.
Ja ir ,kas uztur,dziive ir kaa "Paradiizee",bet ja jaastraadaa divos darbos,lai vareetu iireet istabinu,tad "skats ir cits uz kalniem" utt.:D
Dziive manaa pusee ir daarga,laikam dargaakaa vieta aiz Nujorkas!Visiem gribaas Nujorkaa,bet kad reizi ir bijusi,tad domas loti biezi mainaas...Viirs vienmeer smejaas,ka nav kaa filmaa"Sekss un lielpilseeta!:DVieglaak varbuut iedziivoties,jo cilveeki tur esot vairaak ,kaa Eiropas cilveeki-vairaak "kaa saveejie".
21.08.2014 00:57 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Karinjo
Man liekas, paietu pusdziive mekleejot tur savu vietu, liekas tik plasha un dazjaada... Tur man liekas, daudz kas atkariigs, vai esi

Var nodziivot visu dziivi vienaa vietaa ,un daudz nekur netikt,jo atvalinaajums ir tikai 2 nedeelas-tie attaalumi ir lieli ,un loti biezi cilveeki nekur negrib braukt-vienkaarsi atpuusties maajaas.Taapat daudziem pusdiena paiet ,braucot uz darbu un atpakal.Loti daudzi cilveeki straadaa labaas firmaas,bet maaju nopirkusi mazliet "leetaakaa rajonaa" ,un taa viniem iznaak lielu laiku pavadiit celaa uz darbu...
Par eedienu-var nopirkt loti labu veseliigu eedienu ,un eest labi un veseliigi,bet tas maksaa(es gan vienmeer saku,ka arii tas ir daudz leetaak kaa Eiropaa)-ja naudinas ir maz,tad tiks taupiits ,un eests viss sinteetiskais ,un tad noteikti buus probleemas ar svaru!
21.08.2014 01:13 |
 
Reitings 434
Reģ: 19.06.2014
Emmanuelle - kas ir Tava puse? :)
sanny - stjuarte neesmu :D sava firma, saistīta ar reklāmu, grūti tā pateikt, nepasakot par daudz, lai nekļūtu ne-anonīma šeit :D
21.08.2014 01:14 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Mana puse ir netaalu no Sanfrancisko!
21.08.2014 01:16 |
 
Reitings 434
Reģ: 19.06.2014
man tagad baigi nāk miegs, bet es rīt Tev uzrakstīšu vēstulīti, šis tas sakāms un vaicājams :)
21.08.2014 01:24 |
 
Reitings 57
Reģ: 07.08.2014
Mjaaa. Izklausaas peec pusaudzes, kura ir iedomaajusies, ka ASV ir nez kaada paradiize, patiesiibaa neko daudz nepapeetot.

Kas nevar sapņot par kaut ko un kaut ko par to arī nezināt? Tāpēc jādzird nožēlojama kritika??? Pff!! Slimi tas ir./
Es arī zin' nezinu visu par Ameriku, laikam nedrīkstu par to nemaz i sapņot.. :D

ASV ir īpaša valsts. Bērnības saulainās asociācijas, maģiskais vārds Amerika :))) Nu karoče man liekas sapņu vieta. Kā ir patiesība - nav ne jausmas!!! Neesmu pabijusi. :))
21.08.2014 02:29 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Kaadreiz sapnjoju par ASv, bet nu taadaa - rozaa sapnja liimenii. Pat praataa nenaaca doma, ka kaadreiz vareetu tik tieshaam no mazaas Latvijas aizceljot uz pavisam tik taalu. Bet dziivee viss iegroziijaas taa, ka nonaacu Kanaadaa par kuru pat iisti neko nezinaaju un nesapnjoju (tik vien cik patika seriaals "Due South"). Tagad varu droshi apgalvot, ka Kanaada ir mana sapnju zeme un uz ASV nemaz neveelos braukt (ja nu vieniigi kaa tuurists).
21.08.2014 02:52 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Jau gadiem sanaak paviesoties ASV vismaz reizi nedeeljaa. Varu pastaastiit par ASV ziemeljiem. Dziive nav rozjudaarzs, taapat kaa jebkur citur, ir jaaciinaas par savu vietu zem saules. Lai dziivotu kaa filmaas, ir vai nu jaabuut tiehsaam labam kjeerienam uz biznesu vai arii vieteejai augstaakajai izgliitiibai. Paareejie kuljaas kaa maak. Vislielaakaa veertiiba ir tieshi veseliiba. Ja taa ir, tad dziivee vari visu ko sasniegt. Ja nav veseliibas, tad nav darba, bez darba nav veseliibas apdroshinaashanas, bez apdroshinaashanas nevar savest kaartiibaa veseliibu. Taa aatri vien saslimushais un savainotais var iekljuut tajaa aplii, no kura izrauties var buut dazkaart pat neiespeejami.
Amerikaanjiem patiik ierochi. Tiesa, ne vienmeer vinjiem ir nojeega par to lietoshanu, bet taa ir goda lieta daudziem tureet to maajaas vai arii ar to meetaaties vietaa un nevietaa. Ierochi ir arii pieejami tiem, kuri ir pashaa zemaakajaa sociaalajaa pakaapienaa, un tie izmisuma briidii var iet sadomaat kaadu aplaupiit, protams, ar ieroci rokaas. Taapeec daudzi, tikko kaa sasniedz turiibu, taa dziivo privaatajaaas ielaas, kuraas var tikt iekshaa tikai ar uzaicinaajumu vai caurlaidi, jo taas no aareejaas pasaules pasargaa robezjpostenji, vai arii dziivo savos rajonos, kuri ir labi taalu no nabadziigaakajiem liidzpilsonjiem (tas labi taalu ir meeraams pat 30,40 minuushu braucienaa). Tad robezjpostenji nav nepiecieshami.
Leetaa gala eediens garsho peec plastmasas labaakajaa gadiijumaa, sliktaakaajaa gadiijumaa vari sajust kjiimiskaas garshas atsitienu. Vai nu ir tad jaavelta laiks un jaabrauc pakalj eedienu mediibaas uz mazajaam saimnieciibaam, vai arii ir jaaiegaadaajaas daargaa gala paartika, par kuru ir tomeer shaubas, ka taa ir tik veseliiga, kaa saka.
Apgjeerbs ir bezjeegaa leets. Uz nocenoshanaam var piemeeram, Lacoste utt. kreklus pat par 5 dolaariem dabuut. Tas taapeec, ka lielaakai daljai ir sameeraa vienalga kas virsuu, galvenais, ka ir tiirs un nesmird.
Liela dalja pasaakumu ir patiesiibaa tirgus balagaans ar leetaam beernu atrakcijaam un made in china suveniiriem. Izlasi plakaatu, liekaas buus kaut kas riktiigi neparasts, aizbrauc un saproti, ka nav nekaa vairaak par fast food ntajiem stendiem, kaut kadaam zaljaam cukurvateem un aizmakushaa balsii kliedzoshu grupu. Ir arii lielaaka meeroga pasaakumi, kur ir piemineetas slavenas grupas, dziedaataaji, sportisti utt. Tad uz taadiem ir jeega doties.
Taada lieta, kaa pilseetas centrs, gandriiz nekur nepastaav. Ir downtown, kur ir liels vairums klubu, baaru, restoraanu, banku un paaris veikalu, bet nekas liidziigs Eiropaa maniitajiem. Lai paveiktu ikdienas pasaakumus taadus kaa iepirkshanaas, reekinu samaksaashana, aizieshana liidz frizierim utt. naakaas nobraukaat krietnus gabalus, jo lielaakaa dalja ir izmeetaati pa visu pilseetu. Apgjeerbu var iegaadaaties gandriiz tikai molos, kuri ir pilseetu nomalees.
Staigaashana pa ielu ir retums. Vai nu var maniit ikriita krosinja skreejeejus, vai arii kaadu nelaimiigo, kuram nav mashiinas. Ielas ir tukshas (atskaitot downtown vakaros, kad daudzi dodaas ietureet maltiiti). Pat ja tev vajag uz ofisu, biznesu vai veikalu preteejaa ielas pusee, ir normaali turp doties ar mashiinu.
Veel vareetu daudz ko pastaastiit, tik apnika drukaat.
21.08.2014 03:15 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Reizeem pa visu dienu neredzu nevienu cilveeku,tikai no riita tos skreejeejus!"Taders'Joes" ir loti iecieniits iepirksanas paartikas veikalins,tur aatri pamanaami Itaali,francuuzi un vaaciesi!Man patiik paveerot jaunaas modiites:)
Par mediciinu varu teikt vienu-loti labi dentisti noteikti,bet nu maksaa arii...Man dusmas ,ka jaamaksa loti liela mediciinas apdrosinaasana ,un es aarstus neizmantoju vispaar-tikai dentistu ,un tur atseviska apdrosinaasana.Dakteri diezgan iedomiigi,bet nu straadaa arii labi!
21.08.2014 03:50 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Taada lieta, kaa pilseetas centrs, gandriiz nekur nepastaav. Ir downtown, kur ir liels vairums klubu, baaru, restoraanu, banku un paaris veikalu, bet nekas liidziigs Eiropaa maniitajiem

Zeel ka tev apnika drukaat!:DTu tik interesanti visu aprakstiiji-veel aizmirsi piemineet,ka taads ,kaa straadaa daarzaa, mieriigi var iet iepirkties-pilniigi visiem vienalga...Es te skaitos "baigi diivainaa" ar savaam pasas suutajaam dreebeem,loti daudzi prasa-vai es esmu no Frnacijas?Draudzene gan teica,ka Francuuzi staigaajot peedejaa laikaa kaa amerikaani...:D
21.08.2014 03:57 |
 
Reitings 918
Reģ: 06.09.2011
up up meitenes - tieshaam interesanti..mani jau arii ljooti fascinee 'aizokeaanija", bet lai zinaatu,vai forever, dereetu kljuut par tuuristu )) Kameer tas veel nav noticis,tikmeer pasiekaloshos ap juuusu staastinjiem ))
21.08.2014 04:44 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Veletos dzivot maza pilseta,privatmaju rajona vai vispar patalak no citam majam.

Naziic-taadaa es dziivoju tiesi tad,kad iebraucu.Man pirmajaa laikaa likaas ,ka esmu Riigas Juurmalaa(Dzintari,Majori),kur taas maajinas taadas smukas kopaa-cits stils ,un loti smuki sakopta prieksa,bet citaadi loti liidziigas.Darbs visiem mazliet taalaak,to maajinu rajonaa nekas nav...vieniigi taas "veco lauzu miitnes" varbuut(Taas te ir "kaa seenes peec lietus")Leetaakas un pavisam daargas.Laikam tas man patiika arii tagad-uz darbu nav jaabrauc taalu-10min pa mazaam ,klusaam ielinaam.
21.08.2014 05:02 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Negribētu dzīvot ASV.
Bijusi gan esmu tikai Ņujorkā, tāpēc par pārējo valsti vienkārši neko nezinu. Un kā gan es varētu gribēt uz turieni, par ko neko nezinu? Ņujorka man pierādīja, ka filmas galīgi nesaskan ar realitāti.
Jā, cilvēki ir draudzīgi, cenas daudzām lietām lētākas, izvēles plašākas, vide daudzveidīgāka, bet temperaments, vērtības, dzīves uzskati amerikāņiem tomēr ļoti atšķiras no maniem. Es esmu konservatīva, vienkārša. Domāju, ka ilgstoši tur dzīvot man varētu būt grūti, jo es vienmēr justos kā no citas planētas. Vismaz, esot NY un komunicējot ar turienes cilvēkiem, šāda sajūta mani nepameta. Manam raksturam vairāk atbilst Anglija, tur gan es vēlētos kādreiz mazliet padzīvot.
21.08.2014 07:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits