Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Draugi nevis ēdiens - blogs

 
Reitings 43
Reģ: 20.08.2014
Sveikas!
Es nesen sāku rakstīt blogu un labprāt uzzinātu, ko par to domājat un vai ir interese šajā tematā. Rakstu par dzīvesveidu, vegānismu, par ētikas aspektiem ar kuriem saskaramies katru dienu, bet daudzi no mums par tiem neiedomājas.
Ar šo blogu es vēlos pievērst cilvēku uzmanību, ka viss, ko darām, ietekmē ne tikai mūs, bet arī citus mums apkārt. Ka lēmumus ir jāpieņem apzināti un, izdarot vismazāko kaitējumu, sev, citiem, dzīvniekiem un dabai.
Šeit reģistrējos tikai, lai publicētu linku, tāpēc es ļoti novērtēšu, ja atstāsiet savus ieteikumus, komentārus, domas blogā, jo tur tos varēšu uzreizi izlasīt un atbildēt. Komentēt var jebkurš. Rupjus un cieņas aizskarošus komentārus tomēr nebūtu jauki rakstīt un tos visticamāk izdzēsīšu.

LINKS - http://drauginevisediens.blogspot.co.uk/

Tuvākajā nākotnē plānā ir raksti par medu, olām, zivīm, dzīves ilgumu, cirku, zoo dārzu, soju, dzīvnieku produktu industriju mārketingu, iespējams arī kādas receptes un daudzi citi.

Paldies :)
20.08.2014 11:13 |
 
Reitings 889
Reģ: 04.07.2014
Malacis , man loti patik Tava ideja , lai izdodas :)
20.08.2014 11:23 |
 
Reitings 1337
Reģ: 19.05.2009
Tiklīdz kā ieraudzīju tos samocītos dzīvnieciņus, lapu aizvēru, saturu vairāk par virsrakstiem neizlasīju.
20.08.2014 11:24 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Ir jau vegan.lv
20.08.2014 11:27 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Baigie palagi. Man gan tā ideja jau pēc definīcijas nav tuva, bet tik daudz jau es saprotu, ka ar gariem palagiem to mērķi, kuru centies sasniegt, panākt neizdosies.
20.08.2014 11:29 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Tiklīdz kā ieraudzīju tos samocītos dzīvnieciņus, lapu aizvēru, saturu vairāk par virsrakstiem neizlasīju.

Man bija tas pats, ieraudziiju bildes - nee paldies.
20.08.2014 11:44 |
 
Reitings 18
Reģ: 02.08.2014
Atvēru lapu,parullēju uz leju,nevarēju ieraudzīt neko līdzīgu sadaļām vai ko tādu, un aizvēru. Vegāns neesmu,nebūšu, bet tēmas par piemēram cirka dzīvniekiem varētu palasīt, bet lai es urbtos cauri visām vegānu un veģetāriešu tēmām, nē paldies. Izveido sadaļas: vegāni , veģetārieši, cirka dzīvnieki, receptes, utt..
Veiksmi!
20.08.2014 12:09 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Apskatīju.
Varbūt cilvēkiem, kuri svārstās attiecībā uz pievēršanos vegānu vai veģetāriešu pulkam, šāda lapa būtu interesanta.
Man kā zvērinātam un pārliecinātam gaļēdājam neizraisīja ne mazāko interesi.
20.08.2014 12:13 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Draugi ir ari cilvēki. Te ta skatos nav vai ne? No piemeram bomžiem ar pretīgumu noversies? Zinu, zinu paši vainigi. Bert vai zini tadu gadijumu Bez Tabu radija ka psihiski slima sieviete stacija tusejaa, un lai glabtu jaievieto slimnicaa...un neko...jo nedrikstot bezs piekrisanas. Diez vai dziva? Pūkainos kam pēc dabas pasiem jatiek gala vai jamirts( ta daba notiek) glabjam,savejos nekad. Rieb šitais.



P.S. Un neko nevajag man pieradit, man ir sāds viedoklsi jau ilgi. Un to nemainišu. Zinu ka 99,9% domqa citādāk. Nu un?
20.08.2014 12:15 |
 
Reitings 482
Reģ: 22.09.2013
Tā jau lapa laba, bet, jā, tās dzīvnieciņu bildes! :(
20.08.2014 12:19 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Draugi nevis ēdiens -vien otram tautieši un dzivnieki. Es tadu blogu veidotu Daudz plašāku. Palidzetu gan dzivniekiem , gan cilvekiem. Tiem kas ir pasā zemākajā kastā uz kuriem spļauj uz ielas un lepni paiet garām.
20.08.2014 12:21 |
 
Reitings 571
Reģ: 03.03.2012
Kāds stacijas bomžiem vai kaut kādai psihajai sakars ar blogu par vegānismu?
20.08.2014 12:29 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Bloga nosaukums... DRAUGI...un tad seko parejais. Labi nav verts ..:D
20.08.2014 12:34 |
 
Reitings 1149
Reģ: 15.01.2014
Arī man šīs bildes "lika" aizvērt šo blogu.
Viss pārāk lielā palagā.

Mani šī tēma neuzrunā, jo esmu pārliecināta gaļēdāja un visas tās bildītes, ka viņi arī mīl utt nepatīk.
Tā ir mana izvēle, ēst gaļu. Es to reklamēju? Nē! Tad nevēlos saņemt par to pārmetumus, jo es nevienam nepārmetu to, ka viņam garšo vai patīk kas cits.
Mani var noriet visi veģetārieši un vegāni, bet tas, ka jūs liekat tās salkanās bildītes, neatturēs mani no gaļas ēšanas.
Es cienu šos cilvēkus par savu nostāju, bet tā nav jāuzspiež citiem!
20.08.2014 12:38 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Forši, ka cilvēks raksta par lietām, kuras viņu saista, tad viss ir kārtībā. Bet vai tik šis nav kārtējais "skalosim smadzenes". Žēl tos dzīvnieciņus i apēstos, i zinātnei ziedotos, bet tāda ir dzīve kā saka franči!
20.08.2014 12:39 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
doma jau tev ir laba, bet pasniegshanas veids gan man nepatiik

man, piemeram, tas galiigi neinteresee, bet gan jau buus kaada 16 gadiiga meitene, kura ar aizrautiibu salasiisies
20.08.2014 12:44 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Pilnīgi neuzrunājoša lapa.
20.08.2014 12:52 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Izlasīju bloga nosaukumu un sapratu, ka nevēlos pat atvērt, izklausās moralizējoši vairāk, nekā informatīvi.

Bet veiksmi rakstīt un atrast savu publiku.
20.08.2014 14:56 |
 
Reitings 43
Reģ: 20.08.2014
Par šausmīgajām bildēm – tā ir realitāte! Tas notiek katru dienu un jūs par to maksājat savu naudu...Protams, ir viegli pārvilkt žalūzijas pāri acīm un izlikties, ka nekā tāda nav. Kā saka, naktī vieglāk gulēt. Bet vai patiešām aprobežotība un nevēlēšanās iedziļināties tagad ir norma?
Dzīvnieciņš sev tādu dzīvi neizvēlējās. Viņš nevienam pāri nav nodarījis, lai būtu kaut ko tādu pelnījis (neviens neko tādu nav pelnījis, lai arī, ko izdarījis). Kā tas var būt pieņemami, ka nevainīgas būtnes mirst katru dienu, lai cilvēki varētu uzkrāsoties un matus ieveidot? Ja ir iespējams šo informāciju uzzināt un izdarīt izglītotus lēmumus par saviem pirkumiem, kāpēc to nedarīt?


Vegan.lv šķiet laba lapa, kaut vairāk tādu būtu! Lai cilvēki vairāk skaļi runātu par šādām lietām, nevis rakstītu kārtējo modes un stila blogu par jaunāko L’orėal lūpu krāsu, kuras izgatavošana prasījusi neskaitāmas dzīvības.


Gari palagi – internetā cilvēki pavada vairākas stundas dienā, lasot pilnīgi nenozīmīgas baumas par kārtējām „slavenību” gaitām. Kad katra ziņa ir citā lapā, nepamanām, ka esam izlasījuši jau piecas. Šeit viss ir vienā vietā, varbūt tāpēc arī šķiet, ka gari, bet par tik svarīgām tēmām īsi neuzrakstīsi. Lapas labajā pusē ir saraksts ar visiem ierakstiem, kur varam uzklikšķināt un atvērt vienu konkrētu ierakstu, lai nebūtu tik gari. Turpmāk centīšos ierakstus sadalīt vairākās daļās, lai būtu vēl vieglāk lasīt.


Gaļēdājs – ēd tikai gaļu. Visēdājs – ēd gan gaļu, gan augu valsts pārtiku. Zālēdājs – ēd augu valsts pārtiku. Ja vien nepārtiec tikai no gaļas 24/7, tu neesi gaļēdājs.


Blogs ir arī par cilvēku draugiem, tieši tā. Daudzas jaunattīstības valstis ir skāris bads. Cilvēki, kas izmanto dzīvniekus ēdienam ir viens no galvenajiem šī bada iemesliem, jo aptuveni 40% no pasaules graudaugiem tiek baroti 60 miljardiem audzētavu dzīvniekiem ( arī zivīm), lai tos uzresninātu un tad nogalinātu priekš gaļas, piena un olu biznesa visā pasaulē. Tā vietā, lai izmantotu šo zemi, lai pabarotu gandrīz 8 miljardus cilvēku ar augu bāzes pārtiku. Katras 2-3 sekundes kāds (visticamāk bērns) mirst no bada, kamēr govis un cūkas kļūst resnas un to kakli tiek pārgriezti, lai notecinātu asinis jūsu desai. Ja jums patiešām rūpētu cilvēki un daba, šādu apgalvojumu nebūtu. Protams, ir daudzas lietas, ko varam darīt katru dienu, lai palīdzētu citiem, bet es esmu izvēlējusies rakstīt par šo.


Protams, ka bildītes par to, ka viņi arī jūt un mīl, un, ka viņiem sāp, nepatiks. Patiesība ir sāpīga, bet ir tik grūti atzīt, ka esam atkarīgi no taukainām kotletēm un vistu spārniņiem tikai dēļ savas labsajūtas. Lūk cik savtīgi ir cilvēki. Vegāni nevienam neko neuzspiež. Neraujam karbonādes no rokām un nestumjam ābolus mutē. Ja nu kas, tad vienīgi gribam informēt cilvēkus, lai tie saprastu un apzinātos, ko viņu izvēles nodara pašiem un apkārtējiem. Nezināšana neatbrīvo no atbildības. Protams, dzīvot savā kastē ar aiztaisītiem logiem ir vieglāk. Gaļas ēšana nav gluži vis personīga izvēle - http://goo.gl/2LOqb8 Dzīvnieku produktu ražošana nodara lielāku kaitējumu dabai nekā automašīnu piesārņojums. Tiek piesārņots ūdens, izniekotas zemes platības, izcirsti lietus meži, piesārņots gaiss un vēl un vēl un vēl. Kad katrs varēsim elpot un dzert paši savu personīgo ūdeni, tad varēsim runāt par personīgu izvēli ēst gaļu.


Nav īsti pareizi, kad kāds saka kaut ko, kam pagaidām nepiekrītat, saukt par „smadzeņu skalošanu”. Ja tā labi padomā, iespējams tieši pretējais ir smadzeņu skalošana. Kur cilvēki iemācījās ēst gaļu un slaukt govju tesmeņus? Un tad stāstīt par to, cik veselīgi tas ir un cik ļoti mums to visu vajag. Brokastīs vistu mēnešreizes ar vēl kāda dzīvnieka miesu un vēl kāda cita tesmeņu izdalījumiem. Skan garšīgi! Nerunāsim jau nemaz par piesātināto tauku saturu, holesterīnu, sirds slimībām, vēzi, lieko svaru un aptaukošanos. No kurienes diez tas viss nācis? No augļiem, dārzeņiem un graudaugiem?

http://goo.gl/MK4m4t
20.08.2014 19:37 |
 
Reitings 5629
Reģ: 20.06.2010
es nelasiju visu tavu komentaaru. bet nu, tavi teksti ir vairaak kaa uzbruukoshi. ja gribi informeet cilveekus tad informee, neviss noliec visus par peedeejiem muljkjiem,jo nedomaa taapat kaa tu
20.08.2014 19:47 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits