Ārzemes. + un -

 
Reitings 105
Reģ: 12.07.2014
Sveikas visas foršās kosmo meitenes! :)
Izdomāju izveidot diskusiju par dzīvi ārzemēs.
Vai kāda no jums dzīvo ārpus Latvijas robežām? Kāpēc jūs izvēlējāties tieši to valsti, kur dzīvojat? Un kas jums tur patīk labāk, nekā Latvijā?
Pati es dzīvoju jau 3 gadus Beļģijā. No sākuma es aizbraucu tikai pie drauga ciemos,tad ar katru ciemošanās reizi man iepatikās vairak un vairāk, tad jau man piedāvāja darbu un es paliku tur. Godīgi sakot, man šeit patīk labāk. Kāpēc? Jo cilvēki šeit ir draudzīgāki un viesmīlīgāki,nenozākās pie katra sīkuma, nenosodīs tevi. Pie tam, šeit ir ļoti daudz latviešu un es tiešām jūtos kā Latvijā :D Bet nu tas nav tik svarīgi. Arī dzīvošanas ziņā, te ir daudz labāk. Varu atļauties praktiski visu, ko kāroju, bet Latvijā gan visa nauda gandrīz aizgāja rēķinos. Jā, un protams vēl esmu pamanījusi to, ka visi te tevi pieņem, vai tu esi krievs, latvietis vai vācietis, tautībai nav nozīmes,savukārt Latvijā tautieši ir ļoti ļauni šajā ziņā, nedod Dievs Tu būsi citas tautības, tātad būsi savādāks un tevi vienkārši noliks.
Tātad, šī diskusija ir veidota ar mērķi, lai jūs dalītos pieredzē par savu dzivi ārzemēs. Man būtu interesanti palasīt kā tad jūs esat iekārtojušās citā valstī un vai patīk :)
Un visi tiem, kuriem ir kas slikts sakāms - lūdzu vienkārši vācaties no šīs diskusijas prom!! ;) Šeit nav vietas pārmetumiem. :)
17.08.2014 19:57 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Es dziivoju imigrantu paradiizee - Kanaadaa. Es godiigi sakot, pat nevaru nosaukt nevienu cilveeku, kura gjimene buutu sheit dziivojusi ilgaak par 100 gadiem. Visi ir no kaut kurienes, atskaitot indiaanjus, kuri ir iespundeeti savaas teritorijaas. No vienas puses - neviens uz tevi skjibi neskataas deelj taa, ka esi dzimis kur citur, no otras puses - meeginaashana tolereet ikvienu kultuuru leenaam saak paarveersties farsaa, jo var atlaist no darba par to, ka noveeli kaadam prieciigus Ziemassveetkus. Ljoti liels miinuss ir tas, ka jebkura izgliitiiba un darba pieredze, kura ir ieguuta aarpus Kanaadas vai ASV, neskaitaas. Taapeec arii daudzi paliek iespundeeti melnajos darbos, jo neveelaas iet cauri maaciibaam veel vienu reizi.
Man sheit patiik. Varu staigaat pidzammaa, nekraasojusies, nodarboties ar saviem hobijiem un neviens ar pirkstu neraadiis deelj taa.
19.08.2014 01:04 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Tiešām skumji, cik šaura daudziem te domāšana, tādi stereotipi,aizspriedumi.

Un nosaukt ārzemēs dzīvojošu latvieti par nelatvieti, kauna nav tā mētāties ar vārdiem?! Tagad rej, bet pēcāk sit plaukstas par 'mūsējiem' sportā, operās, olimpiādēs, kaut kā aizmirstas, kur Glubis, Vīķe-Freiberga un visi Štrombergi dzīvo un dzīvojuši. Teiksiet, jūs neesat nekādas slavenības, bet tāpat Latvijas vārdu nesam.

Ka tik piekarināt birku, iemest visus vienā maisā.
No tādām divpirkstu pierītēm Latvijai liela labuma nav.
19.08.2014 01:20 |
 
Reitings 3084
Reģ: 29.01.2009
Ja, Latvija vienmer bus mana dzimtene un laimiga bernibas zeme, bet ne manas majas.
Sobrid atkal esmu parcelsanas procesa, ne vienu mirkli neesmu nozelojusi, ka saku savu dzivi ar vienu lielu koferi no jauna. Parvaldu valodu, stradaju sava profesija, man ir attiecibas un visi nosacijumi cilveka cienigai dzivei. Protams, gimeni sanak redzet retak neka gribetos, bet tas nenozime, ka musu attiecibas ir mazak siltas.
Mana skatijuma izskirosais ir apmierinatibas sajuta ar sevi un saviem darbiem, neatkarigi no geografiskas atrasanas. Jo dzivojam tikai vienreiz un tiesibas uz laimi ir katram.
19.08.2014 01:38 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Krista-pilniigi piekriitu
Ljoti liels miinuss ir tas, ka jebkura izgliitiiba un darba pieredze, kura ir ieguuta aarpus Kanaadas vai ASV, neskaitaas. Taapeec arii daudzi paliek iespundeeti melnajos darbos, jo neveelaas iet cauri maaciibaam veel vienu reizi.
19.08.2014 03:39 |
 
Reitings 640
Reģ: 09.01.2014
Pametu Latviju ar vienu koferi mīlestības dēļ.

Savu tuvāko nākotni Latvijā vairs neredzu,arī vīrieša dēļ. Katru reizi ciemojoties,neredzu,kā tur varētu atkal iedzīvoties.
Pēc Latvijas kā valsts,kaut kādas patriotiskas dzimtenes neskumstu nemaz un nekad arī neesmu skumusi.
Jā,dažreiz sāp sirds par ģimeni,savējiem,kurus neredzu katru dienu,bet....mana dzīve un mājas ir šeit.
19.08.2014 11:33 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Esmu Somijā jau teju 3 gadus. Atbraucu mīlestības dēļ.. klasika! Vīrs gan ir latvietis, bet viņa profesijā Latvijā ir minimālas iespējas (šobrīd gan viņš šo nodarbošanos ir pametis), man arī gribējās pārmaiņas dzīvē, tad nu ilgi nedomāju.
Kas man šeit patīk? Pirmkārt, šeit ir droši. Nepieķēdēts velo, mašīnai atstāts logs vaļā, veikali bez signalizācijām..ikdiena! Nav arī puiši adidas biksēs un lakādas kurpēs :D Patīk mierīgā attieksme - nekāda stresa ne lielveikalu rindās, ne sastrēgumos. Valsts ir sakārtota visos līmeņos, tā rūpējas par saviem iedzīvotājiem! Bezmaksas izglītība, lielas studentu stipendijas (ap 500 mēnesī par to vien, ka studē. Nav jābūt izcilniekam). Cilvēki uz zemākiem amatiem neskatās no augšas, arī sētnieks ir amats!
Kas nepatīk. Somi ir ļoti auksti, intraverti. Feminisms! Sievietes pašas ver sev durvis vaļā, nes maisiņus un izmaksā vīriešiem pusdienas. Un uzskata par apvainojumu, ja vīrietis neļauj. Dzīvoju ziemeļos, tā ka arī gara ziema, īsa vasara. Ļoti pelēks rudens.

Par pārējo diskusiju varu tikai pateikt, ka, ja vien neesi bijis abās pusēs, tad labāk paklusēt, citādi muļķīgi izklausās :)

Un par valodu! Jā, somiski tekoši nerunāju, bet iedomājaties vien - bez valodas esmu izveidojusi šeit biznesu! Citreiz darbībām, idejām un apņēmībai ir lielāka nozīme par vārdiem ;)
19.08.2014 13:11 |
 
Reitings 57
Reģ: 19.08.2014
un izmaksā vīriešiem pusdienas

Kādas šausmas, kā viņas to atļaujas :D
19.08.2014 13:13 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
klaviatūra, Tu eis malacis! Interesējošs jautājums no manas puses- kādā nozarē esi uzsākusi darbību? Ja nevēlies teikt publiski, priecāšos, ja atrakstīsi privāti :)
19.08.2014 13:23 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Lasīju, ko rakstījusi klaviatūra un gribeju teikt to pašu, ko Favel - Tu esi liels malacis, ka esi uzsākusi kaut ko savu svešā vidē, super :) Lasot, sakārojās ceļojumā. :)
19.08.2014 13:26 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
klaviatūra, es izlasīju Tavā blogā tikko, nenormāli forši, ka Tavs sapnis ir piepildījies! Apsveicu!
19.08.2014 13:29 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Favel, kafejnīcu esmu atvērusi :) manā profilā ir links uz blogu un tur arī var paskatīties konkrētāk, ja ir vēlme :)
Un paldies, meitenes! Citreiz gribas triekt visu pie malas, bet tad kāds pasaka, ka mana tomātu zupa ir labākā pasaulē, un atkal ir iedvesma darboties :D
19.08.2014 13:55 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
klaviatura,

malacis, tā tik turēt :)
19.08.2014 14:02 |
 
Patīk
Reitings 151
Reģ: 07.02.2013
Kāpēc dažas te domā, ka patriotisms ir laba īpašība pēc default? Es pilnībā neizprotu šo domu gājienu, un jo vecāks palieku, jo ilgāk ārzemēs uzturos, jo vairāk šī ideja - sevis pieķēdēšana pie konkrētas sociālās grupas/vides, lepošanās par to tikai tādēļ, ka tev ir tur sanācis piedzimt - šķiet neloģiska. Arī par aizbraucēju stiprumu/nestiprumu vien tāda subjektīva spriedelēšana sanāk (sieviete zem profila Kubiete izskatās mazliet butthurt par šo tēmu), tā vietā lai vērtētu katru cilvēku pēc individuāliem parametriem, vienmēr ir vienkāršāk visus iedalīt grupās - mēs pret viņiem.
19.08.2014 17:29 |
 
Reitings 57
Reģ: 19.08.2014
Kāpēc dažas te domā, ka patriotisms ir laba īpašība pēc default?

Bez patriotisma nevar pastāvēt valsts :D Tas ir tāds, kā kontroles veids. Kurš par valsti mirs!
Un to saprot visa pasaulē gan ASV, gan tepat Krievijā un to audzina kops dzimšanas (skolas u.c)
19.08.2014 17:51 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Kāpēc dažas te domā, ka patriotisms ir laba īpašība pēc default? Es pilnībā neizprotu šo domu gājienu, un jo vecāks palieku, jo ilgāk ārzemēs uzturos, jo vairāk šī ideja - sevis pieķēdēšana pie konkrētas sociālās grupas/vides, lepošanās par to tikai tādēļ, ka tev ir tur sanācis piedzimt - šķiet neloģiska. Arī par aizbraucēju stiprumu/nestiprumu vien tāda subjektīva spriedelēšana sanāk (sieviete zem profila Kubiete izskatās mazliet butthurt par šo tēmu), tā vietā lai vērtētu katru cilvēku pēc individuāliem parametriem, vienmēr ir vienkāršāk visus iedalīt grupās - mēs pret viņiem.

+++++++
19.08.2014 17:58 |
 
Reitings 57
Reģ: 19.08.2014
sevis pieķēdēšana pie konkrētas sociālās grupas/vides

Gribot, negribot :D tu sevi pieķēdē pie kādas sociālās vides :D Vai nu tā ir Latvija vai UK. :D
Bet nu mūsdienās jau par modes lietu kļuvis latvietim noliegt savu valsti :D
19.08.2014 18:02 |
 
Reitings 634
Reģ: 04.10.2010
Varbūt ir kāds/a kas dzīvo Nīderlandē?
19.08.2014 18:30 |
 
Patīk
Reitings 151
Reģ: 07.02.2013
Valsts nevar pastāvēt bez patriotisma? Un kā ar kontitūciju, vīzām un likumiem (balstās uz lojalitātes principu, bet to diez vai var vienādot ar patriotismu jūsu izpratnē). Tu taču saproti atšķirību starp lepošanos par to, ka tev ir paveicies/nepaveicies piedzimt konkrētā vietā (tādā gadījumā var lepoties, ka esi piedzimis ar 10 roku pirkstiem) un lepošanos ar konkrētiem veikumiem, panākumiem vai tuviem līdzcilvēku darbību. Jā, valsts institūcija ir domāta lai novilktu robežas, apvienotu līdzīgus sociālos slāņus un cilvēkus ar kopēju izcelsmi, un aizsargātu to ekonomisko/sociālo stāvokli, bet globāli skatoties tam nav nozīmes, visi esam cilvēces pārstāvji, patīk vai nē.

Un kādēļ jauzskata, ka tikai tādēļ ka es kaut kur dzīvojot/strādājot sevi pieķēdēju? Viena lieta ir sevi piesaistīt vietai tikai pamatojoties uz to, ka "vajag" būt patriotam. Cita lieta, ja tā ir tava brīva izvēle. Kā to var definēt par savas valsts noliegšanu?
19.08.2014 18:32 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
klaviatura, tikko uzmetu aci Tavam blogam un kafejnīcas FB lapai. Esmu absolūta Tava bloga fane! (l) Noteikti vērsīšos kādu dienu tuvākajā nākotnē pie Tevis ar dažiem sev interesējošajiem jautājumiem :)
19.08.2014 21:56 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Ka tik piekarināt birku, iemest visus vienā maisā.
No tādām divpirkstu pierītēm Latvijai liela labuma nav.
+++

Turklaat vienmeer pasmiinu par to,ka pirms kriizes shii patriotisma sludinaashana nez kaapeec nebija topaa. :)

Klaviatura, Kad kadreiz dzive doshos uz Somiju,ieshu uz tavu kafejniicu. (l)
19.08.2014 22:01 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits