Ārzemes. + un -

 
Reitings 105
Reģ: 12.07.2014
Sveikas visas foršās kosmo meitenes! :)
Izdomāju izveidot diskusiju par dzīvi ārzemēs.
Vai kāda no jums dzīvo ārpus Latvijas robežām? Kāpēc jūs izvēlējāties tieši to valsti, kur dzīvojat? Un kas jums tur patīk labāk, nekā Latvijā?
Pati es dzīvoju jau 3 gadus Beļģijā. No sākuma es aizbraucu tikai pie drauga ciemos,tad ar katru ciemošanās reizi man iepatikās vairak un vairāk, tad jau man piedāvāja darbu un es paliku tur. Godīgi sakot, man šeit patīk labāk. Kāpēc? Jo cilvēki šeit ir draudzīgāki un viesmīlīgāki,nenozākās pie katra sīkuma, nenosodīs tevi. Pie tam, šeit ir ļoti daudz latviešu un es tiešām jūtos kā Latvijā :D Bet nu tas nav tik svarīgi. Arī dzīvošanas ziņā, te ir daudz labāk. Varu atļauties praktiski visu, ko kāroju, bet Latvijā gan visa nauda gandrīz aizgāja rēķinos. Jā, un protams vēl esmu pamanījusi to, ka visi te tevi pieņem, vai tu esi krievs, latvietis vai vācietis, tautībai nav nozīmes,savukārt Latvijā tautieši ir ļoti ļauni šajā ziņā, nedod Dievs Tu būsi citas tautības, tātad būsi savādāks un tevi vienkārši noliks.
Tātad, šī diskusija ir veidota ar mērķi, lai jūs dalītos pieredzē par savu dzivi ārzemēs. Man būtu interesanti palasīt kā tad jūs esat iekārtojušās citā valstī un vai patīk :)
Un visi tiem, kuriem ir kas slikts sakāms - lūdzu vienkārši vācaties no šīs diskusijas prom!! ;) Šeit nav vietas pārmetumiem. :)
17.08.2014 19:57 |
 
10 gadi
Reitings 848
Reģ: 09.06.2012
No patriotisma nepaēdīsi! Un ne jau visi strādā "melno" darbu, nevispāriniet savu pieredzi, dāmas.
18.08.2014 20:35 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
vaboleens, kur tieši esi, ja nav noslēpums? Kādā no lielajām pilsētām, tālu no Donbasa?

Es pirms pāris gadiem gribēju braukt uz kādu slāvu valsti, apdomāju Ukrainu kā visreālāko iespēju. Taču pārdomāju, jo man tomēr tas iespaids par Ukrainu ir no senākiem laikiem un tāds, ka ilglaicīgi dzīvot tur negribētu, bet tā valsts puse, par kuru man iespaids ir, nav Kijeva vai tml. liela pilsēta, varbūt tur situācija citāda. Tā kā.. varbūt kādreiz arī saņemšos. :))
18.08.2014 20:36 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Kāda atšķirība, kur cilvēks strādā melno darbu - Anglijā, Latvijā vai Taivānā? Darbs no tā vieglāks nekļūst, vienīgā atšķirība ir nauda. Un nevajag šo cilvēku grupu izcelt ar kaut kādu īpašu negatīvismu, jo, lūk, viņiem ir vienkāršāk. Ģimeni un visu pazīstamo vienkāršāk pamest?
18.08.2014 20:37 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Nina, nu bet es tachu nerunaaju par melnaa darba dariitaajiem. Nu jaa, UK ir diezgan daudz latvieshi, naakas saskarties ar vinjiem pat ja neesi nekaads viesstraadnieks. Es vairaak runaaju par citaam valstiim.
18.08.2014 20:39 |
 
Reitings 309
Reģ: 02.08.2014


helloandbye


Kāda atšķirība, kur cilvēks strādā melno darbu - Anglijā, Latvijā vai Taivānā? Darbs no tā vieglāks nekļūst, vienīgā atšķirība ir nauda. Un nevajag šo cilvēku grupu izcelt ar kaut kādu īpašu negatīvismu, jo, lūk, viņiem ir vienkāršāk. Ģimeni un visu pazīstamo vienkāršāk pamest?


Atšķirības nav protams;) Bet ja pēc tam tas cilvēks gudri sāk spriest cik LV ir sūdīgi viss ir un ka viss šeit ir tik slikts tur ir tā atšķirība. Un pēc visas LV nodiršanas vēl saka ka ir latvietis un ka mīl Latviju. Tas ir kas man liekas divkosīgi:@
Un vispār tie kas aizbrauc prom un dzīvo tur es uzskatu ka tie cilvēki vairs nevar saukt sevi par latvieti.
Atvainojos ja kādu ārzemju ''patriotu'' aizvainoju:D
18.08.2014 20:43 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
Esmu Kijevā, neviens negrib mani te laist uz Doņecku. Kādu dienu braukšu uz to pusi, bet tā pat būšu tālu, pilsētas nosaukumu aizmirsu jau. Ir padomju pieskaņa, bet es te jūtos kā mājās, diemžēl nevienā valstī tā nav bijis.
Kefīrs šeit garšo kā bērnībā, LV vispār kefīrs man negaršo. Saldējums ņāmma, vakar biju Botāniskajā dārzā- spontāni, jo ieraudzīju trolejbusu, kas uz turieni iet 15ha. Ļoti skaista pilsēta.
18.08.2014 20:44 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
vaboleens, skan tik forši. :)
18.08.2014 20:48 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Bet kādēļ gan nevar teikt, ka te, Latvijā, kaut kas nav līdz galam labi, ja esi ārzemēs redzējis kaut ko labāku? Es pašlaik nerunāju par lauku Vasju, kurš lasot zemenes nopelna kārtējam kodienam Latvijā, bet gan par cilvēku parasto, kurš vienkārši pauž savu viedokli.
18.08.2014 20:49 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
No patriotisma nepaēdīsi!


Ja gribēsi un darīsi, tad paēdīsi arī.
18.08.2014 20:49 |
 
Reitings 10
Reģ: 18.08.2014
No patriotisma nepaēdīsi!

Nu ja patriotisms nedod ikdienas "jogurta devu".... :D Kuces :D
18.08.2014 20:53 |
 
Reitings 309
Reģ: 02.08.2014
Bet kādēļ gan nevar teikt, ka te, Latvijā, kaut kas nav līdz galam labi, ja esi ārzemēs redzējis kaut ko labāku? Es pašlaik nerunāju par lauku Vasju, kurš lasot zemenes nopelna kārtējam kodienam Latvijā, bet gan par cilvēku parasto, kurš vienkārši pauž savu viedokli.

Teikt jau var, bet pārsvarā tā teikšana skan kā LV nodiršana. Un kā tāds cilvēks kas dzīvo 5 vai vairāk gadus citur var normāli spriest par Latviju? Es domāju ka tādam cilvēkam vispārbūtu jāpaklusē.
Kāpēc lauku Vasja varbūt arī pilsētas Vasja pelna kodienam:D:D Jo ne jau visi laukos dzer;) Tas tā nedaudz humoram:D
18.08.2014 20:53 |
 
Reitings 309
Reģ: 02.08.2014


ervins



No patriotisma nepaēdīsi!

Nu ja patriotisms nedod ikdienas "jogurta devu".... Kuces

Šis jau ir nedaudz par traku. Bet no otras puses ir daudz tādas kas būs gatavas aprecēties tikai ar kādu kārtējo ārzemnieku tikai naudas dēļ:D:D Un pēc tam čīkstēt ka viņš viņu pametis, bērnu atņēmis un tad atceras par Latviju un lūdz palīdzību. Tas jau ir nožēlojami.
18.08.2014 20:57 |
 
Reitings 1045
Reģ: 29.05.2014
Godīgi sakot, es arī gribu pārvākties. Man ir daudz iemesli. Vairāk es sliecos uz Zviedriju, bet no sākuma man ir jāsakārto sava dzīve, jāizdomā ko darīt uz studijām un vai tur turpināt iesākto.
Protams, LV ir iespējas, daudz iespēju, bet man nepatīk valsts attieksme, cilvēku attieksme, nu nesalīdzināma ar citām valstīm. Cilvēkos es nenolieku Latviju ,es mēdzu izteikt savu viedokli par valstī notiekošo utml, bet tā jau nav nolikšana, bet tikai realitāte. Nekad neesmu bijusi liela patriote, varbūt man ir jāpadzīvo citā valstī dažus gadus, lai saprastu, cik ļoti mīlu šo valsti, bet nu šobrīd es tā nedomāju, arvien vairāk un vairāk sliecos uz braukšanu prom.
Un es neuzskatītu sevi par valsts nodevēju un sevis nodošanu, ja es aizbrauktu prom, jo es darītu tā, kā es uzskatu par labu un tam nav nekāda sakara ar nodevību. Beidzot šai valstij vajadzētu uzlabot ļoti daudzas jomas, kā arī sakārtot un tad beidzot cilvēki vairāk vēlētos šeit dzīvot. Un ja kāds mani citur dzīvojot neuzskata par latvieti - nu un? Varbūt es citā valstī jūtos labāk un par to ko citi domā ir pilnīgi vienalga. Katrs grib pēc iespējas labāku padarīt savu dzīvi un visi līdzekļi ir labi
18.08.2014 21:01 |
 
Reitings 2532
Reģ: 29.01.2009
Un vispār tie kas aizbrauc prom un dzīvo tur es uzskatu ka tie cilvēki vairs nevar saukt sevi par latvieti.


baigi pie sirds te daža ņem kaut mazāko kritiku par Latviju. Ja nepamatota, tad es saprotu beeet....
no robežu šķērsošanas man ne pasē nav mistiski mainījusies pilsonība, ne arī uztverē.

es vispār bieži vien izceļu labās lietas stāstot par Latviju. Bet es nevaru teikt, ka viss ir spīdoši. Patiesībā visiem nekur neies spīdoši. Katram pašam ir sava īstā vieta, kad liekas - jā, man ir labi.

Es neesmu Latvijā, jo tas, ko gribēju studēt Latvijā nemaz nepiedāvā. Arī mana mazpilsēta man ir par mazu. Uz Rīgu tad? Man kaut kā ļoti nepatīk, ka viss koncentrējas Rīgā un pārējā Latvijā ir tikai kaut kas niecīgs.
18.08.2014 22:06 |
 
Reitings 57
Reģ: 07.08.2014
Man šķiet, es savā tekstā jau minēju, ka man nav labs viedoklis par aizbraucējiem, tātad - mans personīgais viedoklis.

bišķiņ netaisnīgi tu spried. aizbraucēji nekādā veidā NAV sliktāki par palicējiem. varbūt palicējiem vajadzētu būt saprotošākiem tādā veidā neradot pamatu slavenajam teicienam par to, ka latvietim labākā maltīte ir otrs latvietis!!??
tikai spriedelēju par šo tēmu, jo vienmēr notiek kaut kādi kašķi par patriotismu. Varbūt ir vērts attīstīt tad Saliedētību???!!! nu labi, viens mazāks otrs lielāks patriots. Bet kas tā par valsti, kur katrs pats par sevi???
18.08.2014 23:03 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
bišķiņ netaisnīgi tu spried. aizbraucēji nekādā veidā NAV sliktāki par palicējiem. varbūt palicējiem vajadzētu būt saprotošākiem tādā veidā neradot pamatu slavenajam teicienam par to, ka latvietim labākā maltīte ir otrs latvietis!!??
tikai spriedelēju par šo tēmu, jo vienmēr notiek kaut kādi kašķi par patriotismu. Varbūt ir vērts attīstīt tad Saliedētību???!!! nu labi, viens mazāks otrs lielāks patriots. Bet kas tā par valsti, kur katrs pats par sevi???


Es varu arī ieboldēt, ka tas ir mans personīgais viedoklis, tik grūti to saprast?
18.08.2014 23:08 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
Neiesaistīšos diskusijā par to, kurš labāks/ sliktātks/ stiprāks/ vājāks- aizbraucējs vai palicējs.
Bet atbildēšu uz tēmu-
Dzīvoju Dānijā. Atbraucu te studēt, jo gribēju plašākas iespējas, kā Latvijā. Augstāk izglītība bezmaksas. Gribēju arī uzlabot savu angļu valodu un vispār redzēt citas kultūras, iepazīt jaunus cilvēkus.
Neko nenožēloju. Pieredze man ir iegūta laba. Esmu iemācījusies būt patstavīgāka un mērķtiecīgāka. Man ir daudz internacionālu draugu un iegūti labi kontakti.
Kas man te patīk? Cilvēki nezog un nav mūžīgi ar dzīvi neapmierināti. Algas ir labas, cilvēki laipni, valsts piedāvā pabalstus, sakopta vide, labs transports (principā gandrīz visur var tikt ar vilcienu, kas ir 10x labāks par Rīgas vecajiem vilcieniem). Bezpajumtniekus nemaz neesmu te manījusi.
Jā, dzīvošana ir dārga un ir jāziņ dāņu valoda, lai dabūtu puslīdz labu darbu. Savā ziņā var just nedaudz attieksmi no tipiskiem dāņiem, kad sāc runāt angliski.. Patīk jau viņiem savējie labāk, bet tas ir saprotams. Tomēr, nav te nekādi nacisti vai rasisti.

Viena izglītība pabeigta, jāpabeidz otra un tad manīs, vai palikšu te. Draugs nekur citur negrib pārvākties, viņam svarīgi pie ģimenes būt tuvu, bet man gribētos padzīvot vēl citā valstī. Izmēgināt laimi :)
Mājās var vienmēr atgriesties, tur ir ģimene, kas sagaidīs vienmēr.
18.08.2014 23:10 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Par tēmu runājot - nekad neesmu apsvērusi domu pamest savu valsti tieši tā iemesla dēļ - mīlu Latviju un uzskatu, ka esmu tai noderīgāka šeit. Par labākas dzīves meklējumos aizbraukušajiem nekāds labais viedoklis man nav, ko arī nekad neslēpju. Protams, situācijas ir atšķirīgas, taču vienmēr labākas domas būs par to, kurš cīnīsies un darīs tepat uz vietas, nevis, aizbraucis citur, noliks Latviju un latviešus, it kā pats nemaz tai vairs nepiederētu, pāris gadus ārzemēs nodzīvojis.
°

Ļoti, ļoti piekrītu, protams, ir atsevišķi gadījumi - lielā mīlestība vai tiešām bezizejas situācija, nevienu nenosodu, katrs, lai dara ko un kā grib, tomēr svešumā dzīvojošu latvieti par patriotu es noteikti nesauktu, nav jau vairs tie laiki, kuros gribi/negribi jādodas trimdā. Cita lieta ir tā, ka arī šeit dzīvojošos vairumā tomēr par savas dzimtenes patriotiem vairs nenosauksi, bet tas jau ir cits stāsts.
18.08.2014 23:29 |
 
Reitings 918
Reģ: 06.09.2011
Bet videe, kuru tu ljoti labi paziisti, kuraa esi uzaudzis, nav ne probleemas ar valodu kaa arii ir daudz paziistamo - taa gan ir maaka, wow!


Bonecutie


Es šim tā piekrītu!!!!!!!!!
19.08.2014 00:26 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Ir visai komiski iedalīt stiprajos/vājajos. Katris cilvēks rīkojas vadoties pēc patikas/intuīcijas/ apstākļiem.

Tas tāds naivs stereotips domāt, ka stiprie paliek Latvijā. Tīri psiholoģiski ..dzīve svešumā prasa spēku, jo ikdienā netiek pielietota tik daudz dzimtā valoda, apkārt ir cilvēki ar citādu kultūru, svešāka mentalitāte.. Lai pieņemtu savādāku dzīvesveidu.. tur vajag ''iekšas'' :D

Iesaku mazāk pieņemt secinājumus, vērtēt, kritizēt.. vadoties pēc ''skanošā''.. :D
19.08.2014 00:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits