Ārzemes. + un -

 
Reitings 105
Reģ: 12.07.2014
Sveikas visas foršās kosmo meitenes! :)
Izdomāju izveidot diskusiju par dzīvi ārzemēs.
Vai kāda no jums dzīvo ārpus Latvijas robežām? Kāpēc jūs izvēlējāties tieši to valsti, kur dzīvojat? Un kas jums tur patīk labāk, nekā Latvijā?
Pati es dzīvoju jau 3 gadus Beļģijā. No sākuma es aizbraucu tikai pie drauga ciemos,tad ar katru ciemošanās reizi man iepatikās vairak un vairāk, tad jau man piedāvāja darbu un es paliku tur. Godīgi sakot, man šeit patīk labāk. Kāpēc? Jo cilvēki šeit ir draudzīgāki un viesmīlīgāki,nenozākās pie katra sīkuma, nenosodīs tevi. Pie tam, šeit ir ļoti daudz latviešu un es tiešām jūtos kā Latvijā :D Bet nu tas nav tik svarīgi. Arī dzīvošanas ziņā, te ir daudz labāk. Varu atļauties praktiski visu, ko kāroju, bet Latvijā gan visa nauda gandrīz aizgāja rēķinos. Jā, un protams vēl esmu pamanījusi to, ka visi te tevi pieņem, vai tu esi krievs, latvietis vai vācietis, tautībai nav nozīmes,savukārt Latvijā tautieši ir ļoti ļauni šajā ziņā, nedod Dievs Tu būsi citas tautības, tātad būsi savādāks un tevi vienkārši noliks.
Tātad, šī diskusija ir veidota ar mērķi, lai jūs dalītos pieredzē par savu dzivi ārzemēs. Man būtu interesanti palasīt kā tad jūs esat iekārtojušās citā valstī un vai patīk :)
Un visi tiem, kuriem ir kas slikts sakāms - lūdzu vienkārši vācaties no šīs diskusijas prom!! ;) Šeit nav vietas pārmetumiem. :)
17.08.2014 19:57 |
 
Reitings 105
Reģ: 12.07.2014
Ārzemēs par visiem darbiem lielas algas nemaksā, salīdzinoši ar LV algu, protams, arī par minimālo var labāk dzīvot nekā LV, bet kā vēlies - nevajag pārspīlēt.

Kaa kur, protams.Pat straadaajot kaadaa fabrikaa var atljauties daudz, tas nu gan ir tiesa.
Un par to "dziivot kaa vien veelies" es domaaju konkreeti to, ka ja IZMĀCĀS ĀRZEMĒS KĀDU PROFESIJU, un ja vēl dabuj darbu tajaa profesijaa.
17.08.2014 20:59 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
es domaaju ka paarvaksanaas ir vienmeer kaa jauns saakums. Jauna vide un iespeeja attistit savu personiibu.

:)
17.08.2014 21:01 |
 
10 gadi
Reitings 848
Reģ: 09.06.2012
Kubiete - neapskaud tik atklāti! :D
17.08.2014 21:06 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Esmu dzivojusi aarzemees. Tur jutos kaa zivs uudenii.
Latvija man ir miilja,un es miilu to,bet manai personiibai traucee joprojam sheit esoshie stereotipi un uzskati liidz kuru pazushanai mums veel augt,diemzheel. Tapat ir tik daudz lietas,kas mums absoluti nav sakartotas.

Peec diploma ieguushanas plaanoju atgriezties arzemes. Shobrid gan pashsajuta tur nav vienigais kriterijs,kadelj es apsveru turp doties. Vienigais gjimeni un tuvakos draugus ir gruuti pamest,kad dzivoju aarpus Latvijas,tad dikti pardzivoju,kad ilgaku laiku sheit neviesojos.
17.08.2014 21:22 |
 
Reitings 256
Reģ: 25.01.2014
Kurš normāls cilvēks vispaŗ gribētu dzīvot šajā valstī pēc brīvas izvēles? Visi kas ir palikuši Latvānijā gaida to brīdi, kad varēs braukt prom, vai arī rūgti nožēlo neizmantotās iespējas ārzemēs.
17.08.2014 21:34 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
Daži interesējoši jautājumi:
Kā/kur jūs meklējāt darbu ārzemēs? Kas bija tie kritēriji, kāpēc nosvērāties tam par labu?
Vai darbs bija vispirms un tad dzīvesvieta vai otrādāk?
Aizbraucot domājāt, ka tik ilgi tur paliksiet?
17.08.2014 21:55 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
sabiedriskais transports daudz lētāks.
Queen, šis mani ļoti interesē. Es Francijā esmu bijusi vairākas reizes, tiesa gan kā tūrists, bet es patiešām nemanīju tur sabiedrisko transportu kaut vismaz cenā kā LV, kur nu vēl lētāku. Tāpēc varbūt varētu kādu konkrētu piemēru, pirmkārt, transportam pilsētas robežās, otrkārt starppilsētu transportam (pieminot attālumu, lai varu padomāt, cik līdzīga attāluma veikšana maksā LV)
17.08.2014 21:59 |
 
Reitings 44
Reģ: 22.01.2013
Es tiesi velos doties apmainas progamma no skolas uz Belgiju. Bet mani biedee diez kaa tas varetu but. Taa anglu valoda taa jau nav stipra, nu galigi nav, bet iespejams tiesi tad izdotos labak apgut. Pat ir ienakusi doma prata, ka ja pastiprinatos valoda un taa, tad pec skolas par parvaktos uz arzemem :))
17.08.2014 22:04 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
Ha nesmīdinat :d Sākas tas pats kas ienākumu tēmā visi pelna 2000euro :D un nevienu nezin kas strādā par 300euro :D Tagad visas strādā savā jomā vai studē ārzemēs un neviena nelasa sēnes vai zemenes fermā :D LOL neticu :D Gan jau ka lielākā daļa sēž par mājsaimniecēm pie pakistāņa ar turbānu uz galvas :D vai vienkārši dirš un dzīvo kopā ar vēl 10 purniem furgonā pie plantācijas
17.08.2014 22:05 |
 
Reitings 365
Reģ: 28.06.2014
Veranda Vasiļevna Ja ir kāds brīvāk brītiņš, lūdzu, pastāsti ko sīkāk par Vāciju - valodu, kultūru, ikdienu, darbu.
17.08.2014 22:06 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
Kā/kur jūs meklējāt darbu ārzemēs? Kas bija tie kritēriji, kāpēc nosvērāties tam par labu?

LOL tur kur Austrumeiropas plukatas, ņem darbā tur arī iet :D Domā kādam austrumeiropas imigranti patīk :D
17.08.2014 22:07 |
 
Reitings 610
Reģ: 01.12.2013
Ervins, sākās! Tie,kas uz ārzemēm brauc un dzīvo jau ilgu laiku vairumā gadījumu strādā labos darbos, ir apmierināti, labi pelna. Ne vienmēr zemeņu lasīšana ir sliktākais darbs, viss atkarīgs no cilvēka!
17.08.2014 22:10 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
Kur esmu pieminējis ka zemenes lasīt ir slikti :D
Vienkarši saku, kā atkal sākas veiksmīgo kosmiešu stāsti, kuriem grūti noticēt.
Jo tapat vairums arī pēc 5 gadiem vai 10 strādā mazkvalificētu darbu, jo tāpat tev ir zīmogs imigrants... (Protams ja dabū tās valsts pilsonību tad cita lieta)
Jautājums kur paliek tie cilvēki kas strādā noliktavās, lauksaimniecībā u.c atkal kosmo tādi nav tāpat kā cilvēki, kas pelna 300euro nu nesmīdiniet.
Diršat vairāk :D
17.08.2014 22:25 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Cerise,


sabiedriskā transporta kartiņa studentam metropoles robežās, visos maršrutos visiem transportiem (metro, autobuss, tramvajs) mēnesī maksā 18eiro. Ok, tikko iemetu aci Rīgas Satiksmē, tur tāds pats piedāvājums, tikai metro vietā trolejbuss par 16eiro. Bet proporcionāli pret algām sanāk ļoti, ļoti lēti.

Arī telefonam pieslēgums bez ierobežojumiem zvaniem un sms maksā 2eiro, tik izdevīgu piedāvājumu man Latvijā nav sanācis redzēt.

Starppilsētu sabiedrisko transportu esmu izmantojusi vien 2x - Lille-Parīze(TGV 15eiro) un Strasbūra-Lille(TGV ap 65eiro ), tādēļ man nav iegādāta atlaižu karte, ar kuru katrai starppilsētu ātrvilciena biļetei -50% atlaide.
17.08.2014 22:25 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Es darbu vēl neesmu meklējusi, aizbraucu, dzīvoju, studēju, kad tikšu skaidrībā ar lekciju grafiku, atradīšu kādu studentu darbu, lai nosegtu savus tēriņus.
17.08.2014 22:28 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Taču fakts ir viens-stiprakie paliek te !


Tiesi to saka arii mans vecaakais deels!
Te jau laikam visas zin ,kur dziivoju, un varu teikt-paradiize noteikti.Katru dienu spiid saule,loti silts ,dziivoju loti labaa rajonaa,straadaaju tikai sava prieka peec,viirs ruupeejaas par mani loti labi utt-viss tik taalu buutu vienkaarsi perfekti,bet tas ,ka maneejie ir tik mezoniigi taalu ,saap laikam taa,ka to pat nespeeju pateikt vaardos!Ir pagajusi daudzi gadi ,un nav pagaajusi neviena diena "taa mieriigi"-nepiedomaajot,kaa visiem iet Latvijaa?
Laikam vienmeer ir taa,ka nevar visu gribeet -sajaa dziivee noteikti.Ceru uz naakoso- kad viss buus perfekti!:)
17.08.2014 22:33 |
 
Reitings 200
Reģ: 16.09.2013
Ketrisa

Vācu valoda ir obligāta, ja grib normālu darbu. Ikdiena tāda kā jau visur, atkarīgs ko dari. Man pašai ir daudz darba, reāli mājās tikai nāku gulēt :D bet tā kā strādāju profesijā, tad ir ok. Mācījos ar šeit.
Tā viss ir ļoti sakārtots, vienmēr zini ko gaidīt, izņemot gada apkures pārrēķins ir bieds :D pārtika un saimbiecības preces lētākas kā lv :)
17.08.2014 22:36 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Busim realisti...vismaz ~90% emigrejuso to izdarijusi finansu spiesti - velas pelnit vairak vai krediti spiezz..... neka nosodaam te nav un ari nevelos kadu nosodit bet Mans uzskats ir tads ka tam kurs apkerigs (uznemiigs) un gudra galva uz pleciem - gana labi var nopelnoit ari tepat LV.... mana pazinju lokaa ir pat vairaki reali piemeri ... un nejau ta ka teevs biezais un delam jau iedeva gatavu biznesu ar visu kaapitalu.. starpcitu ja ta parekina visu kopaa - ja velas teiksim taipasa Angliaj dzivot ka tas daudziem LV - savs dzivokslis nevis 1 istaba ar vel kaadu... savs auto utt... dzivosana tur ir daudz dargaka neka LV
17.08.2014 22:37 |
 
Reitings 2532
Reģ: 29.01.2009
Es darbu vēl neesmu meklējusi, aizbraucu, dzīvoju, studēju, kad tikšu skaidrībā ar lekciju grafiku, atradīšu kādu studentu darbu, lai nosegtu savus tēriņus.


man tagad tieši tas pats, gaidu timetable.
Esmu gan strādājusi, nekos krutu, bet vajadzēja un pat ar part-time darbu varēju nomaksāt dzīvokļa īri + palika citiem tēriņiem.
Esmu Skotijā. Patīk, tai ir savs šarms. Vēlos arī paceļot mazliet vairāk pa pašu Skotiju.
17.08.2014 22:40 |
 
Reitings 365
Reģ: 28.06.2014
Veranda Vasiļevna Nu, runājot par valodu ir tā - esmu viduvējā sarunvalodas līmenī. Man šķiet, ka tas ir maz, bet man paziņa teica, ka sākumā ar to pietiekot, vēlāk valoda pati aizies. + ļoti labi orientējos krievu un angļu valodā. Ja nav noslēpums kurā profesijā strādā?
17.08.2014 22:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!