Ārzemes. + un -

 
Reitings 105
Reģ: 12.07.2014
Sveikas visas foršās kosmo meitenes! :)
Izdomāju izveidot diskusiju par dzīvi ārzemēs.
Vai kāda no jums dzīvo ārpus Latvijas robežām? Kāpēc jūs izvēlējāties tieši to valsti, kur dzīvojat? Un kas jums tur patīk labāk, nekā Latvijā?
Pati es dzīvoju jau 3 gadus Beļģijā. No sākuma es aizbraucu tikai pie drauga ciemos,tad ar katru ciemošanās reizi man iepatikās vairak un vairāk, tad jau man piedāvāja darbu un es paliku tur. Godīgi sakot, man šeit patīk labāk. Kāpēc? Jo cilvēki šeit ir draudzīgāki un viesmīlīgāki,nenozākās pie katra sīkuma, nenosodīs tevi. Pie tam, šeit ir ļoti daudz latviešu un es tiešām jūtos kā Latvijā :D Bet nu tas nav tik svarīgi. Arī dzīvošanas ziņā, te ir daudz labāk. Varu atļauties praktiski visu, ko kāroju, bet Latvijā gan visa nauda gandrīz aizgāja rēķinos. Jā, un protams vēl esmu pamanījusi to, ka visi te tevi pieņem, vai tu esi krievs, latvietis vai vācietis, tautībai nav nozīmes,savukārt Latvijā tautieši ir ļoti ļauni šajā ziņā, nedod Dievs Tu būsi citas tautības, tātad būsi savādāks un tevi vienkārši noliks.
Tātad, šī diskusija ir veidota ar mērķi, lai jūs dalītos pieredzē par savu dzivi ārzemēs. Man būtu interesanti palasīt kā tad jūs esat iekārtojušās citā valstī un vai patīk :)
Un visi tiem, kuriem ir kas slikts sakāms - lūdzu vienkārši vācaties no šīs diskusijas prom!! ;) Šeit nav vietas pārmetumiem. :)
17.08.2014 19:57 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Lancaster
ne katram prieksniekam ir un vajag padotos.. protams vairumam vajag
20.08.2014 11:00 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Kursh tad tevi apkalpos pie Rimis kases,ja visi saks sev taisit biznesus?


Un saliidzinaat Latviju ar Luksemburgu vai Monako ir mulkjigi. Mes labakaja gadijuma pec 100 gadiem busim puscelja lidz vinju limenim.
20.08.2014 11:01 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
kaban, es par pundurvalstīm. Īriju neuzskatu par super attīstītu un bagātu zemi - vidusmēra parasta valsts.

Uz priekšniekiem, kam nav padoto, ekonomiku tik būtiski nepacelsi. Ekonomiku paceļ milzīgi uzņēmumi.
20.08.2014 11:02 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
kabans, nu redz, tu nepaarzini daudzas jomas, taapeec nerunaa tik droshi. Es arii par logjistiku neesmu ljoti zinosha, bet esmu runaajusi ar cilveekiem, kuriem tajaa jomaa pieredze ir diezgan liela, taapeec tie ''vajag tikai labi uzsaakt, blah blah, vajag censties, blah blah'' izklausaas smiekliigi. Ja gribi knapinaaties Latvijaa, uz priekshu, bet manaas aciis gudraaks buus tas, kursh straadaas tur, kur ir daudz lielaakas izaugsmes iespeejas un attiistiitaaka nozare kopumaa.

Mineeshu veelvienu jomu - modes industrija, modeles. Kaa piemeeram Karliina Caune un Ginta Lapinja - latvietes, slavenas modeles pasaules meerogaa, ja nejaucu neko Ginta ir viena no vislabaak pelnoshajaam modeleem pasaulee. Interesanti, ko vinjas buutu sasniegushas, ja seedeetu Latvijaa un puuleetos sheit kaut ko atrast? Kaut kaa shaubos, vai tiktu liidz Vogue vaakam.
20.08.2014 11:03 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
bet manaas aciis gudraaks buus tas, kursh straadaas tur, kur ir daudz lielaakas izaugsmes iespeejas un attiistiitaaka nozare kopumaa.

tas bus nevis gudraks bet gan tas kurs izvelesies vienkarsako celju kur nevajag ipasu gudrumu lai izbrauktu jau uz gatavu darbu kuru tev burtiski ieliek rokaas.. gudrs ja ta vispar varetui izteikties ir tas kurs atrod iespejas un tas izmanto kur daudzi citi tas vispar nesaskata.... pat tadi tas nessakata kuri atiecigaja nozare nostradajusi 10 un 20 gadus


Lancaster
domu gajiens pareizs ka ekonomiku lielakoties stute milzigie uznemumu.. bet ari mazie dod savu devumu - un p[irkart un galvenokart tu jau straad sev nevis valstij... valstij iet tiaki nodokli ... tev ar savu darbibu nav primaaris uzdevusm tagad sacelt ekonomuiku visa valstii.. neskaties tik globaali...

Nazīc
es nesalidzinu sis valstis.. es iezliku sis valstis par piemeru tevis pasas izteicienam ka valsts lielums itka ir noteicos ...
20.08.2014 11:11 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Bonecutie
par tam modes lietaam .... jaa sim meitenem tas skietami bijis pareizaakis cels bet tas ir tikai gala iznekaums pevc kura visa gudri.. tapat ka pec "kara"... tas nebut nenozime ka nebija ari citas iespejas - nez kadel zinu taipasa modes joma kura man butiba ir pilniba svesa - cilveku- uznemumu- kas darbojas LV un izaudzis tik talu ka atveris filiales ari arzemees... taak nebut tas nenozime pat saja joma ka LV nevareyu izsisties tik talu ka tas aizies pat lidfz arzemem lai ari iuznemums ir LV
20.08.2014 11:14 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
No visas valsts ekonomikas ir atkarīga mana dzīve - vai būs miers visās jomās. Vai būs stabilitāte.

Bet es esmu palikusi Latvija un ticu (zinu), ka šeit var labi pelnīt. Vismaz manā jomā un ar manu pieredzi un izglītību noteikti. Neesmu pati sev priekšnieks un laikam tomēr negribētu, pārak pretīgs raksturs man - visus gribētos atlaist :D Es esmu par to, lai katrs ir savā vietā. Un vienlaga, vai šeit, vai ārzemēs - ja cilvēki nebūs savās vietās, tad miera nebūs.
20.08.2014 11:16 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
tas bus nevis gudraks bet gan tas kurs izvelesies vienkarsako celju kur nevajag ipasu gudrumu lai izbrauktu jau uz gatavu darbu kuru tev burtiski ieliek rokaas.. gudrs ja ta vispar varetui izteikties ir tas kurs atrod iespejas un tas izmanto kur daudzi citi tas vispar nesaskata.... pat tadi tas nessakata kuri atiecigaja nozare nostradajusi 10 un 20 gadus

Nu tu galiigi iebrauci auzaas. Ja nezinaaji, arii aarzemees ir jaapuulaas, un kaa veel. Viens draugs no parasta kraaveeja noliktavaa puuloties un straadaajot ir ticis liidz tam, ka vada vairaakus departmentus un turpina kaapt augstaak, es zinu, cik daudz vinjsh straadaa un cik ljoti miil savu darbu - tik daudz straadaajot Latvijaa, pat pusi nebuutu sasniedzis. Es runaaju tieshi par to, tavu ''burtiski ieliek rokaas'' nesaprotu, taa nenotiek nekur.
20.08.2014 11:17 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Lancaster
skumigi ja pec tavas logikas ~80-90% tautiesi savu vietu atradushi rupnicaas un zemenju plantacijas kur nereti ir nevisai cilvecigi apstakli....
20.08.2014 11:18 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Nu bet es runaaju par modeleem, nevis agjentuuraam. Tas nav gluzhi viens un tas pats.
20.08.2014 11:18 |
 
Reitings 57
Reģ: 19.08.2014
Uz priekšniekiem, kam nav padoto, ekonomiku tik būtiski nepacelsi. Ekonomiku paceļ milzīgi uzņēmumi.

Un to latvieši (nepilsoņi) vēl jo projām nevēlas saprast :D Izvēlas to vieglāko ceļu, turēt darbiniekiem zemas algas, lai kaut cik kompensētu darba produktivitātes trūkumu. Kā arī izliekas neredzot, ka darba produktivitātes celšana nav darbinieka pienākums, bet gan darba devēja :D Tas būtu apmācot darbiniekus, iepērkot automatizētas ražošanas līnijas u.c :D Nu nevar konkurēt cenā ar Fazer konfektēm Saldus gotiņas kuras vēl jo projām tin ar rokām :D
20.08.2014 11:21 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Bonecutie
ok.. varam palikt kautvai pie ta ka gudrakie aizbrauc .. nezkadel anglija vini atrod darbu 1-2 nedelju laika bet lv sez bezdarbniekos 9 menesus neko ta ari neatradushi.. - LV sis vinju gudrums nestradaa? vienozimigi arzemes so darbu atrast ir daudzkartigi vienkarsaak un un tadel ari ~90% tautieshu ari aizbrauc jo seit sis iespejas nav spejusi atrast.. un to nosaukt par gudraku ricibu ir loti diskutabli... tas vienkarsi ir vieglakais un tap[asa laiak skietami vienigais cel;s kurs tev jaiet nosacviti piespiedu kartaa... viss talakais ir sevis attaisnosana pasam sev ka atrodies arzemes nevis LV ... ka nespeji te LV neko atrast , dzivot utt...
20.08.2014 11:22 |
 
Reitings 57
Reģ: 19.08.2014
Lancaster
skumigi ja pec tavas logikas ~80-90% tautiesi savu vietu atradushi rupnicaas un zemenju plantacijas kur nereti ir nevisai cilvecigi apstakli....

Nu nevar būt visi latvieši ofisā sēdētāji, viss tomēr balstās uz rūpniecību, visas attīstītās valstis ir ar ļoti spēcīgu rūpniecību (militāra, civilā) :D Izņemot pāris valstis, kā peimērām šveice u.c kurai labklājību nodrošina bankas :D
No iekšējā patērina kopējais naudas katls neaug ir valstij ir jāražo kaut kas, ko pārdot uz āru. Vienalga vai tas ir inovācijas vai piens.
20.08.2014 11:29 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Iespeejams atrast darbu citur ir vienkaarshaak, bet ne jau izsisties un sasniegt augstu liimeni.
20.08.2014 11:29 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Bonecutie
par augsta limena sasniegsanu piekritu.. bet te pamataa nejiet runa par ausgta limenan darbiem... bet gan par globalu - visparigu pasakumu - stradat dzivot arzemes vai LV.. par parastiem lautinjiem kuri ari ir ~97% aizbrauceji un ~97% paliceji...

P.S. - ja jau LV tikpat viegli/gruti izsisties un sasniegt augsti liemni tadjau nav starpibas kur dzivo
20.08.2014 11:34 |
 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Starpiiba ir tajaa, ko tu sanjem par to izsishanos. :)
20.08.2014 11:41 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Bet vai vienmēr ir vērst izsilties, cīnīties un mocīties? Tas ir normāli nav nosodāmi, ja cilvēks izvēlas, viņaprāt, drošāko ceļu... Bieži tas ir darbs ārzemēs.
20.08.2014 11:45 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
*izsisties
20.08.2014 11:45 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Bonecutie
nu tieshi taa.. par to ari es runaju.. ka var gana labi pelnir ari tepat LV.... paris vestules atpakalj ari par algu apmeriem soto runaju
20.08.2014 11:45 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Lancaster
jau mineju ieprieks.. ir gana daudz iespeju tepat LV jau pasa sakuam gana labi pelnit..
20.08.2014 11:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits