33% pasaules dzīvo nabadzībā, cik Latvijā?

 
Reitings 93
Reģ: 03.07.2014
Vairāk nekā 2,2 miljardi pasaules iedzīvotāju dzīvo nabadzībā vai uz nabadzības sliekšņa, un situāciju pasliktina finanšu krīzes, dabas katastrofas, pieaugošās pārtikas cenas un vardarbīgi konflikti, brīdina ANO.
01.08.2014 23:57 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Ulmanis bija par savu valsti domājošs diktators un tāpēc ekonomika spēja attīstīties


Ulmanis bija diktators, arī diezgan labs ekonomists. Arī korupcijas tajos laikos netrūka. Ulmaņa iesauka bija "korupcijas karalis". Bet esošas pilnīgas medīju kontroles valstī neviens par to īsti nezināja.

Ja tagad kāds gudrs ekonomists apsolītu reformas ar labāku rezultātu pēc 10-15 gadiem, kas būtu reāli, bet par tādu neviens nebalsots. Jo atradīsies sprukstiņš kurš to pašu apsolīs pēc 2 gadiem un vairums balsos var viņu ( lai gan reāli tam neticēs)
02.08.2014 18:25 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Pensijām un ieredņiem naudas nepietrūks, jo tiks paņemts kārtējais kredīts SVF, lai nezaudētu elektorātu vēlēšanās pensijas un algas necelsies, bet parādi tikai augs kamēr būs Grieķijas variants

lai gan GRE vismaz ir pietiekošas algas

Pilnīgi piekrītu.
02.08.2014 21:09 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Tas ir domāts ka pirmsakra Latvija attīstījās ražošana un rūpniecība labāk nekā pēc esošajā PSRS laikā. Tā bija konkurētspējīga ar Somiju, Zviedriju, Dāniju, Vāciju un arī turpmāk tā būtu attīstījusies normālā tirgus ekonomikā. No 1940 gada Latvija tika izmesta no šī tirgus un kamēr pārējās valstis attīstījās un cēla savu ekonomiku un labklājību, Latvija cēla komunismu PSRS.

Būt izolētam no tirgus ekonomikas 50 gadus ir diezgan katostrofāli, visi jau sen ir aizgājuši priekšā par 20-30 gadiem un neviens negrib jaunus konkurentus. Un neviens investors arī negribēs ieguldīt tik daudz lai panāktu šās ekonomikas.

Tāpēc tagad ir tik grūti un sanāk cīnīties pa apakšu.

Ulmanis bija par savu valsti domājošs diktators un tāpēc ekonomika spēja attīstīties

kas ir tagad?

Un kurš gan liedza rīkoties kā Lukašenko Baltkrievijā, kur atšķirībā no LV ražošana turpinās uz urrā, preces ir pieprasītas visā NVS un uz kurieni ir pārcēlusi ražošanu bezmaz vai visa eiropeiskās un demokrātiskās LV tekstilrūpniecība? Atradās taču divi mūlāpi - Repše un Godmanis, kuriem vajadzēja lata kursu uztaisīt tādu, ka krievi bija spiesti triecietempā būvēt savu RVR dvīņumāsu, jo elektrovilcienus no Rīgas vairs nerentējās pirkt - par dārgu sanāca. Lukašenko, par kuru sākumā visi ierēca, uztaisīja tādu rubeļa kursu, ka Krievijā BY preces pirka konteineriem un vilcienu sastāviem. Sākumā dzīve bija tāda nabadzīgāka, bet kas tagad? Mūsu pašu bijušie tekstilnieki saka, ka, salīdzinot ar BY, LV savas pārstāvniecības turot tikai turēšanas pēc - BY apgrozījums tādam "Rimako" pēc realizācijas daļas teiktā ir reizes 10 lielāks nekā LV.

Ulmanis savu ekonomikas brīnumu par 70% uztaisīja ne vairāk kā 30. gadu vispasaules krīzes izdevīgās situācijas dēļ. Nebūtu bijis krīzes, - tādu Ulmani šodien katrā vārda galā neviens nepieminētu.
02.08.2014 21:19 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
vajag ieviest latvij;ā islāmu. ar steigu, paskatieties cik labi viņiem iet. tādā labklājība

Nesaprotu, kāda tēmai saistība ar islāmu, bet, ja jau ieminējies, - varam arī par to. Tur nodevēji un tie, kuri uzskata, ka savu labklājību var celt uz citu nelaimes rēķina, dzīvi beidz tā, kā ir redzams Tavās bildēs. LV - bez apsardzes droši iepērkas lielveikalos, bet Hulk un citiem latviešu "vīriešiem" nav dūšas par vārdu pār lūpām pārspļaut. :-D :-D :-D, tā kā vari turpināt pašapmierināties pie spoguļa.
02.08.2014 21:24 |
 
Reitings 692
Reģ: 02.12.2012
Nekad nevar visu grūst vienā maisā un spriedelēt. Protams, ka ir daudz kas no paša cilvēka atkarīgs, cik viņš grib sasniegt un pelnīt.. bet ar zemāko sāk gandrīz visi un tālāk, cik augstu kāpsi, ir atkarīgs no tevis. Mani vairāk motivē tas, ka es dzīvoju ar to ideju - mēs dzīvojam vienreiz , tieši tāpēc ir nevis jāizdzīvo, bet jādzīvo un jābauda viss, un lai es to varētu darīt pilnvērtīgi, nauda ir tikai pašsaprotama, tāpēc man ir jātiecas būt pēc iespējas perspektīvākai un gudrākai, lai man būtu izglītība, kuru tālāk es parādu arī praksē un balstoties uz to es varu tikt arī labākā darbā un pelnīt tā, lai es varu atkal atgriezties pie tās sākotnējās idejas, ka man ir jādzīvo un jābauda tik, cik vien pati varu to darīt!
02.08.2014 21:48 |
 
Reitings 471
Reģ: 28.07.2014
Neizlasīju visu diskusiju, bet ļoti aizķēra šis teikums:

Saprašana laikam nebija mācību priekšmets tev skolā, meitenīt.


Es varbūt mācos ne tādā skolā, vai arī nezinu, kas ar mani, bet man skolā nebija (un nav) mācību priekšmets ar nosaukumu ''Saprašana'' .. :(
Ir audzināšana, sociālās zinības, bet saprašanas man nekad nav bijis. :(
02.08.2014 21:50 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Un kurš gan liedza rīkoties kā Lukašenko Baltkrievijā, kur atšķirībā no LV ražošana turpinās uz urrā, preces ir pieprasītas visā NVS un uz kurieni ir pārcēlusi ražošanu bezmaz vai visa eiropeiskās un demokrātiskās LV tekstilrūpniecība?


Ja neņem vērā 20% un 54% nacionālās valūtas devalvāciju, algas ap 300- 500$, tad Baltkrievijā it kā ir OK. Uzņēmumi strādā, rūpnīcas ražo, cilvēki nodarbināti.... Bet ja paskatās dziļāk tad tur ir diezgan daudz nesaimnieciskum, korupcijas un pohuisma. Nu neiesprings neviens valsts uzņēmumā lai attīstītu un modernizētu ražoti un cīnītos par konkurenci.
Pat Baltkrievu ziņās bieži vien parāds šo nesaimniecikumu - valsts nopērk uzņēmumam jaunas dārgas iekārtas kuras pēc tam sarūsē pagalmā tā arī neuzstādītas.
Tāpat kā PSRS - visi rādītāji pieaug uz papīra un medijos.
02.08.2014 22:52 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
03.08.2014 00:01 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Kad valstij ir šāds vadītājs:
https://www.youtube.com/watch?v=zxBMU-43qgs,
nevis tāds:
https://www.youtube.com/watch?v=fdkHEgy3-rM, tad tai vismaz ir kādas cerības nākotnē.
03.08.2014 00:23 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Mums valdība nav nekāda ideālā, sūdus ir taisījusi diezgan daudz. Un Lukašenko arī nav nekād enģelis. Ja Dombrovskim būtu tāds mediju un informatīvs atbalsts kā Lukašenko, tad arī viņš izskatītos labākais premjers LV vēsturē.
LV medijos uzpeld 90% no visām muļķībām ko sastrādā valldība.
BY - labi ja 10 %

Ko var teikt par 74% naudas devalvāciju pusotra gada laikā. Tas ir lielākais ekonomikas sasniegums.
Ja nevar uzticēties nacionālai valūtai, tad kam var ?
03.08.2014 10:14 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
Lai jau lukašenko guļ mierīgi :D Izrādas ka viņš mazāks ļaunums nekā putins :D Lai gan visu laiku lukašenuko kaunināja :D
03.08.2014 10:18 |
 
Reitings 248
Reģ: 21.07.2014
Vai tad tiem nabagiem kāds ir aizliedzis izsisties sasniegt pašiem kaut ko savām rokām,vai ne?
03.08.2014 10:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits