Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pārtikas produkti :)

 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Jautājums pavisam vienkāršs, vai jūs esat piemēram aiazstājuši neveselīgus pārtikas produktus ar veselīgākiem?
Piemēram izņemot no uztura tādus produktus kā baltmaizi kā jūs aizstājat to? ar citām maizēm vai sausiņiem utt?
Vēlos dzirdēt kādus produktus vispār jūs savā dzīvē esat izņēmušas no sava uztura? Tad par tādiem produktiem kurus jūs esat aizstājušas un vel gribētos dzirdēt variantus par veselīgiem produktiem kuriem vajadzētu VIENMĒR būt mājās :)
01.08.2014 15:26 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Kubiete, man prieks par tavu veselību!
ar saviem komentāriem es tikai gribēju pateikt, ka drīkst cept arī olīveļļā, nekas slikts nenotiek un tas pat ir relatīvi veselīgi, ar domu, ka varbūt kādam šī info būs noderīga. es pati to agrāk nezināju, man likās, ka extra virgin olīveļļu var izmantot tikai salātos.
manu komentāru mērķis nebija grozīt kāda pārliecību, ka sviestā cept ir forši un olīveļļā fuj, galīgi nē.
03.08.2014 14:50 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
sviestam karstumizturība ir zemāka par olīveļļas, tā sadeg ātri, un sen jau ir pierādīts, cik neveselīgi ir cept sviestā. garšīgi - tā ir cita lieta. runājot par uzturvērtības zaudēšanu - tas, ko tu cep pannā, arī daļēji zaudē savu uzturvērtību, ne tikai pati eļļa.
gī sviestam karstumizturība ir ļoti augsta, bet uzturvērtība tajā - tīri tauki, tur pilnīgi nekā veselīga nav.
un par olīveļļu - es nevis lasu angļu avotus, bet gan praksē iepazīstu Vidusjūras diētas kultūru. pirms tam arī domāju, ka olīveļļā nedrīkst cept. drīkst ne tikai cept pannā, bet arī krāsnī. extra virgin olīveļļas degšanas punkts ir no 185, parasti ap 200 grādiem, kas to padara par vienu no nedaudzajām nerafinētajām eļļām, kuras drīkst izmantot cepšanai.


ļoti daudz plusiņu :) Malacis, Donata! :)
03.08.2014 14:51 |
 
Reitings 2957
Reģ: 03.03.2013
es arī cepju tikai olīveļļā :)
03.08.2014 17:45 |
 
Reitings 782
Reģ: 03.06.2014
Ir nenormāla atšķirība - pankūkas cep parastajā vai olīveļļā. Ar olīveļļu pančas ir dauudzz garšīgākas.
03.08.2014 18:11 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Uzturaa nelietoju
Olas,bet veel neesmu atradusi ar ko aizstaat
Parasto pienu aizstaaju ar riisu,auzu vai sojas pienu
Kechups ir eko
Censhos izvairiities no gluteenu saturoshajiem produktiem
Maizi aiztsaaju ar galeteem.
Majoneezi nelietoju,vispaar skjeermi metaas no taas un nesaprotu kaa agraak vareeju visu tajaa peldinaat. :D
Kreejums,jo mazaak treknuma jo labaak.
Sulas vai limonaades iet tikai kopaa ar alkoholu kokteiljos. :D
Un veel jau daudz kas cits ir.


Par ellju runaajot,meitenes,kaa ir ar rapshu ellju? Laba? :D
03.08.2014 18:29 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
Nazīc - lietoju tikai rapšu eļļu, Latvijas Iecavnieka. Šad tad rafinēto, šad tad nerafinēto :)
03.08.2014 18:41 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
Rapšu eļļa ir produkts, bez kura nevajadzētu iztikt nevienā virtuvē. Arvien vairāk novērtēta savas uztura vērtības, kā arī universālā pielietojuma dēļ, tā jau daudzus gadus ir poļu tradicionālo ēdienu sastāvdaļa. Rapšu eļļa ir guvusi atzinību arī uztura speciālistu vidū, kuri to atzīmē kā vērtīgu uztura sastāvdaļu visai ģimenei!

No populārāko augu eļļu klāsta tieši rapšu eļļaa saturā ir visvairāk vērtīgo Omega-3 taukskābju, vienlaikus tā uzrāda vienu no zemākajiem organismam kaitīgo piesātināto taukskābju līmeņiem. Turklāt tā ir veselībai vērtīgo vitamīnu avots, jo satur E vitamīnu, kas tiek saukts par jaunības vitamīnu, un provitamīnu A, kā arī augu sterolus, kas palīdz organismam uzturēt normālu holesterīna līmeni asinīs.
Rapšu eļļai ir neitrāla garša un smarža, tādēļ tā nenomāc pagatavoto ēdienu garšu un aromātu. Vēl vairāk – to var izmantot gan silto, gan auksto ēdienu gatavošanā. Tādēļ šī eļļa ir ideāla cepšanai, mērcēm, salātiem un mīklas izstrādājumiem.

Vērtīgo īpašību un lietošanas ērtības dēļ rapšu eļļa ir ieteicama lietošanai mūsu ikdienas uzturā. To iesaka arī grūtniecēm un maziem bērniem. Zīdaiņu uzturā rapšu eļļu var lietot jau no sestā dzīves mēneša.
03.08.2014 18:44 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
Es ļoti sekoju līdzi tam ko lieku mutē:
Kategoriskā NĒ produkti: margarīns, baltmaize(kukuļi, neskaitot cibattu), visa veida gaļa, zivis, saldinātāji, activia jogurti, saldie kārums sieriņi, saldētie dārzeņi, picas, visa veida saldētā pārtika, visi krāsainie dzērieni(neskaitot colu), šķīstošie tējas maisījumi/kafijas maisījumi, morsi, liela daļa no gatavajām mērcēm, liela daļa no konservētajiem produktiem, saldumi(neēdu, jo negaršo), sāls

Daļējs NĒ, ja ir ēdienos iekšā, neķeksēju ārā, ja baigi gribās apēdu: rozīnes, majonēze, olas, cola, parastais sviests, pūdētie sieri, paku sulas, visa veida garšvielas/maisījumi(neskaitot vegetu, bet tādi kuros nav sāls), bulciņas, čipši, veģetārās trijstūrmaizes, putukrējums

Un JĀ: Tad, nu izlasot manu komentāru noteikti rodas jautājums, ko gan viņa ēd? Bet, tā, kā esmu diez gan liela eko lietu/ēdienu/dzīves modeļa piekritēja, parasti es cenšos ēst vai nu daļēji apstrādātus, vai svaigus dārzeņus, pastas, rīsus ar dārzeņu mērcēm, sojas produktus(un jā, soju var pagatavot tik pat garšīgu kā gaļu), melnās tējas ar pienu, visus piena produktus, sierus, augļus-daudzus, riekstus, maizi-tumšās, mājās gatavotus keksus bez rauga, biezpiena masas, gī sviesta izstrādājumus :) Nu tādā stilā.
04.08.2014 00:19 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!