Pārtikas produkti :)

 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Jautājums pavisam vienkāršs, vai jūs esat piemēram aiazstājuši neveselīgus pārtikas produktus ar veselīgākiem?
Piemēram izņemot no uztura tādus produktus kā baltmaizi kā jūs aizstājat to? ar citām maizēm vai sausiņiem utt?
Vēlos dzirdēt kādus produktus vispār jūs savā dzīvē esat izņēmušas no sava uztura? Tad par tādiem produktiem kurus jūs esat aizstājušas un vel gribētos dzirdēt variantus par veselīgiem produktiem kuriem vajadzētu VIENMĒR būt mājās :)
01.08.2014 15:26 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
Man jāievāc vai?
Šeit ir bijušas diskusijas par smēķēšanu gan par mīļākajām cigaretēm... Gan jau ka kāda no veselīgā dzīves veida piekritējām tur ir atzīmējusies :D Kā kaislīga smēķētāja :D
01.08.2014 18:46 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Bet smēķēt var katru dienu? Kā lielākā daļa no jums to dara


Varēt jau var. Lai gan pati esmu smēķētāja tomēr tā ir viena lieta bez kā es īsti nevaru, un tas pat nav tik dēļ atkarības ka prasās, bet dēļ stresa. Ja man ir lieli stresi tad tā viena cigarete labi nomierina, bet ja nebūtu cigaretes es pieņemu ka es pusi vakaru pavadītu stresā ēdot..Kas ar neko labi nebūtu. Man Smēķēšana, lai gan veselībai ir kaitīga, bet tomēr liekas ka kopumā vairāk labu dara nekā sliktu. Tik un tā nevienam nekad neiesaku sākt smēķēt, vienmēr visus atturu no tās domas un vispār saku ka tas ir slikti slikti slikti, bet diemžēl man vel nav atnācis īstais laiks atmest. Un diemžēl citi stresa noņemšanas veidi man nepalīdz tik labi, tās pašas balderiāņu tabletes man jāizdzer 10 lai es būtu kaut cik mierīga uztraukuma laikā un ķermeņa valodā tā pat redzams ka esmu uztraukusies, a te tev viena cigarete, uzvelc, pēc tam dziļi ieelpo un esi mierīgs. Pietam, lai gan esmu smaga pīpētāja, ir dienas kad man uztraukumi nav vispār un es pavadu arī dienu vai divas pilnībā bez cigaretēm, bet pīpēt prasās tieši kad ir vairāk stresi vai protams tusiņos/iedzerot.
01.08.2014 18:48 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Neēdu gaļu, zivis (izņemot tunci konservu bundžās), jūras veltes.
No piena produktiem lietoju tikai krējumu, šad tad biezpienu un kefīru.
Gandrīz nelietoju uzturā cukuru un sāli.
Nav attiecīgi arī desas, pelmeņi, buljona kubiciņi un citi brīnumi man mājās atrodami.
01.08.2014 19:17 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Man jāievāc vai?

Lai apgalvotu, ka tā dara lielākā daļa, jā - bija jāveic statistika, iesaistot vismaz 10 000 sieviešu.

Šeit ir bijušas diskusijas par smēķēšanu gan par mīļākajām cigaretēm... Gan jau ka kāda no veselīgā dzīves veida piekritējām tur ir atzīmējusies

Vai tas, ka kāda smēķē, uzreiz nozīmē, ka viņa nedrīkst vēlēties veselīgāk ēst, tādejādi nemaitājot savā organismā neko citu, kā plaušas?

Tu joprojām neesi padalījies pieredzē, ko ēd pats...
01.08.2014 19:22 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
Maize nekad iisti nav bijusi manaa eedienkartee baigajaa cienjaa-taas vietaa lieoju sausmaiziites.
Kolu pavisam neesmunizleegusi, bet ljoti lielu lomu manaa dziivee ienjeemis uudens,kas priecee. Nevaru iedomaaties,kaa kaadreiz uudeni nedzeeru tikpat kaa nemaz.
01.08.2014 19:25 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
Tu joprojām neesi padalījies pieredzē, ko ēd pats...

ēdu visu kas garšo :D neievēroju nekādas veselīgas ēšanas paradumus, bet veikalā nepērku tomēr margarīnus, e vielu pilnus produktus...
Nepīpēju :D Dzeru tikai alu un arī reizi 2 mēnešos pāris pudeles, stipros alkoholiskos dzērienus nelietoju :D
01.08.2014 19:55 |
 
Reitings 1660
Reģ: 22.03.2014
taču,ja es vienu dienu izdomāšu,ka vakariņās gribu čipsus ar dipi mērci(ar 25% krējumu nevis tām liesajām sūkalām),pa virsu želejkončas,šokolādi un colu-es sev to neliegšu un nesākšu tā vietā stampāt gurķus.


+++ man vienmēr patikusi tā frāze- dzīvojam vienreiz :D
01.08.2014 20:26 |
 
Reitings 495
Reģ: 12.07.2009
maizes vietā -> crispbreads maizītes visdažādākās, pat nebiju iedomājusies, ka patiesībā ir tik plašs klāsts, apnikt nevar, jo ir uz ko nomainit
krējums -> bezpiedevu jogurts vai grieķu jogurts
cukura vietā - >truvias saldinātājs (0 cal)
neveselīgie saldumi -> augļi, rieksti
piens ->sojas diētisko pienu vai tauku pazemināto pienu

No savas ēdienkartes pilnībā esmu izslēgusi visādas kūciņas un bulciņas, kaut arī uz mēles kūst, bet neveselīgas.
Ļoti garšo frī kartupeļi, bet tas arī ir iekļauts izslēgto produktu sarakstā, dažreiz gan sanāk pagrēkot.
Nekad neesmu jutusi vajadzību pēc margarīna vai sviesta uz maizītēm, to tikpat kā nelietoju. Tāpat arī majonēzes ir izskaustas, retu retu reizi kkur tiek pielikta jaucot ar krējumu vai ko citu pie salātiem vai uz olas. Arī makaroni nav cieņā, pēdējā likā gan draugs mani pavelk uz šiem ēdieniem, bet vispār neesmu sajūsmā par makaronu ēdieniem.
01.08.2014 20:42 |
 
Reitings 2957
Reģ: 03.03.2013
Nelietoju cukuru,sāli. Nedzeru colas,fantas,sulas, mans ikdienas dzēriens-ūdens,pa retam svaigi spiestas sulas, makaronu vietā- rīsi,griķi. Vispār ļoti maz ēdu tos,parasti ēdu salātus +gaļa,vai vienus pašus salātus, ikdienā pārtieku no gurķiem,tomātiem,kāpostiem,pupiņām,ziedkāposta,vienmēr mājās ir āboli,banāni,apelsīni,vasaras laikā arbūzi, neēdu desiņas,cīsiņus, topā vistas fileja,lasis vai tuncis. Tie man ir tie smagie ēdieni :D Brokastu ēdieni ir proteīna kokteilis + kāds auglis vai kāpostlapas. Krējums,kečups mājas nav,abi ar vīrieti sliecamies salsas mērcei,sojas mērcei,grieķu jogurtam. Čipši ar netiek ēsti,ja ļoti gribas grēkot,tiek apēst saldējums. Pavairāk grēkoju svētkos, tad gan sanāk kādu rosola porciju apēst ar pīragu :D Ieradumi mainījušies ļoti, kādreiz teju katru dienu dzēru sulas,colas,fantas,gāzētās limonādes, garšoja kotletes,cīsiņi,makaroni ar boloņas mērci vispār bija lielākais grēks. :D Ak jā,kādreiz brokastīs ļoti cienīju karstmaizes,sviestmaizes,burgerus, tagad neēdu vispār, maizi vispār reti ēdu,un ja sanāk tad kādu graudu maizi,vai rudzu maizi. ;)

Kas man pašreiz atrodas ledusskapī?
grieķu jogurts, vājpiena biezpiens, olas, gurķis,pupiņas.

ne-ledusskapī

āboli,griķi,rozīnes.
01.08.2014 22:41 |
 
Reitings 782
Reģ: 03.06.2014
Joprojām esmu šokā par jūsu sterilitāti. :D
01.08.2014 22:54 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Pēc dzemdībām esmu pilnībā atteikusies no maizes , tas vietā edu sausmaizītes .... :)
01.08.2014 22:58 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Un es vispār nelietoju sāli...
01.08.2014 23:00 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Ta pa lielam neliedzu sev neko. Ja gribas to baltmaizi, tad edusi to. Tapat ka nespeju baltos risus aizstat ar brunajiem. Jaiks .
01.08.2014 23:01 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Labi balmaize slikts piemers,jo es to needu vispar. Bet ja gribas parastos makaronus, tad varisu tos.
01.08.2014 23:03 |
 
Reitings 640
Reģ: 09.01.2014
Manā ēdienkartē nav baltmaize un maize vispārīgi (šad tad gan bez sirdsapziņas pārmetumiem ēdu naan),cepumi,kūciņas,bulciņas,šokolāde utml. saldumi, sviests,margarīns,visas desas un gaļas izstrādājumi,visi fast un junk food,visas mērces, majonēzes utt,gāzētie dzērieni,alkohols,kafija,ļoti reti ēdu kartupeļus,reti pastu,cūkgaļa,praktiski neēdu arī liellopu.
02.08.2014 00:48 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Es kaadu laiku ieveeroju ljoti stingru eeshanas rezhiimu, skaitiiju visu - kalorijas, olbaltumvielas, shkiedrvielas, taukus, oglhidraatus. Ilgi neiztureeju. Nebiju izsalkusi, jutos labi, bet nu tomeer kaut kaa pietruuka.

Tagad man ledusskapii ir viss. Ne no kaa neatsakos, bet tas nenoziimee, ka eedu visu peec kaartas, nebuut nee. Galvenais, ko skatos, kad peerku paartiku ir, lai taa ir vieteejaa un lai atbilst sezonai - tas par augljiem, daarzenjiem galvenokaart. Man laikam paveicies, ka man tieshaam ljoti garsho daarzenji, ogas, visa taa pilngraudu paartika un liesie piena produkti (ja vien nav no laukiem - tad gan pa trekno ir 100reiz garshiigaak). Galju, zivis un sieru peerku tirguu pie zinaamiem razhotaajiem/zemniekiem. Olas un oliivellja no laukiem.

Man shkiet, ka labaak ir neizsleegt pilniibaa kaut ko no eedienkartes, bet iemaaciities neriit, gatavot veseliigaak (sauteet. Ja cep, tad ne 3 teejkarotees elljas, eest svaigus daarzenus) un atrast taas veseliigaas lietas, kas ljoti, ljoti garsho un ar taam varieet. Es vairs nevaru iedoaaties sevi atsakaamies no kaadaam gastronomiskajaam izvirtiibaam. UN! ar to visu, esmu notieveejusi vairaak, nekaa kad ieveeroju to kaloriju skaitiishanu un it kaa nereaali veseliigo dziivoshanu :) Un arii praats prieciigaaks, jo nekas netiek liegts.
02.08.2014 03:28 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Un es arii iisti nesaprotu taas bailes no kartupeljiem. Ok - nav tas pilnveertiigaakais vai vitamiiniem bagaataakais daarzenis, bet vai tad jaaapeed pieci kartupelji, lai justos paeedis?
02.08.2014 03:29 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Iemainīju saldo sarkanvīnu pret sauso baltvīnu- Sauvingnon blanc. :D Visādi citādi- jau no 12 gadu vecuma pārzinu diētisko plauktu. :D
02.08.2014 03:40 |
 
Reitings 247
Reģ: 14.07.2014
Vairs needu baltmaizi. Maizi vispār ēdu ļoti reti. Vairs arī needu kartupeļus (šad tad ,kad esmu ciemos vai kaut kā tā ,tad tikai) ,makaronus ,krējumu ,majonēzi ,saldumus ,cukuru ,jogurtus ,kurus agrāk ļoti daudz lietoju uzturā (tagad tikai bezpiedevu lakto vai grieķu) ,cepumus ,čipsus ,pārstrādātus produktus (piemēram gatavos ēdienus vai jau sapakotos) . Ļoti izvairos arī no rīsiem, gaļas (vistu gan ēdu daudz) un piena.

Maizi aizstāju ar rīsu bagetēm (tā viņas saucās?!) ,bet tās arī ļoti reti. No graudaugu produktiem ēdu tikai dažādas putras un brūnos rīsus. Vispār cenšos visu neveselīgo aizstāt ar augļiem un dārzeņiem. Man nemaz nav tik grūti ,kā varbūt liekas. Ar laiku iemācījos atsacīties no saldumiem un visa pārējā.
02.08.2014 15:26 |
 
Reitings 782
Reģ: 03.06.2014
CherryCoke, sen senos laikos lasīju, ka bagetēs ir vairāk kaloriju nekā baltmaizē.
02.08.2014 19:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!