Pārtikas produkti :)

 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Jautājums pavisam vienkāršs, vai jūs esat piemēram aiazstājuši neveselīgus pārtikas produktus ar veselīgākiem?
Piemēram izņemot no uztura tādus produktus kā baltmaizi kā jūs aizstājat to? ar citām maizēm vai sausiņiem utt?
Vēlos dzirdēt kādus produktus vispār jūs savā dzīvē esat izņēmušas no sava uztura? Tad par tādiem produktiem kurus jūs esat aizstājušas un vel gribētos dzirdēt variantus par veselīgiem produktiem kuriem vajadzētu VIENMĒR būt mājās :)
01.08.2014 15:26 |
 
Reitings 177
Reģ: 06.07.2014
Miss Joker - es ceru, ka kafija viņam garšo kā tāda. Varbūt iepriekš viņu sagatavo, ka būs pārsteigums. Ka jauna receprtūra. :D jo, ka nesanāk šmuce pēc tam :)
01.08.2014 17:02 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Mums mājās nav margarīns, desas, vegeta, buljona kubiņi.. :)
No maizes gan neatsakamies.. pat ļoti garšo, bet pati cepu :)
01.08.2014 17:03 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Neredzu nekādu problēmu lietot maizi, sviestu un tamlīdzīgus produktu, bet saprāta robežās. Ne kukulīti dienā un ne 1/3 paciņu virsū maizes šķēlei.


Nu baltmaize vispār man jau liekas lieks pārtikas produkts, no pa īstam no viņas paēst nevar un no otras puses neko veselīga ar neskaitās. Tāpēc ar to atmetu. Protams lielākoties visus produktus mazā daudzumā var lietot, bet tā pat skatos, maz vai daudz lieto, nekas nemainās īpaši. Tāpēc ar vairāk domāju par to ka varbūt ir iespējams aizstāt kādus produktus ar ko labāku. Un vispār gribās zināt vairākus variantus kā veselīgāk dzīvot :)
01.08.2014 17:03 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
http://nra.lv/maja/virtuve/70435-dabiskais-juras-sals.htm


NODERĪGI

• Lai būtu garantija, ka ir iegādāts kvalitatīvs jūras sāls, priekšroka jādod ekoveikalu produkcijai, jo bieži vien tirdzniecības vietās aiz šā nosaukuma «jūras sāls» slēpjas sāls, kas ir karsēts un attīrīts un rezultātā nav dabisks.

• Jūras sāli nav vēlams uzglabāt metāla traukos.

JĀIEVĒRO!

Jūras sāls pret celulītu

• Tas ir efektīvs cīņā pret celulītu. Nedaudz sāls jāuzber uz masāžas birstes un labi jāierīvē problēmvietas. Šī procedūra padara ādu gludāku un stingrāku, ja to dara regulāri. Jūras sāls matu veselībai
01.08.2014 17:04 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Marta

Oi viņam ļoti garšo stipra kafija, kādreiz viņš mājās visādus interesantus variantus ar kafiju ir izmēģinājis, bet par citronu un medu neesmu vel dzirdējusi :D Tā kā jāpārsteidz vien ir :D Un ja nu negaršos vienmēr jau var izliet laukā :D Es tik gribu redzēt ko viņš teiks :D
01.08.2014 17:05 |
 
Reitings 177
Reģ: 06.07.2014
Miss Joker - lūdzu, rīt ziņo par rezultātiem. :)
01.08.2014 17:06 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Kampanella, parastā vārāmā (rafinētā) jeb galda sāls nav salīdzināma ar jūras sāli!
01.08.2014 17:07 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Cenšos neēst produktus, kuros ir ļoti daudz baltie milti. Tas dēļ tā, ka kuņģis nepanes. Tāpēc no manas ēdienkartes automātiski ir izsvītrota baltmaize un makaroni. Retu reizi apēdu kādu bulciņu, bet pēc tam arī jūt, ka nav īsti labi.
Patreiz manā ledusskapī must have ir viss svaigais no dārza. Jaunie kartupelīši, tomāti, gurķi, kabači. Protams, ir jau arī tādas lietas, kuras vienmēr var atrast manā ledusskapī - žāvēta gaļa, olas, piens, sviests, rupjmaize.
Man šķiet, ka nav tāda pārtikas produkta ko es sev tā baigi aizliegtu. Ik pa laikam apēdu kādu čipsu paku, kā arī kādu šokolādes tāfelīti. Neredzu tur neko ļoti sliktu, ja tas netiek darīts pārmērīgi. Ēdu to, kas man garšo. Runājot par to pašu sviestu, ļoti piekrītu DIO viedoklim, ka nu neliksi jau to sviestu uzreiz 1/3 paciņas uz maizīti. Man sviests iet ļoti ilgi, tāpēc nesaskatu to par ļoti lielu veselības naidnieku.
01.08.2014 17:08 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
Manās mājās neatradīsi - kviešu miltus, baltmaizi, makaronus, pelmeņus, desu, majonēzi
Ierobežoti lietoju - sāli, cukuru, piena produktus, gaļu (neprasās mājās gatavot), eļļa
Neierobežoti - dārzeņi -gurķu, tomāti, selerija, kāļi, burkāni, kartupeļi, paprika u.c., augļi-arbūzs, melone, āboli, kivi, nektarīni, persiki, ķirši, zemenes u.c., griķi, auzas, rīsi, kvinoja, pākšaugi, amarants, rieksti.
Eksperimentēju ar dažādiem miltiem - rīsu, kukurūzas, kastaņu milti.

Šobrīd ledusskapī pašmarinēti gurķīši, aukstā zupa, cūku pupas, kas gaida rindu, cietais siers, pesto, olas, selerijas. Ārpus ledusskapja - dažādi augļi, dārzeņi.
01.08.2014 17:22 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Tā patiešām nomainīts ir augu eļļa pret olīveļļu un margarīns pret sviestu. Visu citu (protams, kas garšo) ēdu biežāk vai retāk, bet neko neliedzu. Pret maizi man arī nav iebildumu, bet mums mājās ir tāda lieta, ka īsti negribas (t.i. gribas šķēlīti vai divas, bet ne jau katru dienu), tāpēc maizi pirkt nav izdevīgi, jo par no mazāk kukulīša vai pusītes lielākā daļa tiek izmesta ārā. Tagad maizi pērku tikai tad, kad ir ieplānots taisīt laišmaizītes, kur patiešām visu nopirkto arī izlietoju.

Vienmēr man ledusskapī var atrast vītinātu gaļu, kādu sieru, pienu, bet no saldajiem must have ir saldējums.
01.08.2014 17:28 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Vislabāk man patīk zilā sāls:
01.08.2014 17:30 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
arieta, tev taisnība, ir arī tāda galda sāls, ko iegūst karjerās un šahtās, tikko ieguglēju. Visu mūžu biju pārliecināta , ka ir tikai jūras, akmens un Himalaju sāls. Katrā ziņā jūras sāls nav nekāda labā. Himalaju sāls ir ļoti laba.
01.08.2014 17:32 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Dzīvoju es vienreiz,dzīve ir pārāk īsa,lai no kaut kā atteiktos,tāpēc,ka tas neskaitās veselīgs.Runāju tagad par normāliem ēdieniem,čipsi nav ēdiens,taču,ja es vienu dienu izdomāšu,ka vakariņās gribu čipsus ar dipi mērci(ar 25% krējumu nevis tām liesajām sūkalām),pa virsu želejkončas,šokolādi un colu-es sev to neliegšu un nesākšu tā vietā stampāt gurķus.
01.08.2014 17:35 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
Retu reizi apēdu kādu bulciņu, bet pēc tam arī jūt, ka nav īsti labi.


Izklausās ka tev ir celiakija! (Glutēna nepanesamība)


Tagad kaut kāds modes kliedziens vai visādus rīsus, soju u.c drazu :D Domājat, ka to drazu audzējot viņu nemaz neapstrādā ar pesticīdiem :D Tie aziāti ir vieni no pirmajiem pesticīdu lietošanā :D

Kādas jums pretenzijas pret sviestu? 100x veselīgāgs kā jūsu diētiskie margarīni, kas ražoti no plamu eļļām :D
01.08.2014 17:41 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
Dzīvoju es vienreiz,dzīve ir pārāk īsa,lai no kaut kā atteiktos,tāpēc,ka tas neskaitās veselīgs.Runāju tagad par normāliem ēdieniem,čipsi nav ēdiens,taču,ja es vienu dienu izdomāšu,ka vakariņās gribu čipsus ar dipi mērci(ar 25% krējumu nevis tām liesajām sūkalām),pa virsu želejkončas,šokolādi un colu-es sev to neliegšu un nesākšu tā vietā stampāt gurķus.


+1 Tāpat ilgāk nenodzīvosi :D
Tajos pašos [rīsos no Ķīnas var atnākt inde :D Gandrīz katru gadu Ķīna skandāli kur ražotāji visam iespējamam pievieno indes.
Skaļākais laikam bija par zīdaiņu pārtiku, kur piena pārstrādes uzņēmums pievienoja melamīnu ar ko saidējās 300000 tūkstoši zīdaiņu un 6 nomira...
01.08.2014 17:48 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Atteikusies neesmu no nekā, bet ledusskapī sviests man ir tikai tad, kad izdomāju pagatavot kādu konditorejas izstrādājumu, baltmaize ja ir, tad pašu ceptā un reti, majonēze arī reti, cukurs man garšo tikai brūnais.. ledusskapja saturs mums regulāri mainās, katru reizi pērkam kaut ko citu, daudz maz nemainigie produkti ir cietais siers, olas un piens. Tagad bez tiem ir baklažāns, paprika, cukīni, gurķi, burkāni, sīpoli, biezpiens, tomāti, nektarini, melone, ābolu etiķis, sojas mērce, pesto, olīvas vēl daudz kas. Nav ne desas, ne sviesta
01.08.2014 18:17 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Dzīvoju es vienreiz,dzīve ir pārāk īsa,lai no kaut kā atteiktos,tāpēc,ka tas neskaitās veselīgs.Runāju tagad par normāliem ēdieniem,čipsi nav ēdiens,taču,ja es vienu dienu izdomāšu,ka vakariņās gribu čipsus ar dipi mērci(ar 25% krējumu nevis tām liesajām sūkalām),pa virsu želejkončas,šokolādi un colu-es sev to neliegšu un nesākšu tā vietā stampāt gurķus.


Protams ja kādā reizē sakārojās ko īpašu tad kāpēc gan nē, bet katru dienu jau tā ar nevar. Un es jau vairāk domāju par tādu ēdienu nomaiņu kas liek cilvēkam vairāk aptaukoties, kā tie paši makaroni, baltmaize un lielos daudzumos sviests.

Bet arī kāpēc gan neizmēģināt ko jaunu? Ja nu pat tā veselīgā manta garšo labāk :D
01.08.2014 18:38 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
bet katru dienu jau tā ar nevar.

Bet smēķēt var katru dienu? Kā lielākā daļa no jums to dara :D
01.08.2014 18:40 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Bet smēķēt var katru dienu? Kā lielākā daļa no jums to dara

Tev par to ir precīza statistika, cik liela daļa smēķē un cik nē?
01.08.2014 18:42 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!