Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Siksna ar elektro impulsu!

 
10 gadi
Reitings 1516
Reģ: 29.01.2009
Stāsts ir bēdīgs, respektīvi nesen bija diskusija par niknu suni, bet dzīvē ir iegrozījusies vēl bēdīgāka situācija.

Suns taksis - 8 gadi. Sākumā mīļs un labs, tagad spītīgs un agresīvs. Principā mājas saimnieka nav, jo pati taksene ir galvenā. Izmanto cilvēkus atkarībā no izdevīguma, nu ir nonācis tik tālu, ka sāk uzbrukt ģimenei. Stāsts būtu garš, bet īsumā ir tā, ka suns nav dresēts un viņam viss ir pie kājas. Uz dīvāna apsēsties nevar, ja kāds jau sēž, citreiz rūc jau garām paejot. Patreiz esmu stāvoklī un nu jau tā ir kļuvusi par lielu problēmu, jo ir bijuši vairāki incidenti, kad suns nav pakautrējies kost kājās. Patreiz esam nolēmuši, ka kuce tiks sterilizēta:
- variants, ka suņu laikā domā, par iespējamo kucēnu drošību un tapēc izveido savu teritoriju un sargā to. No otras puses, nez vai 8 gadīgai kucei tas var palīdzēt un izmainīt izturēšanos.
- otrs variants, likt sunim saprast, ka rūkt un uzbrukt saviem tuvajiem ir slikti, tapēc var saņemt sodu. Sist suni nevar, jo tas pārvērtīsies par vēl lielāku agresiju pret to, kas to būs izdarījis, tapēc ir plāns iegādāties siksnu ar elektroimpulsu jeb elektrošoku.

Jautājums - vai kāda ir saskārusies ar tādu un pielietojusi? Rezultāti? Dzīvnieku aizstāves var paklusēt, jo patreiz ir jautājums par to, vai suni var vēl pārmācīt, vai, diemžēl, sakarā ar ģimenes pieaugumu, tas būs jāiemidzina. Par strādāšanu ar dresūru un mīlestību var tikai sapņot, jo piejot klāt suns vienkārši nav paredzams.
01.08.2014 01:32 |
 
Reitings 1109
Reģ: 17.10.2009
Man kaimiņi sētai uzlika, lai suns nelektu pāri. Tiklīdz lec, tā elektrība iesit. Nu noteiktā daudzumā. Viņu gadījumā suns vienkārši samiedz seju, jo zina, kas gaidām un lec pāri sētai. Tas gan ir tāds amizants skats. :D Bet tas jau kā kuram. Un tā tomēr ir suņa izvēle, ja jau pats saprot, kas gaidāms. Pati gan laikam ar pulti nevarētu nodarīt pāri.
Bet traki un īsti nezinu, ko ieteikt.
01.08.2014 01:54 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Nu pag, bet kurš vainīgs pie tā, ka suns nav dresēts? Sunim pašam bija jāsazvana suņu skola un tur jāierodas? Tagad viņu sodīt par SAVU nolaidību ir mazākajā mērā stulbi. Tā kā esmu dzīvnieku aizstāve, varu teikt tikai vienu, lai cik stulbi tas izklausītos - idiote!
01.08.2014 06:51 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Cerams, ka tad, kad tev piedzims bērns un 8 gadu vecumā tu sajutīsi savas sliktās audzināšanas sekas, tu bērnam neliksi siksnu ar elektro impulsu. :)
01.08.2014 06:52 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
.. Un tagad ieteikums - varbūt labāk atdod suni uz laukiem/patversmei. Ticu, ka sunim tur būs labāk kā ar saimniekiem, kuri grib mocīt suni sava stulbuma pēc, vai vēl labāk - iemidzināt.
01.08.2014 06:55 |
 
Reitings 502
Reģ: 24.02.2014
Suns pēkšņi palika agresīvs? Varbūt viņam ir veselības problēmas un kaut kas kaiš, sāp?
01.08.2014 06:57 |
 
Reitings 223
Reģ: 29.01.2009
šādam sunim nepakautrētos pielietot Cesar Millan audzināšanas stilu (bet noteikti profesionāļa pavadībā), jo ar labu tik izlaistā gadījumā diez vai ko panāksi. sunim jāparāda, ka mājas hierarhijā viņš ir zemāks par jums, bet to var izdarīt tikai bez bailēm konsekventi nostādot suni savā vietā.
https://www.youtube.com/watch?v=Uojz71_HOeM šis izskatās līdzīgs gadījums.
01.08.2014 07:05 |
 
10 gadi
Reitings 1516
Reģ: 29.01.2009
Nina, teikšu pirmo un pēdējo reizi:
1) Tas nav mans suns, bet manu vecāku, man nākās uzturēties vecāku mājās reizi nedēļā darba apstākļu dēļ. Tapēc Tu konkrēti varētu nevaukškēt par mana bērna audzināšanu!!! TAs ir debīlākais, ko Tu vari novēlēt nezinot visus apstākļus - vai manam bērnam būtu jāsaņem "laba" vēlējumi, tikai tāpēc, ka meklējam risinājumu kā man droši pārvietoties pa māju ciemos esot?
2) Kā jau minēju suns sākotnēji nebija agresīvs, bet 8 gadu laikā sāka apzināties to, ka var kāpt arvien vairāk un vairāk saimniekiem uz galvas. OK, protams, gudri var teikt, ka suns pats nevar sazināties ar suņu skolu, tam visam piekrītam, bet fakts ir tāds, ka, diemžēl nepamanijām, kā rūkšana un pariešana pāriet totālā agresijā.
3) Diemžēl ir dzirdēts par takšu raksturu, bet vienmēr tas tika neattiecināts uz mūsu konkrēto suni.
4) nodot suni patversmei vai uz laukiem - tas nozīmē nogrūst šī suņa uzvedību kādām citam? Tu domā, ka tur notiks brīnums un suns būs mīļš un skries asti luncinādams?
5) šī siksna nesit ar 220 voltiem un ir siksnas, kas līdz ko sāk suns riet un parādīt neadekvātu uzvedību izsmidzina piemēram areosola strūklu, kas pārsteidz suni... Impulsi arī ir regulējami, tu domā, ka mēs to suni ar elektrību gribam spidzināt?

Es saprotu, ka tādā situācija nav ikdienišķa citiem, tapēc prasu pieredzi, vai ir lietota vai nav tādā siksna. Suns ir vesels, vienmēr labi barots, nekā netrūkst, bet jā atzīstam, ka nav bijis stingri audzināts.
01.08.2014 07:40 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Gaidi Harmony komentāru, viņa ir takšu galvenā eksperte iekš Cosmo. (to es bez sarkasma) Vai varbūt pati viņai uzraksti, nāk brīvdienas- cilvēki atpūtīsies, nevis lasīs cosmo.
01.08.2014 07:47 |
 
10 gadi
Reitings 1516
Reģ: 29.01.2009
twinny mums iet tā kā ar to mazo čivauvu, arī mūsu taksene domā, ka ģimenē ir galvenā. Ja pati sēž uz dīvāna, tad neviens cits vairs pieiet nevar, vienīgais izņēmums mana mamma, to viņa uzskata par savu sabiedroto, tikai ja čivauva ir maziņa un to var vēl kaut kā paņemt rokās, tad taksis ir krietni lielāks un kad sāk uzbrukt, tad ar rokām neapturēsi... :(
01.08.2014 07:48 |
 
10 gadi
Reitings 1516
Reģ: 29.01.2009
Bez tam nav jau visu laiku tā, ka metas virsū. Viņa spēj būt arī normāls suns, atnākot man mājās sagaida, viņu apmīļoju - viss sākas, kad kaut kas netiek darīts pa viņas prātam. Ja būtu jāsalīdzina - tad tā kā kompis, kurš nogļuko, tikai diemžēl šie uzliesmojumi viņai ir ar vien biežāki u agresīvāki.
01.08.2014 07:59 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
engelens, 1. vecāku vai tavs - nav svarīgi. Tu gribi sodīt kādu par savu vai vecāku nolaidību, tas dzīvnieks nav vainīgs pie tā, ka viņš tāds ir. Tāpat kā nebūs bērns, bet cilvēkiem ar tādām morāles normām kā tev izaugs kaut kas nepārāk labs. Tāpēc ceru, ka tāda pati attieksme - fiziska iespaidošana, atteikšanās - nebūs pret bērnu.
2. Vienalga suns ir vai nav agresīvs, viņam vajag suņu skolu. Mans jau mirušas suns arī negāja suņu skolā, jo pirms tiem padsmit gadiem tas (vismaz mums) nešķita aktuāli. Taču, ja rastos šādas problēmas, es nekad nevainotu suni par to, ka viņš nepaņēma ķepās telefonu un neuzspieda suņu skolas numuru. Ja paši nevarat izaudzināt suni, tad to ir jāuztic profesionāļiem.
3. Ja bija jau dzirdēts par takšu raksturu, kurš jums ārkārtīgi nepatīk un nepiestāv, varējāt izvēlēties citu sugu.
4. Zini, labāk lai suns ir svešumā, bet DZĪVS (tavs variants - iemidzināšana) un ar ne tik traki TRAUMĒTO PSIHI (siksna ar elektro impulsu). Kādam varbūt tavs "briesmonis" nešķitīs tik briesmīgs kā tev.
5. Godīgi sakot man pofig, ar cik lielu elektrību, kas sit. Tas nav normāli jau saknē. Varbūt vēl varētu saprast, ja tas būtu augumā liels un fiziski spēcīgs suns.. Bet mazs taksis?! Kaut gan nē, noteikti nevarētu saprast vardarbību arī pret lielu suni.

Klausies, ja tās ir vecāku mājas, vecāku suns un tev traucē tas suns, jo esi grūtniece, negribi pati izvākties no vecāku mājām, nevis mocīt suni? Vienkārši ciest nevaru tās stulbās grūtnieces/jaunās māmiņas, kas sava stāvokļa dēļ moka/iemidzina/atsakās no dzīvnieka. Cik lasīts visādos rakstos no patversmēm un sos centriem, tādus izdzimteņus neviens normāls cilvēks, kuram dzīvnieki kaut ko nozīmē, nevar ciest. No visiem ļaunumiem mazākais gan būtu atteikties - bet nevis piesienot mežā (no tādiem cilvēkiem to arī var sagaidīt), bet atdodot labās rokās.

Vairs nekomentēšu, neuztraucies.
01.08.2014 08:02 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
traki. neapskauzhama situaacija. es miilu dziivniekus un man to ir zheel,bwt es peimaari domaatu par savu mazuli.es gan neiesaku midzinaat,bet tavaa vietaa neapmekleetu vecaaku maajas ar mazuli.
mozh sunim kas saap,tpc taada agresija?
01.08.2014 08:15 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Nina, pati tu esi idiote, ja nevari izprast situāciju no autores skatupunkta!
Es arī esmu anormāls dzīvnieku mīlis un sava veida aizstāvis, bet izlasot problēmu un aprakstu, man pirmā doma arī ir iemidzināt tādu zvēru! ja nemāk uzvesties, tad ko tur citu darīt? Tu atnāc mājās, atver durvis, a tur nevis suncītis lec virsū aiz laimes, ka saimnieks mājās, bet gan atņirdzis zobus, rūc virsū un klūp kājā!....
Par elektrošoku - dzirdēts nav, bet noteikti jāmēģina.
01.08.2014 08:22 |
 
10 gadi
Reitings 1516
Reģ: 29.01.2009
Neapmeklēt vecāku māju tas nav risinājums, manuprāt, tas nozīmē appiet šo problēmu. Kā jau vairrākkārt minēju sunim nekas nesāp, veselāks par rutku. Mani ar vēderu uzskata par savu draudu, jo mazums - es tagad ieņemšu viņas vietu uz dīvāna, pie bļodas u.t.t. Mums ir bijuši daudzi suņi, kas dzīvojuši ilgus gadus, pārsvarā gan vilki un nekad nebija problēmas. Bez visām suņu skolām klausija un bija īsti ģimenes locekļi, gulēja gan pie maniem, gan brāļa ratiem. Diemžēl, kad nomira pēdējais suns, nolēmām paņemt taksi, jo likās, ka uz vecumu ar mazāku suni būs vieglāk un viņs vairāk dzīvosies pa māju iekšpusi. Bet no mīlestības pret suni čušs vien ir sanācis, jo kā jau iepriekš minēju - neviens netiek respektēts - nevis suns dzīvo pie vecākiem, bet mēs nākam ciemos pie suņa, kas jūtas kā saimnieks un nu nolikt pie vietas to nevar, ja nepatīk uzbrūk.
01.08.2014 08:27 |
 
Reitings 3818
Reģ: 27.06.2014
Nina, Tu tiešām esi muļķe. Loģiski, ka autorei prioritāte ir bērns nevis agresīvs suns. Kad pati būsi māte, tad varēsi vaukšķēt, bet šobrīd negvelz stulbības.

Es iesaku aprunāties ar profesionāli šajā jomā. Domāju vecākiem ir jāparāda suņa īstā vieta, jāņem siksna un par katru agresiju jāliek saprast, ka šādi nedrīkst. Taksis nav pitbuls, ātri vien pārmācīsiet. Starpcitu, no paziņu loka neesmu redzējusi nevienu normālu taksi, visi ir agresīvi un nepaklausīgi, turklāt bērnībā tāds viens man garāmejot gandrīz sakropļoja seju.
01.08.2014 08:45 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
- variants, ka suņu laikā domā, par iespējamo kucēnu drošību un tapēc izveido savu teritoriju un sargā to. No otras puses, nez vai 8 gadīgai kucei tas var palīdzēt un izmainīt izturēšanos.
- otrs variants, likt sunim saprast, ka rūkt un uzbrukt saviem tuvajiem ir slikti, tapēc var saņemt sodu. Sist suni nevar, jo tas pārvērtīsies par vēl lielāku agresiju pret to, kas to būs izdarījis, tapēc ir plāns iegādāties siksnu ar elektroimpulsu jeb elektrošoku.


Pieņemu ka sterilizēšana varētu palīdzēt. Mūsu iepriekšējā takšu kucīte ar nebija sterilizēta un tad viņai uz suņu laikiem nāca virsū pamatīgi melnie, nevarēja izgrūst no gultas, viņa kā traka sargāja atsevišķas mantas, rūca, bet kaut kā jau nekad nevienam neiekoda un tā pat ar visu rūkšanu varēja dabūt laukā no gultas, bet to tad tikai mana mamma varēja darīt jo viņa bija īstā saimniece. Un mūsu taksene tādu uzvedību piekopa līdz pat pēdējam dzīvošanas gadam, bet tas bija tā tikai suņu laikos, visos citos laikos viņa bija normāls taksīts.
Tā kā jā labāk sterilizēt, tā pat jau vairs kucēnus netaisīs.
Runājot par to elektrisko siksniņu, es principā neatbalstu šādu variantu, ja nu protams suns ir jau izrādījis pārāk lielu agresiju. Es nez varbūt man muļķīga doma ienāca prātā bet es sāktu ar to ka paņemtu iegādātos uzpurni tai taksenei un liktu viņai ar to staigāt apkārt pa māju, protams izņemot barošanas laikā (ja tas tā vispār iespējams noņemt un pēc tam uzlikt). Un tad kad viņa uz tevi vai saimnieku rūc virsū kad iet garām vai nelaiž gultā, tad ar sarulētu avīzi viņai sadod un izgrūž, parādot pilnīgu alfa izturēšanos ka jūs esat svarīgāki nekā viņa. Katru reizi kā kādam rūc virsū tā suns dabū ar avīzi. Kā viņa vispār izdara ko sliktu tā sadodat viņai ar kartīgu sitienu pa purnu ja rūc, bet tikai vienu reizi, bet tā lai saprot par ko tas ir.
Nelaist gultā, dīvānos..lai guļ koridorī uz grīdas ja vajadzīgs.

Bet pirms meiģina variantu ar uzpurni un avīzi, vajag steralizēt jo tas tiešām ar var būt īstais iemesls viņas agresīvajai uzvedībai.
01.08.2014 08:56 |
 
Reitings 518
Reģ: 17.09.2011
man pašai ir taksis nu jau 14 gadus veca taksenīte, ar takšiem ir ļoti viegli, vai nu tu esi saimnieks vai viņš, ja tu neparādi, ka tu valdi, tad valda viņa.

Takši ir ļoti spītīgi un atriebīgi, viņus nedrīkst sist vai runāt sliktu viņu klātbūtnē, kad neesi mājas tad tev pamatīgi atriebjas.

Diemžēl 8 gadus vecu suni vairs neizmācīsi, un sterilizēšana, neko nedos tikai to , ka suns nobarosies. Par kucēnu sargāšanu - no pieredzes saku, diez vai ir vēl kāds dzīvnieks pasaulē kurš ar tādu niknumu sargā savus kucēnus :D

Bet savu esmu pati izmācijusi, zin savu vietu, nekad nēesmu suni situsi, vai bļāvusi uz viņu, klausa uz vārda, tas gan prasa nervus un daudz sagrauztu kurpju :D Bet nu manējā , kad vakara ienāk klēpi un galviņu piespiež klāt, tad viss tiek piedots .
01.08.2014 09:01 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Un jā suns ar var palikt agresīvāks un sākt aizsargāt teritoriju ja jūt ka viņai ir veselības problēmas.
01.08.2014 09:03 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
vienīgais izņēmums mana mamma, to viņa uzskata par savu sabiedroto


Iespējams ka tava mamma tad ir suņa uztverā alfa, kuru ar tad suns visdrīzāk klausīs, un kuram ar vajadzētu viss vairāk audzināt suni.
01.08.2014 09:06 |
 
10 gadi
Reitings 1516
Reģ: 29.01.2009
Padoms par uzpurni ir ļoti labs, īstenībā tā būtu iespēja, ja metas virsū viņu savaldīt un nolikt pie vietas parādot kurš ir galvenais.
01.08.2014 09:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)