nikns kucens

 
Reitings 60
Reģ: 29.07.2014
Sveiki! Man ir problema ar kucenu. Vinam jau 7 menesi. Pec skirnes mazs. Pedeja laika vins kluvis diez gan nikns. Uz ielas, ja kads vinam neiepatikas, vins rej,ruc un zobus rada.(bet ne uz visiem) Agrak tads nebija. Vienu dienu bija pat ta, ka ja nepavilktu mala, varetu ari iekampt. Majas sez pie loga un aprej visus. Ja ierauga suni, ir gatavs pat izlekt ara pa logu(tresais stavs). Kas varetu izraisit vina tadu niknumu?
29.07.2014 15:42 |
 
Reitings 978
Reģ: 09.10.2013
Man suņi var uzklupt virsū, ja ir aizmiguši un guļ, tad gan viņiem nepatīk, ka viņus aiztiek :)
Bet viņi arī savā starpā rūc, ja traucē viens otram gulēt :D
Ļoti smieklīgi ir, kad viens suns guļ zem segas un otrs speciāli ar ķepām šo baksta un rej segas virspusē, kamēr šis izlien laukā :D (otrs, kas ir apakšā, protams, rūc :D ) Bet tas, tiešām, ir kā teātris :D šis tik priecīgs, astīti luncina un tik traucē :D
29.07.2014 18:20 |
 
Reitings 19
Reģ: 26.11.2013
1. uzvedības korekcija - kad rej, stingrs rāviens aiz pavadas, ar stingru ''nedrīkst'' (fleksi (rulete) nost ja tāds tiek lietots) kad suns ir izpildījis komandu paslavē ( tas ir ļoti svarīgi, jo nedrīkst tikai rāt, vajag, lai suns justu atšķirību)
2. Paradi, ka esi galvenā - sāniski apguldini uz zemes turot roku pie kakla nevajag spiest, bet jātur stingri, un laist vaļā var tikai tad, kad suns būs pilnīgi atslābinājies, šo paņēmienu var pildīt katru reizi kad jūti, ka sunim šīberis iet ciet.
bildē tā tur rudo suni

te ir pareizi noguldīts un var redzēt pirkstu novietojumu, tik vajag lai būtu uz kakla

3. par lielo/mazo suņu attiecībām, vainīgs bus tas, kas nebija uz pavadas, bet jebkurā gadījumā es negribu, lai mans suns kādu kvekšķi nokož, tāpēc es parasti tos paspēru prom.
Vispār ļoti iesaku youtube un apskatīties Cesar Millan.
29.07.2014 18:27 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Izlasiju tikai dažus komentārus un jau šausminos par ''izciliem'' padomiem. Prasītos kādu, kas saimniekus paaudzinātu. :)
29.07.2014 18:41 |
 
Reitings 30
Reģ: 03.01.2014
Nē, nu vāks... izlasīju to, kur dažas tā mierīgi ļauj saviem lielajiem suņiem nokost mazos. esmu šokā. nu ko tas mazais var nodarīt tam lielajam? neko. nu labi, pieskrien klāt, bet neko taču tāpat nenodara (es te runāju par mazajām šķirnēm). manuprāt, ja lielais suns tā vienkārši un ņem nokož mazo, tad var uzskatīt, ka šādam sunim nav viss kārtībā ar psihi, jo uzskatu, ka auzdzināts suns tādu mazu kvekšķi vienkārši ignorēs. un ko lai dara tie mazo suņu saimnieki, kuru mīluļiem pirmie uzbrūk lielie suņi? man pašai ir mazās šķirnes suns, un es neiedomājos, kas vipār ar mani notiktu, un kā es to pārdzīvotu, ja manam sunim sunim uzbruktu un nokostu. manuprāt, jāvērtē situācija, nevis - re - manam lielajam sunim tagad pieskrien klāt mazais suns, tāpēc ļaušu tagad viņu kost nost. absurds.
29.07.2014 19:43 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Manējiem nevienam lieli suņi nepatīk.Tikai tāpēc,ka tādi lieli teļi jau pāris reizes ir pieskrējuši un vienkārši sākuši kost.Nu jau viņām ir vienalga vai nāk luncinādamies vai zobus rādot,ja ir augumā lielāks par celi metas virsū pirmās.No sākuma dzen prom rejot,ja tas muļķis vēl nesaprot,lai Dievs viņam stāv klāt,viņas varbūt ir tikai takši,taču viņas ir 3 un ļoti organizētas,viens ķeras rīklē,otrs pakaļgalā,trešais,kur nu ērtāk ieķert.Neviens klaidonis,kas ar mums ir saticies otreiz vairs ceļā trāpīties nevēlas,met līkumu.Taču es cenšos savākt,ja redzu,ka pretī nāk kāds ar suni,ja tajā mirklī ir pie pavadas,vienkārši pievācu tuvāk un pakāpjos nost no takas,lai var tikt mums garām,ja ir bez,tad žigli ejam kaut kur citā virzienā,lai viņas uzskata,ka šis ir pārāk tālu,lai ietu ierādīt viņam vietu.Bet,jā,kā draudzīgus es savus suņus nesauktu,ir savācamas arī bez pavadām,īpaši abas vecākās,kurām tūlīt nākošmēnes paliek 3 gadi,jaunākā,kurai 9 mēneši vēl jāmāca,pusaudžu dullums galvā,klausīt īsti negribās un ejot ar viņu acīm jābūt priekšā,pakaļā un vēl katrā sānā,lai katru potenciālo "upuri" pamanītu pirms viņas,jo,kad jau ir uzsākusi savu kara gājienu nedzird vairs neko,var noķerkties kaut zils,nedzird,bet,kad beidzot sadzird,metas mukt,jo saprot,ka es jau esmu nikna un tūlīt atrausies pa bieti.Sava izmēra un mazākiem suņiem nesaka neko,saostās,var būt pat paspēlēsies.Kas stulbākais bez kairinājuma klausa vislabāk no visām,ļoti ātri mācās.Tādus pamatus kā sēdi,guli,paliec,šurp,blakus jau zin,mācamies papildus trikus,bet vot,kad riet jāskrien vairs neko nedzird.Varbūt jāiegādājas kāda švilpe,varbūt ar to izdotos novērst uzmanību,ja ne jāmeklē megafons,lai var brēkt pa visu parku :D
Vienīgais risinājums ir mācīt suni.Viņam nav jāmīl visi,bet sunim ir jabūt savācamam arī situācijās,kad šim gribās kādam sadot bietē.Ja neder viena metode,jāmeklē cita,kāda noteikti strādās,ir cilvēki,kas arī tiešām agresīvus suņus spēj savākt.Iespējams viņš tā dara tāpēc,ka baidās,kā tas ir manā situācijā-citi lieli suņi ir uzbrukuši,tāpēc tagad viņas visus lielus suņus uzskata par draudu.Var būt kāds cilvēks uz ielas sabiedējis tāpēc viņš no tiem baidās.Jāsocializējas un jāmācas.Nu vēl,protams,variants,ka sunim ar galvu kaut kas nav kārtībā,bet tādi suņi tomēr ir mazākumā.Vairāk ir vienkārši bailīgu suņu,kas kā aizsardzību izvēlas uzbrukumu.
29.07.2014 20:15 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
Nikns kucēns ir tikpat smieklīga un delikāta tēma kā hemoroīdi pakaļā. Manuprāt saimniece dauza suni un tagad arī kaimiņi redz, ka suns tiek dauzīts.
29.07.2014 20:16 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Starp citu,bez Cēzara Milāna ir arī trenere Viktorija Stilvela,kas to pašu rezultātu panāk bez suņu raustīšanas,pakāršanas un speršanas pa vēderu,ko izmanto Cēzars.Tik pat iedarbīga metode ir momentā mainīt iešanas virzienu par 180,kad suns sāk riet,paiet gabalu tajā virzienā un griezties atpakaļ.Ar laiku izdodas pieiet pie aprejamā objekta mierīgi,tad suni slavē.
29.07.2014 20:26 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
Nu, manuprāt, nav normāli arī tas, ka mazo suņu īpašnieki, es, protams, nerunāju par visiem, savus mazos staidzina bez saites, un iedomājas, ka viņu mīlulis jau ir nekaitīgs, ka tikai lielie suņi ir briesmoņi. Piemēram, kad bieži ciemojos pie brāļa, viņam ir staffs, un mēs ejam laukā, suns iet tikai pavadā, netiek pagalmā laists vaļā, tad kāpēc gan man būtu jājūtas vainīgai, vai kā savādāk, kad ļoti bieži skrien kāds mazais suns pie mūsu stafa un rej pilnā rīklē, izrāda agresiju? protams, mūsējais tad ar sāk iet no rāmjiem laukā, nevienu jau nav nokodis, bet kāpēc man būtu ikdienišķā pasatiga jāpārvērš par domām, vai tik kādu nenokož, ja tie mazie, kuri ir uz agresiju vērsti ir nenormāli? Protams, ja mūsējais norautos no saites, loģiski, ka viņš to mazo nokostu, bet es uzskatu, pie vainas es neesmu, nu bļin, pieskati savu mazo, nelaidz bez pavadas. Un ziniet, un tie mazo saimnieki vēl atļaujas gudri dirst, tad man arī citreiz gribas, pofig, tad lai mūsējais nokož to mazo. Labi, ka bralis diezgan ātri tiek galā ar vārdiem ar visām sētas vecenēm.
29.07.2014 20:39 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Un ziniet, un tie mazo saimnieki vēl atļaujas gudri dirst, tad man arī citreiz gribas, pofig, tad lai mūsējais nokož to mazo.

Ar tādu attieksmi es liktu iemidzināt tavu suni.

Statistikai - manu vidējā lieluma suni sakoda liels suns, kurš bija bez pavadas. Mans suns bija mieramika (tobrīd arī diezgan pavecs).

Vispār uzskatu, ka agresīvi un vainīgi var būt gan lielie, gan vidējie, gan mazie suņi, bet 99% gadījumos vaina ir saimniekā (piemēram, Arielles attieksme).
29.07.2014 20:46 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
Ar tādu attieksmi es liktu iemidzināt tavu suni.


interesanti par ko? ja mazais suns pieskrējis pie mūsu, un reāli grib kašķi, un tā saimnieks nemaz netaisas savu suni savākt, a ko darīt? man redz jājūtas vainīgai? mēs katrs esam SAIMNIEKI savam sunim, tad vajag arī par savu suni rūpēties un neradīt draudus citiem, ja arī tie draudi vēršas pret paša suni!
29.07.2014 20:56 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
interesanti par ko?

Par mazākā suņa nokošanu. Ja tavs suns ir pietiekami agresīvs, lai to izdarītu, viņam vajag uzpurni. Ja pie šādiem apstākļiem viņam nav uzpurņa, tātad tu esi vainīga un apdraudi citus. Ja tavam lielajam sunim pieskrietu mazs, bļaujošs, naidīgs bērns, tu sunim ļautu nokost bērnu? Provocēšana (no maza suņa; no bērna) ir slikta lieta, bet tāpēc nav uzreiz jānodara otram miesas bojājumi vai vispār jānoslepkavo. Saimnieks tāpēc arī ir cilvēks, kuram it kā vajadzētu būt smadzenēm.

tā saimnieks nemaz netaisas savu suni savākt, a ko darīt?

Es pateiktu pāris sulīgus vārdus saimniekam par to, ka netaisās suni aizvākt, un dotos prom no saimnieka un sīkā suņa, kas lielajam uzmācās.
neradīt draudus citiem,

Ar agresīvu suni, kurš ir gatavs nokost visus, kas kaut ko dara viņam ne pa prātam, tu pati radi draudus citiem.
ja arī tie draudi vēršas pret paša suni!

Mazs suns lielam sunim neko nevar izdarīt. Jā, nepatīkami, provocējoši utt., bet tu nodari lielāku ļaunumu mazajam nekā mazais tev un tavam sunim.

Taču jādomā ar galvu..
29.07.2014 21:04 |
 
Reitings 246
Reģ: 09.11.2012
varbuut tu viņam besii :d
29.07.2014 21:09 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Suņumīles?! Mazos suņus par žurkām un kverkšķiem sauc... ļauj nokosts/sakost... njā... 100% suņumīle!
Ja jūsu lielos suņus pakošļātu kāds vēl lielāks, arī tik pat superīgi bravūrīgas būtu?!
Dīvainas...
29.07.2014 21:10 |
 
Reitings 30
Reģ: 03.01.2014
Jautājums - NU BET KO TAS MAZAIS SUNS JŪSU LIELAJAM VAR NODART????? Nu neko! Nav skaidra attieksme - ja jau mazais lien, tad lai lielais nokož. Slimi! Lielam sunim jābūt pavadā, jo viņš reāli apdraud apkārtējos, bet kā apkārtējos var apdraudēt 2kg smags suns, tas man gan nav skaidrs. Ok, mans mazais suns pagalmā pastaigā vienmēr ir pavadā, bet ir gadījumi - pie jūras, mežā, kad palaižu viņu vaļā, un viņš ir tāds, kas pirmais skrien pie suņiem, neatkarīgi no tā, vai suns ir mazs, vai liels. Bet uzbrukt viņš nevar. Un paldies dievam, nekad nebija patrāpījušies šādi suņi un saimnieki, kas tā vienkārši savam sunim ļauj sunim uzbrukt tikai tāpēc, ka manējais ir mazs. Tomēr pēc šīs diskusijas vairs savu suni nekur vaļā nelaidīšu, jo, kā izrādās, ir daudz neadekvātu suņu kopā ar viņu saimniekiem, kuri nespēj reāli novērt situāciju, bet vienkārši ļauj kost nost. Es vispār nesaprotu, cik slimam ir jābūt, lai pieļautu ko tādu.
29.07.2014 21:19 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
galvenais, ka nokost visus :D sāksim ar to, ka neviens nav nokosts, JO REDZ IR VELTĪTI TIE SULĪGI RUPJIE VĀRDI, un nevienam nav arī uzbrucis pirmais. Protams, sunim neļautu kādu nokost, tāpēc viņam ir atbilstoš ekipējums, kārtīga pavada, kas ir ķēde, ir arī uzpurnis, kad ir iziešana plašākā sabiedrībā, lai gan suns nevienu nav sakodis. Par bērniem, nevajag pielīdzināt bērnus suņiem, neviens bērns nav skrējis tāpat klāt sunim, kā arī suns nav agresīvs, ne uz lieliem cilvēkiem, ne bērniem. Vispār nav jau runa par to, ka kādu nokost, bet vnk elementāras lietas, ko vajadzētu ievērot visiem saimniekiem, esot pilsētā, pagalmos, nu nestaidzināt suņus bez pavadām, nu priekš kam tās problēmas, brauc uz pļavu, mežu vienalga kur, kur nav cilvēku, ko mēs arī daram, bet uz parastu pačurāšanu, pakakāšanu es gan negribētu iet laukā ar domu, kad nu atkal kāds mazais sadomās pieskriet un ieķert lielajam kājās. Un zini, mēdz būt arī tā, ka ne jau vienmēr sanāks suni noturēt, visādas varbūtības var būt. Ir vienkārši apnicis, ka daļa mazo suņu saimnieki ir bezatbildīgi, atļauj saviem mazajiem skriet brīvā vaļā, un liek tikai domāt lielo suņu saimniekiem, kā risināt problēmu, kāpēc man būtu jāliek sunim izejot ap māju uzpurnis, ja es zinu, ka viņš nekodīs, nevienam, ja viņam kāds vienīgi pieskries klāt un izprovocēs. Tu taču arī nestāvētu mierā, jo redz Tava mamma tā ir mācījusi, ka citiem pāri nevar darīt, ja Tev kāds cilvēks uzbruks, protams, centīsies sevi aizstāvēt. Tāpat ir ar suņiem, ja uzbrūk, tad aizstāvas, un nav nozīme, vai kaujas lieli suņi, vai kā savādāk.
29.07.2014 21:19 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
nu bet Tiina, kāpēc tad Tu ļauj savam sunim tai pludmalē skriet klāt citam, vienalga, lielam vai mazam...kāpēc tas vispār būtu jāļauj, apsauc savu suni, nav ko skriet pie citiem suņiem.
29.07.2014 21:23 |
 
Reitings 30
Reģ: 03.01.2014
gadījums - gāju vienreiz ar savu mazo suni, suns pavadā, Rīgā, kad pēkšņi ieraugu, ka man virsū brāžas liela izmēra suns. savējo paspēju saķert rokās un cieši piespiedu sev klāt, kamēr lielais man no mugurpuses lēca virsū (liels suns ir spēcīgs). bļāvu un saucu palīgā, sabijusies biju ļoti, bet neviens man tā arī nenāca palīgā. tas suns pats lika mani mierā, jo bija redzams, ka bruka viņš nevis man, bet manam mazajam sunim, kuru es paspēju saķert rokās. nespēju pat iedomāties, kas būtu ar mani noticis, ja tas milzenis manā acu priekšā manu mazo suni būtu nokodis. man šķiet, es to nepārdživotu. tāpēc lieliel suņiem VIENMĒR jābūt pavadā, un ja suns nav adekvāts, tad viņam jābūt arī uzpurnim!!!
29.07.2014 21:25 |
 
Reitings 30
Reģ: 03.01.2014
Lielajiem neļauju skriet klāt nekad, vienmēr uzmanu, lai tur, kur mēs staigājam, lielo suņu nav, ja ir, tad savējo ņemu pavadā vai rokās un taisos no tās vietas prom. es vnk iedomājos, ka dzīvē var visādi gadīties, un negribētos, ka manējo tā vienkārši pie pirmās izdevības ņemtu un nokostu.
29.07.2014 21:31 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
viss ok, tas ir tikai apsveicami, ka tā dari.
29.07.2014 21:34 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Ir vienkārši apnicis, ka daļa mazo suņu saimnieki ir bezatbildīgi, atļauj saviem mazajiem skriet brīvā vaļā,

Un to pašu var teikt arī par lielajiem suņiem - arī lielo suņu saimnieki ir bezatbildīgi, jo ļauj savējiem skriet brīvā vaļā (piemēram, manējo sakoda brīvā vaļā esošs liels suns, saimnieks blakus bija).

Taisnība ir pa vidu. Ir kretīni ar maziem suņiem un ir kretīni ar lieliem suņiem.
29.07.2014 21:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!