nikns kucens

 
Reitings 60
Reģ: 29.07.2014
Sveiki! Man ir problema ar kucenu. Vinam jau 7 menesi. Pec skirnes mazs. Pedeja laika vins kluvis diez gan nikns. Uz ielas, ja kads vinam neiepatikas, vins rej,ruc un zobus rada.(bet ne uz visiem) Agrak tads nebija. Vienu dienu bija pat ta, ka ja nepavilktu mala, varetu ari iekampt. Majas sez pie loga un aprej visus. Ja ierauga suni, ir gatavs pat izlekt ara pa logu(tresais stavs). Kas varetu izraisit vina tadu niknumu?
29.07.2014 15:42 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Varbūt, kāda var man pastāstīt ,kas notiek ja šitāds sīks kvankšķis uzbrūk manam sunim a šīs ņem viņu un nokož, kurš būs vainīgs ?


Pieņemu ka abi, jo ja lielais suns ar nokož tad acīmredzot viņš ar nav gana labi apmācīts.
Un tas vispār būtu apsurds ja maza suņa īpašnieks laistu viņu klāt lielam sunim, es principā lielajiem eju ar gabalu ja vien pats saimnieks neapgalvo ka nav bīstams, un pat tad turu cieši pie siksnas blakus ja nu tomēr.
29.07.2014 16:42 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Žurnālā Astes nesen bija labs raksts par šo tēmu, diemžēl neesmu mājās šobrīd un nevaru pateikt, kura mēneša žurnālā tas bija, liekas, ka jūnija... :)
29.07.2014 16:43 |
 
Reitings 60
Reģ: 29.07.2014
Mans suns labprat draudzejas ar citiem suniem. Tikai problema, ka citi saimnieki pat savejo nelaiz klaat saostities. Un tad manejais loti pardzivo. Un vel vinam loooti nepatik alkohola smaka. Viendien gaja mums garamcilveks, kurs bija dzeris. Un mans sunuks loti dusmigs bija.laikam jau sajuta alkoholu.
29.07.2014 16:44 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
weee, mazais suns būs vainīgs, jo viņam nav uzpurņa un pienācīga garuma siksna (lai vispār spētu uzbrukt)! Kā arī mana suņa kinologs teica - suns izšķir kucēnu no pieauguša suņa, nevis augumā mazu vai lielu suni.
a lielais suns ar nokož tad acīmredzot viņš ar nav gana labi apmācīts

Miss Joker, manējais ir labi apmācīts un tieši tāpēc ļauju viņam aizstāvēties, nevis gaidu, kad caca pratīsies un savāks savu neaudzināto žurku!
29.07.2014 16:46 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Jā lielai daļai suņu nepatīk dzērāji un tā alkohola smaka, tieši tāpēc vienmēr ir jāskatās uz to kāds cilvēks ies garām un vai tas cilvēks var sunim izraisīt agresiju, ja jā, tad jātur cieši pie siksnas vai vienkārši jāiet uz citu pusi.

Un tas ir ļoti slikti ja suns nedabū komunicēt ar citiem suņiem un cilvēkiem, jo tieši dēļ tā viņš var palikt agresīvs jo visus citus uzskata par ienaidniekiem un bīstamiem, jo vienkārši neapzinās ka var būt arī citādāk.

Suņu skola būtu piemērota lieta šai gadījumā.
29.07.2014 16:47 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Vienu dienu bija pat ta, ka ja nepavilktu mala, varetu ari iekampt.

Mans suns labprat draudzejas ar citiem suniem.


Mazliet pretrunīgi.
Un par to, ka citi nelaiž klāt, jā, es savu arī nelaidu nekad klāt, kad gājām vienkārši pa ielu, es nezinu, kāds tavs suns ir un vai nav slims. Nē, paldies, tas man nav nepieciešams. Bet pie cilvēkiem, kurus es iepazīstu un speciāli satiekamies, lai suņus sapazīstinātu - tā ir cita lieta. Pa ielu ejot nelaižu arī tāpēc, ka ne vienmēr ir laiks, kamēr viņi saostīsies.
29.07.2014 16:47 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Jā, jūnija astēs ir raksts "Kauslīgs suns. Kā rīkoties?"
29.07.2014 16:48 |
 
Reitings 60
Reģ: 29.07.2014
Darla, kapec uzreiz tads uzskats- ja klepjsunitis tad uzreiz caca? Es pirku tadu jo dzivoju dzivokli. Liels suns nefer dzivokliem. Tapec jau neesmu caca
29.07.2014 16:49 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Darla - jā, nav gluži tā, ka cacas pērk, vienkārši VASiņu es nepaņemšu līdzi visur, kur dodos, bet man patīk suņa kompānija (lai cik dīvaini neizklausītos) ;) Bet nu caca galīgi neesmu, vienkārši patīk VISI suņi.
29.07.2014 16:51 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
mazais suns būs vainīgs, jo viņam nav uzpurņa un pienācīga garuma siksna (lai vispār spētu uzbrukt)


Vispār jau mazā suņa saimnieks būtu vainīgs ne pats suns, jo viņš vienkārši nesaprot. Un ja tā padomā uzpurni ne tikai vajag mazajam sunim, bet arī lielajam! Jo kurš gan gribētu ķēpāties ar tādām sekām ja liels suns nokož mazo?? Vienalga vai mazais ir vai nav vainīgs. Bet realitātē man šķiet ka tomēr mazais suns īsti nebruktu virsū lielam sunim, tad jau tam mazajam mošķim ir jābūt riktīgi pastūlbam :D
29.07.2014 16:52 |
 
Reitings 978
Reģ: 09.10.2013
becky, kas ir Muhtars? :D

Es savus suņus ņemu opiņā, ja pretī nāk kāds lielāks suņuks :D
Kad braucam ar mašīnu mājās, vienam patīk bāzt galvu pa logu ārā un visu un visus noriet, tad mums ir jābrauc garām vienam pagalmam, kur ir liels vilka suns, tas mazais susļiks jau, protams, atceras, kur bija un pāris reizes ir aizskrējis atpakaļ (nuuu, no mājām, kad aizbraucam :D ) tad gan liekas, ka sirds pa muti izleks..
1x gan bija briesmīgi, eju ar vienu pastaigā, bet beigās skatos - sāk skriet suns virsū, savu mazulīti uzreiz ņēmu opiņā, beigās man apkārt bija 3 vnk. brīvi klejojoši suņi, nu tā, ka leca virsū, tad gan sajūta nebija patīkama, viens bija dalmācietis -liels, viens bija līdz ceļiem plušķis un trešais mazāks...

Es uzskatu, ja mans suns būtu pie saitītes un pieskries lielais un nokodīs, protams, ka lielais vainīgs, bet, ja abi bez saitītes un mazais pats skrietu virsū, tad abi vainīgi :)
29.07.2014 16:52 |
 
Reitings 60
Reģ: 29.07.2014
Kad rakstiju ka vins vareja ari iekampt, tas bija tam iereibusajam cilvekam, par kuru pirmit rakstiju. Suniem vins nekad nav kodis.
29.07.2014 16:52 |
 
Reitings 1823
Reģ: 17.05.2013
Man līdzīgi ka Wee intresetu kurš būtu vainīgs. Ta ka uzpurnis nav obligats, maneja vienmer pie pavadas un kad nak virsū suns kurs nav pie pavadas ja kas kuram reali vaina. neiet runa par nokosanu bet par sakošanu.
Jo maneja pati kašķi neizprovicē, bet viņas īsajā mūžiņā viņa ir daudz cietusi no svešiem suņiem.
29.07.2014 16:53 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Vai taksis būtu pieskaitāms pie cacu suņa? :D jo ir maziņš un žurkveidīgs :D tik tāds desīgāks? :D
29.07.2014 16:53 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
Kucēni jau nav nekādi muļķi, viņi pārbauda robežas, cik var atļauties. No saimnieka tas prasa pacietību un neatkāpšanos no saviem principiem.


+++


Ja viņš ir jauktenis-terjers + kaut kas, tad rēķinies ar to, ka viņš būs nervozs suns.
Visi terjeri, kas tiešām atbilst savai sķirnei, ir diez gan aktīvi un cimperlīgi-nav no mierā sēdētājiem.(Piemēram kā čaw čaw)

Kas jādara-jābūt pašai mierīgai un suns jāmāca.
Tas, protams, prasīs ilgāku laiku, bet ir tā vērts.

Pēc pieredzes ar manu terjerjaukteni(ņemts no ielas, vecs, kuru grūti pārmācīt): katru reizi kad ejam ārā, tikko paņem siksniņu tā sākas lēkāšana.Protams, ar vienkāršu nē, nav saprotams. Tad nu mana metode, es tik reizes nolieku nost siksniņu līdz viņš saprata, ka ja grib tikt ārā tad jāsēž un jāgaida, bez lēkāšanas. Lūk, pagāja mēnesis un tagad, kad paņemu siksniņu, man jādodas pie viņa uz istabu, jo viņš sēž un nekustās ne no vietas(pat neatnāk līdz priekšnamam :D).

Pacietību!
29.07.2014 16:53 |
 
Reitings 1823
Reģ: 17.05.2013
Miss Joker un kā vēl tie mazie metas lielajiem virsū. Labi ka mana rajona visi sīči jau ir atrāvušies no manis par krišanu virsū manam sunim.
29.07.2014 16:55 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Mincis - Paldies par apstiprinājumu :)
29.07.2014 16:59 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Realitātē es pieņemu ka var arī būt tā ka ja mazais suns ir uzbrucis lielajam, un lielais ir nokodis, ļoti liela iespēja ka lielo suni pēc tam mazā suņa īpašnieks var spiest iemidzināt! Un tici man tam mazā suņa saimniekam būs nospļauties par to vai viņš pats ir vainīgs vai nav pie notikušā, atriebību jau gribēsies.

Es uzskatu ka ja suns ir agresīvs tad viņam vajag obligāti uzpurni! Vienalga kāds izmērs! Viņu ir jātur VIENMĒR pie siksnas! Patstāvīgi jādresē!
29.07.2014 16:59 |
 
Reitings 60
Reģ: 29.07.2014
Nu man bija gadijums. Es vedaju savejo pie siksninas. Gajam gar maju, kur stav meitene ar taksi,bez siksninas. Turpinaju iet. Nedomaju ka kads uzbruks. Nu pedeja bridi paspeju savejo panemt klepi, savadak taksis butu iekodis. Palaimejas.
29.07.2014 17:00 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
n kā vēl tie mazie metas lielajiem virsū. Labi ka mana rajona visi sīči jau ir atrāvušies no manis par krišanu virsū manam sunim.


Nu man vel ar saviem suņiem kas ir bijuši nav bijusi pieredze ka mestos virsū lielam sunim, vai cilvēkiem. Pieņemu ka lielākā daļa mazo suņu īpašnieki vienkārši viņus nav mācījuši kā uzvesties, jo viņu uzskata ka...ko gan tas mazais sunīts ķipa var nodarīt tam lielajam... Lai gan suns vienmēr jāmāca, jo tas ir suņa paša labā!
29.07.2014 17:02 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)