Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kāpēc jāprecas. Laulību pretiniekiem.

 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
http://www.lsm.lv/lv/raksts/cilvekstasti/dzive/civillauliiba-juridisko-liiklochu-vazhas.a91984/?utm_source=op&utm_campaign=news&utm_medium=soctikli

Šobrīd no tāda formāli juridiskā viedokļa raugoties, cilvēki, kas dzīvo nereģistrētās attiecībās šobrīd ir sveši cilvēki…,” norāda notariāta institūta direktors Gatis Litvins norāda, ka, nereģistrējot kopdzīvi arī rodas problēmas. „Valsts šobrīd ir iedevusi divas iespējas, kā to sakārtot, viena - noslēgt laulību, vienreizēja reģistrācija, kas uzreiz palīdz sakārtot attiecības. Otrs - var nereģistrēt attiecības, bet tad jānoslēdz atsevišķs civiltiesisks līgums (...),” atzīmē Litvins.

Notāri pamanījuši, ka šādu līgumu slēgšana nav bieži sastopama. Taču vismaz pagaidām, kamēr nav citu risinājumu, tas ir vienīgais veids, kā vismaz daļēji cilvēki, kas dzīvo nereģistrētās attiecībās un nevēlas laulāties, var sevi kaut kādā pasargāt no daudzām traģiskām sekām. Ja tas nav izdarīts, tad Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo dzīvesbiedru pieredze liecina, ka valsts palīgā nenāks.
24.07.2014 20:42 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Es uzskatu, ja ir vēlēšanās būt kopā, ja plāno kopīgu nākotni, ja viss ir nopietni, tad laulība ir loģisks solis un tad neredzu nekādu iemeslu, lai slēgtu kaut kādu civiltiesisko līgumu. Tas ir kā-tā kā pa pusei esam kopā, bet tomēr līdz galam nē?

Ja man vīrietis ko tādu piedāvātu, tad no tās dienas, kad viņš to ierosinātu, viņš būtu brīvs vīrietis.
24.07.2014 20:45 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Dzīve pēc Zolitūdes traģēdijas: Nav laulības, nav atbalsta un kompensācijas



Un vēl, ir tak jauki ja visais ģimenei ( ari berniem ar mammu) ir vienāds uzvārds. Lai nav jāsaka nepareizais civilsieva(jo juridiski civilstavokla aktu reģistrā reģistrē civillaulibu) , un ari nav jasaka mana draudzene un manu bernu mamma. taču jebkurā gadijumā tas ir drausmigi kā dzivesbiedres tagad vienas mokās.
24.07.2014 20:49 |
 
Reitings 889
Reģ: 04.07.2014
Man gan liekas jocígi, ka var vàkt papírus, cíníties ar putàm uz lüpàm par apmaksàtu psihologu rehabilitàcijai tajà paşà laikà kad ir tik slikti.? Kur loğika?
24.07.2014 20:54 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
Tas jau nevienam nav nekāds jaunums, ka bez laulības nav arī daudzu juridisku plusu. Sievietes mīlestības vārdā gatavas to pieņemt, gadu gadiem dzīvot civillaulībā, audzināt bērnus, pat pieņemt nostāju - laulības nevienam nav vajadzīgas, tas tikai sasien cilvēkus u.tml. -klusumā, tomēr cerot saņemt to bildinājumu. Pašas sievietes ir izlaidušas vīriešus viņu bezatbildībā, visu laiku klusējot, visu pieciešot.
24.07.2014 20:55 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Pašas sievietes ir izlaidušas vīriešus viņu bezatbildībā, visu laiku klusējot, visu pieciešot.


+++
Es vispār nesaprotu to iemeslu, kāpēc lai sieviete vairākus gadus samierinātos ar to, ka ir tikai draudzene. Ja neprec, tātad ir iemesls, un diez vai tad ir vērts palikt tādās attiecībās.
24.07.2014 20:58 |
 
Reitings 2126
Reģ: 03.05.2013
Vai nav vienalga kā citi dara? Nesaprotu šo bāšanos citu dzīvēs un attiecībās...
24.07.2014 21:05 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Es vispār nesaprotu to iemeslu, kāpēc lai sieviete vairākus gadus samierinātos ar to, ka ir tikai draudzene. Ja neprec, tātad ir iemesls, un diez vai tad ir vērts palikt tādās attiecībās.

Un cik ir tas termiņš, pēc cik ilgām attiecībām tad obligāti jāprecas?
24.07.2014 21:09 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Man, godiigi sakot, arii nav saprotama nepiecieshamiiba peec kopdziives pirms lauliibaam. Tas ir ljoti bezatbildiigi no daudziem aspektiem... Un fraaze - paarbaudiit vai saderam kopaa - vispaar neiztur kritiku...
24.07.2014 21:13 |
 
Reitings 219
Reģ: 21.05.2013
24.07.2014 21:13 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Un cik ir tas termiņš, pēc cik ilgām attiecībām tad obligāti jāprecas?


Obligāti jau jādara nav nekas, kur nu vēl jāprecas :D Es vienkārši izteicu savu viedokli par tādām situācijām.
24.07.2014 21:14 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
Un cik ir tas termiņš, pēc cik ilgām attiecībām tad obligāti jāprecas?
Nav tāda termiņa, tomēr brīdī, kad jāsāk plānot kopīga nākotne, dalīt izdevumi, domāt par kopīgiem bērniem, būtu jābūt arī plānam par laulību.
24.07.2014 21:18 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Man, godiigi sakot, arii nav saprotama nepiecieshamiiba peec kopdziives pirms lauliibaam. Tas ir ljoti bezatbildiigi no daudziem aspektiem... Un fraaze - paarbaudiit vai saderam kopaa - vispaar neiztur kritiku...

Dazos gadiijumos tas var tieshaam pasargaat no liekas skjirshanaas praavas. Ir cilveeki, kuri skjiet forshi un labi liidz kopdziivei. Tad atklaajaas shausmas - viens no paara var buut neizsakaami slinks, netiiriigs, var atteikties pielikt roku pie maajas darbiem, vai arii buut nemitiigaa uzmaniibas deficiitaa utt. Domaaju, ka kraamu vaaceeja sieva no mana kvartaala arii appreceejaas bez ieprieksheejaas kopdziives un tikai veelaak atklaaja, ka samajam ir tendence uz meeslu vaakshanu. Varbuut ne gluzji gadiem dziivot kopaa, bet tie paaris meeneshi var daudz ko pateikt par to, kaada buus turpmaakaa dziive.
Domaaju, ka diviem miiloshiem cilveekiem ir diezgan dabiigi sleegt lauliibu, jo taadaa veidaa arii paruupeejaas par otro pusiiti ja kaut kas nelaags atgadaas. Protams, ja ir bijushi paaraak daudzi negatiivi piemeeri apkaart vai ruugta ieprieksheejaa pieredze, cilveeks var nonaakt pie domas, ka lauliiba ir paaraak lielas saistiibas.
24.07.2014 21:19 |
 
Reitings 487
Reģ: 15.06.2014
Man, godiigi sakot, arii nav saprotama nepiecieshamiiba peec kopdziives pirms lauliibaam. Tas ir ljoti bezatbildiigi no daudziem aspektiem... Un fraaze - paarbaudiit vai saderam kopaa - vispaar neiztur kritiku...

Cik tad ilgi ir jābūt kopā, lai ieraudzītu visus stiķus un niķus? Ar gadu noteikti ir par maz. Ejot uz randiņiem, pārnakšņojot viens pie otra, neredzi to ikdienu, kas ir ārkārtīgi svarīgi... Es nekad neprecētos pirms nebūtu padzīvojuši kopā, tas būtu pārāk riskanti.
24.07.2014 21:22 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Es nekad neprecētos pirms nebūtu padzīvojuši kopā, tas būtu pārāk riskanti.


+
Izvērtējot savu randiņperiodu un kopā dzīvošanas laiku, secinu, ka kopdzīve- tas ir pilnīgi citādi, lielāks rūdījums attiecībām. Bez šī rūdījuma pat nepieļautu domu precēties.
24.07.2014 21:27 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Ir cilveeki, kuri skjiet forshi un labi liidz kopdziivei. Tad atklaajaas shausmas..

Neviens netraucee tuvaak un siikaak iepaziit cilveeku pirms kopdziives. Ciemoties vienam pie otra, veerot attieksmi pret dazhaadaam lietaam un situaacijaam, attieksme pret vecaakiem, kaa tiek pavadiits briivais laiks, kaada darba vieta, apmekleet arii kaadu reizi darbavietaa, piedaliities kopiigos hobijos, intereseeties par otru cilveeku visos aspektos, nevis tikai satikties, lai nosexot un atkal katrs ierokaas savos "darbos", biezhaak tikties galu galaa - nevis reizi meenesii, daudz runaati par visdazhaadaakaam teemaam un viedokliem u.t.t. Protams, tas joprojaam nepasargaas pilniibaa no nesaskanjaam uzsaakot kopdziivi un kaut kaadiem paarsteigumiem, tachu, ljoti liela dalja cilveeku nemaz nepacenshas iepaziit savu otro pusi pirms kopdziives - ne mazaakaas piepuules izprat vai tev shis cilveeks vispaar ir piemeerots kaa savaadaak iznjemot tikai gultu... Ai, mums kopaa labi un tik iiree kopaa dziivokliiti un tad saak atklaaties tas un shitas un veel viss kas...
24.07.2014 21:29 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Sievietes mīlestības vārdā gatavas to pieņemt, gadu gadiem dzīvot civillaulībā, audzināt bērnus, pat pieņemt nostāju - laulības nevienam nav vajadzīgas
Civillaulība ir laulība. Vienkārši kopdzīvi saukt par civillaulību ir neatbilstoši.
24.07.2014 21:30 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Neviens netraucee tuvaak un siikaak iepaziit cilveeku pirms kopdziives
Nu nevar tā - tikai pa nedēļas nogalēm - iepazīt pietiekami labi. Un tas varbūt pat ne tikai par otru cilvēku, bet arī par sevis paša uzvedību dažādos apstākļos...
24.07.2014 21:32 |
 
Reitings 487
Reģ: 15.06.2014
Neons, tāpat ikdiena kopā ir kaut kas pavisam cits, nekā satikties un vērot attieksmi, un ja divi cilvēki vēlas būt kopā, viņi vēlas būt kopā dienu un nakti, tāpēc neredzu, kāpēc nevarētu dzīvot kopā.. kāzas tomēr ir nozīmīgs solis, un jāizvērtē kārtīgi..
24.07.2014 21:34 |
 
Reitings 487
Reģ: 15.06.2014
Un man, lai precētos, vajag vismaz būt kopā,kamēr nokrīt rozā brilles, nu tie ir pāris gadi pavisam noteikti, un nopietnā vecumā nedzīvot kopā, kad tik ilgi draudzējas, nu nez.. dīvaini
24.07.2014 21:35 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nezinu meitenes, man nenaacaas sastapties peec lauliibaam ne ar kaadiem iipashiem paarsteigumiem. Ir bijushi konflikti par to, kursh traukus mazgaas, kursh gatavos, viens vairaak pedants, otrs nekaariigaaks u.t.t. Bet shaadas lietas un pieriiveeshanaas ir tik normaala un dabiska, ka es to pat neuzskatu par "paarsteigumu", par kuru nu tagad buutu jaarbiinaas...Vienkaarshi - pieriiveeshanaas un jaunas teritorijas un likumu iedaliijums. Viirs kaa cilveeks izraadiijaas tieshi taads pats kaads bija arii pirms kopdziives - uzticams, miiloshs, pieklaajiigs, inteligjents, saprotoshss, paliidzoshs, chakls, humorpilns, gudrs, bez kaitiigiem ieradumiem, ciena vecaakus, un visaadi citaadi - taads, kaadu es vinju redzeeju pirms kopdziives, nu nebija nekaadu paarsteigumu no seerijas - "seezh cauraam dienaam un chato ar sveshaam meichaam" vai "tusee katras briivdienaas ar saviem chomiem un dzer alu"... Nekas taads nebija ne pirms kopdziives, ne - peec. Viss paareejais - parasti gjimeniski kashkji...
24.07.2014 21:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online

 
Šobrīd nav neviens reģistrēts profils portālā!