Par suņiem pludmalē

 
Reitings 487
Reģ: 15.06.2014
Šodien biju ar draugu jūrā, bija līdzi suns, speciāli braucām uz to pludmali, kur nav apmaksāta autostāvvieta un zīme, ka suņiem aizliegts. Pie mums pienāca sieviete un sāka braukt augumā, un vēl sāka fotogrāfēt mūs :D Vai suns var peldēties tajās vietās, kur nav zīme, ka suņiem aizliegts, un vai tās zīmes ir pamanāmas vispār? Ja pa 1km garu pludmali viena zīme, tad nemaz nepamanītu :(
24.07.2014 18:35 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
pludmales jau tomēr ir sabiedriska vieta, nav ko tur darīt suņiem, kuri ir neprognozejami


Jā, un cilvēki gan ir vienmēr prognozējami, ne? No cilvēkiem gan neviens nekad nav dabūjis miesas bojājumus.
Man nav suņa, tamdēļ uz mani tas neattiecas, bet man besī šitie uzskati, ka dzīvnieki ir pašas sliktākās radības uz zemes, kuras to vien gaida, kā kādu sakost.
25.07.2014 13:09 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Problēma jau nav suņos, bet gan likumdošanā. Citās valstīs suņus ir atļauts turēt tikai ar noteikumu, ka viņi tiek trenēti pie trenera, kā arī ārā tiek vesti pie siksnas. Gribat dot sunim izskrieties? Dodaties uz nomaļu vietu vai suņu parku. Latvijā vien nedaudzi reāli aizved suni pie treneriem, parasti viss aprobežojas ar "sēdi" vai "guli".

Nu nav visiem skrējējiem, bērniem un jau iepriekš satraumētiem cilvēkiem jādreb, redzot jūsu mīluli rikšojam no muguras.
25.07.2014 13:10 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
Es nerunāju par likumu :) es runāju par suņiem pludmalē, tātad tajā ietilpst arī tīrība :)
25.07.2014 13:11 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
ir pludmales, kur ar suņiem drīkst atrasties, vienkārši tad mātes ar maziem bērniem, lai tur neiet



+++
...ja viņām suņi sagādā raizes.


Man ir liels suns, peldētājs, jūru mīl un suņiem draudzīgas pludmales tiešām jāmeklē ar uguni.

Ka suņa vajadzības un saimnieka kaprīzes ir svarīgākas par nevainīga bērna izpostīto sociālo dzīvi?

Stulbuma kalngals.

Ja pludmalē ir suns, pieskati bērnu, ja Tev ir suns, bet netālu bērns, pieskati suni, tas arī viss.
Kādas vēl kaprīzes, ja Tev būtu suns, zinātu, ka tas ir kā bērns (nē, man nav bērnu, bet esmu bijusi praktiski kā māte), gribi aizvest uz jūru, lai pariecājas, palēkā pa viļņiem, paķer ūdenī lidojošo šķīvīti, papeldēties ar suni, utt.
Visās peldvietās var gadīties cilvēki, bet nabaga suņiem pludmaļu izvēle ļoti šaura.



Dvīne, es tai sievietei būtu pateikusi, lai aizvāc kameru, ja negrib problēmas, lai vēršās attiecīgās instancēs, nav Tava daļa, ka viņai kaut kas nepatīk.

Ikdienā ļoti bieži saskaros ar glupiem cilvēkiem, kuri rupji brauc augumā, kronis visam, ja vēl pasaka " Kak vam ņi stidna!!!! " , pašpasludina publiskas un suņiem atļautas vietas par mistiskiem privātīpašumiem un ko tik vēl ne. Idiotu pilna pasaule.
25.07.2014 13:18 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
helloandbye,


bet vai nav smieklīgi, ka cilvēks aiziet uz pludmali cilvēkiem un suņiem, un pukst, ka tur ir suns?
25.07.2014 13:22 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Gribat dot sunim izskrieties? Dodaties uz nomaļu vietu vai suņu parku.

Nomaļa vieta tb dziļš mežs un tad vēl kāds cilvēks no krūmiem izlīdīs. :)
25.07.2014 13:26 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Queen, jā, šajā gadījumā, ja tā nav bijusi oficiāla pludmale, tad viss kārtībā. Protams, vienmēr var uzrasties īpaši kašķīgi vai īpaši apdāvināti cilvēki kā šajā gadījumā.
25.07.2014 13:40 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Lasu un domaaju. Shajaa diskusijaa esmu sunju miilju pusee, bet kas vairaak mani shokee - kaapeec lai vispaar kaads jebkad gribeetu doties uz Juurmalu, Vecaakjiem, vai citaam tik pat paarbaaztaam pludmaleem? Nu fui - kur pilns ar cilveekiem, tur pilns ar idiotiem, smeekjeetaajiem, plikiem beerniem, drochiitaajiem, tiem, kuri savu dvieli noliek 50 cm attalumaa no tava dvielja utt. Tachu ir tik daudz nomalju pludmalju, kas nav oficiaalaas, kur var mieriigi aiziet un savu suniiti izstaidzinaat un pasham forshaak baudiit pludmali, kad nekaapj uz galvas.
25.07.2014 13:50 |
 
Reitings 680
Reģ: 01.04.2012
Nu, tas nav forši, ka ar suņiem peldas tur, kur cilvēki un mazi bērni!
Dzīvoju pie Daugavas Rīgā un man arī nepatīk, ka tur suņi lielie peldas, kaut zīmes aizliedzošas nav. Tev viņš ir labākais draugs, bet citiem nav. Nav smuki!
25.07.2014 13:56 |
 
Reitings 321
Reģ: 01.10.2009
ja viss būtu tik rožaini, taču dzīvē ir tā, ka suņu saimnieki jūtas visvareni un neiet uz tām pludmalēm, kur drīkst ar suņiem atrasties. Viņi iet tur, kur tuvāk, jo redz viņi ir karaļi un ja kaut ko iebildīsi, vēl draudēs, ka uzrīdīs virsū suni! Un cilvēki tomēr ir humānāki, viņi bērniem nekad nenodarīs pari, lai cik zemu cilvēks ir nolaidies. Es varu tāpat par suņiem teikt, ka viņi pat savus jaundzimušos kucēnus mēdz nokost, kur tad ir tas humānisms ko jūs piesaucat sunim? Ir un paliek viņi dzīvnieki, lai kā jums tas nepatiktu. Tas, ka nekož saimniekam, nenozīmē, ka neiekodīs svešiniekam.
25.07.2014 13:59 |
 
10 gadi
Reitings 4039
Reģ: 02.01.2011
Problēma ir tā, ka saimnieki ļoti bieži aiz sava suņa nesavāc! Cik nav redzēts, ka saimnieks uz to brīdi, kad viņa suns dirš, aizgriežas un izliekas, ka nav redzējis... un tad fiksi cilpo prom! Nu nav patīkami tie suņa sūdi visās malās, nav..
25.07.2014 14:05 |
 
Reitings 680
Reģ: 01.04.2012
Nevar taču salīdzināt cilvēku ar suni!
Jā, cilvēki ir gan dusmīgi, nikni, smirdīgi, netīri, smēķējoši, čurājoši, bet tomēr cilvēki.
Suns ir četrkājains mīlulis, kuru saimnieks ir izaudzinājis un ne vienmēr var būt 100 % pārliecināts par tā rīcību. Tas ir dzīvnieks, pats par sevi zemāk par Homo Sapiens. Ne visiem patīk, ka suņi skraida pa pludmali!
Piekrītu Helloandbye, ka suņi netiek trenēti! Šādu aizliegumu nebūtu, ja suņi būtu tik gudri, kā mēdzat teikt - izvedu pačurāt iepriekš un citur viņš netaisīs! tas taču ir suns, kurš iezīmē teritoriju!
25.07.2014 14:08 |
 
Reitings 3616
Reģ: 06.05.2014
Es saprotu, ka suņiem vajag izskrieties, paplunčāties šajā laikā. Latvijā par suņiem tā nerūpējas. Nav tik daudz to vietu, kur savu mīluli palaist, lai izskraidās. Varbūt attieksme pret suņiem būtu savādāka, ja tiktu investēts dažādos suņu parkos vai teritorijās, kur mierīgi varētu palaist suni paskraidīt. Ir valstis, kur ir suņu parki, pat sadalīti terirojās lieliem un maziem suņiem, man šķiet, bet neesmu droša par to sadalījumu.

Saprotu gan suņu saimniekus, gan tos, kuriem nepatīk, ka suns skraida apkārt. Es pati gribētu suni, bet, saprotot to, ka ir maz iespējas viņu izskraidināt, es nemaz nedomāju viņu ņemt tagad. Ja pludmalē ir aizliegts atrasties suņiem, tad jāmeklē teritorija, kur tas nav aizliegts. Nevar ieņemt galvā, ka, ja esi aizgājis uz pludmali ar savu suni pirmais, tad māmiņai ar bērnu, kas atnāk vēlāk, būtu jāiet prom, meklēt cita vieta, ja tā ir pludmale, kurā ir aizliegts būt ar suņiem.

Saprotu arī to, ka daži cilvēki ir šausmīgāki par Jūsu mīluļiem, bet nu neesmu dzirdējusi, ka kādu skrējēju vai atpūtnieku pie jūras būtu sakodis kāds cilvēks. Tas ir koks ar diviem galiem, kur nav risinājuma, ja pašvaldības par to nemaz nedomā, bet iedod nelielu teritoriju pie jūras vai arī vispār par suņiem un to saimniekiem neinteresējas. Lai cik mīļs ir tavs mīlulis, ir jāatceras, ka gan cilvēkiem, gan suņiem var aiziet ciet. Es savējo vienmēr ņemu uzreiz sev blakus, kad kāds suns skraida apkārt, lai arī cik ļoti viņai patiktu dzīvnieki, viņai ir bail, ja kāds sāk bāzties virsū. Man arī tas nav patīkami, nu mazums, kas var notikt.
25.07.2014 14:26 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Gribat dot sunim izskrieties? Dodaties uz nomaļu vietu vai suņu parku.


Iedomāto suņu parku, vai? Man sētniece visu laiku bļauj virsū, ka suņu kakas esot jāmet speciālajās suņu mistkastēs, ne tur, kur cilvēki met savus atkritumus. Bet manā mikrorajonā tādu nav. Par parkiem es pat nesapņoju. :D

Tas ir tas pats, kas pateikt jaunajai māmiņai, lai liek savu bērnu bezmaksas dārziņā, un iet strādāt, ne kunkst cosmo, ka naudas nav. Tas nekas, ka tas nav reāli izdarāms, galvenais, ka padoms gatavs. :D
25.07.2014 15:24 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
ok, es par tiem uzpurņiem nevaru nomierināties :D Tāpēc jautāju: šitam arī cilvēkos jāliek uzpurnis? (piedod, autore, par offtopic). Vnk gribas zināt kādas asociācias cilvēkos rodas :D

25.07.2014 15:35 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
Jolly.. a kaaee domaa ka nav? :D jo smaida?
25.07.2014 15:36 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Uzpurnis ir jāliek gan lielam, gan mazam sunim, ja tas ir bīstams. Tur nav sakara ar izmēru. Mani veikalā čivauva sakoda tā, ka uz rokas ir pretīga rēta.
25.07.2014 15:36 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Ko čivava darīja veikalā? :D Tur tak pārsvarā arī nedrīkst iet ar suņiem.
25.07.2014 15:42 |
 
Reitings 752
Reģ: 30.05.2013
Un cilvēki tomēr ir humānāki, viņi bērniem nekad nenodarīs pari, lai cik zemu cilvēks ir nolaidies.

Pedofilija, incests, bērnu zagšana? Un ne tikai svešie to dara, bet tētuki un māmiņas arī, tāpat kā brāļi, māsas un brālēni un māsīcas.

Suns ir jāmāca un bērns tāpat. Nevis māci bērnam, ka dzīvnieks ir slikts, lai neraustās visu mūžu, bet ka nekad nevar zināt vai suns ir labs vai slikts. Un viens suņa sūds, kas ar laiku izzudīs mazāk ļaunumu nodara kā sašķaidīta stikla pudele, atstātas paketes un miljardiem plastmasas maisiņu.
25.07.2014 15:44 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Jolly, pasaki to sīksuņu saimniecēm. :D

Labi, ka man pašai suns, pratu noreāģēt. Viņa, ieraudzījusi, ka suns iekodies man rokā, gribēja to atlaist, secīgi šis man izrautu gabalu no rokas. Tad nu es ar vienu roku turēju suni, kamēr draugs saspieda sunim žokli, un tas mani atlaida. Saimniece ar visu žurku aizbēga. Nu viss, man ir bijis slikts gadījums. Visas čivauvu saimnieces ir duras, kas ar saviem neaudzinātajiem suņiem iet veikalā. Visām čivauvām dzelzs uzpurņus, super, ja tos žurkulēnus pārvietotu dzelzs krātiņā uz riteņiem. Āmen. :D
25.07.2014 15:47 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits