Par suņiem pludmalē

 
Reitings 487
Reģ: 15.06.2014
Šodien biju ar draugu jūrā, bija līdzi suns, speciāli braucām uz to pludmali, kur nav apmaksāta autostāvvieta un zīme, ka suņiem aizliegts. Pie mums pienāca sieviete un sāka braukt augumā, un vēl sāka fotogrāfēt mūs :D Vai suns var peldēties tajās vietās, kur nav zīme, ka suņiem aizliegts, un vai tās zīmes ir pamanāmas vispār? Ja pa 1km garu pludmali viena zīme, tad nemaz nepamanītu :(
24.07.2014 18:35 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Tomēr ir suņi, kuriem vajadzētu uzpurni arī tad, ja pēc likuma viņi to var nedarīt. Tā ir drošība, kas svarīga ir arī pašam saimniekam, ne tikai apkārtējiem. Bet protams, suņu mīlētājiem to ir grūtāk saprast.
ļoti bieži uz ielas garām ejoši suņi pat ja atrodas pie siksnas tik un tā griež galvu un cenšas apošņāt, labi - mani tas netraucē, bet ja manā vietā vai blakus būtu mazs bērns - ar to pietiktu neatgriezeniskām traumām (personīgi pazīstu divas sievietes, kuras rausta valodu, jo bērnībā nobijās no lieliem suņiem un tie suņi viņas ne sakoda, ne uzbruka!)!

Tieši tā. Mani kaitina pat apošņāšana, nē, nekaitina, bet man uzreiz ataust atmiņā tas, kā man uzbruka suns, kuram es vispār neko nebiju izdarījusi - ne apzināti kaitināju, neko. Valodu neraustu, bet mani pārņem maza panika, kad lielāks suns iet manā virzienā.
24.07.2014 23:45 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
nu tad, meitenes, ko jūs iesakāt? visiem suņiem vilkt uzpurņus? turēt visu laiku pavadā, bez iespējas izkustēties? nevest vietās, kuras iespējams varētu būt cilvēki, t.i, visur!? cilvēks reizēm var būt tikpat neprognozējams, kā dzīvnieks.
24.07.2014 23:52 |
 
Reitings 752
Reģ: 30.05.2013
cilvēks reizēm var būt tikpat neprognozējams, kā dzīvnieks.


Amen to that!
24.07.2014 23:59 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
zili_rudzi, un tu piedāvā labāk, lai visi skraida bez uzpurņiem un daži nelaimīgie, lai samierinās ar to, ka viņus sakodīs, nobaidīs vai vienkārši diskomfortu radīs?
24.07.2014 23:59 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Darla, var redzēt, ka tu neesi izlasījusi neko, ko iepriekš rakstīju, bet droši vari interpretēt pa savam, ja vēlies. ;)
25.07.2014 00:00 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
nu tad, meitenes, ko jūs iesakāt? visiem suņiem vilkt uzpurņus? turēt visu laiku pavadā, bez iespējas izkustēties? nevest vietās, kuras iespējams varētu būt cilvēki, t.i, visur!? cilvēks reizēm var būt tikpat neprognozējams, kā dzīvnieks.
PROTAMS! Bet pēc tam, kad kāda no šīm pašām meitenēm ieraudzīs, ka tu turi suni piesietu pie būdas, sauks policiju par vardarbību pret dzīvniekiem. Ne jau nu pirmā diskusija cosmo, kur manāma divkosība.
25.07.2014 00:07 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
zili_rudzi, tiešām ceri, ka internetā visi, kas izlasīs tevis rakstīto un reiz tam piekritīs?Naivi! :D

Lai nu kā dumji suņu saimnieki vai neaudzināti suņi man īpaši netraucē, jo mans suns ļoti labi ir apguvis komandas "ņem ciet" un "biedē"! :D
25.07.2014 00:12 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Darla, mēs katram runājam par kaut ko citu, nav runa par to, vai kāds tam piekrīt vai nepiekrīt. tu man jautāji,
un tu piedāvā labāk, lai visi skraida bez uzpurņiem un daži nelaimīgie, lai samierinās ar to, ka viņus sakodīs, nobaidīs vai vienkārši diskomfortu radīs?
atbildi varēji sameklēt manos iepr. komentāros, bet tu tos, acīmredzot, nelasīji, tad iekopēšu! ;)

līdz brīdim, kad saimnieks uzrauga suni, un suns fiziski netraucē citus.

saimnieks pats izvēlēsies, kur vest savu suni, jo saimnieks ir atbildīgs par savu mājdzīvnieku. ja saimnieks nepildīs savu pienākumu, tad notiks nelaime.

tātad uzskatu, ka katrs saimnieks atbildīgs par savu suni, lai tas fiziski netraucē apkārtējos. par morālo traucējumu - nu tā nav mūsu, kā saimnieku, problēma. lieliski saprotu, ka kādu, kuru ir sakodis suns, paniskas bailes no jebkāda dzīvnieka - liela un maza. bet nu ko nu darīsim? varbūt turēsim tos tikai sētā, jo citiem ir bail? ikviens krietns saimnieks savu suni uzraudzīs, lai nelaime nenotiku, proti, ja suns ir asins kārs, tad saimnieks būs parūpējies arī par uzpurni.
25.07.2014 00:19 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Man godīgi sakot ir pofig par citu cilvēku psihes problēmā.Ir cilvēki,kas panikā metas uz ielas otru pusi ieraugot manu 3 mēnešus veco takša kucēnu pie pavadas.Vai sāk histēriski vicināties ar savām parpalām un histēriski bļaut,jo suns bez pavadas stāv no viņa 5 metru attālumā un vēro.Cilvēki ir slimi un man nav nekādas darīšanas gar viņu slimībām,man nepatīk viņu cigarešu dūmi un spiedzošie bērni,es tāpēc nevienam virsū neskrienu un nebļauju,kaut viņi nedara NEKO,lai man tie dūmi nebūtu jāelpo un nebūtu jāklausās sveša bērna ķērkšanā.Taču vienmēr atradīsies kāds,kurš uzskatīs par vajadzīgu nākt un braukt augumā kāpēc es suņus esmu atvedusi uz upi peldēties.Un vēl sašutis pēc tam zem deguna burbulē,ka es neeju tāpēc prom,bet pieklājības pēc suņus tikai piesienu,lai netraumē cilvēka vājo psihi
25.07.2014 00:25 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Mani interesē, vai policija reāli kaut ko darītu, ja es piezvanītu sakarā ar neatbilstošu suņa turēšanu.

Man pie mājas suns bez pavadas, diemžēl, ir pilnīgi normāla parādība. Ej no rīta uz transportu, un, pēkšņi tev pretī milzīgs kaukāzietis vai vācu aitu suns, bet saimnieku neredz. Ko tādā gadījumā darīt? Mani arī bērnībā viens suns bez iemesla pakošļāja, tāpēc šādos gadījumos jūtos ļoti neomulīgi. Savā mikrorajonā esmu novērojusi, ka suns ar pavadu ir liels retums, parasti ir tā, ka suns savā nodabā visur skraidelē un ošņājas, kamēr saimnieks nesteidzīgi lāčo no muguras. Man ļoti patīk dzīvnieki, bet tajā pašā laikā pavadas un/vai uzpurņa neesamība manī iedveš stipru nepatiku.
25.07.2014 00:26 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
suns savā nodabā visur skraidelē un ošņājas, kamēr saimnieks nesteidzīgi lāčo no muguras.

+++ Un visbiežāk šādi saimnieki ir tie, kas uzskata, ka viņu suns ir visdraudzīgākais un mīļākais uz pasaules. Ok, es tiešām neko nesaku par mazajiem, bet, ja man virsū skrien vācietis, bet viņa saimnieks man draudzīgi saka, ka viņš tikai spēlējas vai viņš jau nekodīs, tad nu atvainojiet. Visa pamatā ir suņa kontrole. Lai suns skraida parkā vai kādā stadionā, bet saimniekam tad ir jāpieliek solis un jāskatās, ko dara suns, nevis jālāčo pakaļ un jāskatās mākoņos.
25.07.2014 00:34 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Uzskatu, ka nav *ļaunu* dzīvnieku, sevišķi jau suņu. Tas, ka dzīvnieks neuzvedīgs .. ir tikai cilvēka nopelns... Neadekvātiem saimniekie, nepaklausīgi, agresīvi suņi.
Man dzīvnieki pludmalē netraucē. Arī bez pavadām, kur nu vēl par uzpurņiem runājot .. Jā, varbūt ka ir iespēja tikt sakostam. Bet dabūt pa seju no neadekvāta cilvēka .. iespēja ir daudzkārt lielāka :D Aizliegums tos vest publiskajās peldvietās man šķiet gaužām muļķīgs. Bet nu .. ko tur daudz.
P.s.
Pašai ģimenē ir divi izlaisti mīluļi, kas tiešām nav agresīvi, par spīti riešanai. BET .. bez pavadas tie atrodas tikai un vienīgi privātajā teritorijā .. primāri - pašu drošības, ne citu cilvēku dēļ. Jo homo sapiens uzvedas nesalīdzināmi agresīvāk par jebkuru dzīvnieku.
25.07.2014 01:18 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
Manuprāt, klēpju sunīši nevienam netraucē, bet cita lieta , ja tiek vesti palielāka auguma suņi.


Mazi klēpju sunīši arī mēdz traucēt..iedomājies mazu sunīti ,kurš nemitīgi rej un rej:D citreiz tie mazie ir agresīvāki un skaļāki par lieliem.

Nepatīk,ja bez pavadas skraida apkārt...Man bail no suņiem un ja vēl kāds šad tad paskrien man garām ,tad tur stress ir neviss atpūta pludmalē. Nav pat nozīme izmēram,jo mazs suns arī var iekost. Nevajag braukt augumā cilvēkiem ,kuriem bail no suņiem. Katrai sava hobija. viena spiegs, bļaus ieraugot peli, otra mazu zirneklīti,kurš reāli neko sliktu nevar izdarīt.

Ja ir speciāli paredzētas vietas suņiem, tad labāk vest uz turieni neviss traucēt parastajās pludmalēs.
25.07.2014 01:42 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Nepatik suni vsp. Nelaizu savu bernu klat. Esmu ieverojusi, ka ne berni ir tie, kuri skrien pie suniem, bet saimnieki, kuri saka,ka, lai papaja, labs sunits.
Tikai priecajos, ka pludmale suniem nedrikst.
25.07.2014 01:47 |
 
Reitings 738
Reģ: 14.10.2011
Nav iebildumu pret suņiem, ja vien saimnieks ir tiem blakus. Pati nesen staigāju gar jūras malu, kad virsū skaļi riedams nesās liela auguma suns. Man, protams, pamatīgs izbīlis. Saimnieki - sēž ūdenī, skatās uz manu pusi un smej sakot "Viņš jau mums tads jauks!" Dzīvnieks paliek dzīvnieks un nekad nevar zināt kas tam ienāk prātā, tāpēc tāda bezatbildība no saimnieku puses ir vienkārši nesaprotama. Visādā citādā ziņā nekādu iebildumu. Vairāk traucē mazi, neaudzināti bērni un izteikti skaļās kompānijas, kuras uzskata, ka ir vienīgās personas visā pludmalē.
25.07.2014 02:02 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Man pat patīk suņi pludmalē! Besī pīpējošie cilvēki un miskastnieki (lasīt - izgāž savu miskasti turpat un nesavāc), nūdisti parastajās pludmalēs, izlutinātie, neaudzinātie sīkie.
25.07.2014 06:55 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Jo homo sapiens uzvedas nesalīdzināmi agresīvāk par jebkuru dzīvnieku.

+

Tā tas ir.. Pietiek vien apskatīties bildes, kas tiek izdarīts ar suņiem vai kaķiem, lai viņus "nolikvidētu" vai vienkārši izklaides pēc, kad tiek dedzināti baloži.

Kad man bija suns, sīkie paši skrēja virsū. Suns maza izmēra, jauks, bet - ja nu nebūtu tik jauks? Sīkos jāaudzina, nevis suņus jāvaino pie sīko neaudzinātības.
25.07.2014 06:58 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Jautājums bija par to, kur suns drīkst peldēt? Bet te jau aiziet diskusija par to, kas kuram nepatīk. Nav par ko diskutēt- likumi jau izdomāti mūsu vietā, atliek tikai tos ievērot. Ofic. pludmalēs neviens suns nedrīkst nākt, neofic.drīkst visi. Ja kāds negrib satikt suni- lai iet un skrien šurpu turpu pa ofic. un nosūdz pašvaldības policijai visus suņus un to saimniekus, ko tur satiek.
Vairāk iecietības vienam pret otru. Nu neesam mēs neviena pasaules centrs,un viss negriežas ap mums. Un vairāk atbildības pret savu rīcību. Kā suņsaimniekiem, tā vecākiem, visiem.
Par uzpurni un pavadu nepārtraukti- nu moins, suns nojūgtos pa pāris mēnešiem, ja nedabūtu izskrieties (bez pavadas suns ofic. Rīgas parkos var darīt no plkst 23.00-7.00).
Un vēl man jautājums uzpurņu atbalstītājām- kā tad man socializēt savu suni, ja ļaužu pūļos to nevar vest.
Protams, es esmu pārliecināta suņu mīle, bet es iestājos par likumu ievērošanu - visiem, tikai tā var nodrošināt kārtību sabiedrībā. Un likumos gandrīz viss jau atrunāts- pilsētā pie pavadas dienas laikā, ārpus pilsētas- uz katra saimnieka atbildību. Un vispār, suns ( un jebkas cits, katram pašam par savu rīcību jādomā un jāatbild)- tā ir saimnieka atbildība, bet diemžēl mūsu sabiedrībā atbildība nav diez cik lielā cieņā.
Tātad kopsavilkums: likumpaklausība un atbildība no visiem sabiedrības locekļiem. :)
25.07.2014 07:40 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Viņas savas bildes var likt albumā, policija tās izmantot, lai Tevi sodītu, nevar.
25.07.2014 11:58 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Man tas liekas pilnīgs stulbums. Cilvēki jau ir aizgājuši pārāk tālu savā marasmā. Kas reāli mēs tādi esam, lai aizliegtu sunim peldēt? Ūdens nevienam nepieder, viņiem ir tādas pašas tiesības kā mums. Ir muļķīgi neatļaut peldināt suņus jūrmalā - viņiem taču arī gribas atveldzēties karstā laikā. Reāli, ja tu dzīvo 2min gājienā no jūras, tev ir speciāli jāved suns uz atļauto peldvietu. Stulbums!!!

Man nekad suņi pludmalē nav traucējuši. Nu, labi viņi rej, bet mani daudz vairāk kaitina mazi bērni, kuri bļauj, skraida un raud vai omes, kuras ieiet ūdenī līdz viduklim, pastāv un nāk ārā. Godīgi, šis stulbais aizliegums ir viens no iemesliem, kādēļ es neņemu suni - jo nevarēšu ar viņu pastaigāties pa jūrmalu.
25.07.2014 12:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits