Par suņiem pludmalē

 
Reitings 487
Reģ: 15.06.2014
Šodien biju ar draugu jūrā, bija līdzi suns, speciāli braucām uz to pludmali, kur nav apmaksāta autostāvvieta un zīme, ka suņiem aizliegts. Pie mums pienāca sieviete un sāka braukt augumā, un vēl sāka fotogrāfēt mūs :D Vai suns var peldēties tajās vietās, kur nav zīme, ka suņiem aizliegts, un vai tās zīmes ir pamanāmas vispār? Ja pa 1km garu pludmali viena zīme, tad nemaz nepamanītu :(
24.07.2014 18:35 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Ļoti piekrītu Ziemeļmeitai.
Vairāk par suņu atrašanos oficiālā pludmalē man nepatīk bezkaunīgi cilvēki, kuri zina likumus, bet klaji tos neievēro. Nu nedrīkst ar suni doties un oficiālām pludmalēm un punkts. Attaisnojumu meklēšana a la citi cilvēki ir netīrīgāki un mans suns smaržo vispār ir pilnīgi lieka. Man nav iebildumu pret suņiem, bet tiešām - visam ir sava vieta.

Manam sunim viena maza meitenīte pati nāca klāt un paijāja


Dvīne, par šo gan priecāties tik ļoti nevajadzētu. Jā, ir vecāki, kuri ļauj saviem bērniem līst pie svešiem suņiem, ir suņu saimnieki, kuri ļauj papaijāt, bet tomēr padomā par bērnu - nākamreiz ieraugot kādu citu šķietami mīlīgu un nekaitīgu sunīti, bērns metīsies tam klāt, bet ne visi suņi tādai papajāšanai ļausies. Jā, protams, varbūt nākamo un vēl nākamo reizi paveiksies un suņuks, tā saimnieks tiešām būs nekaitīgs, bet suns ir dzīvnieks un tā dabu nekad, nekad nevar prognozēt.
24.07.2014 21:44 |
 
Reitings 824
Reģ: 09.07.2013
Es biju ar savu mazo kucēnu aizbraukusi uz Jaunķemeriem. Jā, pati vainīga, redzēju, ka suņus nedrīkst ņemt, bet domāju, ka mans mazais neko nenodarīs, jo peldēties viņš neiet, bet pa kaapām patīk viņam izrušināties un izskraidīties. Ilgi nebija jāgaida, kad pie manis pienāca 2metrīgs vecis un bļāva virsū, lai es savācu savu suni un vācos no šejienes vai arī atbrauks menti... Nu pasitu suni padusē un gāju prom :D
24.07.2014 21:54 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
pārējās vietās jāsamierinās, ka ir cilvēki, kuriem ir mājdzīvnieki, kuriem prieku sagādā kārtīgi izskrieties un nopeldēties.

Gribētu redzēt kādu prieku tev sagādātu, ja uz tava 3 gadīgā bērna/topošā bērna pusi skrietu mans suns (pieaudzis dobermanis) kārtīgi atņirdzis zobus (ķerot mantiņu, pēc skata viņš izskatās, ka karā dotos :D ), un pēc izbīļa bērns atlikušo mūžu valodu raustītu! Baigais prieks noteikti māmiņām būtu, vai ne?

Pa tēmu - es atbalstu suņus pludmalēs, ja aiz tiem savāc un tie visu laiku atrodas saimnieka tuvumā, tādējādi nelienot un nekaitinot/nebaidot citus. Tiesa gan dienas vidū pati nekad suņus uz jūru nevestu, jo viņi nav cacas - tātad bez tumša iedeguma mierīgi var iztikt!
24.07.2014 22:54 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Tā padomāju, kur tad lai tas suns izskrienās? Jo VISUR kādu tas neapmierinās: parkā, nevar, pašsaprotami; pie jūras atkal nevar, jo kāda uzskatīja, ka visās pludmalēs jāaizliedz; deram, ka mežā arī būs kāds, kurš būs neapmierināts, ka nav siksnas un uzpurņa?
- Personīgi uzskatu, ka mātēm savi bērni ir jāaudzina labāk. Bija man jorkšīras terjers, svēra ap 4kg, pa pilsētu bieži nēsāju klēpī, bet tik un tā atlika apsēsties ar suni kādā parkā uz soliņa, kad kārtējais bērns bija klāt un ņēmās ar viņu, lai arī nekad man tas nepatika. BET, ja suns būtu iekodis, vienalga cik stipri, atkal saimnieks būtu vainīgs. Bērnus audzināt normāli labāk, tad nebūs problēmas, ka suns var kaut ko nodarīt.
24.07.2014 22:58 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
kurš būs neapmierināts, ka nav siksnas un uzpurņa?

Bet suns sabiedrībā nemaz nedrīkst atrasties bez siksnas un uzpurņa. Ja mežā ir cilvēki, tad suns ir jātur pie siksnas, vajadzības gadījumā jāliek uzpurnis. Un tieši tā - vediet suņus un nomaļām vietām un ļaujiet izskrieties, neviens to neaizliedz. Tikai saimniekam ir jāseko līdzi, kur suns skrien un ko dara.
24.07.2014 23:02 |
 
10 gadi
Reitings 350
Reģ: 26.05.2013
Bet suns sabiedrībā nemaz nedrīkst atrasties bez siksnas un uzpurņa.


Starpcitu, ir likums, laikam jauns, ka sunim nav nepieciešams uzpurnis, tikai tad, ja tas brauc sabiedriskajā transportā ;)

Un tieši tā - vediet suņus un nomaļām vietām

Mežs tev neliekas pietiekami nomaļa vieta? Bet ja būs kārtējā ogotāja vai sēņotāju tantiņa, atkal brēks.

Tāpat jau sen esmu sapratusi, ka suņi visiem traucē. Smiekli nāk, kad autobusā nācās maksāt par toiterjeru, kurš vēl bija kucēns un sēdēja rokassomiņā.. Bet nē, jāpērk bagāžas vieta.
24.07.2014 23:11 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Man daudzim draugiem ir suņi un lai cik mīlīgi viņi būtu man nav nepieciešama viņu uzmanība. Piedodiet. Jums ir suņi un tā ir jūsu izvēle, bet jūs ar saviem suņiem nēsat vienīgie uz pasaules!
24.07.2014 23:11 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Mežs tev neliekas pietiekami nomaļa vieta? Bet ja būs kārtējā ogotāja vai sēņotāju tantiņa, atkal brēks.

Ir nomaļa vieta. Bet kā jau minēju - saimniekam jāatrodas blakus un jākontrolē, ko suns dara.

Tāpat jau sen esmu sapratusi, ka suņi visiem traucē.

Ne visiem. Man traucē tie, kuri bāžas, skrien virsū, kamēr saimnieks man cenšas iestāstīt, ka suns man pāri nedarīs. Vienalga - darīs, nedarīs, bet viņš man virsū skrien un dusmīgi rūc. Es bez tā mierīgi varu iztikt, kā Zīle uzrakstīja - man nav nepieciešama viņu uzmanība.
24.07.2014 23:15 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Jā un tādu saimnieku, kas palaiž vaļā suņus un stāsta, cik viņi ir draudzīgi, ir ļooti daudz. Daudz, daudz vairāk par tiem, kuri saprot, ka ne visi kūst no viņa suņa skatiena vai ķepas pieskāriena.
24.07.2014 23:18 |
 
Reitings 3833
Reģ: 27.06.2014
Sonja
Starpcitu, reizēm tie toiterjeri un chivauvas ir trakākais un bīstamāki par dažu pitbulu.
24.07.2014 23:19 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Es Jūrmalā esmu katru dienu,un vakaros reti redzu suņus un ja redzu 70% ir uzpurņi un ir pie siksnas.Regulāri brauc policija-pa dienu,vakaros.

Ja godīgi mani arī vairāk kaitina tie smēķētāji un benčiki un kāds tiem reāli sodus arī liek?
24.07.2014 23:21 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Gribētu redzēt kādu prieku tev sagādātu, ja uz tava 3 gadīgā bērna/topošā bērna pusi skrietu mans suns (pieaudzis dobermanis) kārtīgi atņirdzis zobus (ķerot mantiņu, pēc skata viņš izskatās, ka karā dotos ), un pēc izbīļa bērns atlikušo mūžu valodu raustītu! Baigais prieks noteikti māmiņām būtu, vai ne?

neviens normāls saimnieks neizraisītu tādu situāciju, ja tuvumā būtu bērns.
24.07.2014 23:22 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Bet suns sabiedrībā nemaz nedrīkst atrasties bez siksnas un uzpurņa.

drīkst.
24.07.2014 23:23 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Man kaimiņiem ir trīs Bernes suņi ( ļoti mīļi un draudzīgi ), bet man nesagādāja nekādu prieku viņu regulāra sagaidīšana mājās un manis nogāšana no kājām - nerunājot par bērnu un netirām drēbēm. Rezultātā ir elekriskais gans. Jā, mums ir labas attiecības. Ejam ciemos, izklaidējamies utt..., bet suņi vairs nenāk ciemos :)
24.07.2014 23:25 |
 
Reitings 752
Reģ: 30.05.2013
Tad tikpat labi suns pat pa zāli vai ceļu nedrīkst skriet, jo tur arī būs gan čurāts, gan kakāts, gan kāds bērns var pagadīties pa ceļam. Jebkur var būt kāda trakā ome vai kāds bērns, kuram ļoti patīk samīļot suņus. Vienmēr būs neitrālie un negatīvie, katrai pusei ir jābūt atbildīgai par sevi - pieskati savu suni, pieskati savu bērnu un bez acīmredzama iemesla nepuksti.
24.07.2014 23:28 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
drīkst.

Taisnība. Paskatījos likumos un jā, uzpurnis jāliek tikai tiem, kas atzīti par agresīviem. Diezgan nejēdzīgi, manuprāt.
24.07.2014 23:29 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
te runa bija par to, vai suns var atrasties publiskā pludmalē. jā, var, ja pludmale nav oficiāla un nav aizliegums dzīvniekiem, līdz brīdim, kad saimnieks uzrauga suni, un suns fiziski netraucē citus. tas, ka kāds saviebj degunu vai nelien ūdenī, jo tur bija suns, nav mūsu problēma. :) pārējie - par to, kur iet un kur neiet ar suni, nu piedodiet, bet saimnieks pats izvēlēsies, kur vest savu suni, jo saimnieks ir atbildīgs par savu mājdzīvnieku. ja saimnieks nepildīs savu pienākumu, tad notiks nelaime, un nav svarīgi parkā vai pilsētas centrā.
24.07.2014 23:34 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
mistalee, nejēdzīgi ir 50cm augstam sunim likt uzpurni, kas agrāk bija pēc likuma paredzēts.
tādam te sunim vajadzētu uzpurni.
24.07.2014 23:36 |
 
Reitings 1170
Reģ: 28.03.2013
neviens normāls saimnieks neizraisītu tādu situāciju, ja tuvumā būtu bērns.

Ja suns nav pietiekami labi trenēts (un vairums suņu netiek pienācīgi trenēti), tad tādas situācijas izraisās pašas no sevis!
No savas pieredzes - ļoti bieži uz ielas garām ejoši suņi pat ja atrodas pie siksnas tik un tā griež galvu un cenšas apošņāt, labi - mani tas netraucē, bet ja manā vietā vai blakus būtu mazs bērns - ar to pietiktu neatgriezeniskām traumām (personīgi pazīstu divas sievietes, kuras rausta valodu, jo bērnībā nobijās no lieliem suņiem un tie suņi viņas ne sakoda, ne uzbruka!)!
Kā jau Zīle minēja - suns ir saimnieka izvēle, nevis garāmgājēju, tāpēc pat atrodoties meža biezoknī saimniekam ir jānodrošina suņa uzvedība, nevis sēņotājam jādomā, kā sevi pasargāt no dzīvnieka!
24.07.2014 23:37 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Zili_rudzi
Nezinu tik labi suņu žokļu anatomiju. Bet viens tāds mazs mīlulis, par kuru saimnieki teica "nebaidāties, viņam rik mazi zobi, ka viņš iekost nevar" pierādīja mūsu koleģei (un sainniekiem) tieši prētējo - iekoda 2x un meitenei pēc tam ilgi slimības lapa bija (jo arī slikti dzija tas brūces).
Teikšu godīgi - pati to suņuku neredzēju, bet pēc viņas vārdiem nebija lielāks par spanieļu.
24.07.2014 23:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits