Atkritumu vaaceeji/kraajeeji

 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ko juus dariitu, ja jums tuvumaa kaiminjos ievaaktos atkritumu kolekcionaars, kursh miil rakaaties citu cilveeku atkritumos un nest uz savaam maajaam vinjpraat, deriigus objektus? Attiektos kaa pret slimu cilveeku un meeginaatu pieciest jebshu ciiniitos par to, lai tas cilveeks tomeer aiziet citur dziivot?
Lieta taada, ka nesen manaa kvartaalaa iegaadaajaas maaju viens paaris. Sieva ir profesore, viirs ir rakstnieks vai kaut kas tamliidziigs. Tas viirs izraadaas, velk maajaas meeslus. Labi, ne gluzji pussapuvushu paartiku, bet vecus kreeslus, izmestus diivaanus, podus, pannas utt. Shodien vinjsh rakaajaas manos atkritumos. Es ar atpleestu muti uz vinju skatiijos, shameejais neko, sasveicinaajaas ar mani, apjautaajaas kaa man iet un .... veesaa mieraa turpinaaja rakaaties. Beigaas veel noburkjeeja par to, ka esmu izmetusi veel tiiri noderiigu plastmasas grozu, ko protams savaaca un aizgaaja taalaak uz kaiminja atkritumiem. Es esmu shokaa. Kaut kaa nepatiikami, ka kaads lien pa taviem atkritumiem. Labi veel, ka no saviem logiem vinja teritoriju nespeeju saredzeet un nebuus jaaskataas uz luuznju kaudzi, bet taapat nav jauki.
24.07.2014 02:39 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Variants ar sarunaashanu, ka jaaliek blakus, nederees. Pie mums ir likums ka visiem atkritumiem ir jaabuut saskjirotiem un mistkastei ir jaabuut ar vaaku, visam ir jaabuut aiztaisiitos maisos un saliktiem pa kasteem/urnaam, jo savaadaak jenoti un paareejie zveeri uztaisiitu skatu pa visu ielu. Ja nolikshu maisu pie mistkastes, tad dabuusu soda naudu.
Taa kaa atkritumi tiek skjiroti, vinjsh peetiija kasti peec kastes. Nepaarstraadaajamos atkritumus arii apluukoja, uzmaniigi atverot un peec tam aizverot maisu.
Kaapeec neko neteicu? Taapeec, ka nemeedzu striideeties ar slimiem cilveekiem. Ja vinjam ir maanija, tad es varu teikt vai neteikt, bet vinjsh taapat raks taalaak.
Tagad taa aizdomaajoties, vispaar neliekaas ka esmu redzeejusi sievieti speeka gados rakaajamies, tikai viirieshus. Jaa, ir redzeeta lv kaada pensionaare, bet tas bija aiz izmisuma, nevis slimiibas.
24.07.2014 15:35 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Krista-mums te tiesi taapat,kaa tev!Manaa rajonaa nav redzeeti,bet esmu redzeejusi citur!
Taa noteikti ir novirze no normas ,un tie "vaaceeji" loti atskiraas!Vareetu pilniigi iedaliit kategorijaas!
Esmu domaajusi- kaapeec tiesi tie "profesora tipa" cilveeki ,pieder pie siis kategorijas?Mana kaiminiene arii ir loti diivaina, esmu vinu pieneemusi ar visaam diivainiibaam,jo citaadi tiesaam loti jauks cilveeks.
Darbaa vistrakaakaa paraadiiba ir taa,ka sie "vaaceeji" kraaj eedienu savaa istabaa,tad eediens sabojaajaas ,kaadreiz nevar atrast to vietu,kur vini pasleepusi ...Arii geerbjaas sie cilveeki loti truuciigi-tas ir taads stils...Par naudas truukumu nekaadaa gadijumaa te neiet runa,jo taas viniem ir.Tagad jaamakasaa apmeeram 8000$-1000$ meenesii par dziivi sajaa iestaadee.
Mums probleema darbaa ir taada,ka tie milziigie maisi tiek nozagti ,nezinot pat kas tur ieksaa!Panem visu maisu ,un tad kaut kur skiro!Vispaar traki!
24.07.2014 16:36 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Nez ja varētu es laikam miskastei uzliktu atslēgu lai kaimiņš netiktu klāt,

+

Nedomāju, ka tur var kaut ko sarunāt.
24.07.2014 16:41 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man liekas,ka taa atsleega nebuutu atrisinaajums,jo taa tieksme ,mekleet to sev vajadziigo lietu ir tik speeciiga,ka tas cilveeks atrastu citu veidu,kaa to dariit.
24.07.2014 16:50 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Man zeel vinja sievu. No saakuma nesaprataam, kaapeec vinja neatnaaca pie visiem sasveicinaaties un iepaziities, tai vietaa ar nodurtu galvu vienmeer aatri ieskrien maajaa.
24.07.2014 16:52 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Krista-vai tas ir gados vecaakas paaris?Esmu noveerojusi,ka sii tieksme tomeer paraadaas vairaak gados vecaakiem cilveekiem-vini nenem visu,kaa kleptomanijas cilveeki,vini nem tiesaam sev vajadziigas lietas-to ,ko uzskata par "veertiigu" sev!
Izraadaas,ka mana kaiminu maajas iipasniece(pati nedziivo te)kraaj vecas gaazes pliitis savaa garaazaa (jaunajaa maajaa).Vinai ir kaut kur pie 80g.
24.07.2014 17:00 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Varbūt viņš tā smeļas iedvesmu saviem darbiem?
24.07.2014 17:01 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
+ Emmanuellei - viņi tiešām ir ļoti dažādi. Man vienam tuvam cilvēkam ir laikam salīdzinoši vieglāks variants - pa miskastēm nelien. Bet kā izskatās māja - āāārprāts. Bet, nu, darīt tur reāli nevar neko, ir jau visādi mēģināts. Trakākais, ka viņš pats it kā apzinās, visu laiku saka, ka tad un tad ieviesīs pamazām kārtību, bet nekas tur nemainās, pienāk runātā diena, bet mantas ir vēl 2x vairāk. Man reāli žēl tā cilvēka, jo tas mērķis, ar kādu viņš tās mantas vāc jau ir labs - pārtaisīt, piem, vecu krēslu par jaunu, foršu krēslu utt., tikai līdz tai darīšanai viņš netiek, tā vietā turpina krāt vēl vairāk. Vispār nav, kur apgriezties, visa māja aizkrauta. Nezinu vispār, ko tur var darīt. :( Interesanti, ka tad, kad viņš ar kādu dzīvoja kopā, tā nebija, taču, kā visi no turienes izvācās, tā notika kaut kāds klikšķis. Vispār moš tas uz vecumu? Vispār mēdz būt arī gados jauni krājēji? Nu, es nedomāju variantu "žēl izmest bērnības lelli", bet tādu normālu krāšanu.

Baigi cerīgi jau neskatos uz Tavu situāciju, krista. Ja pati tādu nepazītu, tad jau viss liktos vienkārši - parunā, noliec atsevšķi, ko tur vēl, bet nu realitātē...Nezinu, jāved pašai uz kaut kādām tālākām miskastēm. Varbūt ar to sievu nevis pašu vācēju var parunāt par šo?
24.07.2014 17:02 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Varbūt viņš tā smeļas iedvesmu saviem darbiem?

Haha. Varbuut buus tas gods man kaadreiz izlasiit poeemu par manu veco veljasgrozu.
24.07.2014 17:02 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Krista-vai tas ir gados vecaakas paaris?Esmu noveerojusi,ka sii tieksme tomeer paraadaas vairaak gados vecaakiem cilveekiem-vini nenem visu,kaa kleptomanijas cilveeki,vini nem tiesaam sev vajadziigas lietas-to ,ko uzskata par "veertiigu" sev!

Peec skata vinji ir taa ap 40.
Varbūt ar to sievu nevis pašu vācēju var parunāt par šo?

To varbuutiibu jau izsleedzu. Vinjai ir taapat neerti, varu iedomaaties kaa shameejaa sarks ja es aizieshu pie vinjas par to parunaat.
Nez ja varētu es laikam miskastei uzliktu atslēgu lai kaimiņš netiktu klāt, bet tas jau tā nemuki būtu.

Ja vareetu, buutu labi. Kad man staav pagalmaa, tad vinjsh tur neiet. Vinjsh iet tad, kad ir atkritumu savaakshanas diena un visi izliek atkritumus uz ielas. Ja uzlikshu atsleegu, atkritumu savaaceeji savaaks visu spaini. :( Javeel vinji brauktu savaakt katru reizi vienaa laikaa, tad veel kaut ko izdomaatu, bet taa vinji var pabraukt garaam gan 7 no riita, gan 6 vakaraa.
24.07.2014 17:07 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man liekas,ka labaak ir neaiztikt sos cilveekus.Vini neapdraud citus,netraucee .Vini dziivo "citaa pasaulee ",un mums to gruuti saprast.Skaidrs ir viens-iejaucoties vinu dziivee ,mees noteikti padariitu to gruutaaku!
24.07.2014 17:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits