Vai uz kāzām dāma drīkst vilkt melnu?

 
Reitings 1300
Reģ: 07.10.2012
Labdien.

Jautājums tāds, vai es uz kāzām drīkstu vilkt melnu kleitu līdz celītim, kas ir daudz maz klasiska? Nekad neesmu bijusi kāzās, tāpēc varbūt tāds muļķīgs jautājums. Neesmu ne līgavas māsa, ne vedēja, vienkārši viesis.
Un vēl - cik svarīgi ir pārim saskaņot apģērbu/detaļas - piemēram vīr.kaklasaiti un siev. arī kaut ko tādā krāsā? Vai mūsdienās uz to tā vairs neskatās?
23.07.2014 20:36 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Būtībā jau melnā ir sēru krāsa. Bet arī es uzskatu, ja esi viesis - parastais, tad nekāda skāde nebūs. Izvēlies košus vai vienkārši gaišus akcentus un izvairies no sarkanās krāsas akcentos. Nu, zini kā - a, mazums. :D Es droši vien mekletu dzeltenu, oranžu vai koši zaļu.
24.07.2014 09:51 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
raccoon, bet tieši tā arī var, jo esmu lasījusi tepat cosmo, ka daudzas apvainotos. Kāpēc apbēdināt līgavu?
24.07.2014 09:54 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Būtībā jau melnā ir sēru krāsa


It kā jau jā, jo parasti neviens neprasa, vai uz bērēm var vilkt kaut ko baltu. Zina, ka tā nav pieņemts.
24.07.2014 09:55 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Piparene, šī http://www.goodreads.com/book/show/106238.Miss_Manners_Guide_to_Excruciatingly_Correct_Behavior grāmata ir laba, piekrītu tur esošajam aizliegumam melnajai krāsai, arī ļoti daudzām citām lietām, ko mūsdienās tikai retais spētu pieņemt. Tie nav kompleksi, bet atšķirīgi uzskati un audzināšana


Labi, cik daudzi vispar aizdomajas par tadu kazu etiketi?? Es zinu, jo man ir gramatas par to no seniem laikiem un mani tas interesee, bet daudzi cilveki sodien nevar atlauties nopirkt kleitas katram kazu pasakumam, tadelj savas kazas vienigais ko palugtu nevilkt baltu, jo nav izslegts, ka man nebus klasiska gara kazu kleita, varbut bus zem celisha, ljoti vienkarsha, varbut bus grezna, nezinu. Bet pret melnu sarkanu man nekadu pretenziju nebus, JO es zinu cik lielas galvas sapes sagada kleitas meklesana uz kazam. Tadelj, lai atvieglotu savu kazu viesu gatavoshanos, visas krasas kazas bus labas :)
24.07.2014 09:57 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
Itkā jau vienalga tā krāsa, bet personīgi man pazīstamajai sievietei, kas precejās baltajā līgavas kleitā, bija ieliktas melnas detaļas, lentes kkā tā.. Es, būdama savā ziņā ticīga visām šīm lietām, domāju, ka iespējams tāpēc viņi izšķīrās pēc divi mēneši ;) turpretī, citai šī melnā krāsa neko nenozīmēs..

Bet autorei iesaku, ja reiz šaubies, domādama, vai var vai nevar, tad vienkārši izvēlies citu krāsu un nevajadzēs domāt , kas Līgavai galvā par domām būs :D
24.07.2014 09:59 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Ok, tad es kaut ko nesaprotu.. Kas tā pa līgavu, kura apvainojas par viesu tērpu krāsu izvēli??? Tā tak ir laimīgākā diena, ne? Kāpēc jāsatraucās par to, kas citiem mugurā?
Īstenībā jāsaprot arī tas, ka viesiem šis pasākums neizmaksā lēti. Un, ja kleita jau ir nopirkta, tad pirkt citu, kuru uzvilksi vienīgo reizi mūžā, lai tik līgava neapvainojas, ir kaut kā neforši.
24.07.2014 10:01 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Story

Katram pasākumam meklēt jaunu kleitu ir katra cilvēka paša untums, nevis vajadzība. Normali būtu, ja katrai sievietei skapī būtu divas nemirstošas vērtības - kleita melnā krāsā un kleita neuzkrītošā, dzīvā krāsā. Klasiska piegriezuma, bez liekām rišām un apdrukām.

Piemēram, man skapī ir divas tādas kleitas - bez apdrukām un rakstiem - viena melna līdz ar celi garumā un viena blāvi dzeltena arī ar to pašu garumu. Stāv tur jau gadiem. Cik bēres neesmu zistaigājusi ar to melno kleitu. Un gaišā kleita avārijas situācijā der gan jubilejām (nelielā lokā), gan darba intervijai, gan izlaidumam, gan kāzās var iesasties, gan uz kristībām doties. Spēj tik mainīt aksesuārus. Reālitāte, protams, ne vienmēr es viņu velku, bet man tas ir kā drošības garants. Jo man ir svarīgi neiet uz bērēm baltā un atkal otrādi. :D
24.07.2014 10:02 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Katram pasākumam meklēt jaunu kleitu ir katra cilvēka paša untums, nevis vajadzība


Bet, ja ielūgumā ir konrēti uzrakstīts, ka jābūt tērptiem tādā un tādā krāsā...
24.07.2014 10:08 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
raccoon,

esmu tādās kāzās bijusi, kur ielūgumā ir norādīts ne tikai tērpu krāsa vēlamā, bet arī kādā krāsā vēlas saņemt ziedus :) Bija dīvaini, bet nekas tāds ārkārtējs.
24.07.2014 10:13 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Es nezinu, cik pelēkai tad ir jābūt līgavai, lai viesis vienkāršā, melnajā kleitiņā(cik saprotu, tā nav garā vakarkleita) viņu aizēnotu.

Piekrītu. Esmu bijusi kāzās, kur līgavas māsīcai balta, īsa kleita, bet tā, kā līgavai kleita bija mākonis, neviens pat nepamanīja to otro balto kleitu. Mēs vispār to konstatējām tikai skatoties bildes. Pati esmu gājusi LBD, kad bija dresscode attiecībā uz krāsām- pieskaņoju attiecīgās krāsas aksesuārus, jo galīgi negribējās pirkt man netīkamu krāsu kleitu. Bet tās kāzas bija pavasarī, ne vasaras plaukumā, līdz ar to bija normāli. Visiem un katra stereotipiem, pieņēmumiem neizdabāt. Un iepriekš ieliktā gaišā puķainā kleita, manuprāt, ir izcila izvēle kāzām.
24.07.2014 10:13 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
ā, un vēl es esmu bijusi īsajās kāzās, kas ilga vien dažas stundas. Tur atkal daži viesi atnāca džinsos un džemperos. Tā kā svinīgais 1. tosts un valsis notika muižā, man tie viesi likās ļoti nepiemēroti apģērbušies pat ja tās ir tikai dažas stundas. Tā ka viss tiešām atkarīgs no apstākļiem.
24.07.2014 10:16 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Raccon

Tādā gadījumā nerodas lieki jautājumi par to vai melnas krāsas kleitā drīkst ierasties vai nē. Ja pāris ir izvēlējušies kādu krāsu tēmu, es sazinātos ar vedēju, lai noskaidrotu vai krāsa drīkst dominēt tikai aksesuāros. Ņemot vērā, ka ielūgumus parasti izsūta 6 mēnešus, minimums 3 mēnešus pirms kāzām - nav nekāda neiespējamā misija atrast piemērotu tērpu. Arī, ja finansiāli nav lielas rocības, joprojām, pastāv iespēja tērpu iegādāties jau lietotu vai nomāt. Man šķiet, ka šādai problēmai nevienā situācijā rasties īsti nevajadzētu.

Bet kā jau teicu, ja nav nekā cita - nedomāju, ka melnā kleitiņa ar košiem aksesuāriem būs noziedzīga rīcība viesim-parastajam.
24.07.2014 10:20 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Pēc etiķetes nav vēlams - melna, balta, sarkana.
24.07.2014 11:08 |
 
Reitings 812
Reģ: 25.09.2013
Piekrītu tām, kas saka, ka līgavu gan ir grūti aizēnot. Pirmkārt, lai kā būtu tērpta pati līgava, viņa būs svarīgākā tajā dienā un saņems visvairāk uzmanības. Nu neies taču visi veltīt uzmanību citai sievietei tikai tāpēc, ka tā uzvilks melnu, baltu vai sarkanu kleitu! Jā, protams, es maz saprotu no tā, kā jābūt normālās kāzās. Bet, ja man būtu teikšana (lasīt: ja es precētos :D ), es būtu priecīga par katru svarīgo cilvēku, kas ierastos. Baigais kāzu fans arī neesmu, tāpēc, ja tomēr rīkotu kāzas, es no visas sirds atbalstītu jebkuru tērpu, kas būtu tuvajiem cilvēkiem. Protams, neiet jau runa par ierašanos galīgi nepiemērotā tērpā (treniņtērpā :D ), bet, manis pēc, radinieces un draudzenes var saģērbties kaut džinsos un šortos, ja vēlas. Ja būtu kleitās, man liktos ļoti normāli un pieņemami visi krāsu varianti.
Otrkārt, tieši krāšņuma un svarīguma ziņā diez vai kāda speciāli vai kur nu vēl nejauši pārspēs līgavu.
Par to melnās krāsas ielikšanu bēru "nodaļā" - jā, protams, bēres nav nekāds izklaides pasākums, ir tikai normāli, ja cilvēki nenāk dzīvespriecīgos tērpos, raibās kleitās utt. Bet kāzas ir, pēc idejas, jautrs, pozitīvs, patīkams, izklaidējošs notikums. Un šādos pasākumos neviena krāsa nevar būt par drūmu, jo izklaidēties var jebkuras krāsas drēbēs. Bet es jau te tikai primitīvi spriedelēju, nemaz nepretendējot uz to, ka manis uzrakstītais ir baigā patiesība :D
24.07.2014 11:09 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Bet, ja man būtu teikšana (lasīt: ja es precētos ), es būtu priecīga par katru svarīgo cilvēku, kas ierastos. Baigais kāzu fans arī neesmu, tāpēc, ja tomēr rīkotu kāzas, es no visas sirds atbalstītu jebkuru tērpu, kas būtu tuvajiem cilvēkiem. Protams, neiet jau runa par ierašanos galīgi nepiemērotā tērpā (treniņtērpā ), bet, manis pēc, radinieces un draudzenes var saģērbties kaut džinsos un šortos, ja vēlas. Ja būtu kleitās, man liktos ļoti normāli un pieņemami visi krāsu variant


Pilnīgi manas domas. Man būtu svarīgi, lai šie cilvēki ierodas. Un pilnīgi vienalga, vai viņiem mugurā ir džinsi, balles kleitas vai ādas kostīms un pletnes.
24.07.2014 11:12 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Kāzas, manuprāt, ir kaut kas tik pozitīvs, gaišs, pacilājoš.. un melnais ar šīm sajūtām kontrastētu, ''ēstos'' :)
24.07.2014 11:19 |
 
Reitings 247
Reģ: 17.01.2013
Nesen šķirstīju to kāzu bilžu grāmatu un tur bija pāris, kur līgava pati bija ģērbusies melnā. Tāpat izskatījās, ka viņiem viss ir skaisti, pozitīvi un emocionāli.
Nu, žēl, ja vienas vieses kleitas krāsa kādam var atņemt pozitīvismu un labās emocijas visai šai dienai. Taču, tad tā ir cilvēka paša problēma, ka tā vietā, lai priecātos par jauno pāri, dejotu un labi pavadītu laiku, cilvēks sēž un burkšķ par to, ka Anniņai kleita melnā krāsā, kā tā var, kā tā var.
Visām etiķešu grāmatām burties cauri un iet uz veikalu tērpu pirkt ar tām padusē, es redzu nepieciešamību tikai tad, ja visas kāzas ir taisītas vadoties pēc etiķetes burta un pilnīgi viss atbilst tam, kas rakstīts grāmatās. Ja ne...neredzu vajadzību nenormāli iespringt uz kaut kādu etiķeti, ja kāzas ir vienkāršas vai ja kāzas ir, teiksim, pludmalē un jaunais pāris nav nekadi etiķešu guru un fanāti.
Ja skapī ir pieklājīga, svinīga, skaista kleita melnā krāsā, kurai var pieskaņot, piemēram, košu kaklarotu, auskarus vai somu un tu esi tikai viena no viesiem - es tiešām neredzu iemeslu, kāpēc tu nevarētu vilkt savu kleitu un doties uz kāzām.
24.07.2014 11:43 |
 
Reitings 5632
Reģ: 17.07.2014
Uzskatu, ka ja ielūgumā nav norādīts, tad var izvēlēties jebkādas krāsas tērpu/kleitu. Jo zinu, ka ir gadījumi, kad ir kādas noteiktas detaļas, akcentu krāsas un tml lietas, lai fotogrāfijas un pasākums būtu harmoniski noformēts un neviens "neizlektu" uz pārējo fona ar savu spilgto vai puķaino apģērbu :D
Bet nu pieturēties vai ignorēt vispārīgo etiķeti, tā jau ir katra paša izvēle.
24.07.2014 12:31 |
 
Reitings 2957
Reģ: 03.03.2013
esmu bijusi divās kāzās,vienās biju visa baltā kostīmā,otrās visa melnā kleitā,nebiju vienīgā,un nevienam neintresēja kāzu dress code,bet tas jau katram atsevisķi,man piemēram vienalga,kas ciemiņam mugurā :)
24.07.2014 12:48 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Man arī būs vienalga, kādos tērpos ieradīsies mūsu viesi, man gan ir ielūgumā minēts tikai par ziedu krāsām, bet man vispār kura katra puķe nepatīk tā kā saskaņota ziedu krāsa ar tematiku un interjeru, dos jēgu tām sadāvinātajām puķu kaudzēm :)
24.07.2014 12:54 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!