Modes kliedziens vai revolūcija?

 
Reitings 29
Reģ: 23.07.2014
Pašlaik internetā uzmanību ir izpelnījušās nebeidzami augošās sieviešu kopienas, kuru mērķis ir pavēstīt pasaulei to, ka apmatojums uz sieviešu kājām ir dabīga lieta, un tikai viņas ir noteicējas tam, vai no tā ir nepieciešams atbrīvoties.

Ņemot vērā, ka kāju skūšana (vaksēšana, epilācija) ir relatīvi jauni jēdzieni mūsu sabiedrībā, vai pieļaujat iespēju, ka šīs kopienas spēs mainīt mūsu un mūsu vīriešu uzskatus par pievilcīgo? Iespējams spalvainas kājas kļūs par jauno anoreksiju, ar ko sāks slimot aizvien vairāk un vairāk sieviešu?

Vizuālais materiāls, lai iedvesmotu auglīgu diskusiju:
http://veryhairylegs.tumblr.com/ (cilvēkiem ar vājiem nerviem vai pie pusdienu galda linku vērt neiesaku)
23.07.2014 03:06 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Neons

Bet vai Tev nešķiet, ka šī jau arī tad būtu uzspiesta tendence?
Piemēram, es bērnībā jau izjutu nepatiku pret spalviņām. Man nepatika, kaut nošaujies. Man bija kādi pieci gadi, kad es pirmo reizi izdomāju ar izolācijas lenti sev noraustīt no rokām spalvas. :D Reāli neatceros kā es to atklāju, bet man tā patika tīra, gluda, maiga āda. Mamma bija panikā, kad pamanīja ko daru. :D
Bet tagad sanāk tā - ja es gribu justies labi mana vaksēšanās un mīlestība pret gludo ādu saujiņas sieviešu dēļ tiek traktēta kā skriešana pakaļ modes biznesam. Un tas nekas, ka viss cits man ir dabīgs - matus nekad neesmu krāsojusi, jo pašai savi skaisti; nelieku visādus tipšus, ko tur vēl; nelietoju pieaudzētās skropstas, jo arī ar tām daba mani ir apveltījusi bagātīgi.

Nē, nepārproti, es vienkārši pie sevis spriedelēju: ja jau sievietes vēlas tik ļoti pierādīt, ka viss, kas ir dabīgs ir normāls - tād kādēļ mums vispār vajadzētu ieliknīšus vai tamponus? Nav neka dabiskāka par mēnešreizēm, lai jau tek. :D Tāpat, nelietosim - pretsviedru dezodorantus, nebaudīsim manikīra patīkamo procedūru, negriezīsim matus kā tādus, neko nepiekrāsosims un vilksim mugurā tikai maisus. Ja vispār kaut kas baigi obligāti ir jāvelk.

Man sķiet, ka uzstājot uz vienām tiesībām, bet šajā situācijā ignorējam citas. Ir tik daudzas sievietes, kurām skaistuma procedūras dabiski ceļ pašapziņu un uzlabo pašsajūtu nebalstoties uz modes diktātiem, ka šķiet amorāli vienai saujiņai feministēm runāt visu sieviešu vārdā. Tās, kuras nevēlas likvidēt apmatojumu to jau tāpat nedara, bet kādēļ to īpaši izcelt? Lai panāktu, ka sievietes tiek spiestas solidarizēties?
23.07.2014 08:24 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
mērķis ir pavēstīt pasaulei to, ka apmatojums uz sieviešu kājām ir dabīga lieta, un tikai viņas ir noteicējas tam, vai no tā ir nepieciešams atbrīvoties.



+++
Tāpēc es izvēlos vaksāciju, man pašai ir patīkamāk nebūt pērtiķītim spalvainītei....
23.07.2014 08:23 |
 
Reitings 487
Reģ: 15.06.2014
Nevajag aizmirst, ka miilestiiba uz pasaules pastaav daudz ilgaak kaa skuutas kaajas.

Sasmējos :D
23.07.2014 08:20 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Beerniibaa man bja vienalga - spalvianas man kaajas vai ne. Un visaam meiteneem taas bija spalvainas, bet tas netrauceeja dziivot. Tad pieaugu un saaku pieveerst uzmaniibu modei, kosmeetikai un skaistuma industrijai, kas dikteeja kas tad ir skaistums, kas ir seksiigums, kas ir savaldzinaajuma instrumenti u.t.t. Protams, ka es saaku atbriivoties no spalvaam, jo gribeeju tachu buut labaaka, seksiigaaka, skaistaaka, viirieshiem "patiikamaaka". Vai man bija taada fiziologjiska nepiecieshamiiba vai man trauceeja kaut kaa shis apmatojums? Protams, ka nee.

Shobriid diez vai kaut kas mainiisies shajaa sakaraa, jo sabiedriibaa tas ir pienjemts kaa norma - jebkurai sevis cienoshai sievietei ir jaatbriivojas no apmatojuma, jaamazgaajas n-taas reizes pa dienu ar visaadaam smarzhiigaam dushas ziepeem, jaaneesaa papeezhi, jaalieto kosmeetika, jaabuut tievai, bez celuliita, ar iedegumu un kraasotiem matiem. Cik daudz no taa ir tieshaam nepiecieshams cilveekam? Laimiigaam attieciibaam? Veseliigam dziivesveidam? Shie jautaajumi vairs nav svariigi, jo cilveeki par to neaizdomaajas... Viirieshiem arii tiek ieskaidrots katru dienu, ka sievietei ir jaaskujaas, ka MR laikaa vinja mieriigi smaidosha skraida baltaas biksees seksiigi grozot gurnus vai nodarbojoties ar sportu, ka staigaat uz papeezhiem ir elementaari, sievietes nekad nesviist, un vienmeer ir starojoshas un tik prieciigas, jo lieto smarzhiigus biksiishu ieliktniishus... :D Un tas peekshnji ierauga iistu sievieti, kurai aug spalvas un shad tad taas netiek laiciigi likvideetas, ka MR laikaa sieviete var lociities saapees un nekaadas paketes vai tamponi nepadariis vinjas dziivi vieglaaku, ka sievietes sviist u.t.t. Bet kaa? Vinjsh tachu redzeeja uztjuuneetaas skaistuma industrijas cacas - dievietes. Logjiski, ka viirietim liekas, ka skaista un seksiiga sieviete ir taada, kas nesviist, kurai nav spalvu, kura vienmeer ir prieciiga un tieva, arii eedot fast food. Un sievietes censhaas buut atbilstoshas gan sevis deelj, gan viirieshu deelj... Vai to var mainiit? Nedomaaju. Driizaak ar kaut ko aizvietot. Jaacer, ka naaks modee kaut kas jauns un neredzeets un shie uzskati paliks pagaatnee.

Nevajag aizmirst, ka miilestiiba uz pasaules pastaav daudz ilgaak kaa skuutas kaajas. Tas noziimee, ka bez taa var iztikt, ja vien muusu domaashana nebutu tik ljoti iespaidota un izmainiita.
23.07.2014 08:13 |
 
Reitings 4499
Reģ: 19.04.2012
Izskatās vairākos attēlos, ka būtu vīriešu kājas. Bet iespējams tas ir tikai tādēļ, ka nav rasts sievietēm redzēt, kaut ataugušas, tik garas spalvas.
23.07.2014 08:12 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es neuzskatu, ka modes industrija mums kaut ko uzspiež. Piemēram, es nejūtu, ka viņi man varētu piespiest darīt kaut ko ko es nevēlos. :D
Sievietes jau no laika sākuma ir bijušas gatavas teju uz visu, lai tikai atbrīvotos no nepatīkamā apmatojuma. Pat svilināt ar balinātāju sev ādu.
Un, piemēram, es to saprotu. Ļoti blondajām Diversija, droši ir vienalga. Bet es esmu tumša brunete un es jūtos pilnīgi un galīgi nesievišķīga, ja man kaut kur ir liekas spalvas. Kā tāds Jetijs. Tas nespēj, nu nekādi, uzlabot manu omu vai pašsajūtu. :D
Protams, es neko nesaku, ja kāda neskujas - tas ko kāds cits dara mani īpaši neinteresē, kamēr mēs visi jūtamies viens ar otru labi.

Vienīgais, ko es tagad domāju, šķiet tas bija Ervīns, kurš rakstīja diskusijā par sauļošanos ar atkailinātām krūtīm, ka vīrietim drīz vairs sieviete nešķitīs nekas seksuāli pievilcīgs, bet ikdienišķš. Jāsaka, ar šo mēs ejam soli tuvāk tam, lai nekā savādāk kā vien mēģenē bērnus neražotu. Jo, ja vien es būtu vīrietis vai homoseksuāle, mani pilnīgi nesaistītu spalvaina sieviete. Seksuāli neko pievilcīgu tur nesaskatu. :D
23.07.2014 07:41 |
 
Reitings 963
Reģ: 03.07.2013
Nepatīk man, ja visas staigātu ar neskūtām kājām un padusēm, domāju, ka tā pat skūtu, jo izskatās šausmīgi.
23.07.2014 07:36 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Velns es beidzot varētu beigt skūt kājas, bet godīgi sakot ja pat sievietēm tā patiktu, man liekas ka vīriešiem šī lieta ne pārāk ietu pie sirds. Bet viņiem īsti ar nav teikšana jo paši vot neskuj kājas :D
23.07.2014 07:03 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
Es kā gaišmate laikam starpību nejustu - uz kājām tāpat matiņi tik gaiši, ka neviens pat nenojauš, ka neesmu noskuvusi, kamēr nepatausta :D Bet, ja nopietnāk, laikam jāsaka, ka uz ielas nekad neesmu ievērojusi, vai sieviete ir skūtas kājas un paduses vai nav. Tāpēc domāju, ka, ja masveidā sievietes sāktu neskūt apmatojumu, es to nemaz nepamanītu, kamēr kāds uz to nenorādītu...
23.07.2014 06:05 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
cilvēkiem ar vājiem nerviem vai pie pusdienu galda linku vērt neiesaku

Tas laikam atspoguļo diskusijas autores viedokli..un nedomāju, ka šāda attieksme ir veselīga :) Neredzu spalvainās kājās vai padusēs (..vai zemāk) neko pretīgu - mums visiem šajās vietās aug apmatojums, tas ir dabiski. Diez vai cilvēki atteiksies no matiņu iznīcināšanas, pārāk jau spēcīgi ir iesakņojušies standarti, kurus uzspiež kosmētikas un izklaides industrijas. Vīriešiem jau puslīdz vienalga, cik spalvainas vai nespalvainas ir sievietes, te vairāk izpaužas sieviešu mazohisms.
23.07.2014 05:52 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Es ļoti bieži redzu sievietes, kuras tā arī staigā, tiesa gan gados vecākas, ne jaunas meitenes. Es par to visu kopumā neko nedomāju, katrs lai dzīvo tā, kā pašam ērtāk
23.07.2014 03:38 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
He he. Es par to noteikti priecaatos. Tik daudz laika, naudas ietaupiitos. Ja naaks spalvainas kaajas topaa, es buushu visiistaakaa daama ar savu lekno, biezo un skrulljaino kaaju mezju.
23.07.2014 03:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits