kotletes un karbonaades nav kruti!

 
Reitings 560
Reģ: 29.10.2010
vakar mans viirietis kko caur pukjeem man meeginaaja aizraadiit par manu gatavoshanu.
jautaaju, ko gribees riit vakarinaas, vins nosauca daudz un dazaadus eedienus, ko es parasti gatavoju un piebilda, tu jau laikam neko citu nemaaki!
paliku vienkaarsi uz pakaljas.. pajautaaju, atver pavaargramataa jebko, ko riitdien veelies, tad bij klusums, ai neko neko, ir labi...

ar ko man vinu paarsteigt?
neēd zivis un salatus, negaqrsho daarzenji
21.07.2014 13:39 |
 
Reitings 2532
Reģ: 29.01.2009
Daina, kā tieši taisīji to sīpolu zupu?
21.07.2014 14:45 |
 
Reitings 230
Reģ: 04.02.2010
Chilli Con Carne

700 gr cūkas maltā gaļa
300 gr liellopa maltā gaļa
2 vidēji lielas paprikas
4 tomāti
2 vidēji lieli sīpoli
5 ķiploka daiviņas
Ķīnas saldskābā mērce
2 bundžas čillī pupiņas
Buljons pēc izvēles
Garšvielas pēc izvēles

Sagriež papriku kubiciņos, un liek sautēties buljonā.
Sagriež sīpolus, ko apcep uz lēnas uguns un liek klāt katliņā, kur sautējas paprika.
Cep malto gaļu līdz tā paliek brūna, liekot klāt garšvielas pēc izvēles (sāls, pipari un c.), kad maltā gaļa ir gatava, tad to pievieno klāt katliņā paprikai un sīpoliem, un sautē uz mazas uguns.
Pievieno klāt sasmalcinātus ķiplokus.
Pievieno klāt divas bundžas ar pupiņām, un to visu sautē kopā.
Noblanšētus tomātus sagriež nelielos gabaliņos un pievieno klāt visam.
Pēc tam pievieno Ķīnas saldskābo mērci, pagaida līdz viss uzvārās.
Pasniedz kopā ar makaroniem, olu vai rīsu nūdelēm.
21.07.2014 14:49 |
 
Reitings 482
Reģ: 22.09.2013
Moon River - es taisīju bez gaļas, liku visus iespējamos dārzeņus - sīpoli 6-7, selerijas kāti, tomāts, dilles, loki, paprika,gurķi (var marinētus arī), kāpostus diezgan daudz...buljona kubiņu, piparus, mazliet kečupu vai kādu asāku mērci un ūdens...-tas viss, bet jāvāra kādas 2 h :)
21.07.2014 14:55 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Pamēģini iemarinēt gaļu ar ingveru, tas piedos interesantu garšu, izcep viss biešu kūku ar baltās šokolādes glazūru ( google it) , gatavo dārzeņus kopā ar augļiem, zivis un jūras veltes kombinācijā ar kosriektiem vai to pienu.
Es arī neēdu karbonādes un kotletes :D
21.07.2014 14:56 |
 
10 gadi
Reitings 4032
Reģ: 02.01.2011
kur var lazanjai nopirkt plāksnes? rimi ir?
21.07.2014 14:57 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
kur var lazanjai nopirkt plāksnes? rimi ir?


Da visur tās ir.
21.07.2014 14:58 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
stulba situācija..viennozīmīgi negatavotu kko extra nebijušu un izsmalcinātu pēc šādiem vārdiem, jo tas ir aizvainojoši. vispār tev derētu arī vīrietim to kādā veidā darīt zināmu, ka tev nepatīk veids, kā viņš izsakās, jo to, ko viņš vēlas, var arī savādāk pateikt.
IT kā jau gribētos uztaisīt pliku neko šajā gadījumā, bet tas droši vien novestu pie dziļāka konflikta. turklāt, pie vēl lielākiem aizvainojumiem un apvainojumiem.
mums gan mājās ir vairāk princips, ka mēs sarunājam, ko gatavošu, jo ir lietas, ko viņš grib retāk, nekā es taisītu pēc saviem ieskatiem.
tas, ka kkas cilvēkam negaršo- par to nav jāapvainojas, bet arī otram par to ir jāmāk cilvēcīgi paziņot..varbūt nav pie vainas tavas gatavošanas prasme vai neprasme, bet varbūt viņam vnk negaršo gaļas ēdieni vai konkrēti cūkgaļa.
21.07.2014 15:00 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Cik te visas viegli ievainojamas .... :D
21.07.2014 15:04 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
weee, a ko? Man personīgi nepatīk gatavot ēst, daru to tikai tapēc, lai iepriecinātu vīru (bieži gatavoju viņam ēdienus, kas viņam ļoti, ļoti garso, bet kurus pati neēdu vispār, ta ka teikt, ka taisu arī sev, nebūs korekti). Ja es esmu centusies, pārkapusi pāri savam "negibu", tad es vēlos vismaz paldies par to saņemt. Tas NAV mans pienākums, taisīt ēst. Es esmu sieva, nevis algota mājkalpotāja.
21.07.2014 15:09 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
nu nav jauki taa pateikt, seviski ja censas.

nav obligati galu javeido ir visadi sacepumi ko var pameginat, zupinas, kucinas..

pajautaa ko velas..un tad pasmelies no blogiem
21.07.2014 15:14 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Weee, jebkurš civilzēts cilvēks zina, ka ir arī civilizētāki veidi, kā pateikt, ka gribas ko jaunu ieprovēt.
Ja man uzdāvina grāmatu, kas saucas "Gaļas recepšu zelta kolekcija", es mājienu saprotu - viss apnicis. Bet pateikt tā, kā autorei... Nu tas jau ir bišķīt pār strīpu.
21.07.2014 15:17 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es piekrītu, ka puisis varētu būt maigāks.. bet tad arī viņam pretī uzreiz jāsaka, ka nepatīk šitāds izteiksmes veids! Citādāk sanāk pavisam neveikli.. viņš pasaka.. reakcija puslīdz adekvāta.. tikai tad dienāt meitene staigā ar aizvainojumu sirdī, sūtīdama lāstus.. :)
21.07.2014 15:20 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Tas NAV mans pienākums, taisīt ēst. Es esmu sieva, nevis algota mājkalpotāja.

+++
Te jau pašos pamatos atšķiras izpratnes. Es neuzskatu, ka sievai, ja vien viņa nav mājsaimniece un neiet uz darbu, ir PIENĀKUMS gatavot ēst. Ja vīrišķim nepatīk, negaršo vai ir apnicis, ir taču tik daudz iespēju - gatavot pašam, pasūtīt, paēst kafūzī, restorānā utt. Bet te - paziņo, ka "tu jau laikam neko citu nemāki", no kā es saprastu, ka vīrišķis ir baigais virtuves guru, tad lai nu izpaužas pats!
21.07.2014 15:23 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Cik te visas viegli ievainojamas ....


nu tā tomēr ir cieņa pret to, ko otrs dara tev. man patīk gatavot ēst, bet, ja man šādi pateiktu, droši vien vairāk to negribētos darīt. ja man konkrēti pasaka, ka tāds un tāds ēdiens negaršo, es neapvainojos. bet šis izteiksmes veids, par ko autore minēja, ir vnk graujošs.
varbūt vīrietis ir salasījies\saklausījies gudras runas un grib tagad pāriet uz kādu veselīgāku ēdienu, to pagatavošanas veidu.
21.07.2014 15:28 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Lai tak pasaka, ko grib vakariņās un miers mājās. Nepietiek ar to, ka viņam gatavo katru dienu, pats nevar pat izdarīt tik daudz, cik izdomāt, ko grib ēst.
Un pareizi cormeum saka - viņš būs laimīgs, ja pagatavosi to pašu, ko viņa mamma.
21.07.2014 15:56 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Nu, pārmest to, ka autore necenstos pagatavot, kas nu vīrietim patīk, galīgi nevar, jo visa situācija sākas ar to, ka viņa viņam jautāja, ko viņš labāk gribētu.. Ja duraks nav mācējis izmantot situāciju un uz šo jautājumu atbildēt pienācīgi ("kad jau tā prasi, tad - jau sen kārojās.." / "nesen dzirdēju par šādu interesantu lietu.." vai kaut vai "pārsteidz mani ar ko nebijušu"), bet gan tā vietā uzbraucis, ka viņa neko citu kā kotletes utt neprot gatavot, tad pats vainīgs.
Un man kaut kā "nepielec", kādā veidā izdabāšana viņam būtu "atspēlēšanās". Drīzāk pati gribi pierādīt, ka - redz, māki labi gatavot un tādā veidā atgūt šī vīrieša pozitīvu vērtējumu, pašapliecināties, - jo šis viņa izteikums iedragājis Tavu pārliecību par to, kā gatavo. Nekādas atspēlēšanās tur nav, un neticu, ka viņš to tā uztvertu. Drīzāk izsecinātu, ka šādi aizrādījumi no viņa puses ir labs veids, kā likt Tev sarosīties.
21.07.2014 15:59 |
 
Reitings 1068
Reģ: 05.10.2012
noliec uz skjiiva salatlapinju un iedod dakshinju un pasaki ka shonedelj jaievero dieta,vakara viena salatlapinja un udens..:D
21.07.2014 16:08 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Piekrītu zaptesburka, pagatavot kaut ko viņam tīkamu nebūs atspēlēšanās, bet gan izdabāšana, kuru viņš ar savu attieksmi nav pelnījis. Atspēlēšanās būtu, ja tu sāktu gatavot ēdienus, kuri nav viņa uzskaitītajā sarakstā, bet kurus viņš neēstu un lūgtos, lai pagatavo kotletes.
21.07.2014 16:14 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Nu nezinu , es tieši par pavārgrāmatu apvainotos, mana fantāzija kulinarijā ir pietiekoši plaša, bet ja nu autore tiešām nemāk neko citu?
Bet laikam jau ļoti atkarīgs no cilvēka, es šo uztvertu kā izaicinājumu un vecis dabūtu 3 dienas ēst līdz ūkai un man būtu vienalga ,garšo vai nē ( es to par konkrētām lietām, teiksim zivi neēd vaibaziliku )
21.07.2014 16:16 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
kakje, Tavs komentārs par cīsiņiem lika man pasmaidīt :D

Autore, tikai Dieva dēļ, šos dalībnieču komentārus lasot, neuzkurinies lieki un nesāc savam vīrietim ieriebt sakot muļķīgas piezīmes, vai ietiepjoties, dusmojoties utt.
Labāk tā vietā mierīgi vīrietim pasaki, ka viņa pasniegšanas veids nebija Tev patīkams, bet viņa doma ir uztverta un vēlies kopīgi piemeklēt kādas ineteresantas receptes. Vari arī palūgt, lai uzdāvina Tev kādu foršu un krāsainu pavārgrāmatu pēc viņa gaumes, par kuru noteikti priecāsies :) Es nekāda gadījumā nelaistu šo situāciju gar ausi gan pateiktā izteiksmes veida dēļ, gan arī, lai uzlabotu situāciju virtuves prasmēs.

Vispār iesaku arī pasmelties kādas idejas http://www.cetrassezonas.lv. Mana iecienītākā recepšu mājaslapa :)
21.07.2014 16:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits