Kur studēs?

 
Reitings 9
Reģ: 13.07.2014
Čauu, čau!
Tie kuri, šogad uzsāks studijas, varbūt vari uzrakstīt, kur tieši iesi mācīties. Varēs atrast un iepazīt savus jaunos kursabiedrus! :)
13.07.2014 20:50 |
 
Reitings 26
Reģ: 23.08.2013
Blanša es jau tad, kad biju parakstīt līgumu, jau pirmās tādas satiku. Louis Voulton soma rokās un ar lepnumu pa visu to klasi saka, ka mācīsies maksas grupā :D Bija tāds ok. Cerams vienā grupā nebūsim. Kretinē tādi cilvēki
17.07.2014 23:30 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Negribu nolikt nevienu fakultāti, bet tieši juristos, manuprāt, varētu būt grūti atrast normālus cilvēkus, ar ko komunicēt! Tur ir ne tikai daudz bagātu jaunāko Iphone bakstītāju, bet arī daudzi tādi, kas uz pārējiem skatās mazliet tā kā no augšas un absolūti nejūt vajadzību meklēt draugus - sak', ja gribēs, paši nāks ar mani iepazīties! :D
17.07.2014 23:39 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Juristos ir kā kurā kursā un grupā, ir dzirdēti gan par draudzīgiem, gan par mazāk draudzīgiem. Manā gadā visi sadalījās pa 4-5 cilvēku grupiņām, bija arī vientuļnieki. Grupiņas kolorītas - vieni tādi, kas apspriež, kā dzēra vakar, otri tādi, kuri nonstopā, šķiet, mācās, trešie runā par jaunākajiem spriedumiem, ceturtie iedomīgi uz visiem noskatās, piektie normālie cilvēki utt. Tur vispār cilvēku ir pārāk daudz, lai izvilktu kādu kopējo pazīmi kā, piem, visi ir iedomīgi. Visi, protams, nē!
17.07.2014 23:49 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Eve - jā, vispār varētu būt taisnība. varbūt vienkārši draugam noveicies, ka viņiem vienkārši superīga čaļu kompānija - i komunikabli, ir draudzīgi, i gudri - gan alu var aiziet iedzert un džīt jokus, gan apspriest svarīgus un mazsvarīgus tematus, gan gan izspēlēs kopā piedalīties, gan ieslēgt "nopietno režīmu" savstarpēji semināros viens otram oponēt.
Es salīdzināju vairāk ar saviem kursabiedriem, jo juristi tomēr, lai arī procentuāli iedomīgāki un 'cacīgāki', kas dodas izlekt, ne baigi mācīties, tomēr atraktīvāki un atsaucīgāki - tādi vidusmēra cilvēki ar vispusīgām standartinteresēm, kas nav nosliekušies tikai vienam hobijam un nav uz visu kursu un aktivitātēm ir pilnīgs 'ignors'. Es uz fakultātes balli nearu aiziet, jo vienkārši, nav kas iet, kopīgie kursa vakari vienreiz gadā un pasēdēšanas, papļāpāšanas - varēju aizmirst, pirmajā mēnesī meitenes sadalījās pa 2 un kā man šķita kā pamatskolā - "neaiztiec, tā ir mana draudzene".
Ieteikums jaunajām juristēm - mācieties ar 100% atdevi, jo nieka balles desmitdaļa, kas pietrūks līdz budžetam, var izrādīties niecīga! Draugam pirmajā gadā rotācijā pietrūka 0,2 vidējā līdz budžetam (un kāds 10. aiz strīpas), saņēmās, ticēja, ka tas ir iespējams, un kā domājat? Šogad līdz budžetam 0,02 balles un pirmais aiz strīpas, jo pēdējā brīdī kādam izlaboja parādu un aizleca priekšā. 0,02 balles. Tas bija sāpīgi. Arī sistēma un lietvedes nedaudz nofeiloja, parādīja pirmās 55 budžeta vietas, bet vēlāk atcerējās, ka erasmusniekiem taču jārezervē 4, tātad sāpīgāk bija vēl citiem, kam parādīja, ka ir budžetā, bet tad noņēma nost, jo kļūdījās.
17.07.2014 23:52 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Nina - sen jau beidzi?
17.07.2014 23:54 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
nav uz visu kursu un aktivitātēm ir pilnīgs 'ignors'.

Kā nu kura grupa, kurss. Gadā, kas iestājos, jauno juristu balle bija tik apmeklēta, ka bail. Sarkasmā. :D Ziemassvētku balles togad nebija, pēcāk notika dažādi pasākumi, bet tos apmeklē +- vieni un tie paši cilvēki - aktīvisti, kas salasās no visām grupām. Bet ir daudz pasīvo cilvēku un ir grupas, kur vispār nenotiek neviens grupas pasākums.
17.07.2014 23:58 |
 
Reitings 827
Reģ: 06.06.2013
Blanša Par atsaucību un atraktivitāti gan es īsti nevaru piekrist, drīzāk pasivitāte un tāda noraudzīšanās no malas, kas nu tagad būs. Bet droši vien arī tas atkarīgs no konkrētā kolektīva konkrētajā gadā. Bet vispār Juristos ir ļoti daudz nejēdzību tieši mācību procesa organizācijas ziņā no pasniedzēju un pārējā personāla puses (lai gan par laimi to, protams, nevar teikt par visiem darbiniekiem). Bet nu domāju, ka tā ir daļa no mācību procesa, jo juristam tomēr pie nejēdzībām un netaisnībām ir jāpierod, tāds darbs būs :D
Kopumā jau par kolektīvu runājot, laikam jāpiekrīt, Ninai, viss mēdz būt dažādi - kā kurā kursā un grupā :)
18.07.2014 00:05 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Padoms jaunajām studentēm - nomainiet attieksmi. Un es to saku, tā diez gan rupji. :D

Kāds "nezināsi"? Cik kursā ir studentu? Praktiski VISI neko nezinās. Jūs visi esat vienā katlā. Un kuļaties un ņematies. Jo vairāk Jūs sevi atvērsiet, jo veiksmīgāki būs jūsu studiju gadi. EJIET BEZ ATTIEKSMES! VISI IR LABI. Paturiet prātā, ka jūs esat kā biedri tā konkurenti. Un, ja Jūs rādīsiet savus ragus un pareizību, Jums to divkāršoti parādīs pretī. Silts ieteikums no manas puses - un jāsaka, reti lepojos, bet soreiz zinu ko saku - runājiet. Jo vairāk iesaistīties, jo lielakas iespējas dzīvē būs. Jo vairak baidīsies, jo mazāk sasniegsi. Potenciāli - tie kuri baidās no visa un visur visātrāk atgriežas tur, kur viņiem viss ir ļoti nebailīgs (labi zināms). Baidies, ka nebūs ko ēst? BEidz lasīt jociņus par studentu dzīvi. Tā ir leiputrija, bet ne tādā līmenī.

Studēt nav tas pats, kas būt a-skolā. Vēl kāds padoms, pie pirmā referāta pēc dotajiem parametriem - nesalīdziniet to ar ZPd. :D :D Mums kursā viens tāds izpelnījās. REDZIET JĒGU VISAM KO SAKIET. NEveriet muti vaļā, ja nav pārliecības. Pat ja nav teorētiskās taisnības, atrodiet sevī pautus un pamatojiet savu viedokli - līdz beidzamajam.
Iegaumējiet VISUS kursa biedru vārdus (arī, ja tie ir 200+, tas nav grūti) jums tas noderēs.
NEŠAUSMINATIES. Par pilnīgi NEKO.
Nesakiet TĀ NEVAR, jo visu kas notiek Jums apkārt VAR. Kāds oponēs un Jūs sagraus, ja būsiet pārāk ieciklējušās uz sevi.
Graujiet savus kompleksus un tos ieviesiet pēc nepieciešamības. Jūs esat VISS un neesat NEKAS.

Galu galā, studijas ir paredzētas lai mācītos. Vai kāda zin atbildi uz jautājumu - ko Tu mācīsies? Un tikai nevajag tagad sākt ar māszinībām. :D
Pirmais gads - un tad viss tikai sākas. Nevis tagad.

Ejiet uz Pirmsaristoteli, Aristoteli un mīliet savu mentoru. Tāpat, mīliet savus biedrus. Svēta patiesība. :D
18.07.2014 00:26 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Forši vārdi.
Aristotelis patiešām bija superīgs pasākums, visiem iesaku :))
18.07.2014 00:35 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
Stellagmr, vispār labi uzrakstīji, piekrītu! Tikai par vienu nepiekritīšu - juridiskajā fakultātē vienā no retajām gandrīz viss notiek pēc regulējumiem - atzīmju izlikšanas, komunikācija ar pasniedzējiem, procentuālais dalījums utt, jo ir konkurence, daudz maz viss ir godīgi. Savukārt mums 50% gadījumu viss subjektīvi, ja pasniedzējs grib izlikt atzīmi tikai no apmeklējuma, to izdarīs, ja gribēs ignorēt e-pastus mēnešu garumā un pirmseksāmena vakarā pat nepaziņos, kas tiek pielaisti, kas nē - uz priekšu. Mēs esam budžetā, konkurences nav un ko mums darīt? Kādi 2 cilvēki no kursa tikai ar to neapmierināti, citiem viss vienalga. Mums vispār e-studijas nav.
Juristos raksta sūdzības, iesniegumus, ja kaut 20% vērtējuma nošmaukti. Pagaidām zinu tikai vienu pasniedzēju, kurš nolaidīgi izturējās pret studiju procesu.
Šis gadījums - vienai vai divām grupām no sešām iepriekšējā dienā pateica, ka eksāmenā vajadzēs specializēto likumu, kā arī izskaidroja aptuveni kāzusu, pārējie neko nezināja un 75% kursa uzrakstīja nesekmīgu, dabūja maksāt par pārlikšanu. Kurss uzrakstīja iesniegumu dekānei un savu tūkstoti atmaksāja atpakaļ studentiem. Tālāk gan pasniedzējs šo laboto vērtējumu draugam pus gadu lika (cik gan pie lietvedēm, metodiķēm tika staigāts, rakstīti e-pasti utt.), kā dēļ viņš gandrīz netika C daļā (jo zems reitings ar parādu) un nepiedalījās rotācijā.
Mazliet gan dīvains gadījums likās, ka rotācijas dienā pēkšņi kādam izlaboja parādu, kur gan šis students bija tās nedēļas, kad sesija oficiāli beigusies - nepamanīja, ka viņam vērtējumi ne tā salikti, ka draud maksas grupa? Taisnības un sava miera labad, gribu ticēt, ka tur viss tomēr bija tīrs.
18.07.2014 00:46 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Blanša

Es ne tik daudz šoreiz par pašiem pasniedzejiem kā attieksmi pret procesu.
Bet jā, zinu par ko Tu runā (tā šķiet).

Nekur, neko nesmels ar karoti - ir jācīnās. Bet atslēga ir nevis ar putām uz lūpam, bet ar pašas pārliecību. Un nevis pārliecību, kura ir labāka par visām citām, bet ar pārliecību, kura tik vienkārši atbild uz katru "nu un". Pirmkursnieki bagi parasti "safanojas" par to, cik viņi lieli. Baigi ātri salūzt. Žēl.
Stāsta morāle - ja Tu sev tici, Tev varētu būt taisnība. Ja Tevi izgāž, acīmredzot, Tev trūkst pārliecības par savu taisnību. Ja Tu panāc kompromisu, Tev nevis paveicās, bet kādam bija jāatzīst sava kļūda citā adresē.
18.07.2014 00:57 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
var jau būt, bet man šķiet, ka vajadzīgs arī tāds pārejas/aplauziena laiks (ja vispār tāds gadās), lai pats izietu cauri, izvērtētu visu. diezin vai vienā vasarā starp 12. klasi un 1. kursu visi var iemācīties to augstskolas nopietnību, pareizo (arī diskutējams jēdziens) nostāju, kas tur notiek un kā viss jāuztver, tā tikai izveidojas.
esmu par dabīgu procesu. protams, ne jau došanos "esmu foršākais, smukākais un gudrākais, parādiet, kas esat jūs un pasniedziet man visu uz paplātes", bet par to, ka gadās, ka ilūzijas nesakrīt ar realitāti, kaut kas ticis pārvērtēts, kaut kas izsapņots skaistāks, tas normāli. galvenais, neieslīgt galējībās ar sevis pozicionēšanu un pārliecību un būs jau labi. sliktu iespaidu (un augstskolā tam ir vairāki paveidi) ir sasodīti vienkārši atstāt, bet izlabot 100 cilvēku acīs - grūti. (lai gan - pretarguments - nav jau arī kādam jāizpatīk).
p.s. jautājums Jums, juristēm - kāpēc daudzi iet uzvalkā un klasiskajā/svinīgajā apģērbā uz skolu? gan jau novērojāt, ka izdalās tāda grupa. nerunāju par tiem, kas jau strādā ministrijās etc. un pēclekciju darbs pieprasa tādu apģērbu. allaž smiekli sanākuši par dažiem wannabe studentiem, kuri pirmajā kursā iet uzvalciņos un blūzītēs, žaketītēs, jo viņi tak studē tiesību zinātnes!!!
18.07.2014 01:13 |
 
Reitings 2267
Reģ: 01.06.2014
Man ir patīkami skatīties uz klasiski ģērbtiem cilvēkiem, nedomāju, ka viņi ir izlecēji, tikai piedomā līdzi savam koptēlam. Pasniedzēji arī tāpat ģērbjas un kaut kā rodas jauka vide, nu vismaz man personīgi tas patīk. :D
Bet es esmu ģērbusies visādi, arī džinsos un pavisam neformālajās kleitās, tas jau pēc apstākļiem.
18.07.2014 01:23 |
 
Reitings 43
Reģ: 04.01.2014
Vai kāda ir pieteikusies Buļļu ielas kojām vai dzīvo/ir dzīvojusi tur??
18.07.2014 01:26 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Aplaužas visi. Arī tie, kuri neko negaida. Un, bet tas ir tikai pēc maniem novērojumiem, tie, kuriem trūkst pārliecības par sevi un savu vietu, kā arī - mērķi, visbiežāk ir visgrūtāk rakstīt pirmos referātus un kursa darbus. Pirmā gada, pirmajā semestrī tik daudzi krita ārā galvenajā priekšmetā... Uh! Tika atstāta čupa ar naudu, lai pārliktu eksāmenu un tik daudzi, neskaitāmas reizes pārrakstīti referāti. Bija traki, jo daudziem bija bail iet runāt ar pasniedzēju, ar metodiķi, ar mentoru. Sēž bibliotēkā, piedāvā vecākā kursa students palīdzību - atsakās, jo kauns. Tā vienkārši - kauns, jo nav par sevi pārliecības, ka jau uzraksītais ir labs materiāls. Un tad labo 50 reizes no vietas. Bet, jā Blanša, piekrītu, ka procesā aplauzti radziņi ir nepieciešami.

Par apģērbu: sievietei jau tā blūzīšu vilkšana nav vairs nekas īpašs, bet ja iet katru dienu uzvalkā... :D Lūk, tas ir kaut kas. :D
18.07.2014 09:13 |
 
10 gadi
Reitings 2083
Reģ: 01.08.2012
buļļu ielas kojās ir salīdzinoši mierīgi dzīvot, tur maz cilvēku, apkārtne arī laba, blakus 2 parki, Dzegužkalns, aiz parka Rimi, blakus 5. tramvajs, kas līdz centram 20 minūtes brauc. patīkama vieta skriešanai arī. ļoti zaļa apkārtne. es ieteiktu arī šīs, draudzene dzīvoja tikko tur. viņai bija remontēta istabiņa.
18.07.2014 12:52 |
 
Reitings 43
Reģ: 04.01.2014
Paldies, Blanša! Esmu pieteikusies tām kojām. :)
18.07.2014 13:38 |
 
Reitings 3273
Reģ: 16.06.2012
stellaglmr, tik skaisti pateici! :)

Ahh, es patiesībā gribu koju dzīvi. Noteikti ir iedomīgi tā teikt, bet es uzskatu, ka esmu jauka un komunikabla.. līdz ar to ceru, ka istabiņā būs tieši tādas pašas meitenes. :D
Nedaudz vienīgi sabiedējāt par tām "princesītēm", kas ar saviem garajiem nagiem baksta 5 iphonu, un pieliktās matu treses vējā plivinās, jo man vienkārši besī tādi cilvēki. Pat ļoti.
18.07.2014 15:20 |
 
Reitings 610
Reģ: 01.05.2011
Kāds var man palīdzēt saprast ko iesākt ?
Kur studēt mārketingu/tirdziecību.. Turība/RTU/Rpiva? Piebildīšu, ka domāju stāties neklātienē, turklāt sākšu ar pirmā līmeņa izglītību, nevis bakalauru.
Vēl varu piemetināt to, ka mācījos RTU, pavisam citu programmu, ir sesijas rezultāti no pirmā semestra. Neko nesaprotu, vai studēt RTU, lai man saglabāttos kautkādi priekšmeti, nu tā kā pārnese, vai kā. Aij, es neko nesaprotu. Vispār neko.

Man nāk virsū tāds izmisums.
18.07.2014 19:14 |
 
Reitings 610
Reģ: 01.05.2011
Vēl bija doma TURĪBĀ -tuurismu. Viss tas tik ļoti aizrāva, lasīju, likās tik interesanti, bet nu jā, ieraudzīju, ka tieši šai programmai BTA nepiedāvā 1.līmeņa izglītību, tikai bakalauru. A bakalauru man negribas uzreiz ņemt, jo šķiet, ka nevarēšu iztureēt tik daudz gadus. Pagaidām tā doma ir tāda, ka sāku koledžu, skatos kā veicas, un tad turpinu bakalauru, kautko pielāgojot, kad sajēgšu no tā visa vairāk.

Vēl varu piemetināt to, ka studijas ir vairāk spiediens no apkārtējiem, ka vajag augstāko izglītību. Tieši tāpēc es neko nesaprotu, nespēju brīvi domāt. Jo ir tas spiediens. Nespēju pati sakārtot savas domas, tas nenāk tā viegli. Pašai ļoti gribas mācīties, uzzināt ko jaunu, bet nespēju apkopot domas. Akdievs, kādu bezssakaru uzrakstīju :D man palika mazliet vieglāk, piedodies par penteriem. Bet labprāt sagaidītu kādu viedokli no malas :.
18.07.2014 19:20 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!