Mantojums

 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Sveikas!
Mani nomoka viena lieta:
Pirms dažiem gadiem nomira vecmāmiņa, rezultātā iet cīņa par māju, jeb precīzāk, daļām, jo vecmāmiņa 70 gadu vecumā apprecējās ar veci, kuram turīgi bērni, kas savukārt uzskata, ka tā pēc veča nāves pieder viņiem.
Man ir māsa un brālis, bet māte laulības laikā ''nolaida'' pa kreisi, rezultātā rados es.Uzvārds mums visiem ir viens, par tēti uzskatīju neīsto.
Tagad brālis staigā pie advokātiem, lai dabūtu sev ar māsu daļas.Kad jautāju, kāpēc es neskaitos, jo esmu taču oficiāli viņu tēva meita, atbilde ir : es nezinu, tiešām nezinu!
Un runā par kaut ko citu.Atkal saku, vai vecmamma ir uzrakstījusi testamentu(tad es saprastu, ka minējusi, ka es neesmu viņas dēla meita), bet tā neesot.Nav nekāda testamenta.Arī mamma saka, ka neko nezina,

Es tagad neko reāli nesaprotu:mani čakarē pašas ģimene, vai kā?!Kā tas jums no malas izskatās?
16.05.2014 10:55 |
 
Reitings 1951
Reģ: 17.03.2009
Ja pareizi saprotu, vecmāmiņa ir no tēva puses (kurš arī ir ierakstīts tavā dzimšanas apliecībā). Māja piederēja vecmāmiņai pirms viņa stājās laulībā ar to vīrieti. Tēvs ir miris un jūs esat palikuši trīs bērni un pārdzīvojušais laulātais-tava mamma? Vai tavam tēvam ir brāļi un māsas?? Kad nomira tavs tēvs??

1. ja vīrietis nomira pēc tavas vecmāmiņas, tad viņš mantoja māju kā pārdzīvojušais laulātais, tad tagad viņa bērni uz to var pretendēt. Tāpēc arī gan jau cīnās par īpašumu.

3. atlikušo daļu, kas pienācās jūsu tēvam tagad varat mantot jūs 4, Tu, tavi brāļi un māsas un mamma, kā pārdzīvojušais laulātais.

Par cik nav precīzas informācijas es nevaru pateikt konkrētu daļu cik Tev pienākās, bet noteikti kāda daļa ir. Līd ar to es noteikti ieteiktu pieteikties mantojumam.
16.05.2014 12:10 |
 
Reitings 866
Reģ: 31.01.2014
Neesi lupata, piesakies mantojumam!
Rados ir gadiijums, kur miesiigiem beerniem bija liidziiga probleema - viens tikpat pashaizliedziigs, cik tu, tomeer mantojumu nepanjeema, viss palika otram. Domaa attieciibas nebija izbojaatas? Bija taapat no abaam puseem uz daudziem gadiem. Taa kaa.. nav nekaa ko zaudeet, tu vari tikai ieguut.
16.05.2014 12:31 |
 
Reitings 384
Reģ: 10.03.2014
Tevi čakarē pašas ģimene un pārējie., Īpašums kas ir bijis īpašūmā pirms laulības, nenonāk laulātā vai tā radinieku rokās. Meklē juristu un kārto visus papīrus.
16.05.2014 13:37 |
 
Reitings 384
Reģ: 10.03.2014
6 gadi pagājuši? Un vīrs paspēja pārņemt mantojumus, kas viņam pēc likuma nepienācās (ja nebija testamenta)? Tad vilciens ir aizgājis.
16.05.2014 13:39 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
mantomjums vecmāminas primāri p[ienaks viņas meiteia vai delam...un tikai tad mazberni.. un visiem vienadas dalas. Ari tev, ja juridiski esi meita tevam.
16.05.2014 13:39 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Vecmāmiņa nomira pirms 6 gadiem jau, bet viņas vīrs pagājušo gad. Tad jau droši vien ir nokavēts?Jo tad, kad es domāju, ka man arī jāpiesakās, mamma man teica, ka nav. Tā tas viss noklusa, jo tas vecis tur dzīvoja.Tagad brālis ar māsu mēgina atkarot no veča pēcnācējiem savas daļas.
sviests. Momentā vajadzēja kartot mantojumu. Tagad ir daudz par velu, un pašu stulbuma deļ.
16.05.2014 13:41 |
 
10 gadi
Reitings 2547
Reģ: 29.01.2009
Uz mantojumu jāpiesakās pusgada laikā.
16.05.2014 14:00 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Tagad brālis ar māsu mēgina atkarot no veča pēcnācējiem savas daļas.
paga, tad sanāk, ka viss mantojuma process jau sen noslēdzies un mantojumu ieguvusi tā veča radinieki? Uun tavs brālis ar māsu tagad grasās apstrīdēt to? Murgs. Lai veicas, jo nedomāju, ka viņiem kas sanāks.
bet, ja tu gribi visu noskaidrot un zini notāru pie kura kārtota šī mantiojuma lieta pirms 6 gadiem (pat ja nezini, vari iet pie jebkura, viņš norādīs uz īsto notāru), paņem visus pieejamos dokumentus un aizstaigā. Advokāts tev nav nepieciešams (Tu zini vispār atšķirību starp notāru un advokātu?)


Uz mantojumu jāpiesakās pusgada laikā.
Varbūt nedēļas laikā? Beidz d*rst, ja nezini. http://www.lvportals.lv/e-konsultacijas/3411-mantojumam-japiesakas-gada-laika/
16.05.2014 14:22 |
 
Reitings 1897
Reģ: 29.04.2014
Autore, kur tu biji pirms 6 gadiem, ka tagad tikai attapies ? Jau sen varēji visu nokārtot!

Ja māja nebija pārrakstīta uz vecīša vārda, tad tu mierīgi varēji viņu dabūt! Bet , ja bija! Tad nekā, tad tā ir viņa māja un viss! Tu vai tavi brāļi un māsas vairs nav nekādi mantinieki!
(Visus komentārus neizlasīju, tādēļ varbūt izlaidu faktu, ka māja nebūtu pārrakstīta uz vecīša vārda)
16.05.2014 14:38 |
 
Reitings 401
Reģ: 01.11.2011
Autore, kur tu biji pirms 6 gadiem, ka tagad tikai attapies ? Jau sen varēji visu nokārtot!


Nu kamōn! Neienāk prātā, ka meitene varbūt bija pusaudze un viņai vispār nebija vēl sajēgas par šādām lietām? Piemēram, man kādos 14 gados noteikti nebija nekādas saprašanas par visām šīm mantojuma lietām.
16.05.2014 15:27 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Nu kamōn! Neienāk prātā, ka meitene varbūt bija pusaudze un viņai vispār nebija vēl sajēgas par šādām lietām? Piemēram, man kādos 14 gados noteikti nebija nekādas saprašanas par visām šīm mantojuma lietām.
Tas nav attaisnojums, lai pēc 6 gadiem sāktu kārtot mantojuma lietu. Visam ir noilgums. Mantojuma lietās tas ir 1 gads. Un vispaār, kāda zinošāka varēt upastāstīt kā ir ar nepilngadīgo mantošanu. Vai viņu vietā nemanto vecākI?
16.05.2014 15:34 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
vecaki parvalda īpašumu kamer bernam neiestajas pilngadiba.
16.05.2014 15:37 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Man bija 18 gadi, mācījos cita pilsētā, mājās praktiski nebiju.Runāju ar mammu un viņa man teica, ka viņa patiešām nezina, kāpēc es neskaitos, viņi visi toreiz bija sastrīdējušies un nerunāja.Pēc šī visa es secinu, ka viņi abi mani vienkārši nolēma neiesaistīt.Iespējams, mana vecuma dēļ, kā arī finansiāli atkarīga biju no mammas.Mamma esot viņiem toreiz pateikusi, ka viņiem jādalās ar mani, un arī ar viņu.Māsa un brālis esot piekrituši.
Viņa nepieļaušot, ka mēs tiekot apdalītas.
Nē, tur ar to māju ir tā, ka tam vecim bērni tagad tur ir ievākušies bez pārējo mantinieku ziņas, māja nav uz viņa pārrakstīta.Zinot, ka mūsu ģimenei ar finansēm ir švaki, domāja, ka neko nepadarīs...Bet ir parādījušās finanses un viss tiek kārtots.
Paļaujos uz to, ka viņi turēs solījumu (vismaz māsa) un mēs visi būsim vienādi.
16.05.2014 15:38 |
 
Reitings 1897
Reģ: 29.04.2014
Nu kamōn! Neienāk prātā, ka meitene varbūt bija pusaudze un viņai vispār nebija vēl sajēgas par šādām lietām? Piemēram, man kādos 14 gados noteikti nebija nekādas saprašanas par visām šīm mantojuma lietām.

Nē, neienāca man tas prātā, jo, kā jau minēju, visus komentārus neizlasīju. (ne par vecumu, neko)

Nē, tur ar to māju ir tā, ka tam vecim bērni tagad tur ir ievākušies bez pārējo mantinieku ziņas, māja nav uz viņa pārrakstīta

Ja māja nav uz viņa pārrakstīta, tad kāda velna pēc tie bērni tur dzīvo? Viņiem taču nav tik lielu tiesību tur dzīvot kā jums.!
16.05.2014 15:41 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Aija
Bija tā, ka ome nomira un tas vecis tur palika, māsa un brālis viņam prasīja, lai izmaksā daļas, bet viņš raustīja plecus, ka neesot tādas naudas, kaut gan bērni viņam ir ļoti situēti.Tā jau pašā sākumā bija afēra, ko noorganizēja viņa radinieki.Pielīda omei(pati jau arī nebija enģelis)un piedziedāja pilnas ausis, neba viņi paši ne no kā izdomāja tādā vecumā precēties!Tas bija labi noorganizēts.
16.05.2014 15:42 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Tad skaidrs. Pilngadīga biji. Tev pašai bija jāpiesakās uz mantojumu. Tas, ka tu to neizdarīji, jo dzīvoji citur, nav attaisnojums. Acīm redzot tava ģimene gribēja savākt arī tavu daļu. Jo, ja nepiesakies uz savu dalu, to sadalā pārējiem mantiniekiem.

Nē, tur ar to māju ir tā, ka tam vecim bērni tagad tur ir ievākušies bez pārējo mantinieku ziņas, māja nav uz viņa pārrakstīta
Ai, tu raksti tik nesaprotami. Tad šo 6 gadu laikā tā mantojuma lieta vispār nav kārtota un tā veča bērni uz savu galvu ievākušies īpašumā, kuru maldīgi uzskata par savu, kaut arī Zemesgrāmatas utt. nav kārtotas?
Tad gan jāiet pie notāra un jurista.

Paļaujos uz to, ka viņi turēs solījumu (vismaz māsa) un mēs visi būsim vienādi.
nepaļaujies. Ja nepieprasīsi savu daļu, tad oficiāli nedabūsi neko - varēsi cerēt uz brāļa un māsas goda prātu.
16.05.2014 15:43 |
 
Reitings 1897
Reģ: 29.04.2014
nepaļaujies. Ja nepieprasīsi savu daļu, tad oficiāli nedabūsi neko - varēsi cerēt uz brāļa un māsas goda prātu.

Piekrītu!
16.05.2014 15:45 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Bet man pateica, ka neesmu tēva meita un ka es neko nevaru. Samierinājos, ka diez vai man melotu.Es sākumā sapratu, ka ir testaments, kurā tiešām tas ir minēts, un tas ir šķērslis.Kā es smalkāk varēju tās nianses zināt?

Bija kārtota tā lieta, bet apstājās finanšu dēļ + tas vecis tur dzīvoja un neko nevarēja padarīt.Viņš pirms gada nomira un tāpēc viss notiek tālāk!

Es arī ceru.
16.05.2014 15:48 |
 
Reitings 1897
Reģ: 29.04.2014
Es sākumā sapratu, ka ir testaments, kurā tiešām tas ir minēts, un tas ir šķērslis.

Nu, ja tu neesi testamentā minēta kā mantiniece, tad neko darīt! Par tādu arī nepārvērtīsies un neko neizcīnīsi!
16.05.2014 15:52 |
 
10 gadi
Reitings 1396
Reģ: 18.03.2012
Bet nav testamenta.
16.05.2014 15:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!