Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

sapnis

 
Reitings 2442
Reģ: 20.04.2014
Labvakar. :) Sheit ir kaada, kura aizraujas ar apzinaato sapnjoshanu (lucid dreaming)? Gribeetos palasiit citu pieredzi, atklaajumus un metodes, bet mekleetaajaa neko daudz neatradu.

Atvainojos par neesoshajaam garumziimeem.
20.04.2014 20:11 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
Jā, kādu laiku aizrāvos, taču pārtraucu, jo nepatika pamošanās process.. Es nevarēju iemācīties to izdarīt bez grūtībām.
Svarīgi iekārtot sapņu dienasgrāmatu, kur pierakstīt sapņus un piefiksēt neloģiskās lietas. Pirms gulētiešanas domāt par to, ka šonakt vēlies apzināties, ka sapņo.
Internetā ir pieejamas vēl citas pieejas, kā uzsākt.
Viena no tām ir sapnī pamēģināt izslēgt gaismu ar gaismas slēdzi. Loģiski, ka gaisma nepazudīs un varēs saprast, ka sapņo, līdz ar to arī kontrolēt, kas notiek.
Vēl var vienkārši piespiest sevi iemigt, t.i., apgulties un nekustēties, atslābināties līdz dabiski iestājas miegs, pa to laiku mēģinot nepazaudēt apziņu, ka guli. Sajūtas var būt nepatīkamas.
20.04.2014 20:27 |
 
Reitings 2126
Reģ: 03.05.2013
Vēl var vienkārši piespiest sevi iemigt, t.i., apgulties un nekustēties, atslābināties līdz dabiski iestājas miegs, pa to laiku mēģinot nepazaudēt apziņu, ka guli. Sajūtas var būt nepatīkamas.

Iesācējiem šādas un tamlīdzīgas metodes nepavisam nav vēlamas. Ja cilvēks, kurš vēl to visu tik labi nepazīst, mēģina iet šādu ceļu, garantēta miega paralīze un ne visai efektīvs rezultāts.
20.04.2014 20:32 |
 
Reitings 374
Reģ: 04.08.2013
Ir bijuši vairāki apzinātie sapņi! :) Parasti nonāku tādā sapnī pēkšņi apzinoties, ka es sapņoju. Vienkārši sapņoju un pēkšņi saprotu, ka esmu sapnī. Lai noturētos, pirmais ko daru - pētu savas plaukstas! :) Parasti izdodas un plaukstu līnijas ir skaidras un izteiktas. Vienreiz man iesprūda rokas piedurknēs un nevarēju uzreiz izvilkt! :D Pēc tam sāku pētīt apkārtni un kaut ko daru. Parasti šādā sapnī pārāk ilgi nenoturos un pamostos. Varu pamosties kaut vai 3 naktī, ja gadās tāds sapnis. :D
20.04.2014 20:49 |
 
Reitings 2126
Reģ: 03.05.2013
Bet jā, ir aptuveni 50 dažādu metožu un papildmetožu.

Kas ir vissvarīgākais, neatkarīgi no jebkuras izvēlētās metodes, obligāti - pierakstīt visus savus sapņus un pierast katru dienu taisīt reality checks (jautājums ''Vai es sapņoju'' + pārbaude, piemēram, palekšanās gaisā).

Par metodēm, katram ir vienkārši jāatrod tā, kura vislabāk patīk, der un atbilst līmenim (kā jau minēju, iesācējs gluži nespēs izmantot sarežģītas metodes, kuras prasa pieredzi un zināšanas). Man pašai ar šo visu tagad ir diezgan liela pieredze, dažādus veidus esmu izmēģinājusi un beidzot atradusi savējo, tagad apzinātie sapņi man ir gandrīz katru otro nakti.

Jāatceras arī vēlviena lieta. Nonākšana tāda veida sapņos nav grūta, bet noturēšanās un pareiza kontrolēšana gan, tas nudien nav viegli, par to visu varētu grāmatu sarakstīt. Bet, kā jau zināms, practice makes perfect.
20.04.2014 20:53 |
 
Reitings 2126
Reģ: 03.05.2013
Parasti šādā sapnī pārāk ilgi nenoturos un pamostos.

Nu jā, šī ir iesācēju lielākā problēma, pati ar to labu laiku netiku galā. Tu pareizi minēji par plaukstu pētīšanu, bet tas ir tikai viena no lietām, kas palīdz apzināties un noturēties.
20.04.2014 20:56 |
 
Reitings 752
Reģ: 30.05.2013
Kāda varbūt var paskaidrot, ko šī apzinātā sapņošana dod?
20.04.2014 20:57 |
 
Reitings 678
Reģ: 29.01.2014
Ļoti bieži šādi gadās nejauši, no paša rīta pirms celšanās. Es kaut kā sāku just, ka esmu dzīvē, bet nē es vēl esmu pa pusei sapnī. Bet man paliek bail no šādiem sapņiem, jo cik zinu var arī nepamosties, ja tu psiholoģiski to nespēj (varbūt maldos), es sevi tiešā nozīmē spiežu celties. Saspiežu dūri, brucinos gar segu, kaut ko daru, spiežu sevi celties un izdodas.
20.04.2014 21:07 |
 
Reitings 2126
Reģ: 03.05.2013
Žizele, nekad neesi vēlējusies lidot? Nerunāju par lidmašīnām, bet gan brīvu lidošanu. Nekad neesi vēlējusies darīt visu, kas vien ienāk prātā, neskatoties uz apkārtējiem? Tā sapņa pasaule ir neierobežota, kad apzinies, ka sapņo, tu vienkārši iegūsti spēju kontrolēt to pasauli. Vari būt jeb kas, vari darīt jeb ko un jeb kā. Tāda neliela iespēja aizbēgt no realitātes, izjust sajūtas, kuras nekad neizjustu dzīvē. Tā milzīgā brīvības sajūta ir ļoti patīkama, jūties vienkārši kā Dievs. :D Vismaz man tā ir, ja naktī sapņots baigi foršais sapnis, tad viss rīts ir uzlabots. :)
20.04.2014 21:11 |
 
Reitings 374
Reģ: 04.08.2013
Kāda varbūt var paskaidrot, ko šī apzinātā sapņošana dod?

Ja ir attīstīta arī dream control, tad principā tu sapnī vari darīt visu ko vēlies! Ja gribi, vari braukt ar ferrari lielā ātrumā, satikt kādu slavenību, izkauties ar kādu, izlekt ar izpletni vai arī bez, nekādu seku! :D
20.04.2014 21:11 |
 
Reitings 752
Reģ: 30.05.2013
Prātā uzreiz - too good to be true :D Ne velti saka, ka mūsu prāta un zemapziņas kapacitāte ir neizmērāma. Paldies par atbildēm! :)
20.04.2014 21:13 |
 
Reitings 38
Reģ: 20.04.2014
Es pirms pāris nedēļām sāku tos vingrojumus, bet nekas neizdevās.
Tas vingrinājums, kad tu itkā centies iziet no ķermeņa bija pārāk grūts, grūti koncentrēties utt.
Tad beidzu vingrināties, bet...
Pirms pāris dienām nosapņoju tādu sapni tāpat bez jebkāda treniņa. Sapnī redzēju draudzeni. (Parasti sapnī nevar ilgi noturēties, jo no apziņas un uztraukuma tu vienkārši atmosties.) Nu, tā es skatījos uz draudzeni un pie sevis skaļi domāju, "TAS IR APZINĀTAIS SAPNIS!" Tieši tajā brīdī draudzene sāka izgaist un es tā kā atgriezos realitātē, bet es sev sāku teikt - "Nomierinies, tu sapņo, tas ir sapnis, parasts sapnis, izsapņo to." Tā es sāku ar visu apziņu rāpties kokā, bet sapnis palika garlaicīgs un es no tā "aizgāju". Pēc ilgāka kārtīga miega šo visu atcerējos.

Apzinātā sapņošana ļauj radīt savu sapņu pasauli utml., bet tikai tad, ja sapņošana ir labi uztrenēta.
20.04.2014 21:16 |
 
Reitings 66
Reģ: 02.04.2014
ne tieši par tēmu, bet tomēr. Kāāāā var cīnīties ar miega paralīzi? sasodīts, cik pretīga sajūta, un vēlāk vairs nekāds miegs nenāk. Lasīju, ka tas saistīts ar stresu, pārdzīvojumiem, bet man tādu nav! Šobrīd esmu ļoti laimīga un ne par ko neuztraucos. Parasti ir tā, ka dažreiz gadās vakarā iedomāties par miega paralīzi pirms gulētiešanas un tad arī tāda parasti ir. brrrr
20.04.2014 21:17 |
 
Reitings 2126
Reģ: 03.05.2013
Bet, ja uz to sapņošanu skatās no nopietnākas un dziļākas puses, tad tā ir iespēja iepazīt savu zemapziņu, uzzināt lietas, kuras iepriekš neesi zinājis. Kas ir ļoti interesanti, piemēram, sapnī uzdot savai zemapziņai dažādus jautājumus, un saņemt uz tiem interesantas, racionālas, pamatotas un pat patiesas atbildes. Piemēram, ''Kāda būs mana dzīve pēc 5 gadiem?'', ''Kāds ir mans ideālais partneris?'', ''Kā uzlabot savu dzīvi?'', utml.
20.04.2014 21:19 |
 
Reitings 168
Reģ: 30.11.2013
miega paralīze, kā tas izpaužas?
20.04.2014 21:20 |
 
Reitings 66
Reģ: 02.04.2014
Amendaa tavs ķermenis guļ, bet prāts ir nomodā. Neko nespēj izdarīt, nu es pirmajā reizē gribēju kliegt, kustēties, bet neko nevarēju izdarīt. Galvā viss pulsēja, dunēja.
20.04.2014 21:21 |
 
Reitings 374
Reģ: 04.08.2013
Miega paralīze neļauj tev darīt lietas īstajā dzīvē kamēr tu tās dari sapnī! :)
20.04.2014 21:22 |
 
Reitings 2126
Reģ: 03.05.2013
Nedaudz aizspamoju šo diskusiju, bet vienkārši ļoti tuva tēma un gribas, lai arī citi par to uzzina, varbūt tad cilvēki staigātu apkārt smaidīgāki. :D

Ar apzināto sapņošanu var cīnīties arī pret to miega paralīzi vai biežiem murgiem. Vienkārši, ir jāiemācās pārvirzīt to paralīzi apzinātajā sapnī.
20.04.2014 21:22 |
 
Reitings 374
Reģ: 04.08.2013
Tas ir pilnīgi normāli un katram tā notiek! Laikam biedējošākais tur ir, ka miega paralīze notiek, kad esi pie apziņas un tu nevari pakustēties. Man tā ne reizi nav gadījies, tāpēc nezinu kā tas ir.
20.04.2014 21:23 |
 
Reitings 38
Reģ: 20.04.2014
Te būs nedaudz... Man, piemēram, uzreiz pasaule vairs nelikās pašsaprotama, bet beidzot sku domāt, ka maģija pastāv un vispār... Tas ir vienkārši dievīgi maģiski.
http://spoki.tvnet.lv/mistika/Apzinata-sapnosana/688503
20.04.2014 21:27 |
 
Reitings 374
Reģ: 04.08.2013
El Diablo man ir gadījies, tā teikt, lucid nightmare kādas 2x. Apzināts sapnis, murgs, kuru nespēju kontrolēt, lai kā arī censtos nomierināties. Izrādās, ka tomēr stresa laikā arī var tikt pie apzinātās sapnošanas, tikai nepārāk patīkamas. :D
20.04.2014 21:27 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits