Aploksnes aartiem

 
Reitings 651
Reģ: 29.01.2009
Iespaidojos no cita portaala, kur jaunaas maaminjas runaaja par to, ka nesiis peec dzemdiibaam aploksnes vecmaatei.. Iisti nesaprotu sho, tas tachu ir vinjas darbs par kuru vinja sanjem algu.. saprotu, ka varbuut ne pietiekami lielu.. Bet nu vienalga..
Kaa labu zestu atbalstu konchas, kuukas, ziedus.. Bet nu naudu nekad pati nedotu..
Tad jau arii dodoties uz citaam iestaadeem, ja esi dabuujis ko veelies, vajadzeetu iet ar aploksni..
Kaa ar jums? Esat, neesat devushas aarstam aploksni?
18.04.2014 18:38 |
 
Reitings 243
Reģ: 13.04.2014
lindsky - attopies taču! katram ārstam nav sava privātprakse. tas, ka ārstam ir jārauja ntajos darbos, lai izdzīvotu, ir skaidrs. tu taču nepārmet skolotājam par to, ka viņš strādā trīs skolās un dala savu uzmanību uz trīs skolu audzēkņiem, kas krietni mazina viņa profesionālo kvalitāti, jo vienā skolā nevar dabūt tādu slodzi, lai alga būtu tāda, lai varētu paēst?
18.04.2014 23:18 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Beāte, klau, manuprāt, pedagogi pārmetu jūru izjūt ik dienu. ik dienu. ;)
18.04.2014 23:19 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
nu tā gan ir leiputrija, kur ārsti tikai rukā. :D
18.04.2014 23:21 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Nejau ārsti ir vienīgie nabadziņi, kuriem nav pietiekoši liels atalgojums.

Saliidzinot ar paareejo profesiju slodzi, stresu pienaakumiem un atbildiibu, tieshi vinji ir visvairaak apdaliiti no valsts. Ja ekonomists, menedzeris, paardeveeja kljuudaas, tur ir tikai finansiaalie zaudeejumi, ja aarsts kljuudaas, tad tur kaads nomirst.
krista, bet kurš ir vainīgs pie tā, ka ārstiem ir zemas algas? kura atbildība tā ir? ar vēzi slimas pensionāres?

Es jau teicu - valdiiba. Tikai neviena to saskatiit negribat, ka patiesiibaa vislielaakie aploksnju njeemeeji un ar mankaariibu apseestie ir tieshi politikji. Vinji labaak 100x sev algas palielinaas un iedos preemijas saviem radiem par kaut kaadaam mistiskaam izmekleeshanas komisijaam, nevis iedos to pensionaariem, aarstiem vai uzcels kaadu beernudaarzu.
18.04.2014 23:22 |
 
Reitings 243
Reģ: 13.04.2014
zili_rudzi tāpat kā mediķi. btw, tas nebija domāts kā pārmetums no manas puses. skolotājam vispār nav ko pārmest, drīzāk apbrīnot kā vispār kāds to vēl ir motivēts darīt, bet tas tā, off topic
18.04.2014 23:23 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
Es jau teicu - valdiiba. Tikai neviena to saskatiit negribat, ka patiesiibaa vislielaakie aploksnju njeemeeji un ar mankaariibu apseestie ir tieshi politikji.

jā, tikai pētījumi rāda pretēju ainu, ka uzticība valdībai ir zema. ja vainīga valdība, tad neatbildēts paliek jautājums, kāpēc mums, tautai, ārstiem jāmaksā par valdības neizdarību, jo ārsts ir smagi un grūti mācījies un ieguldījis resursus.
18.04.2014 23:24 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
krista,
es arī mācījos 6 gadus (piedevām par maksu un kredītu maksāju vēl joprojām) un saņemu tikai 350 ls algu. Man daudzi draugi mācās par ārstiem, visi kā viens budžetā. Ar ko es sliktāka? kāpēc man neviens nenes aploksnes? Piedevām profesiju neviens neuzspiež, ejot mācīties par ārstu tu zini, ka nāksies mācīties 6-12 gadus (atkarībā no specialitātes, ģimenes ārstiem nav jāmācās 10 gadi) un uzskatu ka tam jābūt aicinājumam nevis biznesa plānam.
Ja ārstam svarīgāka ir nauda par dzīvību, tad šādiem cilvēkiem valsts medicīnā nav ko darīt.
18.04.2014 23:25 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
krista, manuprāt, katra te saprot to, ka valdība te nav savos augstumos. Neredzēju nevienu viedokli, kas iestātos par to, ka algu sadalījums valstī ir godīgs un atbilstošs.
Bet tēma ir par aploksnēm un ārsta solidaritāti.

Ja jautājums ir par to, vai ārstiem vajadzētu prasīt aploksni no slima pacienta par to, lai viņš darītu to, ko teroētiski viņam būtu jadara, tikai tāpēc, ka nav pietiekoši liela alga, tad - nē. Jo tad teorētiski iek sodīts pacients valsts vietā, jo maksā no savas kabatas papildus.

Ja jautājums par to, vai algu sadale ir taisnīga- tad nē. Es būtu pilnīgi par to, lai ārsti saņemtu vairāk. Neviens jau nesaka, ka tas, ko viņi dara ir viegli.
18.04.2014 23:29 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
es piekrītu ka algas ir mazas, bet prasīt naudu no tiem, kam tās arī nav, manuprāt,nav pareizi. Tāpēc es nevienam nepārmetu aplokšņu došanu, taču to neatbalstu. Prioritātes tomēr ir jāizdala.
18.04.2014 23:29 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es ļoti augsti vērtēju, ja kāds uzlabo manu veselības stāvokli. Aploknsi man nebūs žēl iedot.. tas ir niecīgākais kā varu pateikt ''paldies'' par palīdzību :)

Tas jau sen vairs nav noslēpums, ka latviešu sabiedrība ir gana intelektuāla, lai pamācītu un nosodītu ārstus, skolotājus.. Tikai kaut kā praksē ar googli nepietiek, lai izārstētos :)

Tas nav normāli, ka ārsts saņem mazāku algu kā lietvedis :)
18.04.2014 23:31 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
Saliidzinot ar paareejo profesiju slodzi, stresu pienaakumiem un atbildiibu, tieshi vinji ir visvairaak apdaliiti no valsts. Ja ekonomists, menedzeris, paardeveeja kljuudaas, tur ir tikai finansiaalie zaudeejumi, ja aarsts kljuudaas, tad tur kaads nomirst.


Tīri interesēs pēc (jo es tiešām nezinu), cik lielas algas ir tiem pašiem ugunsdzēsējiem?
18.04.2014 23:31 |
 
Reitings 243
Reģ: 13.04.2014
jā, vaina ir valdībā, bet vai kāds to spēj mainīt? nē. katrs, kas tiek tālāk par cepšanos forumā un tiešām iet atklāti pret pastāvošo sistēmu, agri vai vēlu attopas apklusināts, piekukuļots, bet par to jau skaļi nerunā. tiem, kas ir valdībā un viņu radiem ir sliti un labi. kādu apklusināt ir vienkāršāk kā iet cauri lielam pārmaiņu procesam, kas visticamāk izgrūstu no siltās ligzdiņas
18.04.2014 23:33 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ja ārstam svarīgāka ir nauda par dzīvību, tad šādiem cilvēkiem valsts medicīnā nav ko darīt.

Aha, valsts mediciinaa driikst straadaat tikai tie, kuri ir gatavi sabojaat savu veseliibu, atsakoties no eeshanas uz 24h, un kuri ir gatavi guleet zem tilta tautas uzburtaa ideaala vaardaa, ka aarstiem ir jaabuut kaut kaadiem engeljiem, kuri nekad nenogurst un grib braukt ar saruuseejushiem ritenjiem uz darbu. :D
Par to teicienu, ka profesiju neviens neuzspiezj shajaa jautaajumaa, domaaju ka daudzi to nozeelos peec gadiem 20 ja situaacija nemainiisies. Liela dalja aarstu buus aizbraukushi kaut kur citur, arvien mazaak cilveeku staasies mediciinas fakultaatee (vispaar tie ir zili briinumi, ko forumaa lasu, ka ar 6 niekiem iekshaa aarstos, citaas valstiis tas pat nav iedomaajams ka ar viduveejaam atziimeem var tikt mediciinaa), vecie aarsti buus aizgaajushi pensijaa, atlikushie straadaas privaatpraksees un slimniicaas naaksies gadiit diennakti liidz vieniigajam tur esoshajam aarstam beidzot buus laiks apskatiit pacientu.
18.04.2014 23:33 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
slimniicaas naaksies gadiit diennakti liidz vieniigajam tur esoshajam aarstam beidzot buus laiks apskatiit pacientu

nav jāgaida, tā jau tagad notiek.
un tie nav brīnumi, man paziņa arī tika RSU ārstos ar 6-niekiem.
Nav jābrīnās, tā ir mūsu LV ar 100 ģēnijiem priekšā.
18.04.2014 23:38 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
Visi mēs strādājam, visiem mums gribētos lielāku algu, visi esam apčakarēti no valsts puses.
Tāpēc darīsim savu darbu pēc labākās sirdsapziņas tikai tad, kad iedos smuku aploksnīti.
18.04.2014 23:40 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
man paziņa arī tika RSU ārstos ar 6-niekiem.


Ja bioloģijā un ķīmijā ir 5 vai seši.. domājat tāpēc pēc 6 + 5 (piemēram) gadu apmācības, šis cilvēks nespēs ārstēt koronāru sirds slimību vai pankreatītu? :D :D Naivi :) Ja universitātes izlaiž pāri simtam ārstus.. tīri ideoloģiski visi nevar būt ģēniji.. un tas arī nav nepieciešams :D
18.04.2014 23:43 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ja bioloģijā un ķīmijā ir 5 vai seši.. domājat tāpēc pēc 6 + 5 (piemēram) gadu apmācības, šis cilvēks nespēs ārstēt koronāru sirds slimību vai pankreatītu? Naivi Ja universitātes izlaiž pāri simtam ārstus.. tīri ideoloģiski visi nevar būt ģēniji.. un tas arī nav nepieciešams

Tu gribeetu, lai tevi aarstee kaads, kuram biologijaa bija 5? Domaa, ka peec tam tie 5nieki paarveertiisies par 10niekiem? Dazi varbuut jaa, kljuus par labiem aarstiem, bet tu pati gribeetu tikt pie taada aarsta, kursh ir knapi, knapi ticis pie diploma?
18.04.2014 23:52 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es domāju ir liela atšķirība.. vai saņem atzīmi 18 gados par to, kā nosaki augiem dzimtas, dzīvniekiem klasi utt. .. un starp to kā universitātē apgūsti, piemēram, infektoloģiju, interno medicīnu. Manis pēc tam ārstam kaut 4 lai liecībā.. ja vien nākotnē no viņa izaug labs speciālists :)
18.04.2014 23:55 |
 
Reitings 243
Reģ: 13.04.2014
nu par 6 ķīmijā gan nebūtu jāuztraucas. tagad, kad ķīmijā kaut ko neizprotu, vaicājot mammai, kas ir ārsts(pēc teorijas/stereotipiem ārstam ķīmiju vajadzētu pārzināt), pēc palīdzības, viņa saka, ka šito vairs neatceras, jo pēdējo reizi vidusskolā mācījusies tās lietas un ikdienā nepielieto. tā atzīme diži neko neparāda. bioloģijā, runājot par skolas kursu, māca ne tikai par cilvēku, bet arī par augiem, dzīvniekiem līdz ar to spriest par ārsta kompetenci tikai pēc vidusskolas atzīmēm ir stulbi
18.04.2014 23:56 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Es gan te vairaak runaaju par principu, ka buutu shaadam darbam ir jaatlasa cilveeki ar lielaako potenciaalu, un pagaidaam vieniigais kriteerijs ir atziimes vai iestaajeksaameni. Neesmu veel redzeejusi taadu kadru, kursh sanjem sliktas atziimes, bet prakses laikaa vinja sniegums ir ideaals.
19.04.2014 00:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits