Kāpēc PSRS sieviete tika vairāk cienīta.

 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Gribētos salīdzināt šodienas un pagājušo laiku propagandu.

Nejaušības pēc šodien sanāca internetā uzdurties uz lērumam padomju laika plakātu, kuru starpā dažu plakātu vēstījums tika veltīts tieši sievietēm. Tos kuri slimo ar 21. gadsmita nacismu šodien sauktu par rusofobiju diez vai es iepriecināšu, jo man ir diez gan daudz pozitīva ko teikt.
Mazliet atvainošos, ka plakāti ir bez izdošanas gadaskaitļa, ja kādam tie ir zināmi, atklājiet kometāros. Tā kā šis nav ZPD, tad parunāt par attiecīgo tēmu var arī bez gadaskaitļiem.:)
Sākšu ar to, kas šodien tautā bauda vislielāko popularitāti- ar seksu. Par to ka Padomju Savienībā seksa nebija ir lietas kursā pilnīgi visi, tomēr tas nenozīmē, ka nēksistēja kādi ieteicamie skaituma ideāli attiecībā uz sievietes ķermeni.
"Gatavs darbam un aizsardzībai" plakāta mākslinieks ir noskopojies ar sievietes apģērbu, es prātoju vai tas nav savdabīgs mēģinājums ietaupīt uz materiāliem kā sienas iztrūkums starp tualeti un vannas istabu hruščovkās, tomēr par spīti tam sieviete ir pilna pašcieņas. Viņa vienkārši ļoti apzinīgi nodarbojas ar fizkultūru; viņa ir veselīga, viņa ir stipra, viņa ir fiziski attīstīta, viņa ir enerģiska, viņa ir pilna pārliecības un bez seksa. Viņa ir pati pārliecība. Viņa ir kārtīga muskuļu cūka. Labā nozīmē. Jūs redzat kaut mazāko mēģinājumu flirtēt? Es nē. Un kā ar fizkultūru "plakātos" nodarbojas šodien? Ar fizkultūru šodien neviens nenodarbojas. Šodien nodarbojas ar sekskultūru. Bez seksa netiek veikts neviens vingrojums un jo īpaši dziļie pietupieni. Vienkārši šodienas ķermeņa ideāli nav piemēroti fizkultūrai. Fizkultūrai ir nepieciešams kāds muskulītis, bet šodienas skaistuma etalonā 84-58-88 muskuļiem vietas nepietiek, dorogo i glupo apģērbu izmēros pietiek vietas tikai tik daudz cilvēka dzīvajai masai, lai varētu pavilkt dzīvību- t.i. skeletam un caurspīdīgai kārtiņai tauku un ādas; muskuļi jau liek izskatīties sievietei resnai un tie tiek atmesti kā lieka greznība, kuru šodien ,kad 85 pasaules bagātniekiem pieder tik daudz bagātības kā pusei pasaules zemākā līmeņa ienākumu saņēmēju, nevar atļauties. Labi vēl, ka seksu var atļauties.



Skaistule jaunā māmiņa ir aktīva, veselīga, starojoša un bez seksa. Taisni vai jābrīnās kur mazuli dabūjusi. :D



Uhhhh kas par spēku! Uhhhh kas par spēku! Sporta propagandā, protams, vienmēr ir ietverts spēks un mērķtiecība, bet šeit tas ir tādā līmenī ka domā šķēps aizlidos kā reaktīvā raķete un eksplodēs aiz okeāna Baltā nama priekšā.



Skolniece- nopietna, zolīda, apzinīga, koncentrējusies uz zinību gūšanu.



Attiecībā uz vēlēšanām esmu skeptiska un visbiežāk pieturos pie viedokļa ka nevar izkļūt no mēsliem vēlreiz tajos iekāpjot, bet ne jau tikai dalība vēlēšanās tiek reklamēta šajā plakātā, bet arī izglītība, ģimenes vērtības, darbs.




Rezumējot redzēto, PSRS progagandā neatradīsi sievieti seksa objektu. Sieviete ir sieva, māte, strādniece, skolotāja, sportiste, zinību guvēja, bet ne iekāres objekts - nekad. Nekāda flirta, nekādas figūras izrādīšanas, nekādu pakļāvīgu un pazemīgu pozu kā šodienas gļanca žurnālos. To ka viņai ir vienādas tiesības kā vīrieti neviens neapspriež, tas ir pašsaprotami, bet vīrieti viņa ciena un vīrietis ciena viņu, viņa rūpejas par vīru un bērniem un vīrs rūpejas par sievu un bērniem.
18.04.2014 17:14 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Personigi man tas seksa kults netrauce. Bet PSRS laikos kad gaju uz skolu un nebija veikalos paketes tas gan bija murgs. Mammas draudzen dzemdeja, dekrets lidz 1 menesa vecuma tad liec bebi kur gribi. Velasmasinu nav, normalu pretapauglosans lidzeklu nav. Rinads veikalos un parejais... sievietwe tur bija tikai darba lops.. baigā jau nu ciena.
22.04.2014 12:44 |
 
Reitings 866
Reģ: 31.01.2014
Personigi man tas seksa kults netrauce.

Redz, tev netraucē. Citiem traucē, piemēram, man. Es personīgi zinu daudzas jaunas, skaistas, slaidas meitenes, kuras cieš no anoreksijas, bulīmijas, depresijas, veģetatīvās distonijas - un viss tikai tādēļ, ka ir ieguvušas kompleksus mūsdienu standartu dēļ. It kā jau nav gluži par tēmu, bet es, starp citu, nedomāju, ka depresija/vd ir šī gadsimta slimība tikai lielāka stresa, ātrāka dzīvesritma dēļ. Domāju, ka ļoti daudzi cilvēki ir krituši šajās slimībās, jo neatbilst kaut kādiem iedomātiem standartiem. Mediji ir pilni ar informāciju par to, kā "sievietei" jāizskatās un kādai jābūt, un, lai gan daudzi teiks, ka viņus neietekmē mediji, tomēr visi tie standarti paliek 98% cilvēku zemapziņā.
Par seksa kultu - pietiek paskatīties, kādas bildes tiek liktas ne tikai cosmo profilu bildēs, bet visās diskusijās "īstās bildes", "parādi daļu no sevis". Liela kaudze bāž savas kājas, krūtis utt. Vai tas ir skaisti un cienījami? Manuprāt, nē. Vēl viens piemērs, kā seksa kults traucē daudziem un kā to popularizē šeit esošās dāmas, ir tās diskusijas, kas ik pa laikam (te esmu pasen un šādas diskusijas ir bijušās tiešām daudz) uzpeld - "esmu nevainīga/-s 21 gadu vecumā, ko nu, kā to noslēpt, kā atrisināt?". Man tiešām žēl tos cilvēkus, kuriem ir jācieš stulbās sabiedrības dēļ. Un, protams, ka arī senāk bija stulbi cilvēki un uzskati, un tā reklāma, ko tu ieliki, kur sieviete izgūlusies uz mašīnas, bet - salīdzinot ar mūsdienām, kur ir reāli grūti atrast kaut vienu reklāmu, kur nebūtu šādas mauku propogandas, un kur ir reāli grūti atrast cilvēkus, kas nebūtu saslimuši ar domāšanu "ka tik tievāks, ka tik seksīgāks utt.", tur bija labāk.

Vēl viens variants, kāpēc tev netraucē - jo tu, cik saprotu, esi jau ļoti pieaugusi persona ar izveidojušos psihi un uzskatiem. Mūsdienu jaunatnei šis seksa kults traucē (pat ja viņi to neapzinās), jo viņi aug šajā kultā un viņiem jau no mazotnes rodas nepareizi priekšstati.
22.04.2014 12:58 |
 
10 gadi
Reitings 1002
Reģ: 24.09.2010
Atļaušos nepiekrist autorei. Tieši tā ir melīgā propaganda, kas ar saviem taustekļiem tomēr sasniegusi un aizēnojuai cilvēku prātus.Tas pats notiek arī tagad LV pierobežā... Arī par sievietes cienīšanu grūti piekrist.Manuprāt, tieši, dzimumu diskriminācijas mazināšanas rezultātā sieviete mūsdienās jūtas respektēta un līdztiesīga.
22.04.2014 13:00 |
 
10 gadi
Reitings 1002
Reģ: 24.09.2010
Starpcitu, plakātos bija arī saukļi piedalīties-tiesiskās, vienlīdzīgās vēlēšanās! Tur klāt nebija pierakstīts, ka bija tikai viena partija par ko balsot.
22.04.2014 13:03 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012

Padomju seksa simbols - Svetlana Svetlichnaya

Eotiskais alfabēts. :D

Cigarešu reklāma, kurā nu noteikti nevar saskatīt neko perversu. :D
22.04.2014 13:46 |
 
Reitings 2059
Reģ: 29.01.2009
Nez,mūsdienās "sešgadniekos" arī mācās no erotiskā alfabēta? :D
22.04.2014 14:10 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Varbūt.. tolaik sieviete pati sevi cienīja vairāk?
(un varbūt.. tam nav īsti sakars ar Staļinu, Hruščovu u.c..) :D
22.04.2014 14:18 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Es arī par seksa kultu,man netraucē. Ir skaisti būt skaistai un nedomāju , ka man tagad par to būtu jākaunās.
22.04.2014 14:26 |
 
Reitings 247
Reģ: 17.01.2013
Kur jūs raujat to nenormālo seksu visās malās?? Sabiedrībā, kurā es uzturos pret sievieti izturas ar cieņu.
Protams, ja neredz tālāk par dzelteno presi, tukšiem modes žurnāliem un MTV(vai kādi tagad kanāli ir populāri), tad varētu tā būt, ka tikai seksu redz. Varbūt tad vajag paskatīties tālāk??
Es redzu tālāk. Apmeklējot bibliotēku man virsū neskrien kaila bibliotekāre un no grāmatu vākiem pretī neveras anoresiķes bez drēbēm. Kad aizeju uz darbu - manas kolēģes ir skaisti un stilīgi ģērbušās, bet nekur nav nekas par seksu.
Uz ielas man virsū neviens pliks neskrien.
Man ir pazīstamas sievietes, kuras arī mūsdienās dzemdē bērnus, kurām ir jaukas ģimenes, mīloši vīri vai draugi.
Es nezināju, ka tā skaitās necieņa.

Manuprāt, sieviete(vienalga kurā laikā) saņem tādu attieksmi, kāda atbilst viņas uzvedībai. Ja uzvedīsies, kā lēta vienas ielas prostitūta, tad kā pret tādu arī izturēsies. Ja cienīs sevi, tad arī apkārtējie izturēsies normāli.

Turklāt, manuprāt, normālam cilvēkam vajadzētu spēt filtrēt to, ko viņš redz. Ja arī ierauga uz žurnāla vāka puspliku kaulu kambari, tad normāla sieviete uzreiz neskries atvemt brokastis un nomest drēbes, lai līdzinātos tai modelei.
Kas attiecas uz jaunām meitenēm - es atvainojos, bet priekš tam ir mātes, lai rādītu normālu piemēru un runātu ar savām meitām par to, kas ir labs, bet kas ir kaitīgs viņu veselībai. To sauc par bērna audzināšanu, ar ko parasti nodarbojas vecāki, nevis Mailija Sairusa no TV.
Mana mamma vienmēr ir bijusi sportiska un veselīga. Viņa to mācīja arī man, es ņēmu no viņas piemēru un tas mani ietekmēja vairāk, nekā kaut kādi plakāti.
22.04.2014 14:33 |
 
Reitings 28
Reģ: 15.04.2014
personīgi es nevaru sagaidīt, kad pāries šis ķermeņa kults, kas nes sev līdzi pieaugošu īpatsvaru cilvēku ar ēšanas traucējumiem! Vēlos brīdi, kad varu ieiet internetā un neredzēt sieviešu dibenus, photoshopētu presi un ēdienu bildes. Vēlos, lai sievietes sāk uztraukties par to, kā kļūt intelektuālākām, nevis tievākām. Lai žurnālu (precizēšu ar piemēru - shape) vietā šķirstītu grāmatas!
Noteikta sabiedrības daļa jau iet uz to pusi, es nekrītu grāvī, apgalvojot, ka visi man apkārt tādi ir, bet nevaru noliegt, ka ir jūtams spiediens sabiedrībā. Tāds, ka pēc tam, kad vēlies vienatnē kaut ko apēst, diez kādēļ dzirdi 1000 pārmetošas balsis galvā, kad, ejot mājās, tu redzi, kā cilvēku dzīves aiziet sporta klubos, ik vakara un ik rīta skrējienā (kad tas kļūst jau par daudz, lai piedēvētu tam veselīgus mērķus.. drīzāk pat nodara kaitējumu veselībai) un tad tu sev jautā: "diez pēc kā viņi tā skrien?"

Un pēdējais: kad ar motivāciju pirmais, kas nāk cilvēkiem prātā, ir seklās fitnesa bildītes, tā vietā, lai motivētu sevi skaistai dienai un dzīvei!

Es pilnīgi identiskās domās...
22.04.2014 14:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits