Kāpēc PSRS sieviete tika vairāk cienīta.

 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Gribētos salīdzināt šodienas un pagājušo laiku propagandu.

Nejaušības pēc šodien sanāca internetā uzdurties uz lērumam padomju laika plakātu, kuru starpā dažu plakātu vēstījums tika veltīts tieši sievietēm. Tos kuri slimo ar 21. gadsmita nacismu šodien sauktu par rusofobiju diez vai es iepriecināšu, jo man ir diez gan daudz pozitīva ko teikt.
Mazliet atvainošos, ka plakāti ir bez izdošanas gadaskaitļa, ja kādam tie ir zināmi, atklājiet kometāros. Tā kā šis nav ZPD, tad parunāt par attiecīgo tēmu var arī bez gadaskaitļiem.:)
Sākšu ar to, kas šodien tautā bauda vislielāko popularitāti- ar seksu. Par to ka Padomju Savienībā seksa nebija ir lietas kursā pilnīgi visi, tomēr tas nenozīmē, ka nēksistēja kādi ieteicamie skaituma ideāli attiecībā uz sievietes ķermeni.
"Gatavs darbam un aizsardzībai" plakāta mākslinieks ir noskopojies ar sievietes apģērbu, es prātoju vai tas nav savdabīgs mēģinājums ietaupīt uz materiāliem kā sienas iztrūkums starp tualeti un vannas istabu hruščovkās, tomēr par spīti tam sieviete ir pilna pašcieņas. Viņa vienkārši ļoti apzinīgi nodarbojas ar fizkultūru; viņa ir veselīga, viņa ir stipra, viņa ir fiziski attīstīta, viņa ir enerģiska, viņa ir pilna pārliecības un bez seksa. Viņa ir pati pārliecība. Viņa ir kārtīga muskuļu cūka. Labā nozīmē. Jūs redzat kaut mazāko mēģinājumu flirtēt? Es nē. Un kā ar fizkultūru "plakātos" nodarbojas šodien? Ar fizkultūru šodien neviens nenodarbojas. Šodien nodarbojas ar sekskultūru. Bez seksa netiek veikts neviens vingrojums un jo īpaši dziļie pietupieni. Vienkārši šodienas ķermeņa ideāli nav piemēroti fizkultūrai. Fizkultūrai ir nepieciešams kāds muskulītis, bet šodienas skaistuma etalonā 84-58-88 muskuļiem vietas nepietiek, dorogo i glupo apģērbu izmēros pietiek vietas tikai tik daudz cilvēka dzīvajai masai, lai varētu pavilkt dzīvību- t.i. skeletam un caurspīdīgai kārtiņai tauku un ādas; muskuļi jau liek izskatīties sievietei resnai un tie tiek atmesti kā lieka greznība, kuru šodien ,kad 85 pasaules bagātniekiem pieder tik daudz bagātības kā pusei pasaules zemākā līmeņa ienākumu saņēmēju, nevar atļauties. Labi vēl, ka seksu var atļauties.



Skaistule jaunā māmiņa ir aktīva, veselīga, starojoša un bez seksa. Taisni vai jābrīnās kur mazuli dabūjusi. :D



Uhhhh kas par spēku! Uhhhh kas par spēku! Sporta propagandā, protams, vienmēr ir ietverts spēks un mērķtiecība, bet šeit tas ir tādā līmenī ka domā šķēps aizlidos kā reaktīvā raķete un eksplodēs aiz okeāna Baltā nama priekšā.



Skolniece- nopietna, zolīda, apzinīga, koncentrējusies uz zinību gūšanu.



Attiecībā uz vēlēšanām esmu skeptiska un visbiežāk pieturos pie viedokļa ka nevar izkļūt no mēsliem vēlreiz tajos iekāpjot, bet ne jau tikai dalība vēlēšanās tiek reklamēta šajā plakātā, bet arī izglītība, ģimenes vērtības, darbs.




Rezumējot redzēto, PSRS progagandā neatradīsi sievieti seksa objektu. Sieviete ir sieva, māte, strādniece, skolotāja, sportiste, zinību guvēja, bet ne iekāres objekts - nekad. Nekāda flirta, nekādas figūras izrādīšanas, nekādu pakļāvīgu un pazemīgu pozu kā šodienas gļanca žurnālos. To ka viņai ir vienādas tiesības kā vīrieti neviens neapspriež, tas ir pašsaprotami, bet vīrieti viņa ciena un vīrietis ciena viņu, viņa rūpejas par vīru un bērniem un vīrs rūpejas par sievu un bērniem.
18.04.2014 17:14 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
:D
19.04.2014 13:22 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012


19.04.2014 13:40 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Rezumējot redzēto, PSRS progagandā neatradīsi sievieti seksa objektu. Sieviete ir sieva, māte, strādniece, skolotāja, sportiste, zinību guvēja, bet ne iekāres objekts - nekad
ieliku auto reklāmu PSRS. un pierādīju ka smagi klūdies:D
19.04.2014 13:46 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
tās reklāmas bija domātas priekš izvirtušajiem buržujiem :D
19.04.2014 13:48 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Tak vienalag kam domatas. fakts kā tāds. Morgan ļoti bieži dzen sviestu jo zināšanu ta nav!
19.04.2014 13:50 |
 
Reitings 423
Reģ: 04.05.2011
Vāu, tagad arī attieksmi vienam pret otru attaisnojam ar sistēmu. Es laikam pārstāvēšu tos naivos, kas uzskata, ka katrs pats atbild par izvēlēm savā dzīvē.

Man ļoti žēl, ka autori neviens neciena. Nu labi, nav žēl.

Jebkuros laikos būs cilvēki, kam cieņa būs aktuāla, un būs tādi, kam nav. Tāpēc jau uz kakla mums tā galva ir uzstutēta. Čīkstēt kkādā forumā par to, ka viss ir slikti, nav liela māksla. Brauc uz RU, izbaudi padomju sistēmas atliekas un dzīvo cepuri kuldama.
19.04.2014 14:24 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012


Ciena pret sievieti? Un cerams Morgan zin kāda bija pretapaugļosanas iepejamība tais laikos? Milzīgs skaits abortu. Jo kur ta bernu baru liksi, veikalos neka nav, algas nelielas un uzreiz pec dzemdibam jaiet stradat.
19.04.2014 14:45 |
 
10 gadi
Reitings 552
Reģ: 30.08.2010
Autore smagi apmaldījusies trijās priedēs! Kā vispār var vienā teikumā minēt divus tik diametrāli pretējus jēdzienus kā "cieņa pret cilvēku" un "totalitāra valsts"?
19.04.2014 15:15 |
 
Reitings 430
Reģ: 21.06.2013
Es esmu piedzīvojusi padomju laikus, un nudien neuzskatu, ka sievietes tur bija cieņā. Kā te dažas jau pieminēja pat pakešu nebija, kur nu vēl par citām ekstrām var runāt.
Kas attiecas uz seksa neesamību, tad varu pastāstīt šādu lietu. Tagadējā mana darba kolēģe agrāk strādāja par vetārsti, un pēc viņas stāstītā, nebija tāda mēneša, lai kāda no kolhoza sievietēm nepaprasītu viņai abortu izraisošās zāles (vetārstiem tādas bija priekš lopiem). Tā ka arī tajā laikā sekss bija, tikai nebija ar ko izsargāties(vismaz lauku sievietēm), bet vīri seksu pieprasīja.
Arī tajā laikā bija sievietes, kuras deva kuram katram un tad pus kolhoza ar varu vajadzēja braukt pie ārsta ( arī sievām un viņu nepilng bērniem), jo tā devēja izrādījās slima ar STS. (Patiess gadījums no dzīves)
19.04.2014 17:50 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
Bet noteikti, ja man būtu jāizvēlas, šie laiki ir daudz piemērotāki man jeb es tiem! Patīk man tas skaistums ! Ka varu sapucēties, saņemt komplimentus. Protams, mūsdienās tas skaistuma kults ir nedaudz pāri robežām, bet tādēļ mums katrai pašai sev ir jānosprauž robežas, cik laika atvēlēt izskatam un cik - garīgai attīstībai
19.04.2014 18:46 |
 
Reitings 200
Reģ: 16.09.2013
sieviete tika attēlota visu varoša, lai varētu iet rubīt fabrikās un celt komunismu, nevis sēdētu mājās ar bērniem, jo bija vajadzīgs darbaspēks. tāpēc bija dārziņu vietas un bieži vien sievietes atgriezās darbā vien dažas nedēļas pēc dzemdībām. tā nav cieņa, bet gan politika.
19.04.2014 20:19 |
 
Reitings 423
Reģ: 04.05.2011
^ piekrītu. Turklāt sistēmai nav ieinteresēta, lai bērnam tiktu nodotas kaut kādas ģimeniskās vērtības, ātrāk vecākus prom un dārziņā iekšā. Sistēmai cilvēks ir tikai mazs zobrats kopējā dzinējā. Smieklīgi, ka tomēr atrodas ziepjgalvas, kurām šķiet, ka kādu baigi interesē tava sievišķīgā pašapziņa un garastāvoklis.

Vēl arī izsaku līdzjūtību tām, kas komplimentus saņem tikai padomju laiku ilūzijās. Interesanti, kur te daža laba posīsies, uz kūti vai? Un garīgā attīstība arī tajos laikos plauka un zēla :D Vadošās varas intereses un cenzūras jēdziens kā tāds noteikti kaut kur no gaisa parauts.
19.04.2014 20:30 |
 
Reitings 423
Reģ: 04.05.2011
l'amour, pārlasīju Tavu komentāru, un nevaru saprast, kas Tev ir ''šie laiki'' - tie, kas aiz loga, vai tie, kas diskusijā. :D Ja tie, kas tagad - atvaino, pārpratu.
19.04.2014 20:37 |
 
Reitings 1372
Reģ: 18.03.2011
Kristiana - šie laiki kā gadskaitlis, kas ir tagad :) tas tā - cik nu es vispār esmu spējīga salīdzināts ar PSRS, cik dzirdēts, jo pati tad nedzīvoju
19.04.2014 20:49 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Redz meksikana citā tēma saka ka piekrit Morgan ka PSRS laikos dzive sievietei bija super:D
22.04.2014 11:55 |
 
Reitings 866
Reģ: 31.01.2014
Tik laba diskusija! Piekrītu sākumā paustajai domai. Manuprāt, tos laikus nevar ne salīdzināt ar drausmīgo mūsdienu kultūru, kas man no visas sirds riebjas. Nerunāju par kaut kādu politiku, bet par uzskatiem sabiedrībā. Tajos plakātos sieviete ir parādīta kā cilvēks, nevis gaļas gabals, kā tas ir pašlaik aktuāli (protams, kādas tur vēl gaļas.. drīzāk kaulu kambaris).
22.04.2014 12:32 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Redz meksikana citā tēma saka ka piekrit Morgan ka PSRS laikos dzive sievietei bija super


Un Tev tas traucē? :D Bet vispār Tu laikam kā vienmēr neiedziļinājies, es piekrītu vairāk Morgan domai, ka mūsdienās seksa kults ir pārāk vispatverošs, bet neķer kreņķi, gan jau kādreiz iemācīsies lasīt starp rindiņām :)
22.04.2014 12:35 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Es pieradiju ka psrs laika sieviete bija tads pats seksa objekts ka tagad. Tikai Morgan tadas bildes negribeja likt, un ari to laikam nezin ka KGB bija savas prostitutas šantāžai un citam lietam. Discavery vairak jaskatas ne Putina propagandu!
22.04.2014 12:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!