Maja vai dzivoklis - irets vai savs?

 
Reitings 48
Reģ: 10.01.2014
Jautajums gan ir plasaks. Ar draugu apmeram pirms gada kartigi norunajam, ka gribam pirkt dzivokli vai maju, jo neredzam vairs jegu maksat kadam citam par dzivojamo platibu, kad beigas nekas pasam nepaliek. Esmu sameklejusi daudzus variantus, aprekinajusi menesa maksajumus utml. Un problema tada, ka draugs ir loti pasivs. Vins vispar neizrada nekadu iniciativu un neko pats nemekle. Nav pat vienu variantu atradis. Mes abi stradajam - nav ta, ka esmu majsaimniece, kam butu vairak laika ar to nodarboties un vins butu nokauseets darba.

Kaut gan saka, ka grib, BET NEKO NEDARA. Dzivojam 1istabas ireta dzivokli, kaut gan varetu atlauties vienkarsi vienreiz nopirkt, jo nauda ir. Un, kamer esam jauni, tikmer si lieta ir janokarto. Ka es vinam saku, ka vins varetu vairak iesaistities, ta sakam strideties.

Ka jums ir gajis nopietnu lemumu pienemsana?
16.04.2014 14:03 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
the_one, tu domā, ka es to nezinu, ka citiem ir poo? Es neteicu, ka tā tam jābūt un pārējie nav normāli, es atbildēju uz autores jautājumu, kā tas notiek manās attiecībās.
16.04.2014 16:09 |
 
Reitings 582
Reģ: 11.11.2010
O
16.04.2014 16:15 |
 
Reitings 582
Reģ: 11.11.2010
Kubiete necepies,manaa klasee bija vel shausmiigaaki gadiijumi meitenei 16 un chalim 28. Kaut kaads pedofiilisms. :D Bet ok, ne par teemu.
16.04.2014 16:16 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
Ja nauda ir tad jau nav problēmu, kādu iesaistīšanos tu vēlies, atrodi sev tīkamus variantus pieklājības pēc painformē savu otro pusi (paprasi kā patīk) Ja noskaņots kaut vai neitrāli pērc nost. :D

Bet ja vēl nauda stāv bankā (hipokredīta veidā) tad pilnībā saprotams kāpēc vecis pasīvs, jo tas ir liels lēciens no 1istabas dzīvokļa uz saistībām nākošo 30 gadu laikā (Rīgas cenas)
16.04.2014 16:24 |
 
Reitings 1651
Reģ: 26.11.2012
P.S par dzīvokli kas nav uz viņa vārda :D (galvotājs)
16.04.2014 16:26 |
 
Reitings 1469
Reģ: 01.02.2014
Liidziigaa situaacijaa???

Un kaapeec Tu domaa, ka te visas pashas peerk dziivokljus un tad laipni savaac pie sevis savu ilggadeejo draugu - tirlinju un alfonsu vienaa personaa.

Es Tavaa vietaa taadu pamuljkji, kursh 8 gadu laikaa nespeej ne attieciibas normaali noformuleet, ne sasniegt finansiaalo stabilitaati, jau sen buutu patriekusi un nopirkusi sev to dziivokli, kur gribu un kaadu gribu.

Bet te laikam ir kaarteejaa lielaa, aklaa miila, veel peec 8 gadiem vareesi aurot par to, kaa netiki ne noveerteeta, ne appreceeta, ja vien pati aktiivi nebuusi savu tirlinju bildinaajusi un aiznesusi uz rokaam liidz altaarim.

Kur rodas taadas maates Tereezes :D
16.04.2014 16:59 |
 
Reitings 1853
Reģ: 27.01.2011
Viens variants varētu būt, ka viņš jūtas draņķīgi, ka savos 30 nevar pat savu dzīvesvietu iegādāties, bet meitene 24 gados jau to var. Līdz ar to nevēlas iesaistīties.
Var arī būt, ka viņš vienkārši ir nožēlojams, jo 8 gadu laikā neizklausās ka būtu kāds dižais progress attiecībās un arī tagad viņš neko nedara lietas labā.
Bet varbūt viņam vienkārši ir vienalga, kā izskatās tas dzīvoklis, jo būtībā tas būs tavs.

Raksti kad esat strīdējušies par to, ka viņš neiesaistās. Tad ko viņs saka? Ko tev atbild? Viņš tā arī nepasaka nekādu iemeslu, kāpēc neiesaistās?
16.04.2014 17:11 |
 
Reitings 866
Reģ: 31.01.2014
Es nesaprotu, kāpēc māju meklēšanā jāiesaistās cilvēkam, kam tās mājas nepiederēs. Izturētos tieši tāpat kā tavs draugs - neiesaistītos, jo tu pērc, tev piederēs.
16.04.2014 17:14 |
 
Reitings 177
Reģ: 18.11.2013
+ 1
kāpēc viņam jāiesaistās meklēšanā, ja dzīvoklis nepiederēs viņam? Normālu vīrieti pazemotu situācija, ka sievete nopērk viņam māju.

Vēl viņa pasivitāte var norādīt, ka viņš nemaz nevēlas ilglaicīgas attiecības.
16.04.2014 18:22 |
 
Reitings 495
Reģ: 12.07.2009
Ja man finanses atlautu pati viena ari visu organizetu un sev ari pirktu dzivokli, bez jebkadam saistibam ar otru, jo ja nu kas, dzivoklis paliktu man un man nebūtu jāraizējas, ka kādā jaukā dienā uz ielas būtu jādzīvo. Un otrs pluss, varētu izvēlēties tieši to, kas man patiktu, bez jebkādiem miljons pakaidrojumiem kāpēc tādu ne savādāku un piepildīt savu sapni, nevis otrās puses. :) Tāda nu man tā ideja.
17.04.2014 00:41 |
 
Reitings 571
Reģ: 03.03.2012
Nesaprotu,kā var būt vienalga par vietu,kur abi pēc tam dzīvos. Ja mana otra puse būtu ar tādu attieksmi,es daudz ko pārdomātu. Lai tad sēž ar savu ego viens pats īrētā dzīvoklī. Man nevajadzētu otro pusi,kam viss vienalga tikai tāpēc,ka lieta nebūs uz viņa vārda. Stulbi un egoistiski ja cilvēkam(neatkarīgi no dzimuma)rūp tikai tas,kas saistīts ar viņu. Ja nepieder pašam,tad viss vienalga. Kāpēc tad būt attiecībās?Gan jau vēlāk sāks kritizēt tavu izvēli-pats nebūs ne pirkstu pakustinājis,lai ko citu piedāvātu,bet atradīs,kur piesieties tam dzīvoklim,kuru tu izvēlēsies.
17.04.2014 01:24 |
 
Reitings 820
Reģ: 28.04.2012
Es nesaprotu, kāpēc māju meklēšanā jāiesaistās cilvēkam, kam tās mājas nepiederēs.


Es nezinu, varbūt tāpēc, ka abi tur dzīvos un veidos to par ģimenes ligzdiņu, varbūt vēlāk audzinās bērnus. Nav jau runa par palīdzēšanu svešam kaimiņam atrast dzīvokli, bet gan pašam un mīļotajam, ar kuru tiek dzīvots kopā un plānota nākotne. Nopietnās attiecībās pāris izšķirošus lēmumus pieņem kopā. Man nebūtu vienalga, kādā rajonā dzīvojam, kādā mājā, cik istabās utt. Tas nav gana labs iemesls, lai otrs pakustinātu smadzeni un mazliet palīdzētu?

Ja vīrietis nopirktu jums abiem dzīvokli, tu tajā dzīvoklī nemaz nevāktos iekšā, jo nav taču tavs un tev par visu pie pakaļas? Jeb ar ievākšanos tev nav problēmu, tikai tas pārējais pie pakaļas, tas viņam vienam viss jākārto un jāskatās, jo uz tevi jau neattiecas.
17.04.2014 01:44 |
 
Reitings 866
Reģ: 31.01.2014

Es nezinu, varbūt tāpēc, ka abi tur dzīvos un veidos to par ģimenes ligzdiņu, varbūt vēlāk audzinās bērnus. Nav jau runa par palīdzēšanu svešam kaimiņam atrast dzīvokli, bet gan pašam un mīļotajam, ar kuru tiek dzīvots kopā un plānota nākotne. Nopietnās attiecībās pāris izšķirošus lēmumus pieņem kopā. Man nebūtu vienalga, kādā rajonā dzīvojam, kādā mājā, cik istabās utt. Tas nav gana labs iemesls, lai otrs pakustinātu smadzeni un mazliet palīdzētu?

Ja vīrietis nopirktu jums abiem dzīvokli, tu tajā dzīvoklī nemaz nevāktos iekšā, jo nav taču tavs un tev par visu pie pakaļas? Jeb ar ievākšanos tev nav problēmu, tikai tas pārējais pie pakaļas, tas viņam vienam viss jākārto un jāskatās, jo uz tevi jau neattiecas.

Sanāks pilns ar epitetiem, bet - man tas liekas apmēram tā, it kā viens cilvēks pirktu sev bikses par savu naudu, bet otrs cilvēks noteiktu, kāda stila un krāsas bikses ir vajadzīgas. Man šķiet tikai normāli, ka mūziku pasūta tas, kurš maksā.
Es negribētu, lai man pērkot māju par savu naudu kāds noteiktu, kurā rajonā tai jāatrodas vai kādām tapetēm tur jābūt. Tā galu galā ir mana māja, iespējams, ka tas vīrietis pēc gada tur pat nedzīvos. Ja māju pirktu vīrietis par savu naudu, es arī necenstos kaut ko baigi noteikt vai meklēt, tikai izteiktu savu viedokli/palīdzētu, ja to tiešām, tiešām prasītu.
17.04.2014 01:54 |
 
Reitings 356
Reģ: 22.10.2011
Izlasot visu diskusiju un zinot viirieshu logjiku ir tikai viens secinaajums. Vinjsh neredz kopiigu naakotni ar Tevi. Taapeec neiesaaistaas, nebildina. Izveelies dziivokli SEV pati, registree uz sava vaarda, jo peec laika tev naaksies mekleet citu draugu, jo tagadeejais buus appreceejis citu.
Taa nav inde diskusijaa. Taa ir realitaate, kas vairaakkaart redzeeta dziivee. Vari pienjemt, vari noliegt, bet patiesiiba no taa nemainaas.
17.04.2014 07:56 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Teikšu tā - ne visiem ir labvēlīgi iegādāties nekustamo īpašumu... Dažkārt labāk ir īrēt, kaut nauda atļauj pirkt.
Tas tāpat kā ne visiem ir labvēlīgi pieņemt mantojumu, ne visiem ir labvēlīgi apprecēties, ne visiem ir labvēlīgi braukt uz ārzemēm strādāt utt.
Tās ietekmes, ko tas viss atstāj... var būt tik dažādas.
Man vēl acu priekšā stāv vakar analizētais piemērs vēdiskajā astroloģijā, kur puisis pieņēma vienu mantojumu un nolaida attiecības pa pieskari, pieņēma otru nekustamo īpašumu, karjera aizgāja pa burbuli. Vai kāds sliktu gribēja, protams, ka nē. Bet, lūk, kā dzīvē sanāk...
17.04.2014 08:41 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Nesaprotu puiša aizstāvēšanu ar argumentu: nav jau viņa dzīvoklis, viņa nauda. Normāli būtu censties palīdzēt mīļotajam, ja viņš/a to lūdz. Vienalga, vai tā ir dzīvokļa vai džempera pirkšana. Nedomāju, ka meitenes iet palīdzēt puišiem džemperus pirkt tikai tad, kad pašas piemetas klāt un sarunā, ka valkās abi. Ja džemperi var nopirkt viegli un ātri, tad nu ar dzīvokli jau nu gan vajadzētu palīdzēt. Tādos nozīmīgos pirkumos, kā mašīna vai dzīvoklis, kad padoms un palīdzēšana tiek arī lūgta draugiem, paziņām, kuriem ir padziļinātākas zināšanas šajā jomā, tad nu palīdzēt ar sludinājumu meklēšanu vai kopīgu objektu apskati ir pašsaprotami, ja vien ir vēlme otram palīdzēt. Ja ir absolūta vienaldzība, tad sāpīgi.
17.04.2014 09:12 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Jautājums visām tām, kuras saka - nav puiša dzīvoklis un viņam tur nav jāpiedalās. Vai jūs visas dzīvojat sev piederošos dzīvokļos? Ja nē - tad kur ir motivācija kopt, uzturēt kārtībā, ieguldīt sevi sev nepiederošā dzīvoklī? Ja jau konkrētā vīrieša uzvedība ir normāla, tad pašas arī nepakustinat ne pirkstu attiecībā uz lietām, kas nav jūsu?
17.04.2014 09:20 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.04.2010
Es negribētu, lai man pērkot māju par savu naudu kāds noteiktu, kurā rajonā tai jāatrodas vai kādām tapetēm tur jābūt.


Labojiet mani, ja es kļūdos, bet manuprāt ''palīdzēt'' un ''noteikt'' ir divi dažādi jēdzieni. Palīdzēt ir ''mīļais, paskaties, kādu jauku dzīvokļa sludinājumu es ieraudzīju. Ko tu par to domā?'' , bet noteikt ir: ''Tu pirksi šo dzīvokli, jo es tā gribu un punkts.'' Manuprāt, autore vēlējās no sava drauga palīdzību nevis noteikšanu. Vismaz attiecībās, kurās es esmu palīdzība un noteikšana nav viens un tas pats.
Tātad, ja tu pirktu dzīvokli un vīrietis vēlētos palīdzēt, tu viņu noliktu pie vietas ar tekstu, ka tas būs tavs dzīvoklis, viņam nekas par to nav jāsaka, jo varbūt viņš tur vispār nedzīvos? Interesantas attiecības, bet cilvēki dažādi. Citiem kopīga iesaistīšanās šādā projektā šķiet nepieņemama.
Un ja jūs nākotnē apprecētos? Joprojām viņam nebūtu nekādas teikšanas, jo tas ir tavs dzīvoklis un viņam jāsēž pie ratiem?

Atgriežoties pie tēmas, piekrītu visam, ko rakstīja Libra, Jolly_Angie un vēl dažas meitenes.
Katrā ziņā, es noteikti sāktu domāt par nākotni un to, vai vēlos būt kopā ar cilvēku, kuram nerūp man palīdzēt un ir vienaldzība pret iesaistīšanos lēmumos, kas skar mūsu abu kopīgo nākotni. No tāda vīrieša arī vēlāk varētu sagaidīt attieksmi: tev vajag pielikt plauktiņu? Tavs dzīvoklis, tu arī liec. Vajag saremontēt kaut ko? Tavs dzīvoklis, tu arī remontē. Vai es vēlētos būt kopā ar tādu cilvēku? Nē.
17.04.2014 09:50 |
 
Reitings 969
Reģ: 10.02.2013
Barbara

Tu jautāji, kā ir gājis līdzīgās situācijās.

Iepriekšējās attiecībās puisis atteicās izvākties no vecāku ligzdiņas, pamatojot ar to, ka nevar finansiāli atļauties kopdzīvi- īrēt vai pirkt dzīvokli. Mēnesi pēc mūsu šķiršanās viņš nopirka sev dzīvokli. Es arī visu laiku gaidīju uz viņu, pati jau arī 2 nedēļu laikā pēc šķiršanās sāku īrēt atsevišķu dzīvokli, nevis mitinājos vēl ar citiem cilvēkiem.
17.04.2014 13:35 |
 
Reitings 75
Reģ: 27.06.2012
www.nimo.lv atradīsi super variantu
21.04.2014 21:30 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits