Griekija

 
Reitings 12
Reģ: 01.04.2014
Esmu izlemus, ka veelos so vasaru pavadit stradajot Griekijaa. Un varbut kaada arii gatavojas braukt uz Griekiju? Labprat brauktu ar kadu kopa.
Vairak sliecos, ka brauktu pati nevis izmantojot agenturas. Draudzene pirms gada taa aizbrauca un nedelas laika atrada tur darbu uz vasaras sezonas meneshiem.
01.04.2014 14:03 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Daudzi brauc vasarās caur augstskolu uz Grieķiju strādāt, tik žēl, ka man jau +20 grādos reibst galva, es karstāku laiku nepanesu. Žēl, ka šī iespēja man aizslīd garām :(


Anyway, gan jau Grieķijā nopelnītu vairāk nekā Latvijā,ne?


Ja ir bezmaksas dzīvošana, tad kaut cik vairāk jau paliks uz rokas, bet citādi Grieķijas varianti vairāk ir priekš padzīvošanas kūrortā, citu kultūru iepazīšana, ne peļņa. Ja nauda ir galvenais, tad labāk izvēlēties Lielbritāniju, Vāciju utt.
03.04.2014 13:33 |
 
Reitings 281
Reģ: 19.01.2014
Lūk, varu dalīties ar iespaidu no pēdējās darba vietas (protams, tas nebūtu jāuztver, ka visur Grieķijā ir šāda attieksme) :

Šogad strādāju Grieķijā, kādā pludmales restorānā. Darba diena sākās plkst.10:00 un beidzās plkst. 20:00 vakarā. Šādu attieksmi izturēju veselu mēnesi, bez nevienas brīvas dienas.
Lieki piebilst, ka kā jau siltajās zemēs, sākot no deviņiem rītā līdz pat sešiem vakarā saule sildīja līdz pat 40 grādiem, bez mazākā mākonīša visas dienas garumā, nerunājot par to, ka uz lietu nebija iespējams cerēt visu vasara laiku.
Pats restorāns atradās ielas daļā un, lai nokļūtu uz šo pludmali, ir jāšķērso braucamais ceļš un jādodas pāris metru pa nogāzi uz leju un tā katru reizi pēc tam, kad kāds ir ko pasūtījis.
Attieksme no darbinieku puses bija šausmīga. Precīzi desmitos jāsāk darbs, visu darba laiku, kas bija, desmit stundas, nedrīksti apsēsties un ēnā nav iespējams patverties, jo nebija tādas iespējas- bezmaz vai atrodies klajā laukā. Arī dienās, kad nebija tik ļoti busy vai, ja nebija cilvēku pavisam (jo cilvēki sāka parādīties tikai ap 11), visu laiku jāizliekas, ka kaut ko dari- jāstaigā no vienas puses uz otru, galvenais, ka visu laiku jākustas, nedrīkst stāvēt uz vietas un neko nedarīt. Tā bija laime, kad bārmenis reizēm pasūtīto kokteili nepagatavoja ātri, jo tā bija vienīgā iespēja patverties ēnā, citādi restorāna iekšpusē nedrīksti atrasties.
Reizēm bija tik ļoti grūti izturēt saules karstos starus, ka vārda tiešākajā nozīmē, slēpāmies uz maiņām toletē, bet tikai tā, lai darba devēji nepamana, jo visu dienu no darba laika sākuma, līdz pat beigām, šie darba devēji, sēdēja restorānā un vēroja katru mūsu kustību. Nezinu kādu prieku tas viņiem sagādāja, bet katru rītu no plkst. 10 rītā, līdz pat vakaram, abi sēdēja ar aliņiem rokās. Bija dienas, kad viņi dzēra tiešām daudz un brīžos kad bija jāizmaina nauda, atlikumu iedeva par kādiem 10, 20 vai reizēm 30 euro vairāk, bet es, kā godīgs cilvēks, nekad nešmaucos un atdevu naudu atpakaļ tagad gan liekas, ka šādi cilvēki ir jākrāpj un tā pamatīgi.
Dabūju arī aizrādījumu, jo vienu dienu neizturēju un apsēdos uz pāris minūtēm. Laikam lieki piebilst, ka ķermeni patstāvīgi klāja apdegumi un arī čūlas, pat uz sejas (aizsargkrēmi tika lietoti aumaļām). Bija arī reizes, kad pārnākot mājās nebija iespējams apsēsties, jo čūlas plīsa un sāpēja, dažas dienas pat nācās +40 grādos pastrādāt ar legingiem, jo baidījos, ka nepaliek sliktāk.
Pusdienu pārtraukumi šajā dara laikā nebija. Kā sāc strādāt no desmitiem rītā, tā līdz pat astoņiem vakarā nemaz nedrīksti ēst. Tikai astoņos vakarā mūs pabaroja ar Mousaku vai Pastachio, kas bija palicis pāri, un tā katru dienu- izvēlies vienu vai otru. Vienīgā labā lieta bija tā, ka varēju dzert ūdeni cik vien vēlos- protams, ka tikai negāzētu, dienas laikā aizgāja kādi 4-5 litri.
Reizēm bija tik ļoti busy, ka vārda tiešākajā nozīmē, bija jāskrien un katru vakaru kājas vispār nejutu- kā atnācu no darba mājās, tā gultā iekšā, lai vismaz uz pāris minūtēm atpūtinātu kājas, kuras dienas laikā rāva arī krampjos. Pat nespēju iedomāties cik km dienas laikā tika nostaigāts, šo desmit stundu laikā.
Pludmalē strādājām tikai mēs divi cilvēki, kas skrēja kā vergi un tad vel tika braukts virsū, ka darbs netiek darīts kā nākas- kāpēc visas dienas garumā netiek smaidīts, kāpēc esam tik lēni un visu laiku tā kā noguruši.
Vienu dienu bija paredzēta sapulce pēc plkst. astoņiem vakarā, bet bija jāpagaida, kamēr darba devējas vīrs pamodīsies un varēs atnākt, kamēr pa to laiku jāpalīdz restorānā apkalpot cilvēkus, kaut arī darba laiks bija beidzies, es teicu, ka neko nedarīšu, apsēdos malā un visus ignorēju. Bija jau plkst. deviņi vakarā, neizturēju un teicu darba devējai visu, ko domāju- kāpēc man ir jātērē savs privātais laiks dēļ kaut kādas sapulces un par visu pārējo...Normāli nolamājos un gāju atpakaļ gaidīt. Kaut kur pēc deviņiem, atnāca viņas vīrs un ‘’novadīja’’ sapulci 5 min garumā, nebija jau tā, ka biju dusmīga!
Tad nu pēc vienas dienas man paziņoja, ka esmu atlaista dēļ tā, ka nespēju sevi savaldīt un brēcu vienmēr virsū, jo tā nebija pirmā reize! :D Tāpat pēc šī mēneša pati būtu gājusi prom, jo tiku pie cita darba, kur bija ļoti labi darba devēji.
Tāds nu ir mans stāsts. Ar to visu gribēju pateikt, ka ne tikai Latvijā šādi izturas pret cilvēkiem- darbiniekiem. Viss, kas piedzīvots liekas kaut kā nereāli, dažas detaļas pat ir grūti aprakstīt, bet kaut arī pēc tikai šī viena mēneša ieguvu tādu pieredzi, ka vienkārši nesaprotu tos cilvēkus, kas īd, ka vienkārši jānostrādā savas astoņas darba stundas reāli neko nedarot, pie tam ar divām brīvdienām nedēļā... Ieguvu arī mācību un tagad sapratu, ka man neviens vairs uz galvas nekāps.
Pēc tam, kad mani atlaida, arī cilvēks, ar kuru kopā strādāju, aizgāja. Un nākamo mēnesi ik pa laikam ejot garām, redzēju, ka pēc manas atlaišanas un otra cilvēka aiziešanas, viņiem tik viegli nemaz neklājās, jo tad darbinieki mainījās dienām un katru dienu strādāja 3 darbinieki (visi puiši) + pats darba devējs, jo reāli šim darbam, ko mēs divatā darījām, būtu vajadzīgi vismaz trīs cilvēki, ja ne visi četri, jo katru dienu pludmale bija pilna un bija jāapkalpo 120 cilvēki ( 60 saulessargi), kas nemaz nav tik vienkārši.
Alga bija 750eiro. Dzīvot pašam bija jādomā kur...ēdināšana (pārpalikumi)- bez maksas.
Jau smējos, ka visiem, kas vēlas notievēt, būtu jādodas pastrādāt vismaz mēnesi uz šo vietu, jo svara zudums garantēts, pirmo divu nedēļu laikā man tas bija mīnuss 3kg...svēru 54kg un izskatījos slimīgi tieva, cilvēki teica, lai akmeņus bāžu kabatās, citādi vējš aizpūtīs...


Ko ieguvu- labus draugus un paziņas no visas pasaules, lielu pieredzi ( ne tikai darba, bet arī dzīves), angļu valodu apguvu diezgan perfekti...es pat tagad nevaru nosēdēt, Latvijā liekas tik vienmuļi, cilvēki arī drūmi...1.reizi biju uz 3 mēnešiem, pagāšgad biju 4 mēnešus- 2 strādāju, 2 atpūtos...Vispār tik daudz piedzīvojumu piedzīvots šajās divās vasarās, ka mierīgi grāmatu varētu sacerēt :D
Un jā, jārēķinās, ka tur ir pieņemt strādāt bez brīvdienām ( vienīgi Rodas salā zinu, ka var gadīties, ka jāstrādā 5 dienas, 2 brīvas un 8h katru dienu, bet tad alga ne lielāka kā 500euro...)
03.04.2014 13:47 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Samija, LIELS LIELS LIEL LIELS PALDIES! Par to, ka veltīji laiku sarunai. Gribēos ar tevi vēl sīkāk papļāpāt.

Kapēc sākumā izvēlējies to aģentūru nevis citas? Šovasar arī plāno doties?
03.04.2014 14:04 |
 
Reitings 264
Reģ: 25.02.2009
Meitenes, nebrauciet caur aģentūrām, to pašu naudu labāk iztērēt pirmajam mēnesim dzīvošanai, kamēr meklē darbu... Esmu tā darījusi divas reizes un abas protams veiksmīgas, viegli ir ja zini RUS valodu :) vnk atlido uz Krētu pa dienu, atrodi dzīvokli/ apartment... Un nākošajā dienā staigā pa vietām kur gribētu strādāt... Vienā dienā atradīsi vismaz 3 darba vietas, un tālāk skaties pati :) sākumā sarunā lai maksā katru nedēļu, tā lai neuzmet... Dzīvokli atras ļoti viegli... Staigājot pa ielām un interesējoties mazos supermārketos... Vēlu veiksmi :)
03.04.2014 14:13 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
Drausmas! :O
03.04.2014 14:17 |
 
Reitings 281
Reģ: 19.01.2014
Pirms šiem diviem gadiem bija tā, ka sapratu, ka kaut ko vēlos mainīt dzīvē, tieši tāpēc sāku skatīties darba sludinājumus ārzemēs un uzgāju šo aģentūtu. Tagad vairs nepateikšu kāpēc tieši šī aģentūra iekrita acīs, bet noriskēju un viņiem aizrakstiju- saņēmu aicinājumu ierasties uz pārrunām. Kaut arī ir gājis grūti, neko nenoželoju un vismaz esmu sapratusi, ka darbs nenozīmē sēdēt aiz letes un čīkstēt par 8 darba stundām dienā un ''tikai'' divām brīvdienām nedēļā (tas kā piemērs)!

Par šo vasaru vel izdomāšu....
03.04.2014 14:18 |
 
Reitings 264
Reģ: 25.02.2009
Es jebkurā gadījuma iesaku visu pamest te un uz sezonu aizlaist uz Grieķiju, tas ir tā vērts... Kamēr jauni...mmm... Tie tik bija laiki :)
03.04.2014 14:20 |
 
Reitings 281
Reģ: 19.01.2014
Milāna

Piekritīšu par to, ka nauda, ko samaksāju aģentūrai bija ka zemē nomesta, vienīgi drošība un garantija, ka samaksās, bet nu tur katram pašam jāizdomā.
Īpaši tagad, kad bez darba sēz pat vietējie...
03.04.2014 14:21 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Man pašlaik ir doma doties uz Hansa link, vienīgais, jā, tā alga tādi 500eiro, ja paveicas vairāk, bet vismaz uz pārējo nav jātērējas. Žēl aģentūrai tos 200 eiro maksāt.
03.04.2014 14:21 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Biju aģentūrā, un pat piedāvāka Kipru, jo tur vairāk piedāvājumu. Ir vispār kāda atšķirība, kur doties strādāt?
03.04.2014 14:23 |
 
Reitings 264
Reģ: 25.02.2009
Grieķi ir pārāk slinki, viņi principa pēc negrib strādāt to darbu ko piedāvā mums... Tāpēc arī sēž uz pabalstiem :))
03.04.2014 14:23 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Man ir naiva cerība, ka pēc gada es būšu veselīgāka un varbūt spētu Grieķiju pavilkt, bet vai 25 gados nebūšu par vecu, tādus ne-jauniešus tur pieņem?
03.04.2014 14:24 |
 
Reitings 264
Reģ: 25.02.2009
Ja gribi strādāt viesnīcā, tad darbu atrast vēl vieglāk, bez aģentūras... Vnk jāiet uz viesnīcām un jārunā, tur samaksās 100% algu, apmaksās dzīvošanu, ēšanu un vismaz 1 brīvdiena... Iekrāt var... Iesaku!!!:)
03.04.2014 14:25 |
 
Reitings 264
Reģ: 25.02.2009
Ņem, jo lielājka pieredze jo labāk :)) Kiprā neesmu bijusi... Bet cik dzirdēju tas pats vien ir :) vēl GR var strādāt ostā, pārdodot ekskursijas vai daivingu... Sēdi zem lietusarga peldkostīmā, tūristi staigā, ja grib paši apstājām un nopērk... Cik zinu ir gan maza cietā alga, gan % ... Beigās sanāk kkur 700€ min :)
03.04.2014 14:28 |
 
Reitings 281
Reģ: 19.01.2014
Par to vienu brīvdienu- tas atkal ir atkarīgs no attiecīga darba devēja.
Esmu šajā 5* viesnīcā administrācijā strādājusi- viena no 7ņām Starwoods pasaules viesnīcām http://www.booking.com/hotel/gr/villavedema.lv.html (Pati Andželina Džollija ar Bredu Pitu šeit pirms pāris gadiem uzturējās, kad filmēja vienu no Laras Kroftas daļām :D) pat šeit bija jāstrādā bez brīvdienām un darba pienākumos neietilpst iedot tikai atslēdziņu un viss :D

Un visur, ja iesi uz savu galvu, lielākoties strādāsi bez darba līguma (vismaz pēc manas pieredzes), un ik pa laikam atnāk kontrole un pieķer, ka nav darba līguma- darba devējam jāmaksā sods...
03.04.2014 14:33 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Nezinu kapēc bet Kipra mani biedē. =D Pat tad, ja darbs būtu vienkārši viesnīcas restorānā. =D
03.04.2014 14:33 |
 
Reitings 264
Reģ: 25.02.2009
Darba līgums jebkurā gadījumā būs, viss būs oficiāli.. Alga skaitīsies uz konta!!! Ja esi normāls cilvēks gan brīvdiena būs, gan 8h darba diena!!! Pēc pueredzes! ;)
03.04.2014 14:38 |
 
Reitings 281
Reģ: 19.01.2014
Milāna,
uz kuras salas esi strādājusi?

Esmu gan Krētā, gan uz Santorini, kā jau minēju- esmu strādajusi 6ās darba vietās un nevienā nebija kaut viena brīva diena mēnesī. Vienā darba vietā pat bija jāstrādā 10-14h dienā, bez pārtraukuma un iespējas paēst (pēc 6ām dienām aizgāju)- alga 750euro.

Esmu strādājusi arī 6h dienā ar 450euro algu. Nevienā no vietām nav bijis darba līgums vai kaut viena brīvdiena.
03.04.2014 14:44 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
no veselā saprāta skatu punkta šī doma šķiet galīgi crazy - braukt uz svešu valsti, kur algas ir vienādas vai pat zemākas kā Rīgā, nahaļavu iet un meklēt darbu, un nevar paredzēt, vai viss izies gludi (ja paveicas) vai nē...
es pati esmu strādājusi sezonas darbus (tiesa, ne Grieķijā) bet bez līguma es nesāku krāmēt koferus, un pat ar visiem līgumiem gadījās problēmas. Protams, neiesaku aģentūras, kuras piedāvā zemu apmaksātus darbus un vēl prasa apmaksāt savus ''pakalpojumus'', bet gan sazināties pa taisno ar darba devējiem pa e-pastu.
03.04.2014 14:46 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
Nu nezinu gan, varbūt jaunības trakumā vai pilnīgā izmisumā uz ko tādu parakstītos, bet tomēr ir vieglāk un drošāk atrast darbu Rīgā kādā ofisā, normālā darba vietā. Alga tāda pati vien būs + vēl sava dzīve un brīvais laiks. Tik pēc pieredzes tā var braukt, bet baigi jau neiekrāsi.
03.04.2014 15:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!