KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Varbūt audumu veikalā nopērciet audumu, ko izmantot lai apsegtu krēslus? Tas sanāks lētāk nekā paliknīši.
Tikko iegooglēju agroplēvi, caur to arī var ieraut skabargas (s)
10.05.2018 14:15 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Ja esi no Rīgas, iegriezies Abakhan veikalos, tur audumu var dabūt pa lēto ;-)
10.05.2018 14:16 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Hmm... par audumu būs jāpadomā. Ideja nav slikta, jo to pēc tam sadzīvē varēs kaut kur izmantot.
Šos ceremonijas jautājumus es cenšos uztvert praktiski, jo tās ir 30 minūtes... Krēslu noma man izmaksātu 170 eiro, bet audums veciem soliem noteikti būs lētāk un arī var uztaisīt smuki. :D :-)
10.05.2018 14:41 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Tā, pa brīvdienām, šķiet, ka solu jautājums ir atrisinājies. Daudzās lauku mājās laikam viss iespējamais ir atrodams. :D Atradām kaut ko audumveidīgu baltā krāsā, ko var jauki uzklāt un izskatās pieņemami. :)
Beidzot esam izvēlējušies arī dziesmu pirmajai dejai. Tagad atliek vakaros nedaudz pie tās padejot, lai īstajā reizē justos pārliecinoši. Mēs jau tāpat esam pēc dabas dejotāji, bet tomēr gribas, lai ir nedaudz īpašāk, nekā parasti :)
Šodien dosimies iepirkt vēl visādus sīkumus, lentas, amatu lietas... Viss rit uz priekšu. :)
Pārsteidzoši viegli salikām galdu plānu. Kaut kā viss dabiski pats sastājās tā, kā būs labi :)
Viss rit uz priekšu un nu jau tikai 19 dienas palikušas! (l)
14.05.2018 07:48 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
MoonLady, izskatās, ka mums vienā un tai pašā datumā kāzas. :)
Mēs ar virzāmies uz priekšu. Jāuztaisa tuvākajās dienās lielais info apkopojums, ko iedot dekoratorei un floristei, citādi liekas, ka floristei viss pa vienu ausi iekšā, pa otru - ārā. (t)
14.05.2018 09:21 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
duplicity, man 2.06. :)
Laika prognoze uz to datumu gan neizskatās iepriecinoši - lietusgāzes un pērkona negaisi :D Bet, protams, tik tālu viss var mainīties. Uz ko es ļoti ceru... Manis pēc var būt apmākusies diena. Galvenais, lai nelīst :)
duplicity, ooo, zinu tādus cilvēkus. Ja klients ir tāds, kuram visu vajag perfekti, tad ar tādiem cilvēkiem noteikti nevar strādāt. (t)
14.05.2018 09:45 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
MoonLady, manuprāt, laikapstākļi tagad ir tik nestabili, ka es pat neuzticētos, ko saka par nedēļu uz priekšu. Galvenais, pozitīvi domāt, ka viss būs ok:-D
Ak, nedaudz jūs, meitenes, apskaužu. Man nu jau arī ir tas brīdis, ka gribētos, lai kāzu diena ātrāk pienāk un miers. Reizēm šķiet, ka nosirmošu, kamēr pienāks tā diena:-D
Mums palikuši mazāk kā divi mēneši, laiks ir palidojis šausmīgi ātri. Lielās lietas līdz šim ir sarunātas, palikuši miljons sīkumi, ko izdarīt- atrast mūziku ceremonijai un pirmajai dejai, dāvanas vecākiem/vedējiem, pabeigt vēl šo to dekorācijām, līgavainim un vedējtēvam jāiegādājas uzvalki, jāpērk alkohols un vēl, un vēl.
Ļoti gribēju līdz kāzām nedaudz notievēt, bet izskatās, ka nesanāks:'-(:-D Vai jums šķiet, ka uz kāzām būsiet savā labākajā formā, jeb priekš sevis ir tomēr, kur piekasīties?
15.05.2018 18:31 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Vai jums šķiet, ka uz kāzām būsiet savā labākajā formā, jeb priekš sevis ir tomēr, kur piekasīties?

Es pat varētu teikt, ka būšu savā labākajā formā. Neko speciāli nedarot. Par to prieks. :) Mani vairāk biedē tas, ka tajā dienā varētu uzmesties kāda neglīta pumpa vai es varētu pamosties riktīgi aizpampusi. Bet tās jau manas iedomas :D
Man prieks, ka mūsu darāmo darbu saraksts strauji sarūk. Un pat šķiet, ka nekas īsti nav aizmirsts (l)
15.05.2018 18:37 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Mana make up meistarīte un qdermatoloģe ieteica aptuveni 2, 3 nedēļas pirms kāzām vairs nekādas procedūras neveikt un arī uzturā kādu laiku pirms tam, lietot tikai pārbaudītas lietas, lai izvairītos no riskiem. Esot bijuši vairāki gadījumi, kad kāzu dienā līgavai seja vienā alerģijā no iepriekšējā vakarā ēstiem asiem ēdieniem, jūras veltēm utt. Tur tā viena pumpa tad vēl būtu sīkums:-D man arī no tā bail, lai gan zinu, ka kāda pumpa tāpat būs uzmetusies. Man tas ir raksturīgi:-D
15.05.2018 21:57 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Esot bijuši vairāki gadījumi, kad kāzu dienā līgavai seja vienā alerģijā no iepriekšējā vakarā ēstiem asiem ēdieniem, jūras veltēm utt.

Diezgan briesmīgi izklausās. Tad jau labāk vispār neēst :D
Vēl pirms pāris dienām man vispār nebija sajūtas, ka precos, ka tuvojas kāzas utt. Tagad ar katru brīdi tā sajūta pārņem arvien vairāk un pat taureņi iezogas vēderā (l) Šīs dienas paskries ļoti ātri un jau nemanīšu, ka lielā diena būs klāt! :D
16.05.2018 07:36 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
MoonLady, njā, es arī jau visu laiku pētu prognozes, lai gan saprotu, ka tikai dažas dienas pirms varēs reāli saprast, kāds varētu būt laiks. :D Galvenais, lai nelīst un nav vējains. Ideālā variantā gribētos saulīti, kas mijas ar mākoņiem, un kādus 20 grādus. :)
Man arī ik pa brīdim jau taureņi piezogas, bet cenšos būt mierīga. Šobrīd mani satrauc, kur dabūt viesu grāmatu - kāda varbūt ir redzējusi kancelejas veikalos smukas klades? Pagaidām vislabāko variantu atradu Manillā, bet arī nav tas, ko gribas.
16.05.2018 09:07 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
Ja ielūgumā minēts, ka pāris vēlas dāvanu aploksnītē, aptuveni cik jūs dāvinātu? Saprotu, ka katrs liek pēc iespējām, bet kas ir tā summa, kas jūsuprāt būtu pieklājīga?
16.05.2018 14:04 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
Atkarīgs, cik tuvi ir konkrētie cilvēki un arī kādas ir kāzas.
Labiem draugiem no pāra mazāk par 100 neliksim. Ja ir tikai ceremonija, tad, protams, situācija nedaudz cita - dāvināmā summa būs mazāka, bet to jau paši pāri parasti saprot.
16.05.2018 14:13 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Mischa ielikt mazāk par 100eur man būtu, godīgi sakot, kauns. Pavisam tuviem cilvēkiem liktu vairāk. Un ja tā padomā, kas vispār ir 100 eur? Par tādu naudu nav iespējams vienai personai paēst vairāku kārtu vakariņas, brokastis, izdejoties dzīvās mūzikas pavadījumā ar iekļautu nakšņošanu utt. nevienā iestādē. Galu galā, par kāzām arī parasti tiek paziņots labu laiku pirms, lai savā budžetā varētu ieplānot šādus izdevumus. Un, otrkārt, kāzas gluži nav parasta dzimšanas dienas ballīte, bet vairumā gadījumu kārtīga balle, kas teorētiski tiek plānota vienu reizi mūžā. Neatceros, kur, bet lasīju rakstu par to, ka dāvanai naudas izteiksmē būtu jānosedz vismaz tās izmaksas, ko kontrētais cilvēks izmaksā jaunlaulātajiem, respektīvi, vidēju kāzu gadījumā tie arī sanāk ap 80-100eur uz personu. Protams, skatoties pēc iespējām, bet nu mazāk dāvināt esot nepieklājīgi. Sliecos tam piekrist.
16.05.2018 17:22 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
es to izdarīju! IZLASĪJU visas 800 lapas, uzzināju daudz jauna, ko vispār pat nebiju iedomājusies. jau kādu laiku esmu saderinātā (l) bet nu rodas miljons jautājumi - kā, kur, ko. kāzas plānojam uz nākamā gada vasaru, jo šogad mēs neko nepaspēsim. visvairāk baida viesu namu rezervēšana, kad nemaz nezini vai varēsi tikt uz ceremoniju tai dienā (s) jūs rezervējāt viesu namu ~ gadu iepriekš, un pēc tam dzimtsarakstu nodaļu vnk cerot, ka tai dienā, kad būs atļauts iesniegt pieteikumu kāds jau nebūs pasteidzies?
17.05.2018 17:46 |
 
Reitings 560
Reģ: 29.01.2009
Es vispār ļoti šokējos par cenām,ko prasa par dažādām lietām kāzām-mums būs mazas un īsas kāzas,bet tāpat nepopulāri fotogrāfi,kāzu vadītāji un dekoratori prasa mežonīgas naudas summas..
Kāzu kleitu pasūtīju ebay,tagad meklēju audumu veikalu,jo gribu šo to uzlabot - varbūt kāda var ieteikt vietu,kur Rīgā meklēt baltu mežģīņu audumu? Un varbūt var ieteikt šuvēju? Līdz šim nekad nav bijusi vajadzība,tāpēc nezinu pat kur sākt meklēt.
17.05.2018 17:58 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
jūs rezervējāt viesu namu ~ gadu iepriekš, un pēc tam dzimtsarakstu nodaļu vnk cerot, ka tai dienā, kad būs atļauts iesniegt pieteikumu kāds jau nebūs pasteidzies?

Jā. :) Mums gan viss nav pilsētā, tāpēc zinājām, ka dzimtsarakstos datums būs brīvs :)
17.05.2018 18:29 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
tāpat nepopulāri fotogrāfi,kāzu vadītāji un dekoratori prasa mežonīgas naudas summas..

Kas ir mežonīgas naudas summas?
Kopš es pati nedaudz esmu šajā jomā iekšā, saprotu, ka tie, kas tajā nav iekšā, nespēs saprast, cik daudz darba un laika slēpjas aiz tās publiski redzamās daļas...
17.05.2018 18:31 |
 
Reitings 870
Reģ: 17.03.2015
nē, nu ja godīgi man arī liekas, ka ļoti lielas summas. pirms nebiju sākusi pētīt un skatīt, nemaz nezināju, ka tik lielas. piemēram viesu namu cenas bija kas wouu. bet nu kā ir tā ir.
man apmēram ir skaidrs kādu kleitu gribu, kādus ielūgumus, frizūru, un vispār koncepts zināms.
pirms tam bija doma par izbraukuma ceremoniju, bet tagad salasījos šo diskusiju un visu laiku baidos par lietu :D :D
17.05.2018 21:32 |
 
Reitings 560
Reģ: 29.01.2009
Mums fotogrāfs vajadzīgs tikai uz 5h un vairāki fotogrāfi ir prasījuši 600-750 euro. Vairāki ir uzreiz atteikušī,jo mazāk par 8h nebildējot..
Kāzas nelielas -15 viesi,ir dekoratoru aģentūra,kas sataisīs kāzu vietu un arī restorānu - kad aprakstīju situāciju meklējot kāzu organizatoru,man aģentūra prasīja 800-1200euro. Kad pašā sākumā meklēju dekoratorus - ceremonija parkā,neko super daudz tur negribu,jo pavadīsim tur 30-40 min un restorānā jāizdekorē 1 galds 15 cilvēkiem - Latvijā super populāra dekoratore vispār prasīja 4000euro.
Kāzu ceremonija būs 30 min,dzimtsarakstu nodaļas vadītājs par to gribēja 300 euro. Un tas būtu ārpus viņa darba laika,viņš to visu naudas summu ieliktu kabatā,nebūtu jāmaksā par to nodokļi,jo tā būtu neoficiāla ceremonija.
Man tās neliekas normālas summas. Es vēl saprastu,ja man būtu pasākums no agra rīta līdz pusnakts mičošanai ar 100 visiem,kur jādekorē gan baznīca,gan viss viesu nams-jā ok,bet priekš mūsu mazajām kāzām tās nosauktās summas likās mežonīgas un liekas,ka latvietim-parastajam vispār nav jāprecas. Cilvēki prasa summas par 1-2 dienu darbu,ko citi nopelna pa visu mēnesi.
Par 5h - 1,5h fotosesija,30 min ceremonija,30 min viesu bildes un nobildēt izdekorēto restorāna vietu varu atdot kādus 400 euro,bet pagaidām ar meklējumiem iet ļoti švaki.
Mums protams nav paveicies- nav draugu/paziņu,kas strādā šajāš sfērās un jāmeklē caur internetu,bet jā,kopumā diezgan sālīti.
18.05.2018 00:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits