KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Betabeta
Jūsu atpūtas telpa paredzēta maksimāli 35 cilvēkiem. Ja norēķina nost tualetes platības, tad ap 30 cilvēkiem. Tas nav kāzu viesu skaits. Ap 30 cilvēkiem- tās varētu būt dzimšanas dienas, ļoti mazu uzņēmumu korporatīvie pasākumu. Uz 30 cilvēkiem paredz 3 tualetes un 3 dušas. Otrā stāvā guļvietas ierīko pa 1-4 cilvēkiem istabās. Likvidējot otrā stāva "jaunlaulāto numuru", normāli izguldīt pa 2 cilvēkiem istabās var max 20 cilvēkus. Tātad principā jūsu telpas piemērotas 20 cilvēku kompānijai.
Tālāk- ja tā ir lauku māja- kāpēc cilvēkiem uz turieni- nekurieni braukt? Ko vēl bez 4 sienām un jumta jūs piedāvāsiet? Vajag kaut kādas izklaides iespējas- kaut vai biljards, pirts, karstā ūdens baļļa, laivas, kāda mežakaķa tipa trase, utt- kaut kas, ko tiem 20 cilvēkiem darīt.
Es ieteiktu veidot citu projektu- kādu tūrisma izklaides objektu- orientēšanās atrakciju (izmantot apkārtni, meklējot "dārgumus"), utt.
07.05.2018 14:50 |
 
10 gadi
Reitings 2505
Reģ: 29.01.2009
betabeta, ideja izklausās laba. Ja būs gaumīgi un skaisti, noteikti viss izdosies. Vienīgi šķiet, ka priekš kāzām telpas varētu būt par mazām un arī dušas noteikti vajag vairāk. Es laikam labāk nekoncentrētos uz kāzām, bet drīzāk vienkārši skaistu viesu namu, kur atpūsties ģimenēm vai draugu kompānijām. Vai nu arī celtu vēl kādu ēku papildus.
Tālāk- ja tā ir lauku māja- kāpēc cilvēkiem uz turieni- nekurieni braukt? Ko vēl bez 4 sienām un jumta jūs piedāvāsiet?

Tā gluži nav gan kaut kāda nekuriene, Piebalgas apkārtne manuprāt ir viena no skaistākajām vietām Latvijā. Personīgi priekš manis pietiktu vien ar skaistas dabas ieskautu gaumīgu mājiņu, kur izbaudīt klusumu un mieru, kaut kādas izklaides drīzāk pat traucētu.
07.05.2018 16:00 |
 
Reitings 6
Reģ: 05.05.2018
Viedā minka,
Paldies par viedokli un ieteikumiem saistībā ar viesu skaitu un telpu dalījumu.
"Tālāk- ja tā ir lauku māja- kāpēc cilvēkiem uz turieni- nekurieni braukt?"
Par šo nepiekrītu! Un esmu uz viena viļņa ar Lovisa Katram savs, protams. Pirti var dabūt, kubls arī ir, bet sākt rakāties pa senu viensētu un būvēt volejbola laukumus, plastmasas atrakcijas utt. laikam gan nē. Tas mani atbaida klasiskos viesu namos un kāpēc es tādus neapmeklēju labprātīgi. Vide ir ieskauta ar ezeriem, kalniem, daudz muzejiem, un citām izklaidēm.
Skaidrs ka primāri nekoncentrēsimies uz kāzām visdrīzāk, ja kādam patiks un atbildīs vēlmēm noteikti neatteiksim. Nav mūsu pamatbizness un nebaida ka pusi laika stāvetu tukša, nevēlamies pārāk daudz upurēt, lai tikai atbilstu lielākam klientu lokam. Paši vienmēr meklējam kaut ko ar odziņu kad nepieciešamas nakts mājas.
P.S. iesaku visām kas nav bijušas paplānot kādu nedēļas nogali Piebalgas pusē.
07.05.2018 18:24 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Betbeta
Ja jūs ceļat māju sev, tad tā ir viena lieta. Ja jūs ceļat būvi ar komerciāliem nolūkiem, jums jādomā racionāli- kas būs jūsu mērķauditorija. Dabas mīļotāji nereti izvēlas telti nevis 280m2 viesu namu nekurienes vidū. Jums jārēķinās ar konkurenci- ir ļoti daudz viesu namu plašā cenu amplitūdā. Ar ko jūs piesaistīsiet?
Ja vien neesi miljonāru atvase, iesaku parēķināt uz papīra. Uzbūvēt 280m2 viesu namu izmaksās ap 200 000 tūkstošiem. Visa platība gan no iekšas, gan ārpuses reizi 5-10 gados būs jāremontē. Lai ūdensvadi nesasaltu un nesaplīstu, kā arī nerastos pelējums- 280m2 ir jāapkurina.
Lai izietu jūsu projektā pa nullēm, apmēram 20 gadus katru nedēļas nogali viesu nams jāizīrē. Un es nemaz nepieminu jūsu ieguldījumu darbā- 280m2 jāmazgā no putekļiem, logi jāmazgā, zāle jāpļauj, viesu gultas veļas jāmazgā- tas ir darbs un nauda.
Es ieteiktu kaut ko pelnošāku- piemēram Spa viesnīcu- pirmais stāvs procedūras, otrais- numuriņi. Vai sanatoriju- tās ir ļoti pieprasītas un pelnošas.
07.05.2018 18:43 |
 
Reitings 6
Reģ: 05.05.2018
Viss ok Viedā Minka ;) uz jautājumu ko "Jūs novērtētu topošās telpās uz šādiem izmēriem un piedāvājumu" jūs atbildējāt, paldies Jums par to. Es jūsu maciņā nelienu un aicinu manā ar nelīst. Šķūņa tipa stāvbūve nemāksā 200k. Tas tā zināšanai. Uz īpašuma jau atrodas 200m2 restaurēta māja tiekam galā labi. Šie te 140m2 top uz restaurētiem kūts pamatiem, tāmes ir aprēķinātas, koncepts ir, par to kā mums veiksies vai neveiksies uztrauksimies mēs paši. Vēlreiz atgādināšu ka interējamies par detaļām kas interesē topošos laulātos, vai gluži vienkārši atpūtniekus. Ja nevienam neko nevajadzēs arī labi :-P kaut gan jau esošā māja ir pieprasīta Airbnb ;-)
07.05.2018 20:58 |
 
Reitings 6
Reģ: 05.05.2018
Un starpcitu tieši "in the middle of nowhere" koncepts mūsdienās strādā ļoti labi.
07.05.2018 21:02 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Nu ok, pieņemsim, ka sasit no dēļiem šķūni. Un tālāk?
Ziemā to šķūni piekurināt būs nereāli. Vasaras svelmē šķūnī būs karsti. Lai no koka dēļiem sasista būda izskatītos pēc svinību vai atpūtas vietas, ir jāiegulda ļoti daudz līdzekļus interjerā.
Vai varbūt es nepareizi sapratu? Jums doma sasist no dēļiem divstāvu šķūni, nolikt divus solus krēslu vietā un vienu garu galdu? Gultas vietas būs telpa, kur viesiem līdzpaņemtos matračus nomest.
Neuztver personīgi- tevi nepazīstu, par ideju spriežu pēc tā, kas uzrakstīts.
07.05.2018 21:32 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Dāmas, šeit ir kāda maija līgaviņa? :)
Man sāk parādīties neliels satraukums, jo pašai 25 dienas palikušas. Tas šķiet tik ļoti maz, bet sīko darbiņu vēl tik daudz :D Bet tāpat prieks un nevaru vien sagaidīt to dienu (l)
08.05.2018 07:44 |
 
Reitings 65
Reģ: 30.07.2014
MoonLady
Es piesakos. Man kāzas pēc 17 dienām. Nesen uzzinājām ka sarunātie bārmeņi mūs uzmetuši, vedējmāte nevar atrast ģitāristu, kam jāspēlē ceremonijas laikā un vēl šādi tādi sīkumi. Man sākas panika, gribas palīst zem segas un paraudāt.:-(
08.05.2018 13:59 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
sinci, ielien zem segas un paraudi. Kļūs vieglāk, tiešām. :D Tad ar svaigu prātu varēsi ķerties klāt visiem darbiem. Ķibeles gadās. Es pati gan jau arī pārdzīvotu, un pati nemaz vēl nezinu, kas sagaida, bet emocijas ir jāatlaiž :)
08.05.2018 15:50 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
Čau, meitenes! Mums vēl 3,5 nedēļas - vēl tik daudz jāpaspēj! :O
Kur pirkāt kleitai uzglabāšanas maisu? Man ir šlepe, vajag vismaz 180 cm garu. Un kur gludinājāt plīvuru, ja tas nav iegādāts salonā? Ir iespējas izgludināt garo plīvuru par lētāku summu nekā 20 eiro? :D
08.05.2018 17:09 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Ir iespējas izgludināt garo plīvuru par lētāku summu nekā 20 eiro?

Izgludināt pašai mājās? :D Es nemaz neiedomājos, ka būtu jānes uz kaut kādu īpašu vietu (s)
08.05.2018 18:51 |
 
Reitings 1565
Reģ: 09.06.2015
Es esmu maija līgava, palikušas divas nedēļas, a man nav ne kurpju, ne mūziķa ceremonijai.
08.05.2018 21:36 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
MoonLady, man ir katderāles tipa plīvurs ar izšuvumiem - pārāk liels, lai mājās ar parasto gludekli izgludinātu. Tvaika sistēmas man nav.
Ameliya, izklausās traki. Par kurpēm - redzēju Instagram "Četras zoles" profilu, izskatās, ka izvēle liela. Un arī no draudzenēm labas atsauksmes. :) Un lai veicas atrast mūziķi!
09.05.2018 10:47 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
duplicity, ā, nu, ja tāds, tad jau es pati arī neuzņemtos... Man tajā ziņā vieglāk - tā kā vienkāršus aizkarus izgludināt :D
Ameliya, kādas kurpes tu meklē? Tagad visi apavu veikali pilni ar baltām/miesas krāsas kurpēm... Un mūziķi ceremonijai nemēģināji meklēt Facebook kāzu grupā?
09.05.2018 11:06 |
 
Reitings 1912
Reģ: 13.05.2016
Kada var ieteikt kādu meistari, kas taisa dāvanu kastītes? Nu kur var ielikt naudu un kādu apsveikuma tekstu iedrukāt...
09.05.2018 11:10 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Meitenes, ko izdarīt ar koka soliem, lai ceremonijā izskatās normāli un glīti? :D
Esam savākuši solus, kas ir 30 gadus seni, nedaudz noplukuši, bet savu funkciju pilda.
Līgavainis iedomājās, ka varētu agroplēvi aplikt apkārt. Kādai ir šāda pieredze? Kā izskatās?
10.05.2018 11:51 |
 
Reitings 1164
Reģ: 16.09.2015
MoonLady, neko nezinu par agroplēvi, bet iedomājos, ka varētu būt glīti ar dibena paliknīšiem (vai arī kā tos sauc :-D) - es domāju tos mīkstos, lai dibens nesāp sēžot. Iztēlojos tādus gaišos, pasteļu toņos varētu būt glīti :-)
10.05.2018 13:13 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
MoonLady, atkarīgs, kādā stāvoklī ir soli. Labu koku es neslēptu. :) Manās acīs tam tieši ir vērtība.
Varbūt var kaut ko noslīpēt, nolakot?
10.05.2018 13:13 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Es jau arī domāju, ka varētu neslēpt. Bet, kad sākām solus tīrīt/ mazgāt (tie ilgu laiku glabājās bēniņos), sapratām, ka viesi dibenā saraus sev skabargas, dažviet krāsa nolupusi... + divi soli ir citā krāsā vispār :D Es arī iedomājos, ka paliktnīši būtu forši, bet tie atkal ir izdevumi... Vai tiešām tas būtu 20-30 minūšu vērts ieguldījums? Diez vai :D
Es vēl domāju nedēļas nogalē pamēģināt vienu uzfrišināt, bet tomēr ir jādomā arī citi varianti.
10.05.2018 14:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (4)