KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Sveiciens līgaviņām! :)
Gatavojoties savām kāzām, esmu realizējusi vienu no saviem mazajiem mērķiem/sapņiem - filmēt kāzas. Šeit var aplūkot manu pirmo veikumu: https://www.facebook.com/GoldfilmsLV/videos/183207602330934/
Ja kādu šāda tipa video uzrunā, droši var uzrakstīt man vēstulīti ;)
02.05.2018 07:14 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
MoonLady, super! Mana diena gan jau garām, bet ļoti forši, labs darbiņš! :-)
02.05.2018 13:42 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
charmy, paldies!
Un sveiciens Tev sievas godā! (l) Kā pagāja diena? Kādas sajūtas? Vai viss izdevās kā plānots?
Man tieši mēnesis līdz manai dienai. Saprotu, ka jāsāk kustināt visi sīkie darbiņi :D
02.05.2018 14:25 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Viss bija vienkārši ideāli! Nu tā, ka nē cerēju pat, ka izdosies tik brīnišķīgi. :) Bet stresiņš arī pēdējo nedēļu bija diezgan augstā līmenī, tur tiešām iesaku kaut kā ievilkt elpu, lai nesanāk kāds kašķis ar ģimeni vai tml. Jo tajā satraukumā nervi nedaudz jūtīgi. Bet tas sīkums. Ļoti paveicās, jo manā dienā nebija miņas no liela lietus, uzlija simboliski un tālāk saulīte.
Tagad atliek gaidīt bildītes :) Izbaudi vēl skaisto gatavošanās laiku! Es baudīju, tomēr jūtos labi, ka notikums ir galā, jo tas prasīja lielus enerģijas resursus gada garumā. Gaidu medusmēnesi :)
02.05.2018 17:48 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Kāds vislabākais veids mežģīņu pielīmēšanai pie kartona pamatnes? Karstā līme vai ir vēl kāds variants?
-
Kā rit gatavošanās process? Viss mierīgi vai ir stresiņš? :)
02.05.2018 20:15 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Zanjux Es izmantotu karsto līmi vai plāno divpusējo skoču. :)
Mēs tagad gatavojam amatu nozīmītes, nedēļas nogalē vajag savest solus kārtībā un ceremonijas arkai kokus sadabūt. Tādi praktiskie darbiņi. :) Esam arī alokoholu sagādājuši, tad nu vismaz miers ar to. Cerams jau, ka pietiks. Piedzirdīt arī īsti nevienu neplānojam... :D
Mums pat nav īsti daudz, ko darīt. Pilnīgi šķiet, ka esam kaut ko aizmirsuši, ja jau tik mierīgi viss. :D
03.05.2018 07:42 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Es pēc alko outlet kalkulatora rēķināju 12h pasākumam. Palika šņabis pāri, bet vīni diezgan labi aizgāja un sulas arī. Palika pāri, protams, bet ne mežonīgi daudz. :)
03.05.2018 11:40 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Un forši, ka nav satraukums, var vairāk baudīt :)
03.05.2018 11:40 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
Mums arī viss samērā mierīgi - protams, darbiņu daudz - visādas tikšanās, precizējumi, pirkumi utt., bet cenšos miera vējos visu uztvert. Iekšā drīzāk tāda nepacietība un sooo excited sajūta sēž. :D
Meitenes, vai te ir kāda, kura krāsosies pati, vai visas izmantosiet meistaru pakalpojumus? :)
03.05.2018 14:12 |
 
Reitings 6
Reģ: 05.05.2018
Sveikas esošās un topošās līgavas. Interesē jūsu viedoklis viesu māju / svinību vietu izvēlē. Kas jums ir svarīgs izvēloties svinību vietas, wc skaits, stāvu skaits, pagalma iekārtojums, viesu izgulīšanas iespējas un veidi, utt?
Isumā plānojam celt jaunu brīvdienu namu / viesu māju Vecpiebalgā netālu no Alauksta ezera. Primāri ceļam sev, skaistu vasaras namu uz vecajiem akmens pamatiem kas savulaik bijusi 200gadīga kūts. Projektam piesaistīts arhitekts un interjera dizaineri, kas respektē lauku sētas kopējo veidolu gaumīgi apvienojot ar moderno. Telpu izmērs kopā varētu būt ap 280kvm (140pirmais/140 otrais stāvs). Viesu skaits laikam ap 30-50 (???), bet labojiet un iesakiet pēc pieredzes vai šis ir reāli.
Telpas sadalītas pirmajā stāvā atstājot 1/3 virtuves, dzīvojamās istabas tipa zonu. Šo telpu no atlikušajām 2/3 trešdaļām atdalīs stikla, akmens un koka siena un stikla divviru durvis un abpusējs kamīns. Otrā stāva 1/3 virs virtuves zonas plānojam kā jaunā pāra numuriņu ar stikla sienu no jumta līdz grīdai ar skatu uz Alauksta ezeru. Pārējās 2/3daļas otrā stāva plānojam kā guļamo zonu viesiem. Šeit par telpu nodalīšanu neesam izlēmuši, palasot šajā forumā atsauksmes šķiet ka lielākā daļa novērtē iespēju viesiem piedāvāt atsevišķus numuriņus, bet šis sanak tāds kā šķūņa tipa viesu nams tākā mums pašiem domas dalās un vieta laikam neļauj. Wc šī brīža plānā ir divas gab un viena duša (lūdzu arī šeit komentēt nepieciešamo skaitu).
Pakalpojumu ziņā vēlamies piedāvāt vien telpas un vidi, ēdināšanu un dekoratora pakalpojumus nē, bet noteikti varam ieteikt kādas opcijas. Pamata lietas, krēsli utt varētu būt mūsu piedāvājumā. Bet primāri koncentrējamies piedāvāt estētisku telpu un vidi pie skaistās kalnainās Piebalgas dabas mūsdienīgiem cilvēkiem.
Ir sanācis garš teksts un stāstīt var vēl un vēl. Esmu pievienojusi bildi ar līdzīgu namu mūsu plānam, sajūtai un vizuālajam materiālam. Bet gaidīsim jebkādus praktiskus ieteikumus! Prasam jums, jo jūs zinat vislabāk ko jums vajag īpašajai dienai :)
Paldies jau iepriekš, gaidīsim ieteikumus un padomus.

06.05.2018 14:44 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
betabeta, apsveicami, ka tiek veidoti jauni viesu nami, saglabājot lauku vērtības. Neko daudz nevarēšu ieteikt kā vien to, ka 1 duša uz viesu namu, kas paredzēts 30-35 cilvēkiem, noteikti ir par maz. Vai jaunlaulāto numuriņā būs paredzēta duša un wc?
Man ļoti svarīga loma vietas izvēlē būtu arī apkārtne, cik tā ir sakopta, cik tuvu ir dzīvojamās mājas u.tml.
06.05.2018 14:57 |
 
Reitings 6
Reģ: 05.05.2018
Paldies par pirmo atsauksmi jau! Īpašums ir viensēta blakus šim te "šķūnim" ir lauku dzīvojamā māja kuru iespējams pārveidosim par papildus numuriņiem (bet tas ideju līmenī) un atseviška mājiņa - piena pagrabs kas iespējams kļūs par pirti. Viensēta atrodas kalna galā kļavu ielokā, mīnuss varētu būt netālu esošais grants ceļš, mēdz būt arī vējains. Tuvākie kaimiņi ap 300metri.
Par dušām un WC jāpārdomā. Ir kāds ieteikums/formula uz cik cilvēkiem 1wc/duša? Terase arī būs, varbūt jālaiž jumts pāri ar iespēju paplašināt telpu atverot vārtus?
Kāda pieredze ir ar mēbelēm, galdiem traukiem utt.? Negribam nekādus guļbaļķu ķēmus smagnējus un baismīgus cakainus aizskarus utt. Cik daudz lietas tiek sabojātas? Gribam linu, izvēlētas mēbeles, kvalitatīvu gultas veļu, jaunā pāra numuriņu izlasītu ar gaumīgu sajaukumu senatnīgām lietām, mēbelēm un dizaina pērlēm. Cik liela iespēja ka man Rietumeiropas tirgos salasītā dizaina pērļu kolekcija varētu tik izvazāta :(
Cilvēku attieksme ir tas kas nedaudz biedē, jo neglītu viesu namu netrūkst, bet ja ir glīti cik daudzi to respektē?
06.05.2018 15:46 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Jāpēta būvnormatīvi:
https://likumi.lv/ta/id/274995-noteikumi-par-latvijas-buvnormativu-lbn-208-15-publiskas-buves-#piel3
Te it kā sanāk, ka viesu namā uz 60 viena dzimuma pārstāvjiem jābūt 1 tualetei, bet par dušām konkrēti nav minēts. Bet tās ir minimālās prasības un jāskatās arī no viesu ērtību viedokļa. Ja 30 cilvēki var nakšņot jūsu viesu namā, tad kas notiks, kad no rīta visi vai lielākā daļa vēlēsies ieiet dušā.
Arī neglītajiem viesu namiem ir pieprasījums, jo tie parasti ir salīdzinoši lētāk un ne visi var un grib atļauties pilis un muižas. Galvenais ir ievērot cenas un kvalitātes samērību. Var uzbūvēt arī pavisam vienkāršu viesu namu, bet attiecīgi par to nevarēs prasīt lielas nomas maksas (prasīt jau var, bet tad nebūs klienti).
06.05.2018 16:11 |
 
Reitings 220
Reģ: 29.05.2016
Meitenes, varbūt kāda zin
Kur nopirkt šādu vai līdzīgu matu rotu ? Internetā vairs nav laika pasūtīt un arī 30e+ negribētos maksāt...
06.05.2018 16:13 |
 
Reitings 6
Reģ: 05.05.2018
Likumi un normatīvi nevienmēr atspoguļo reālo situāciju un nepieciešamības. Tāpēc prasu vnk cilvēkiem kas un kā, ko novērojuši ar kādām lietām saskārušies, ko var ieteikt no pieredzētā. Arhitekte ir lietas kursā par prasībām un birokrātiju. Par cenām šeit neko neminu un nevēlos sākt diskusiju, gribam kultivēt skaisto un visam vienmēr ir atradusies mērķauditorija. Katram savs, tāpēc piedāvājumam jābut daudzveidīgam. Arī pils var sanākt kā šķūnis un šķūnis kā pils... (C) Mārtiņš Ķibilds.
Gribam atsauksmes par pieredzēto vai detaļām kas palikušas atmiņā kā pozitīvas vai negatīvas. Lietas kas jums svarīgas meklējot savu svinību vietu, vienam svarīgs stāvlaukuma segums, stāvu skaits, viesu izmitināšanas veidi, projektori, pieejamā tehnika, specifiskas lietas teritorijas izkārtojumā (bērnu laukumi, lapenes) utt citam kas cits. Interesē personīgā pieredze vai vīzija meklējot izdedzēto vietu. Visu nevaram apvienot, bet citos forumos ir ieteikuši un apgaismojuši par dažādām detaļām par kurām neiedomājāmies.
:-)
06.05.2018 19:32 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Korinte, painteresējies pie Kristīnes Stunkus Facebook. Viņa taisa rotas par draudzīgām cenām.
06.05.2018 19:40 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Par viesu namiem, kad meklējām, svarīga bija kopējā atmosfēra, attieksme no personāla. Varēja būt it kā forša ieta, bet, piemēram, ļoti neforša attieksme komunikācijā, kas uzreiz "atsita." Cilvēki ir dažādi, protams, ka var visādi viesi būt, ar to diemžēl jārēķinās, bet to jau līgumā atrunās, ja nodara zaudējumus, postījumus mēbelēm vai tml. Katrā ziņā - lai izdodas! Galvenais attieksme, jauka uzņemšana, un visi mīnusiņi arī vairs nebūs tik manāmi. :)
06.05.2018 20:16 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Es matu rotu pasūtīju With lace, ja negribi interneta, salonā Amelia uz vietas arī ir. Ļoti, ļoti skaistas, tiešām! Cena gan augšā, ja negribi sūtīt netā lētāk, tad nemāku ieteikt.
06.05.2018 20:18 |
 
Reitings 324
Reģ: 29.01.2009
Korinte iesaku uztaisīt pašai, es sev uz kāzām taisīju, tur tiešām pilnīgi nekas grūts nav.
betabeta mums ļoti svarīgs kritērijs bija tas, lai vismaz lielāko daļu viesu var izmitināt atsevišķās istabās, tādu vienas lielas kopējās telpas variantu vispār neapsvērām. Varbūt, ja tiešām lielākā daļa viesu ir jaunieši tas der, bet, ja ir ģimenes ar bērniem, tad nevaru iedomāties, kā var sagulēt visi vienā lielā telpā.
Noteikti ir svarīgi, lai uz vietas ir pieejami galdi un krēsli.
Mūsu viesu namā bija viena duša uz ~ 10 cilvēkiem, likās, ka visi, kas gribēja tika dušā un bija ok.
Jaunlaulāto numuriņam bija sava atsevišķa vannas istaba, kas, protams, arī ir svarīgi.
06.05.2018 20:44 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.01.2009
charmy, sveicieni ar lielo dienu! (l)
betabeta, primāri skatījāmies uz ietilpību - lai var nesaspiesti pie galdiem sēdēt + gulēt mūsu plānotais viesu skaits. Vēlējāmies visus izmitināt pa numuriņiem (lai ir ne vairāk kā 4 vienā istabā). Mums personīgi simpatizē plašas, gaišas svinību telpas ar plašiem logiem. Svinību vietā numuriņi bija ar savu odziņu - tas noteikti strādāja kā pluss vietas izvēlē. Saprotu tavas bažas par interjera priekšmetiem - numuriņos es ieteiktu pievērst uzmanību neaiznesamām/viegli nesaplēšamām lietām. Tas ir - kā dizaina elementus izmantot gleznas/kanvas/pie sienas stiprināmus objektus, pulksteņus, gultasveļu, spilvenus, naktsskapīšus, klubkrēslus utml.
Par wc un dušām - jo vairāk, jo labāk :-D Man patika, ka mums kā jaunlaulātajiem ir sava vannasistaba :-)
Protams, klientam vienmēr patiks izvēles iespēja - ja ir pieejami gan apaļi, gan gareni galdi, ja ir kāda aparatūra/tehnika kā projektors, tumbas utml. uz vietas. Man būtu ļoti paticis, ja svinību vietā būtu kāda izklaides iespēja nākamajai dienai (lielā jenga, galda teniss vai kas tamlīdzīgs), protams, par to piemaksājot. :-)
Korinte, ja ir laiks uz iespējas, var aizdoties uz Pērļotavu Barona kvartālā - tur ir gan dažas rotas uz vietas, gan var pasūtīt.
Šeit lielākā daļa gan nav īsti manā gaumē, bet varbūt izdodas ko atrast: https://vincento.lv/kategorija/kazu-aksesuari/matu-rotajumi
Es pati matu rotu nopirku kaut kādā mazā kāzu bodītē uz Barona ielas.
07.05.2018 14:11 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits