KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
O, tāds līdzīgs mums būs - "Knipsētājs" :D
04.04.2018 10:13 |
 
Reitings 199
Reģ: 02.11.2015
Meitenes, cik ātri var saņemt laulības reģistrēšanas izziņu? Mājas lapā rakstīts 23 darba dienas. Nedzīvoju Latvijā, tāpēc vajag ieplānot lidojumus (žēl, ka nevar izziņu iesniegt caur portālu).
04.04.2018 11:58 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
Par kāzu ceremoniju ārā - mums būs brīvā dabā. Vietu atradām ļoti viegli - zinājām, ka gribam precēties pie dabas, neplānoti aizbraucām tur brīvdienās, pat nedomājot, ka vērtēsim to arī kā laulāšanās vietu. Bet, kad ieraudzījām, sapratām, ka gribam precēties tieši tur. :) Iesaku Jums vienkārši pabraukāt pa foršām vietām. To īpašo vietu, kurā gribat teikt viens otram jāvārdu, sajutīsiet uzreiz. :)
04.04.2018 13:36 |
 
Reitings 2353
Reģ: 29.01.2009
Enikō, mums bija 2 dienu laikā gatava izziņa.
04.04.2018 13:50 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Eniko, saņēmu uzreiz tajā pašā dienā. (Mazpilsētā)
04.04.2018 14:02 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Kam plānotas kāzas ar nakšņošanu, ko ģērbsiet otrā dienā, vai tās, kam jau bija šādas kāzas, kā bija jums? Kleitu izvēlējāties vai kādus apdrukātus krekliņus ar jauno uzvārdu? :)
05.04.2018 12:36 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Mums bija apdrukāti krekliņi ar VĪRS un SIEVA otrā dienā, bet pa lielam īsti jēgu neredzu iespringt uz otrā rīta apģērbiem.
05.04.2018 13:06 |
 
Reitings 227
Reģ: 26.09.2011
Jautājums par tortēm. Kur esat sūtījušas? Man vairāk der Rīga , Ogre ,Baldone. Skatos ceputortes.lv , bet tur ir par 130 eiro 5 kg. Jums šķiet tā ir adekvāta cena? Plus atsevišķi ziediņi 10-15 eiro.
Un tā kūka uz 5 kg izskatās baigi mazā.
05.04.2018 13:12 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Paldies, Zakjis! Piekrītu par to otru dienu, nekādu balles kleitu neesmu iegādājusi :D Man pašai ir kleita it kā, bet domāju, ko līgavainim. Apdrukāti krekli tādā ziņā abiem derētu.
Kūkas - es skatījis majaskukas. Lv, kukasgardas. Lv, abās vietās cenas bija apmēram 100€ par 6kg kūku, BET, jautājums kāda kūka tev? Man pavisam vienkārša, ar biskvītu, jo vedīsim dienu ātrāk, tāpēc fancy siera kūkas atkrita uzreiz. Ja tev siera, pieņemu, ka 130€ ir ok.
05.04.2018 13:20 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Man teica 150g uz personu, cik tev viesu būs? Parēķini vai pietiek ar 5kg. Kūkas gardas ir mājaslapā cenas un piegādā uz Rīgu arī :)
05.04.2018 13:21 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
Kūku parasti iesaka rēķināt 150 g uz cilvēku. :) Mēs paņēmām no Renātes Kalniņas. Būs mazā kūka un kapkeiki.
05.04.2018 13:36 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.01.2009
MoonLady, līdzjūtība! Neilgi pirms manām kāzām nopietni saslima viena radiniece, kas arī drīz pēc kāzām aizgāja. Kundzīte bija jau pavisam veca, taču ģimenei ļoti tuva. Bet tāda ir dzīve - priecīgajiem notikumiem seko bēdīgie un otrādi..
.
Amatu mums nebija - šīs laikam ir viena no retajām aktiviātēm, ko neesmu tā īsti sapratusi, tāpēc nevēlējos, un atskatoties - vakars bija gana piepildīts un interesants.
.
Otrajai dienai speciālu apģerbu nepirku - izvēlējos kleitu no esošajām, bet līgavainis pieskaņoja krekla krāsu. Pavisam vienkārši, bet izskatījās piemīlīgi, manuprāt.
Bet šur tur metu acis veikalu plauktos. "Četrās zolēs" bija balta, īsa, interesanta mežģīņu kleitiņa - ja būtu man labāk derējusi, ņemtu ciet. :-D
.
Kūka bija ~140g/pers (14eur/kg) - visiem pietika, palika nedaudz pāri, ar ko varēja panašķēties brokastīs. Un galvenais, ka ļoti garda. :-P
.
Meitenes, prieks lasīt par jūsu svētkiem, kas tuvojas. Es pabiju īsajā medusmēnesī Parīzē, kas bija absolīti fantastiski un saņēmu arī video un foto - teju katru dienu īso filmiņu skatos, bildes arī kolosālas - fotogrāfam izdevās notvert to, ko vēlējos - ziemas kāzu burvību (l)
05.04.2018 14:17 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Žubīte, super! Pastāsti, ko darījāt Parīzē, kaut kur braucāt, gājāt visur kājām vai arī metro? Kā ar ēšanu, cik dārgi ir uzturēties Parīzē, tu teiktu? Ja vēlies dalīties, protams :)
05.04.2018 23:00 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Žubīte, paldies! :)
Pirmā brīža bēdas nu ir garām, un ir prieks, ka apkārtējie cilvēki kāzas redz kā jauku iespēju atkal visiem satikties un kārtīgi papriecāties. Neviens nesatraucas par to, ka tās ir tik drīz. Uzreiz arī man sirds mierīgāka un pat bēru dienā cilvēki apvaicājās, kā mums iet ar visu plānošanu un teica, ka arī paši jau jaunas kleitas un kreklus iepērk. Cilvēki apzinās, ka dzīve iet uz priekšu. :)
Kam plānotas kāzas ar nakšņošanu, ko ģērbsiet otrā dienā, vai tās, kam jau bija šādas kāzas, kā bija jums? Kleitu izvēlējāties vai kādus apdrukātus krekliņus ar jauno uzvārdu?

Mēs vispār par otrās dienas drēbēm nedomājam. Ko tajā brīdī gribēsies ņemt līdzi un vilkt, to arī vilkšu. :D
Vakar bija tikšanās ar floristi/dekoratori. Saskaitījām, kas ir nepieciešams, sarēķinājām aptuvenās izmaksas... Prieks, ka ziedi neizmaksās nemaz tik dārgi, cik biju domājusi. Tomēr kaut kur līdzsvars veidojas. :)
Jāsāk laikam arī alkohols iepirkt... Jāapjautājas vēl dāmām, ko viņas parasti dzer un ko labprātāk dzertu, un tad jau veidosim sarakstu.
Vēl bijām domājuši, ka ceremonijas vietā liksim parastus koka solus, bet laikam tomēr īrēsim baltus krēslus. Jā, atkal izdevumi, bet būs skaistāk un arī pašiem ērtāk.
06.04.2018 07:24 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.01.2009
Dzīvojām Montmartre caur Airbnb - bija forši. Dzīvoklītis skaists un moderns, rajonu var izstaigāt krustām šķērsām un vakarā mierīgi aizčāpot paskatīties saulrietu no Sacre Coeur bazilikas pakājes. Apskatījām gan klasiskās vietas - Eifelis, Luksemburgas dārzi, Triumfa arka, Elizejas lauki, dievmātes katedrāle, opera, Konkordijas laukums. Bijām iekšā gan Luvrā, gan Pompidou centrā, gan Monmartras muzejā.
Tad vēl ir daudz visādas pērlītes pilsētā - Galeries Lafayette

Buttes Chaumont parks

Crémieux ieliņa, pastaiga pa Promenade Plantée, kas ir ierīkota vecā dzelzceļa līnijā, braucām uz "jauno Parīzi". Vēl bijām katakombās.
.
No rīta ar metro braucām uz kādu no lielajiem apskates objektiem un tālāk staigājām. Piemēram, no Eifeļa čāpojām uz Triumfa arku, tad uz Konkordijas laukumu un vēl kkur tālāk. Pāris reizes arī līdz mājām vēl gājām kājām, ja bija iekāriens.
.
Par ēšanu - brokastis vīrs nesa uz dzīvokli no tuvējām bulanžērijām, pusdienas ēdām restorāniņos, vidēji uz diviem ar vīna glāzi sanāca kādi 50 eur. Restorāniņi ir uz katra stūra un principā visi piedāvā "pusdienu piedavājumus", kas saucās "formules" - maksā no kādiem 13eur uz augšu (parasti uzkoda+otrais vai otrais+deserts) un papildu vēl jāpērk dzēriens. Bet nu tas nav pusdienu piedāvājams kā pie mums pa vienkāršo, bet gan garda un pārdomāta maltīte. Pastaigu laikā restorāniņus izvēlējāmies pēc nejaušības principa - pārsvarā uz nelielām ieliņām, lai nav gluži tūristu epicentrā un visi trāpījumi bija mērķī. Lielākoties uz ielām ir izlikti menu un piedāvājumi, taču franciski (manā gadījumā tā nebija problēma, jo saprotu valodu). Ir arī piedāvājumi vakariņām, bet tie ir attiecīgi dārgāki. Dažus vakarus bijām reāli noguruši un našķējāmies mājās ar sieriem, pastētēm, bagetēm, vīniem un citiem gardumiem, kad pietika spēki - tuvējos restorāniņus paņēmām kādu uzkodu plati vai kaut ko nelielu, jo kopumā ēdām daudz un dažbrīd vēl nebija kārtīgs izsalkums, kad jau atkal sēdi pie ēdamā šķīvja :-D
Katrā ziņā es esmu foody’s un man bija obligātais ēdamo lietu saraksts – austeres, gliemeži, sīpolu zupa, tartari, crepes utt. :-D
.
Savelkot kopā visas izmaksas, kas bija uz vietas - vidēji mums aizgāja aptuveni 150eur dienā (bez avio un naktsmājām).
Būšu kārtīgi piespamojusi kāzu diskusiju ar Parīzi :-O Ja nu tev ir vēl kādi jautājumi, vari droši atrakstīt. :)
06.04.2018 08:16 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
Kam plānotas kāzas ar nakšņošanu, ko ģērbsiet otrā dienā, vai tās, kam jau bija šādas kāzas, kā bija jums?

Aii par šo vēl neesmu neko domājusi. Īstenībā, ideja par krekliņiem šķiet laba, bet zinu, ka manējais tam noteikti nepiekristu, viņš šādas lietas uzskata par bērnišķīgām:-D Droši vien priekš sevis iegādāšos kādu vieglu kleitiņu, draugam krekls un šorti, ar cerību, ka būs skaists laiks.
Skatos ceputortes.lv , bet tur ir par 130 eiro 5 kg. Jums šķiet tā ir adekvāta cena?

Cik skatījos, tad tās kūkas jau tā arī +/- maksā. Man arī mūsu cepēja minēja par tiem 150g uz cilvēku un kopā 50personām būs ap 7kg kūkas. Mums būs diezgan vienkārša 3 stāvu kūka, kilogramā 15eur.
Moonlady līdzjūtība arī no manis. Bet un prieks, ka tomēr visi pārējie tāpat gaida jūsu kāzas, jo dzīve jau iet uz priekšu tomēr. Un pa vairākiem mēnešiem tās skumjās emocijas jau būs mazliet norimušas.
Mūsu frontē jaunumi tādi, ka sākam jau dalīt ielūgumus:-) Ielūgumi sanāca tieši tādi, kādus vēlējos. Taisos sākt gatavot maršruta karti, bet nezinu, ar ko, lai sāk un kādu gribu. Man pietrūkst Paint, kurš kādreiz vecajos datoros bija:-D
06.04.2018 12:32 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
Meitenes, kā laulību ceremonijas vietā ienāks un kur stāvēs Jūsu vedēji un/vai liecinieki? Mums vedēju nav - liecinieki ir mana draudzene un līgavaiņa draugs, kuri nav pāris. Abiem likt iet pa eju līdz altārim kopā būtu muļķīgi. Tā kā viņu uzdevums ir tikai parakstīties, vai var būt tā, ka ceremonijas laikā abi sēž pirmajā rindā katrs savā pusē un pie altāra pienāk tikai uz dokumentu parakstīšanu un tad paliek stāvam katrs mums savā pusē? Esam bijuši tikai tādās kāzās, kur ir vedēji, tāpēc nav piemēra, no kā pašpikot mūsu konceptam atbilstošāko variantu.
08.04.2018 20:49 |
 
Reitings 68
Reģ: 05.01.2014
Sveikas!
Šajā tēmā ieskatos ik pa laikam, bet ne regulāri. Bet tā kā tēma aktuāla un aizvien straujākiem soļiem tuvojas Lielā diena, tad rodas aizvien vairāk jautājumi.
Kāzas šī gada jūlijā.
Ar līgavaini esam apstājušies pie tā, ka nezinām ko darīt ar pirmo deju?! Esam pilnīgi, galīgi garām dejošanā, ritma izjūtā un līganā kustībā.
Ne zinām kādu dziesmu piemeklēt, jo nav mūsu īpašās dziesmas, ne kādu deju būtu iemācīties visvieglāk. Un varbūt vispār deju var aizstāt ar kaut ko citu? :-D
Ko jūs dejosiet un pie kādas dziesmas ?
08.04.2018 21:53 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Raven, neesmu bijusi, kā tāda izpaužas? :-)

Es esmu bijusi, kad baznīcā salaulājas 50 gadu vecumā, bet ne jaunieši. Mums bija nelielas kāzas dzimtsarakstu nodaļā, speciāli izlēmām, ka būs bezgredzeniem, un vēlamies lielāku pasākumu uz piecu gadu jubileju - baznīcā ar gredzeniem.
Bet man ir daži jautājumi, piemēram, - vai tādos gadījumos ir pušķis? Kādas tradīcijas varētu būt šādam pasākumam?
08.04.2018 23:01 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
raven, domājams, ka šādā gadījumā nav noteiktu tradīciju un tev var būt viss, ko vēlies šajā dienā. Signe Meirāne uz 11 laulības jubileju rīkoja šādu pasākumu, bija gan gaiša kleita, gan pušķis. Varbūt noder iedvesmai - http://www.tvnet.lv/sejas/slavenibas/674864-signe_meirane_ar_viru_romantiska_ceremonija_atjauno_laulibu_zverestus
Kas _Te - Jums jāsadomā, ko vēlaties, vai gribat mācīties kādu valsi vai nē? Mēs ar līgavaini nekad nebijām dejojuši, bet izlēmām apgūt deju studijā, un tas bija tiik forši! Sapratām pat, ka turpināsim dejot hobija līmenī :) Tur pasniedzēja ar var piemeklēt dziesmu jums. Ja nē, tad jāsēz internetā, jāskatās TOP Wedding songs :D Izdomā - latviešu vai eng valodā, un tad vieglāk meklēt. Un savās kāzās nekas nav obligāts, ja deja nav jūsu, noteikti variet radoši šo soli apiet. :)
duplicity - vai vedējs nepasniegs gredzenus jums? Es esmu tikai redzējusi, ka stāv nelielā attālumā blakus, ceremonijā jau visiem uzdevums ir tikai paraksts - vedējs ar uzdevumiem tālāk, vai liecinieks tikai. Jums baznīcā mācītājs nestāstīja kā jāstāv katram? :)
Man satraukums aug augumā :D
Meitenes, kam kāzas jua bija, kā pavadījāt dienu pirms kāzām? Vai kāda draudzene palika ar jums, kādas bija sajūtas? :)
09.04.2018 08:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits