KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 307
Reģ: 16.01.2010
ziniet.. tas noteikti atkarīgs ir arī no pāra vecuma.. :) tie vecāki blakus varbūt svarīgi ir gados 20.. un pirmajās laulībās.. bet ja ir pāri 30, zem 40, un tās nav pirmās laulības, uz visu skatās nedaudz citādāk.... :))))
17.01.2014 00:32 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
tik priecīga diskusija :)

Liene, tajā Invite.lv TIK skaitas lietas!! nesaprotu, kā tu varēji izvēlēties, kādus ielūgumus gatavot :D :)
17.01.2014 00:35 |
 
Reitings 307
Reģ: 16.01.2010
Jā, ja paskatās visādus kāzu nieciņus, ko izgatavo talantīgas pašmāju meistares, nesaprotu,kā lai uzreiz izvēlās!!!! :)))) grūti, grūti.... bet prieks, ka mums ir tik talantīgas meitenes. Varbūt, ja kāda no cosmo dalībniecēm aizraujas ar kāzu aksesuāru, ielūgumu izgatavošanu, neturiet sveci zem pūra :))))))
17.01.2014 00:38 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Varu dalīties savās atsauksmēs, lai gan lielāko daļu jautājumu neatcerēšos.
Ielūgumus pasūtījām invite.lv, pēc tur jau esoša parauga, taču sev tīkamākā krāsu kombinācijā un ar citu šriftu, bija ļoti labi, darbi rūpīgi un skaisti, taču mūsu gadījumā invite.lv kavēja ielūgumu izgatavošanu, kā arī pirmajā satikšanās reizē visu neatdeva, daļa bija kaut kur nozudusi, tā nu likās, ka vai nu izgatavotāji ir pārāk aizņemti..vai arī haotiski. Jebkurā gadījumā iesaku pārliecināties, ka saņemat visus ielūgumus laikus.
Viesu namu rezervēju 3 mēnešus pirms kāzām, tad mainīju uz citu mēnesi pirms kāzām. Manis izvēlētajā datumā (ziemā) viss bija brīvs, tā kā nekādu problēmu ar rezervāciju.
Floristi atradu pēc kāzu telpu dekoratores ieteikuma, abas 2 mēnešus pirms kāzām, esmu sajūsmā par abām.
Vakara vadītāju sarunāju 3 mēnešus pirms kāzām, pēc vadītājas ieteikuma izvēlējos muzikantu, jo bija ļoti svarīgi, lai viņi būtu "sastrādājušies". Nekad neņemu pilnīgi savstarpēji nepazīstamus cilvēkus. Ak, jā, muzikantam un arī vadītājam kādu mēnesi pirms kāzām iesaku aizbraukt uz viesu namu, lai saprastu, kur un kā ko darīt/spēlēt, vai kaut ko nav jāpabīda, jānomaina, jo viesu nama piedāvātais variants itin bieži nav labākais.
Kleitu sūtīju internetā, ebay gan es neuzticējos, bet mana kleita šūta pēc maniem izmēriem, manām skicēm, kas tomēr beigās drīzāk bija mīnuss nekā pluss, bet esmu apmierināta. Uzskatu, ka tad, ja kleita maksā maz, no tās nevar gaidīt labu kvalitāti, tāpēc arī ebay pirkta jauna mežģīņu kleita par 300Ls nebūs kvalitatīva. Ja kaut ko grib sūtīt internetā ir jāsaprot, cik maksā materiāls un mazāk par šo summu nekas nav jāmeklē. Lai piedod visas tās, kuras par kleitu vien 100Ls samaksājušas, bet neticu es, ka tādas kleitas labi izskatās.
Lentītes, rotājumus pirku aliexpress, maksimāli daudz liekot darīt pārdevējam. Ja pamanu, ka viņš pārdod lentītes, tad es arī bantītes no tām lentītēm lūdzu pagatavot, lai nav jāmokās pašiem.
Par viesiem...man bija tā, ka devāmies kopā pēc laulībām uz aktivitātēm, mēs ar viņiem fotografējāmies tad, ja kāds gribēja, bet pārējā laikā viņi našķojās, atstāj novēl'jumus uz māla poda, piedalījās zīlēšanā, kamanu vilkšanā. Mums nebija svarīgi uztaisīt sev 40 bildes ar mums vieniem kāzās, nē, es vispār neitrāli izturos pret attēlu pielūgšanu, jo man pietiek ar vienu kopīgu, kuras uzņemšanai ar 5 minūtēm noteikti pietiek.
Kimberly, ir jārunā ar viesu namu, man tāda iespēja tika piedāvāta, jo zināju, ka manis izvēlētie pavāri gatavo labāk. Beigās ar visu viesu nama maiņu summas par kāzām pieauga tik ļoti, ka no saviem pavāriem atteicos, jo tas bija ļoti dārgs prieks (lielākai daļai ir otrādi). Vispār ir tā, ka liela daļa viesu namu tieši galdu klāšanā nopelna, jo bez tās par īri itin bieži ir pavisam nelielas summas. Mums bija jāmaksā 1600 par viesu nama īri, 26-28Ls/cilv. par ēdināšanu (es gan tagad neatceros 26 vai 28, jo līdz pēdējam brīdim viesu skaits mainījās). Zviedru galds pēc laulībām nav iekļauts cenā, kāzu tortes (es sūtīju 2) arī, tāpat kā alkohols, medījumu gaļa, zuši, līdakas, minerālūdens un konfektes. Tā kā summa sanāca visai liela, savu pavāru ideja nederēja, jo kāzās man vajadzētu vismaz 2 pavārus un 2 viesmīļus, kas savu 1000 par darbu prasīja.
17.01.2014 07:19 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Lai piedod visas tās, kuras par kleitu vien 100Ls samaksājušas, bet neticu es, ka tādas kleitas labi izskatās.


Nepiekritīšu! Ja kleita ir tipiskā "siena guba" - ar neskaitāmiem volāniem, mežģīnēm u.c. smalkām detaļām, tad jā, jāsaprot, ka par 100 ls neko kvalitatīvu nevarēs dabūt. Mana kleita izmaksāja aptuveni 150 Ls, precīzi jau vairs neatceros. Šuvu pie ļoti labas šuvējas un mana kleita bija tiešām vienkārša, jo negribēju nekādas princešu kleitas, mežģīnes, volānus. Un kleita bija arī ļoti kvalitatīva! Tāpēc domāju, ka par 100 Ls arī var uzšūt vienkāršu baltu kleitu, piemēram:
17.01.2014 08:11 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Vairāk mani izbrīna fakts, ka gredzenus 2 personām ar gravējumu var uztaisīt par 50 Eur. Varbūt autore kļūdījās un gribēja rakstīt - 500 EUR? Jo par 50, šķiet, ka pat sudraba gredzeni nesanāktu..
17.01.2014 08:12 |
 
Reitings 3599
Reģ: 05.09.2012
Mēs par abiem zelta gredzeniem (bija savākts pašiem savs zelts, visādi auskari, saplīsušas ķēdītes utt.) samaksājāsm 40ls + 15ls gravējums. Gredzeni 7mm plati.
17.01.2014 08:17 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
par to karāšanos gaisā - man ļoti patika, ka vedēji bija uztaisījuši rullīšus-plānus, kuros norādīta programma/plāns ar laikiem- kurā vietā, kādā laikā jābūt viesiem. Bija forši- mēs atnākam uz puntu A un viesi jau tur, gaida mūs. Izdara visas padarīšanas, un dodamies tālāk. Punktā B,C esam tikai ar vedejiem, punktā D - atkal jau gaida viesi utt. patika, ka nebija tā, ka jaunie atbrauc. gaida, kamēr visi viesi noparkojas, atnāk...tas ir tāds laiks.
17.01.2014 08:31 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
starp citu- visus pakalpojuma sniedzējus izčekojiet google.lv atsauksmēs. Atsauksmes filtrējiet! Bet arī tas nedod garantiju, tāpēc centieties arī pēc reālu cilvēku atsauksmēm ( manā gadījumā floristi maksāja visiem, kam var- lai atsauksmes par viņu krāpšanu tiktu dzēstas interneta vidē, tai skaitā precos.lv).

Nevienam naudu 100% apmērā neapmaksājiet līdz kāzām. Pat pēdējā brīdī visiem jāpārzvana, vai atceras par kāzām, vai būs utt.

Ja kaut nedaudz jūtat, ka tas pakalpojuma sniedzējs..nu tāds, ar kuru nav tā sajūta "juhuuu, kā man patīk šis cilvēks"- tad varbūt vajag citu!?
17.01.2014 08:34 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Es varu ieteikt, ka tādas sīkās lietas, kas nepieciešamas dekorēšanai-lentītes, sveces u.c lietas pirkt laicīgi, lai var izvērtēt, kur lētāk. Man sanāca pirkt gandrīz pēdējās brīdī un tad nu pirku pirmajā veikalā, bet kad saskaitīju kopējo summu, tad bija baigais šoks-ka par tādiem sīkumiem aiziet lielas summas.
Viesu namu rezervējām gandrīz gadu iepriekš, tāpat arī muzikantu un fotogrāfi. Muzikantu atradu pēc ieteikumiem-viņš arī vadīja vakaru. Floristi un fotogrāfi, atradu vienkārši internetā un skatoties darbus, un paļaujoties uz savu intuīciju. Bet viss bija ok.
Floristei samaksājām 120ls, fotogrāfei 150, muzikantam 150
Gredzenus pirkām Jahontā-klasiskos 4mm-par abiem 200ls.
Kleitu vajag pirkt tagad, jo tagad salonos ir atlaides.
17.01.2014 08:38 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
starp citu, ielūgumus taisījam paši. sākumā vēlējāmies invite.lv pasūtīt, bet tā attieksme..es nezinu, par maz gribēju pasūtīt, bija slikta diena? Es sapratu, ka nevēlos šādu attieksmi un taisījām paši. Tagad esmu laimīga, ka paši. Noteikti nebija tik spīdoši kā, ja to veiktu cilvēks, kam tā ir iztikas maize, bet tas mīļums, kas valdīja mums apkārt- sēžam ar topošo vīriņu, šķērējam sirsniņas, bantītes.....tagad nevaru iedomāties, ka šī brīža nebūtu mūsu kāzām gatavošanās maratonā!
17.01.2014 08:39 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Vai kāda šeit ir apprecējusies bez viesu namiem, radu barošanas? Simboliski tikai paši, paši tuvākie vai tikai divatā ar vedējiem? Un vai tā pa kluso un mierīgo var arī baznīcā


Mums bija laulības baznīcā, viesību pēc tam nebija. Tuvākie radi bija informēti par laulību norises vietu un laiku. Tie, kuri vēlējās, ieradās. No manu radu puses visi saprata, vīramāte gan nebija apmierināta.

Mums pašiem patika tā, ka nebija svinību. Pēc laulībām ar visiem bija fotografēšanās pie baznīcas, tad pēc tam vēl fotosesija tikai divatā.

Neko nenožēloju, arī tagad, ja būtu jāizvēlas atkārtoti, darītu tāpat.
17.01.2014 08:43 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Mēs arī esam šokēti par to, cik dārgi ir laulību gredzeni. Pašiem īpaši nekāda zelta nav, ko aiznest, lai sanāktu daudz lētāk. Ieplānoju budžetā gredzeniem 400Ls.


Šorīt, kā ieraudzīju tvnet, ka vakar dedzis viesu nams, gandrīz savas auzu pārslas izšpļāvu- uzreiz pārbaudīju, vai nav manējais rezervētais :D:D:D
17.01.2014 09:32 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Liene, mēs par abiem kopā samaksājām nedaudz virs 200 LVL (baltais un dzeltenais zelts). Pirkām Jahontā.
17.01.2014 09:34 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kimberly, nē, Tev ir tiesības izvēlēties savus ēdinātājus, nav obligāti jāizmanto viesu nams. Ja viņi to pieprasa, tas būtu vairāk, nekā dīvaini. Mēs gan ņemsim ēdināšanu uz vietas, mazāk stresa, turklāt viesu namam bija tiešām labs ēdināšanas piedāvājums.

Man absolūts jaunums bija fakts, ka ir tā saucamās "korķa naudas" viesu namiem, respektīvi, ja ved savu alkoholu viesu namā, nevis pērc viņu, tad jāmaksā "korķa nauda", kā sāpju nauda viņiem. Manējā, paldies Dievam, tādas nav, bet zinu viesu namus, kuri prasa.



Sievas, Jūs nebaidījāties, ka make up varētu kāzu rītā neierasties vai jebkurš cits-frizieris, fotogrāfs??! Man varbūt ir absolūti stresi, bet es tā aizdomājos, ka tas taču ir viens cilvēks, bet tik izšķirošs.
17.01.2014 09:38 |
 
Reitings 25
Reģ: 08.07.2011
Annija,mums kazas bus mazas. Bus vecaki,brali,masas un liecinieki. Mums bus mazas neformalas kazas. Domaju,ka bus jauki un nepiespiesti.

Kur Jus ieteiktu meklet audumu kleitai?
17.01.2014 09:48 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Mēs arī ielūgumus taisījām paši, jo man patīk tādas lietas darīt, nevarēju pieļaut, ka kāds uztaisa :D
paši taisījām arī kastītes dāvaniņām visiem viesiem, dziesmu grāmatiņas un visādus citādus sīkumus.

man pašai liekas, ka sanāca baigi skaisti, bet galvenais, ka pašdarināts.

lai gan viens laiks bija tāds, man vēl bildes ir, sēžam ar māsu pie galda, visu laiku giržam, griežam, griežam kaut ko, istaba pilna ar papīriem un visām lietām. Darbā savukārt notiek maketēšanas un printēšanas darbi :D
17.01.2014 09:53 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Šo to varu ieteikt:
invite.lv - viss lieliski, ielūgumi lieliski, saziņa arī. Ļoti daudz komplimentus par ielūgumiem saņēmām :)
http://www.amdizains.lv/ - ziedi. Viss perfekti - ļoti laba kvalitāti, burvīgi dizaini, superīga apkalpošana, saziņa un viss pārējais. Varbūt mazliet dārgāk kā vidējais tirgus līmenis, bet bija tā vērts!
http://www.baibakevina.com/ - vizāžiste/friziere. Tik jauka un patīkama meitene! Ļoti viegla saziņa, burvīgi darbojas!
http://www.lighthousejurmala.lv/lv/ - fantastisks serviss, fantastisks ēdiens. Ļoti viegla saziņa, ļoti pretimnākoši, ļoti skaistas telpas. Tiešām kvalitatīvi, nevaru piesieties absolūti nekam.
http://kukufane.blogspot.fi/ - uzdizainēs kūku tieši jums :) Ļoti skaisti darbi un garšīgi arīdzan. Un nebija arī dārgi.
http://eelegant.blogspot.fi/ - skaisti darbiņi, viegla saziņa, labas cenas. Ļoti atsaucīga.
http://www.tidebuy.com/ - atkārtošos, bet arī laba saziņa, ātra piegāde, kleita arī iepriecināja :)

Mums vispār noveicās ar visiem pakalpojumu sniedzējiem, nebijām vīlušies pilnīgi nekur :)
17.01.2014 10:00 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Dominika, mums bija 1 dienas kāzas. Sākumā dzimtsaraksti, tad bija mazs pasākums Jūrmalas brīvdabas muzejā, tālāk restorāns turpat Jūrmalā ap 16.00 beidzās visi pasākumi ar viesiem un mēs ar vedējiem, šoferi (kas bija viens no mūsu labākajiem draugiem) un fotogrāfu (mums bija liels busiņš, šāds

visiem iesaku - vietas pa pilnam un jebkāda izmēra līgavas kleita ielīdīs :D )
devāmies prom. Pa ceļam bija bildēšanās, tilti, visādas atrakcijas, vakars beidzās vienā no Latvijas pilīm. Nākamajā dienā vēl dažas atrakcijas un tad devāmies uz maniem laukiem, kur bija mūsu vecāki, daži tuvākie draugi un tā. Cepām šašliku, ēdām pīrādziņus, peldējāmies, izklaidējāmies. Bija riktīgi forši, esmu 1000% apmierināta ar šādu kāzu izvēli!
17.01.2014 10:12 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Zinu, kad uz Tērbatas ielas ir skaists, jauns audumu veikals ar skaistiem audumiem, tikai neatceros kuršs.



Varbūt kāda var ieteikt labu juvielieru darbnīcu? Man ir saplīsusi diezgan sarežģīta baltā zelta un sarkanā ķēdīte. Gribu salabot :)
17.01.2014 10:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!