KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Man bija kleita, kurai augšā bija korsete. Vispār man arī bija priekšstats, ka korsete nerullē, visu laiku būs jārausta augsā utt, bet nē, korsete balstās uz gurniem un vēdera, tā ka, ja normāli pievilkta, tad viss ok, turas ļoti labi un nekas nav jārausta :)
19.01.2014 21:36 |
 
Reitings 381
Reģ: 19.01.2011
Kapeec,dauudzam nepatiik pliivuri? Man skiet izskatas tik ceeli un skaisti.Nekad otreiz muuzaa to nevares uzlikt.
20.01.2014 02:27 |
 
Reitings 631
Reģ: 28.12.2010
Meitenes (sievas?) jūsu viedoklis - manas kleitas augšdaļa ir korsetes veida, ar tiem striķiem. Bet tā kā man tie striķi ir ļoti jāpievelk un iespējams, pat jāizgriež gabals auduma ārā, tad tie striķi nav diez ko glīti. Tad es sāku domāt - varbūt tos striķus likvidēt un iešūt podziņas vai rāvējslēdzēju. Jautājums - vai man tā kleita diez nesāktu šļukt? vai līdz ar to viņa nebūs tik cieša un stabila? Pagaidām mana kleita ir bez lencēm, bet es plānoju piešūt tādus pleciņus. Bet tiem jau vairāk būs dekoratīva nevis "turoša" loma.
20.01.2014 08:09 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Man bija kleita ar korseti, bet aizmugurē bija slēdzējs + vēl sasienāma. Turējās ļoti labi, un nevienu brīdi nebija tā, ka liktos, ka vajadzētu ko raustīt.
Par plīvuriem-es sākumā domāju, ka negribu, bet tad mērot kleitu izdomāju, ka jāpiemēra arī plīvurs un iepatikās. Man bija īsais plīvurs. Vienīgais, par ko biju pārsteigta, ka plīvuri ir dārgi. Man bija par 28ls, tādi līdz pusmugurai 45ls, un garie bija 65ls.
20.01.2014 08:16 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Par tiem štovētiem kāpostiem un kotletēm
Man gan kotletes nebija, bet štovēti kāposti nebija. Es pati negribēju, bet saimniece tomēr iestāstīja, ka vajag un labi vien ir, jo visus apēda. Bija 4 veidu gaļas dažādas, nebija ne karbonādes, ne kotletes. Un visi ēdieni bija ļoti garšīgi. Un galds man maksāja 12ls/1pers, kas ir salīdzinoši mazas izmaksas. Vidējās cenas bija ap 15ls.

Par kāzu izmaksās-man jau liekas, ka nav īpaši smuki spriest pie kādām izmaksām kāzas bija foršas vai nē. Katrs jau tomēr taisa kāzas pēc savām iespējām un arī pēc savām vēlmēm. Es piemēram ticu, ka var uztaisīt kāzas par 500ls un viņa būs laimīga.

Man pašai bija vidējas kāzas, 40 cilvēki-3000ls. Un es meklēju tos lētākos variantus-piemēram, mūziķis-150ls, fotogrāfs-150ls, viesu nams-350, galds + dzērieni-1000ls. Kāzu torte bija vecāku dāvana-ietaupījām 70ls, kāzu auto noma-vedējtēvs uzsauca, floriste-120ls. Un man bija tieši tā kā es vēlos. Tagad skatoties bildes ir tik jaukas emocijas, ka viss izdevās kā es to vēlos.
20.01.2014 08:32 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Meitenes, kuras dodas uz kāzām, man jums ir viens ļooooooti silts ieteikums - nekad, NEKAD nekādos apstākļos kāzu dienā nepārmetiet līgavai vai līgavainim vai vedējiem par to, ka kaut kas jums nepatīk, kaut kas ir slikti izdomāts, kaut kas kavējas un nenotiek pēc plāna...
Pat ja kāzas jums šķiet prastas vai neizdevušās... Variet par to padiskutēt savā draugu bariņā, bet nesakiet to skaļi! Tā ir tiiiiik briesmīga sajūta, ja Tavā kāzu dienā, kur esi no ādas līdis laukā, lai to noorganizētu tā, kā pašam gribas, nāk klāt ģimene vai viesi un kaut ko sāk pārmest... Mūsu kāzu dienā diemžēl bija šāds cilvēks un pēc kāzām vēl ilgi negribējās šo cilvēku acīs redzēt.
Jums jāsaprot, ka kāzas jaunajam pārim paliek atmiņā mūžīgi mūžos, bet jums tās visticamāk ir vienas no daudzām kāzām, kuras apmeklējiet kā viesis. Man pašai, protams, ir bijis, ka kādās kāzās, kur esmu viesis, man daudz kas nepatīk - jā, reizēm mašīnas ietvaros to apspriežam, bet to nekādā gadījumā nedrīkst "bāzt acīs" jaunajam pārim vai vedējiem, jo arī vedēji ir ieguldījuši daudz darba un savu laiku un kāzu dienā noteikti negribētu dzirdēt pārmetumus...

Es zinu, ka daudzi/-as uzskata, ka kāzu dienā jaunajam pārim ir jāpadomā par viesiem un viņi jau to parasti arī dara, vienkārši reizēm viesiem ar to nepietiek un viņi uzskata, ka ir pelnījuši vēl un vēl. Ja ir apziņa, ka kāzas, uz kurām esi aicināts kā viesis, būs lētas un prastas un tur jutīsies slikti, tad labāk neej vispār un nebojā omu sev un jaunajam pārim.

Tas, ka tagad forumā meitenes sauc citu meiteņu kāzu scenārijus par prastiem - lai jau. Galvenais to nedarīt pašās kāzās, šos pārmetmus veltot jaunajam pārim.
20.01.2014 08:56 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Kāda tipa kleita jums bija? Lielākā daļa kleitas ir ar korsešveidīgo augšu, tad nu gribējās zināt vai tādu izvēlēties. Nav tā, ka neērti un visu laiku jāsatraucas, ka kleita nenoslīd?


Man bija korseškleita. Krūtis man ir mazas, bet mamma smuki visu savilka ar to korseti un nekas nost nešļuka, bija pat ļoti ērti.
20.01.2014 09:08 |
 
Reitings 372
Reģ: 05.12.2013
Tā..
Esmu norezervējusi fotogrāfu,videooperātoru,viesu namu un muzikantu..
Vispār jāsecina,ka tiešām viss jārezervē ļooti laicīgi...
20.01.2014 09:47 |
 
Reitings 519
Reģ: 22.07.2010
freya - Piekrītu,ka reizēm daži viesi iedomājas,ka kāzas tiek rīkotas kā cirks un izklaide viņiem,un aizmirst īsto kāzu dienas nozīmi. Ieteiktu arī līgavām nepārcensties ar satraukumiem kā izpatikt viesiem utt. PROTAMS,par to ir jāpadomā,bet tomēr primāri likt sava vēlmes.
Neklausīties ntajos "ieteikumos" , bez-kā-noteikti-nedrīkst utt. Nu nav citiem daļa gar to,labāk mazāk pirms laika stāstīt,tā būs mierīgāk.

Kaitina,ka pat šajā diskusijā nevar iztikt bez Cosmo slimības,ka jāiekomentē vietā vai nevietā un savs viedoklis jābāž acīs arī tad,kad kāzas tikai pa gabalu redzētas. Tam ir citas vietas ;)
20.01.2014 10:50 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
varbūt tos striķus likvidēt un iešūt podziņas vai rāvējslēdzēju. Jautājums - vai man tā kleita diez nesāktu šļukt? vai līdz ar to viņa nebūs tik cieša un stabila?


Man arī nebūtu liela uzticība, ka ar slēdzēju vien pietiktu, ja vien kleitas apakša nav ļoti viegla. Pašai ir vairākas kleitas bez lencēm un ar slēdzējiem, kas nemaz nav smagas, un vismaz man bez papildus stiprinājumiem neturās necik :D
Tā kā varu teikt, ka tas laikam ir mīts, ka uz lielākām krūtīm viņas turēsies labāk-kā jau piparene rakstīja, korseškleitas turas uz gurniem/vēdera.

Daži drošības pasākumi, ko var veikt:
.

Internetā šūšanas lapās kāzu kleitām bez savelkamās muguras iesaka iešūt plānu papildus korseti, ko tad var savilkt tā pamatīgāk, un tad pa virsu slēdzis vai podziņas. Ja tava kleita nav super bieza pati par sevi-varbūt laba šuvēja to var īstenot, būs vismaz papildus drošība.

Vēl ir tāda lieta, ko neesmu mēģinājusi, bet runā, ka esot ļoti efektīvi-angliski saucās ''waist stay'',palīdz to kleitu ap vidukli noturēt vietā, izskatās apmēram tā:

Un te vēl viena kombinācija, kad kleitai pievieno plastmasas ribas, kas augšdaļu uzturēs uz augšu, un tad viduklī viņas pēc tam savelk ar to pašu waist stay elastīgo gumiju:
20.01.2014 10:51 |
 
Reitings 519
Reģ: 22.07.2010
Par tiem štovētajiem kāpostiem un kotletēm utt :D

Es,protams, savā kāzu galdā gribēšu redzēt interesantus ēdienus,modernus , ar izdomu BET viesos būs arī omītes,mammas ,tēti un visi radi ir vienkārši cilvēki, omītes no laukiem un viņām rukolas salāti bijuši nebijuši ,labāk štovētus kāpostus :)

Es apzinos,ka lielākā vieus daļa nevakariņo restorānos un līdz ar to,tā tipa ēdienkarte man itin nemaz nav vajadzīga,mans vienīgais noteikums būs lai ēdien nepeld eļļā un nav uz rosola gurķu rozes :)

Padomājiet arī par to,ka ne visās ģimenēs radi iet uz operām un restorāniem :) Tur arī atšķirsies ēdienu izvēles kritēriji :)
20.01.2014 10:55 |
 
Reitings 307
Reģ: 16.01.2010
kā jūs skataties uz alko kāzās ? Cik tam būtu jābūt un kam ?
20.01.2014 11:22 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Be sweet, esmu dzirdējusi, ka kaut kur internetā "Spirit Wine" esot pieejams speciāls alkohola aprēķins uz viesiem- cik daudz un kādus veidus iesaka pirkt, lai nebūtu par daudz vai maz uz viesu skaita. Neesmu sīkāk vēl čekojusi.
20.01.2014 11:48 |
 
Reitings 631
Reģ: 28.12.2010
Mums kāzās laikam būs tikai vieglais alkohols - vīns (lambrusco), šampanietis un vēdējtēva brūvētais alus.
Tā kā viesu namam, kuru esam izvēlējušies ir "korķa nauda", tad nezinu kā vēl tas viss beigsies - cik daudz un kā mums no viņiem jāņem. Tā kā manam tētim ir draugs, kas strādā saistībā ar vīniem un var par lētākām naudiņām dabūt vairumā, tad es domāju, gan jau izdevīgāk būs maksāt to korķa naudu un pašiem ņemt arī savu. Vai arī jāpaskatās par risinājumu, ka ņem gan savu, gan viņu. Un lai arī beigās ņemtu vīnus un šampi tikai no viņiem, tā pat vedējtēva alutiņš sanāk savs alko... ja nu vienīgi mēs iestāstam, ka tas ir kvasiņš :D
20.01.2014 11:56 |
 
Reitings 631
Reģ: 28.12.2010
Un kādēļ tikai vieglais alkohols - negribu es savas kāzas par vienkāršu dzerstiņu uztaisīt.
20.01.2014 11:58 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Be_Sweet
Mums bija aprēķināts 38 pieaugušajiem, apmēram puse vīrieši, puse sievietes
Šampis-20pudeles, pāri palika kādas 7
Vodka-10l, palika pāri 8l
Vīns 18 pudeles, palika pāri 5
Brendijs 20 pudeles, palika pāri 4 vai 5
Es pat brīnos kāpēc tik daudz palika pāri, jo viesu nav neviens nedzērājs.

Un par izpatikšanu visiem. Kāzas ir jātaisa priekš sevis un tādas kādas paši vēlas. Protams es visiem nodrošināju, ka viņiem ir, kur gulēt, ka ir ēdamais, ka kamēr mūs gaida ir ko darīt, sniedzām informāciju par kāzu norises plānu. Visiem jau tāpat neizpatiksi, bet par cik zināju, ka ne manu radu lokā, ne draugu nav pukstētāji,tad es mierīgi visu darīju kā vēlējos. Un vakarā pie galda sēžot un vēlāk bildes skatoties, ka visi viesi smaida un patiesi no sirds priecājas par mums, tad viņiem viss patika.
20.01.2014 12:22 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
Primitīvākā formula esot 0,5 l stipro dzērienu uz katru viesi, vienalga, cik dzerāju/nedzērāju.

Ņemsim 07092013 par piemēru:)

38 viesi, tātad būtu vajadzīgi 19 l stiprie. No sagādātajiem 30l izdzēra 17-18l, tātad vismaz šajā gadījumā strādā diezgan labi.

Mes atkal pa galviņām skaitījām, ko un cik daudz kurš būtu spējīgs izdzert, un galā sanāca aptuveni tas pats, uz 55 pieaugušajiem 25 litri stipro.

Mums būs rums, viskijs, šampis un paštaisīts sarkanvīns. Speciāli dažām dāmām Martini un dažiem kungiem-konjaks. Man nebūs žēl,ja paliks pāri kāds Kapteinis Morgans :)))

07092013, ko tu pēc tam iesāki ar 8 l vodkas? :)
20.01.2014 13:25 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
peonija, cik jums prasa korķa naudu? Mūsu viesu namam tādas par laimi nav, bet 2 citos prasīja 1,5 LVL no cilvēka-nav biški pa šerpu? Uz 60 viesiem sanāk labs cipars par neko.
20.01.2014 13:32 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
Hey.

Man ir jautājums par mūziku, kāda skanēja/skanēs jūsu laulību ceremonijā.
Pašlaik sliecos uz to, ka nevēlos tradicionālo Mendelsona maršu, jo saprotu, ka pie tā es izplūstu asarās. :D

Bet arī nav ne mazākās nojausmas, kādu mūziku lai atskaņo.
20.01.2014 14:20 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Man ir jautājums par mūziku, kāda skanēja/skanēs jūsu laulību ceremonijā.


Mūsu katoļu baznīcā (lieku uzsvaru uz mūsu, jo katoļu priesteri ir dažādi, arī tādi, kas pieļauj dažādus izņēmumus no kanoniem) ir jau noteikta tā dziesma, pie kuras jaunais pāris iet līdz altārim.
20.01.2014 14:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits