Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Psiholoģiska tēma - kā tikt galā?

 
10 gadi
Reitings 3189
Reģ: 18.12.2012
Ja te būtu sadaļa "psiholoģija", tad šis ieraksts noteikti nonāktu tur. Tomēr nav.

Centīšos īsi izskaidrot savu saucienu pēc palīdzības.
Esmu ļoti pašpietiekama, ar dzīvi un tajā notiekošo apmierināta. Jebkuram mākonim redzu zelta maliņu. Māku ar jebkuru krīzi agrāk vai vēlāk, vieglāk vai smagāk, tomēr - tikt galā.
Tomēr šī brīža lielākā sāpe - es pārāk daudz savu dzīvi veidoju citu dēļ. Es pārāk ļoti ietekmējos no citu viedokļa. Es gribu, lai citi zina lietas par mani.
To ir grūti izskaidrot. Nav tā, ka mani ļoti interesētu citu viedoklis, no tā nereti pati distancējos. Tomēr vienmēr vajag kādam pastāstīt, kas notiek manās attiecībās. Tāpat arī cenšos apkarot sociālo tīklu atkarību - apzinos, ka pārāk daudz sevi izlieku apskatei citiem. Jūtos tā, it kā man tā būtu nepieciešamība. Es nespēju dzīvot sev, savam labumam, sevis dēļ, man vajag, lai citi redz to visu labo.
Ne arī vienmēr un visi, tomēr atšķirīgās situācijās gan.

Tas, ko es vēlētos uzzināt pat nav padoms, kā tikt ar to galā, bet drīzāk jautājums - vai ir kādas konkrētas metodes, kas ļauj kaut kā mainīt vērtību sistēmu dzīvē? Jā, apzinos, ka jautājums pagalam muļķīgs un ne būt ne konkrēti atbildams, bet labprāt uzklausīšu viedokļus.
Es, piemēram, esmu mēģinājusi meditēt, nomierinot sevi un savu satraukumu par ārpasauli, bet to līdz galam neesmu apguvusi.
Ļoti interesējos arī par budismu. Kas varbūt daļēji tieši sakārto vērtības pa plauktiņiem, tomēr arī tajā līdz galam sevi nespēju ielikt.

Jebkurā gadījumā - būšu priecīga uzklausīt jebkuru viedokli, nemaz ar neiedziļinoties manā sarežģītajā jautājumā ;)
24.11.2013 19:54 |
 
Reitings 472
Reģ: 09.08.2012
Liecies tak mierā. Citi zaudējuši ģimenes un tuvus cilvēkus.:( Tu tagad izdomā pakaukt par savām interesēm un neizdevušos kaut ko.
24.11.2013 20:00 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Ja gribi mainīt vērtību sistēmu tad iesaku pieteikties brīvpratīgā darbā lai palīdzetu Zolitūdes traģedijā sietušo tuviniekiem - es domāju, ka pēc tam tev vairs nebūs tādu jautājumu...
24.11.2013 20:02 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
kibermeitene +++
Palasi ziņas mēnesi no vietas un sapratīsi, ka viss par ko streso ir pupu mizas.
24.11.2013 20:03 |
 
Reitings 954
Reģ: 01.10.2013
kibermeitene, bet katram ir savas problēmas. Tas,ka kādam nomirst tuvinieks un tā notiek katru dienu,nenozīmē,ka citiem problēmas automātiski izgaist.
24.11.2013 20:04 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Izdzēsies no soc. portāliem uz kādu brīdi, nenosūtot pirms tam visiem atvadu vēstuli. Nelieto twitteri-šmitteri un atradināsies.
24.11.2013 20:05 |
 
Reitings 472
Reģ: 09.08.2012
Sniegbalte nezinu cik cietsirdīgam un patmīlīgam ir jābūt, lai tieši šobrīd kauktu par soc.tīklu atkarību un citām muļķībām.
24.11.2013 20:08 |
 
Reitings 1378
Reģ: 24.05.2013
Meitenes... Protams, ir labi, ka masveidā ir ieslēgusies pareiza domāšana tautai. Man arī šobrīd ir pretīgi lasīt šāda veida problēmas, zinot, ka vismaz 16 bērni ir palikuši bez vecākiem. Bet nu tad nelasam cosmo vismaz nedēļu, lai nerodas negatīvas emocijas, un nenākas apvainot citus. Forši būtu, ja arī pēc mēneša visas šādi atbildētu, uzsverot, ka šādas problēmas ir pupu mizas.

Autore- varbūt tu centies sevi pierādīt, jo patiesībā neko tādu īpašu nedari? Vai tev ir kādi patiesi talanti, sasniegumi? Varbūt esi vientuļa vai ar zemu pašapziņu?
24.11.2013 20:12 |
 
Reitings 1378
Reģ: 24.05.2013
Tāpēc arī izvairījos no Cosmo šo dienu laikā. Lai nepaliktu pretīgi.
24.11.2013 20:13 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Pretīga ir nevis autore,bet tie inžinieri,kuriem ir pa pilno piemēru nolaidībai būvniecībā un tomēr noklusē par šiem objektiem,jo domā par savu maciņu un pakaļu,jo,redz,projektus tad viņam neredzēt! Dzīve neapstājas,kāpēc gan neparunāt par ko citu.Reāli jau galva sāp no tā visa.
Uz katru tēmu viena atbilde- ej nokaunies!
24.11.2013 20:22 |
 
Reitings 680
Reģ: 16.07.2013
Ja kaut kas ir pretīgi, tad CellarDoor komentārs, jo tik liekulīgi teikt, ka paliek pretīgi, ka tādas sīkas problēmas, bet pēc tam tomēr iedziļināties.
Arī kad notiek traģēdijas, cilvēki turpina gribēt dzīvot labi un atrisināt savas problēmas. Nevajag mērīt kas ir smagi un kas nav. Šeit ir diskusija nevis par traģēdiju, kas ir notikusi, bet par šo meiteni.
Jautājums autorei - cik ilgi tevi tas nomāc? Kas mainījās tad, kad šī tava tendence sākās?
24.11.2013 20:24 |
 
Reitings 1378
Reģ: 24.05.2013
Saulains_Rīts, pārprati. Esmu pāri pārdzīvojumiem, un ar prieku iedziļināšos laicīgās problēmās.
24.11.2013 20:27 |
 
Reitings 1705
Reģ: 29.01.2009
Neredzu iemeslu, kāpēc autore nevarētu rakstīt savu problēmu. Nerakstīšana mirušos neatgriezīs atpakaļ. Necieņa, jo citiem ir lielākas problēmas? Tā būs vienmēr, tad jau nekad šeit nevarēs neko rakstīt. Drīzāk no šīs tradēģijas jāpaņem mācība, ka mums ir dota brīnišķīga dzīve, ko nevajag izšķiest, ir jāsteidz piepildīt savus sapņus, jākaļ pašam sava laime, ko arī autore dara, cenšoties pilnveidot savu personību.

Autorei - varbūt Tu pārāk esi iegājusi visā tajā sociālo tīklu ilūzijā, kurā liekas, ka tas, ko Tu tur izveido, ir Tava dzīve, un, ja Tu tur neko neieliksi, jutīsies kā izolēta no pasaules.
Varbūt Tev zema pašapziņa, jo gribas, lai citi apbrīno Tavas bildes, izskatu, nodarbošanos, kur esi bijusi, cik aizraujoša dzīve.
Iedomājies, ka sociālie tīkli ir tikai butaforija, maska, kuru cilvēki veido kā labpatīk, reizēm uztaisot pilnīgi pretēju tam, kas notiek reālajā dzīvē (esmu novērojusi daudziem cilvēkiem). Labāk tiecies pēc brīnišķīgām sarunām, sulīgām emocijām, tīrām jūtām, skaistiem skatiem un notikumiem reālajā dzīvē. Dzīve taču tikai viena. Vai Tu labāk gribi tukšu dzīvi un skaistu butaforiju sociālajos tīklos vai tomēr skaistu ĪSTO dzīvi, par kuru zina ĪSTIE cilvēki un nospļauties par paziņu paziņām, kuriem īstenībā ir vienalga? :)
24.11.2013 20:36 |
 
Reitings 35
Reģ: 09.04.2013
Sveika, Estere.

Ļoti iesaku tev neietekmēties no sociālajiem tīkliem, jo tajos parādītā "zelta" dzīve bieži vien ir tikai butaforija. Es pazīstu vienu meiteni, kuras dzīve tiek publicēta Instagram un viņa pusi sava brīvā laika velta tam, lai publicētu falšas fotogrāfijas - speciāli fotošopē, pērk lietas, lai fotografētu, ka viņai tās ir. Speciāli pucējas tikai lai nofotografētos, bet īstenībā nekur neiet u.t.t. Bet rodas iespaids, ka dzīvo ļoti saturīgi - tad skatoties no malas citām meitenēm rodas kompleksi, ka viņu dzīve ir garlaicīga.

Un tādu blogeru un sociālo personu ir diezgan daudz, kas mākslīgi veido savu tēlu.

Tāpēc mēģini skatīties uz visām šīm lietām, kā uz reklāmu, kā uz šovu. :)
24.11.2013 20:44 |
 
Reitings 309
Reģ: 17.06.2013
Man sada savas dzives izradisana liecina par pamatigu uzmanibas, milestibas un cienas/uzslavas trukumu. Varbut agrak vecaki/apkartejie cilveki ir bijusi loti prasigi pret tevi, un tev vienmer ir gribejies darit visu pareizi, lai tu beidzot tiktu noverteta, lai ar tevi lepotos? Varbut tev vienkarsi vajag blakus cilveku, kurs tevi miletu tadu, kada tu esi, un veltitu tev visu savu uzmanibun un kuram ari tu gribetu veltit visu uzmanibu, tad internets, citu cilveku viedokli un problemu klastisana klutu par pavisam nesvarigam un nevajadzigam lietam.
24.11.2013 20:47 |
 
Reitings 1378
Reģ: 24.05.2013
Lubene ļoti pareizi pieminēja par bērnību, vecākiem. Mūsu šībrīža problēmas bieži vien ir apbrīnojami saistītas ar bērnību.
24.11.2013 20:49 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
Tev laikam ir attention whore sindroms. Tev ir draugs? Draugi? Vecāki? Pavadi ar viņiem daudz laika, izrādi rūpes, uzmanību un mīlestību un saņemsi to pretī.
24.11.2013 21:37 |
 
Reitings 44
Reģ: 13.10.2013
Man laikam pirms kāda 1,5-2 gadiem arī ļoti gribējās vienmēr kaut ko twitterī ierakstīt, iečekoties katrā vietā, kur atrados utt. Un tad es vienā brīdī sapratu- nu priekš kam man to visu? Jo cilvēks ir laimīgāks, jo mazāk viņam ir vēlme sevi izrādīt ārpasaulei. Man joprojām ir draudzenes, kuras pašportretus varētu likt 3x dienā, raksta par un ap visu twitterī, bet tagad jau es tikai pasmīnu. Tāda sajūta, ka viņas šādā veidā vēlas sevi kaut kā pierādīt ārpasaulei. Muļķīgi!
Varbūt tev vienā dienā, gluži kā man, uznāks klikšķis galvā un sapratīsi, ka neko no tā tev nevajag.
Atstāj citiem par sevi vēl ko atklāt! Neesi kā atvērta grāmata.. tādi cilvēki nesavaldzina un neapbur!
Veiksmes!
24.11.2013 21:56 |
 
10 gadi
Reitings 3189
Reģ: 18.12.2012
Paldies par visiem komentāriem!
Šoreiz par traģēdiju nekomentēšu, ne tāpēc te nācu.

Likāt nedaudz paskatīties no citas puses, tomēr laikam arī ar savu tekstu īsti nemācēju paskaidrot to, ko vēlējos.
Pašvērtējums man ir pietiekams, nekad īsti neesmu jutusies kaut kādā mērā nenovērtēta, apspiesta. Ir lieliskas attiecības, ģimenē vienmēr viss ir labi bijis, uzskatu, ka audzināta esmu pēc, manuprāt, labākā iespējamā parauga. Tāpat arī ar draugiem un pārējo viss kārtībā.
Varbūt tiešām uz to visu jāpaskatās kā uz muļķīgu atkarību.
Īstenībā pat ir tā, ka galīgi publiski dalos ar ne tik ievērojamu informācijas apjomu, toties ar tuvākajiem vienmēr gribas visu izrunāt, aprunāt, pastāstīt. Ļoti gribētu iemācīties paturēt sev svarīgāko sev, nevis tajā dalīties vienmēr...
24.11.2013 23:31 |
 
Reitings 488
Reģ: 18.04.2013
Arī man bija tā,kā melisai. Nebija man ne zems pašvērtējums, ne draugu vai mīlestības trūkums, tieši pretēji - viss bija perfekti. Vienkārši vienā dienā uznāca apskaidrība un tagad ar vien retāk twitterī rakstu kaut ko, soc.tīklos nav nevienas bildes ar draugu, ir daudzas ar ģimeni,bet tās arī vajadzētu parevidēt.

Ticu,ka tev arī viss nokārtosies un pāries šis bums ;)
25.11.2013 01:14 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
ko jūs te ņematies nepārtraukti un pārmetat to, ka autore nesēro tik ļoti par Zolitūdē mirušajiem kā jūs. Noteikti arī viņai sāp sirds par to, bet te jau vienā diskusijā tika minēts saistībā ar šo te visu. Katru dienu traģiskās nāvēs daudz kur mirst cilvēki. Kāpēc šai sievietei nevarētu būt arī citas problēmas? Kāpēc kāds tagad ir jāvaino par to, ka viņa mēģina risināt SAVAS problēmas?
Par autores diskusiju- es tevi nedaudz saprotu. esmu mainījusi visu to, un man ir mainījusies uztvere, sākot ar to laiku, kad patiešām sajutos laimīga un daļēji dzīves piebildīta. man sociālie tīkli draugi, FB, utt vsp gandrīz neinteresē. jā, iespējams, reizi pusgadā ielieku kādas bildes, bet tā nav pašapliecināšanās vai kkas tml. ieteiktu tev vnk atrast lietas, nodarbes, kas tevi patiešām aizrauj. tā, lai vairāk pašai ne tikai laika pietrūktu sevi izrādīt sociālajos tīklos, bet arī to negribētos darīt. vai ir arī otrs variants. varbūt tu esi viens no tiem cilvēkiem, kuriem nepieciešama publicitāte, atpazīstamība. varbūt tā tavs iekšējais ES kliedz pēc tā, ko patiesi vēlas. tikai, ja tas ir tas, ko tu vēlies, atrodi pareizo ceļu un nekļūsti tikai par dzelteno lapu slavenību.
25.11.2013 09:35 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits