Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
neparastā, super, ka Tevī tāda apņēmība :) bērniņi taču jūtot, kad jāizvēlas savi vecāki, sākums būs grūts ar abiem cīnīties, bet vēlāk būsi ieguvēja, tieši tāpat kā es ar saviem dvīņiem - vienam otra kompānija visinteresantāka (l).
Lai Tev skaists gaidīšanas laiks un vieglas otrās dzemdības :)!


Par saņemšanos nākošajam - es vēl nevaru saņemties, kaut manējiem pēc nedēļas jau 4! :O Ja iedotu jau gatavu meitiņu, apmēram gadu vecu, tad parakstītos uz bērniņu :D pagaidām vēl nevelk, auklēju brāļa/māsas bērniņus, kad sagribas paucināties :)

melessii, mēs izdomājām, ka esam bērniņam gatavi un viss - ķērāmies pie radīšanas :)!
19.11.2013 16:11 |
 
Reitings 554
Reģ: 22.03.2013
the_one,

pašā sākumā cēlos ap 3-4, tad 6-7 (2 reizes). Tagad pēdejo mēnesi mazo ņemu pie sevis lielajā gultā un guļam kopā. Iedodu tik pupu un sīkulis ēd, kad un cik vajag. Jo ta celšanās, barošana, atkal ieaijāšana vnm aizņēma daudz laika, kā reuzltātā no rīta bija sajūta, ka nakti nemaz neesmu gulējusi. Ar tādu sistēmu kaut cik varu pagulēt. Citreiz nemaz nezinu, cik reizes naktī mazais ēda. Nemodinu es mazo, ja par ilgu guļ neēdis. Nepatīk man guļošus cilvēkus modināt :D Kad ilgi guļ, pec tam ar brēcienu pamostas un barošanas laiku nevar palaist garām. Nomodā pavada dienas lielāko daļu, pa dienu paguļot kādas 3-5 h kopumā. Man liekas, ka par maz.
19.11.2013 16:13 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Kad bēbi pirmo reizi var likt vanniņā? Katru dienu bēbim ir jāiet mazgāties tāpat kā mums - lielajiem? Kāda ir pareizā temperatūra ūdenim? Kad pirmo reizi jāgriež nadziņi ?
(t)
19.11.2013 16:19 |
 
Reitings 3774
Reģ: 12.02.2013
Protams, man nav bērnu un es nezinu kā es darītu, bet tā ņemšana gultā pie sevis visu laiku neatstās pēc tam problēmas, kad gribēsies, lai mazais guļ savā gultiņā? Vai arī tik mazam tas ieradums neveidosies?
Esmu redzējusi kā jau lielāki bērni vienmēr aizmieg vecāku gultā un ja naktī niķojas vienkārši tiek ņemti blakus. Pēc tam ir lielas problēmas ar to ritma izjaukšanu.
19.11.2013 16:19 |
 
Reitings 603
Reģ: 08.08.2012
arieta - kādas bija sajūtas, kad uzzināji, ka gaidi dvīņus? :)
19.11.2013 16:20 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
194, turies. :) Tici man, es tevi saprotu - man bija līdzīgi, kad biju stāvoklī. Tu esi malacis!
19.11.2013 16:21 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Es te vienā grāmatā izlasīju,ka pirmajos 3 men bērns guļ 16h diennaktī. un ēd ik pēc 2h. Gulēšana tur tiešām nesanāk.Bet tas viss laikam ļoti individuāli.
19.11.2013 16:24 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Endy, tā problēma ar gulēšanu gultā mēdz būt arī tiem bērniem, kas nekad nav ņemti blakus gultā. Piemēram, manējā (1,8 gadi) vakardien vienkārši paņēma savu segu un spilvenu un attusnījās pie mums gulēt pa nakti. Tāpat arī bērni, kuri regulāri ņemti gultā blakus, ar laiku vienkārši sāk gulēt savā gultiņā, tā kā ej nu saproti.
19.11.2013 16:25 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Man mazai patika rausties pie vecākiem, bet tas tāpēc, ka māja liela un bailīga... es tā domāju. :D

Paldies, Ance. Es šo pāris mēnešu laikā esmu iemācijusies tik daudz ko laist gar ausīm un garām, ka pat brīžiem liekas, ka nu jau nekas mani nesalauzīs. Uznāk tādi asaru brīži, bet reti. Esmu malacis. :D

Pff, tieši pirms ziemassvētkiem kvalifikācijas eksāmens. Man prieki pēc priekiem. :D
19.11.2013 16:29 |
 
Reitings 3774
Reģ: 12.02.2013
Ance, tad nu tas laikam tiešām ir ļoti individuāli. Vienkārši esmu daudz dzirdējusi un redzējusi kā vecākiem grūti iet, kad mazais visu laiku grib gulēt blakus gultā. Redzēju arī kā 2,5gadus vecs puika vienmēr aizmiga vecāku gultā un ja naktī pamodās tad brēca un gribēja tikt atpakaļ. Tikai pēc vairāku mēnešu ilgām pūlēm vecākiem izdevās izjaukt to ritmu.
19.11.2013 16:29 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Mūsu bērnam labāk patīk gulēt savā gultiņā, man liekas, ka blakus man/mums viņam ir karsti, traucē grozīšanās, kur nu vēl, ja sanāk elpot virsū, man arī traucētu. :D Citreiz pusdienlaiku abi snaužam lielajā gultā - katrs savā gultas pusē. :D

the_one, šķiet pirmo reizi dzirdu, ka ēd ik pa 2h, parasti iesaka ik pa 3 vai arī pēc pieprasījuma - kad bērns prasa - ok - citreiz tās ir 2h, citreiz 5.
19.11.2013 16:40 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Ar bērniem vispār viss ir individuāli. Varbūt viens no miljona ir tāds bērns, kad visu dara "pēc grāmatas" un "pareizi" reaģē uz audzināšanas metodēm. Kādreiz es arī uztraucos par to, ka manējā "neatbilst normai", bet jo lielāka viņa auga, jo vairāk mainījās arī mana domāšana.

Protams, ir lietas, kas nebūtu pieļaujamas attieksmē pret jebkuru bērnu, tomēr pa lielam audzināšana ir vidusceļš starp to, kā vecākiem ērtāk un kā bērnam labāk. Nav jau nemaz tik grūti izveidot bērnam pieradumu pret vienu vai otru lietu, šajā gadījumā - gulēšanu pie vecākiem - tomēr nereti izrādās, ka no tā pieraduma vieglāk atradinās bērns nekā vecāks, ja viņam to ļauj. Bērns jau nav tas, kurš domā: "Kā tā mamma bez manis tur guļ tajā lielajā gultā viena un noteikti skumst!", tā parasti ir pati mamma. Bērns to, protams, jūt.

Man ir piemērs. Pudele pirms miega. Līdz nesenam laikam meita pirms miega dzēra siltu pienu no bēbīšpudeles, tad vienā jaukā vakarā tā vienkārši sašķīda un nevienā no ciema veikaliem, kas vēl bija vaļā, mēs nevarējām dabūt, pie tam sanāca tā, ka mēs tieši tajā vakarā braucām uz teātri, tātad gulētiešana bija uz vecvecāku pleciem. Nu, ome teica - neko, tiksim galā, aizmigsim bez pudeles. Man, protams, stress un tā. Atbraucām mājās, omīte teica, ka nemaz neesot prasījusi pudeli un smukiņi aizgājusi gulēt. Nākamajā dienā man atlika tikai iedomāties par to, kā gan es viņu bez pudeles nolikšu un sākās brēkšana. Nu, neko, aizgājām ar pūlēm gulēt, nākamajā dienā nopirku jaunu un finālā bērns vienkārši viņu neņēma. Ej nu saproti. T;a arī dzīvojam bez pudeles.
19.11.2013 16:41 |
 
Reitings 554
Reģ: 22.03.2013
Es nez,man liekas, ka es savam bērnam nebūšu vajadzīga, tiklīdz iemācīsies staigāt un pats ēst. Viņš jau savos 3 mēnešos grib būt ļoti patstāvīgs un mūs ar tēti izmanto, lai pārvietotos, jo viss ir jāredz. Un guļ viņš savā gultā ļoti labi. Nemostās augšā, tiklīdz ielikts sava gultā. Bet kā būs tālāk, laiks rādīs.
19.11.2013 16:42 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Varu pateikt par personīgo pieredzi ar pudelēm un knupjiem. Nenosaukšu precīzi, bet laikam l;idz gadiem 3 tādus lietoju, nu, mamma man mazai deva un rezultātā - zokļa deformācija, priekšējie zobi stipri izbīdijušies uz āru.

Meitenes, kas gaida uz šo gadu, kas jums būs, puikas, vai meitenes?
Mēs tā ar draudzenēm paspriedām, un pēdējos 2 gados visām i rados, i draugos dzimsts puikass.
19.11.2013 16:52 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Man būs meitiņa :)
Kad bijāt stāvoklī un tagad tās, kas ir - punča fotosesijas taisījāt? :)
19.11.2013 16:59 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Meitenes, kas gaida uz šo gadu, kas jums būs, puikas, vai meitenes?


Mums puiks :)
19.11.2013 17:00 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Kad bēbi pirmo reizi var likt vanniņā? Katru dienu bēbim ir jāiet mazgāties tāpat kā mums - lielajiem? Kāda ir pareizā temperatūra ūdenim? Kad pirmo reizi jāgriež nadziņi ?
19.11.2013 17:00 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Mums būs fotosesija šonedēļ.Tagad domāju,vai nav par agru. Vēders galīgi nav liels.Vispār pilnībā paļaujos uz fotogrāfu,jo nepatīk man bildēties, ne pozēt, fotogēniska arī neesmu.

Jā, es arī pamanīju,ka apkārt puikas vien dzimst.
19.11.2013 17:03 |
 
Reitings 677
Reģ: 05.02.2010
Mari Teiksim tā, tādām lietām nevar sagatavoties, t.i. es visu atstāju dabas ziņā. Un ja godīgi no sākuma tiešām biju pārbijusies, jo domas par dzemdībām mani beidza nost. Bet tagad saprotu, ka nekur jau nelikšos, un ja bērniņš ir pieteicies, tātad tā ir lemts būt. Bet katrā ziņā pēc šitā izmantošu svecītes. Negribu nekādas tabletes, spirāles un vēl sazin ko. Kā noprotu, Tu jau arī esi mamma, vai ne? Kas Tevi attur no otrā? :

arieta Paldies par labiem novēlējumiem. ZIni, es pēc pirmā teicu tā, ka esmu ar mieru iznēsāt, audzināt, da jebko, tikai ne dzemdēt :D Un katrā ziņā, pagaidām es uzskatu, ka vislielākās problēmas ar bērnu ir, kad sāp puncis un nāk zobi, bet tas taču arī ir individuāli..

Endy* Manuprāt, mammai, t.i. vecākiem pašiem jāsaprot, kad beidzas šis laiks,es to domāju tā, ka viss atkarīgs, kāda ir bērna vide, audzināšana un viss pārējais..
19.11.2013 17:03 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.05.2010
Mari, kad pirmo reizi jāliek un cik bieži, nemācēšu pateikt, bet ūdens temperatūru varēja izmērīt ar elkoni, cik būtu atbilstošs karstums mazajam, ja vien es kaut ko nejaucu :) Nadziņiem pirmo reizi ir jāļauj pašiem nokrist un tad tikai sākt griezt, tā man brāļa sieva stāstīja.
19.11.2013 17:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits