Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
aaa.. nu tad skaidrs , es tikai nododu analīzes un tā lapa paliek pie ginekoloģes , laikam ... Es viņu neesmu redzējusi nekad :D
23.11.2013 19:55 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Kad nodod analīzes, saki ,ka gribi saņemt rezultātus uz e pastu arī un saņemsi arī tās sev. Tajās uzlīmēs,ko Gulbī iedod, ir parole,ko ievadīt,kad saņemsi uz e pastu rezultātus.
Visa māksla :D
23.11.2013 19:58 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
194, kādi blakusefekti? Vnk. cilvēks no mušas ziloni uzpūta, vēlāk taču viss tika paskaidrots un noskaidrots, ka viss kārtībā. Veikalā nopirktā maizē daudz vairāk kaitīgo vielu kā Elevit vitamīnos.
23.11.2013 20:02 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Par vitamīniem - protams, ka pārdozējot var būt sekas, arī pārēdoties būs sekas, tieši tādēļ tie ir vitamīni, kur ir liels koncentrāts, ar norādītajām dienas devām (parasti). Ne vienmēr un ne visi spēj uzņemt visus vajadzīgos vitamīnus tikai ar uzturu. Tas, ka dzer visus vitamīnus pēc kārtas man neliekas īsti normāli, bet reizēm tā ir vajadzība. Ļoti jauki, ja kāds spēj būt pie lieliskas veselības un visu nepieciešamo uzņemt apēdot. Runājot par vitamīnu kompleksiem - bieži vien trūkst uzreiz vairāku vitamīnu un viena vitamīna trūkums organismā ievērojami samazina iespēju normāli uzņemt kādu citu vitamīnu, tādēļ arī ir vairāki vitamīni kopā, jo tie viens otram palīdz, ja tā var teikt.
23.11.2013 20:09 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Kad nodod analīzes, saki ,ka gribi saņemt rezultātus uz e pastu arī un saņemsi arī tās sev. Tajās uzlīmēs,ko Gulbī iedod, ir parole,ko ievadīt,kad saņemsi uz e pastu rezultātus.
Visa māksla


A es nenododu pie Gulbja :p man ir Centra Labratorija ( laikam ), bet ko es ar tiem rezultātiem darīšu ... !? Es pilnībā uzticos savai ārstei ... :)
23.11.2013 20:42 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Man patīk palūrēt pašai,kas tur ir. Uzvilkties un sastresoties :D
23.11.2013 21:03 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
:D neesmu ārsts un negribu tādu tēlot :D
23.11.2013 21:07 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Robīte
Man pirmajās nedēļās ļoti prasījās kaut kas gāzēts, jo citādi kuņģis mazliet spieda. Dzēru, centos izvēlēties kaut ko citu, ne kolas un fantas, dieži cukura dēļ.
Par gulēšanu - kad vairs nevarēsi pagulēt, tad beigsi :D Nu uz vēdera es tīri psiholoģiski ilgi nevarēju pagulēt, bet mugura pati liks par sevi manīt :) Es no 7. mēneša beigām vispār nevarēju pagulēt, jo gūžas vnk uz pusēm lauza. Uz sāniem guļot modos no nenormālām sāpēm gūžās, uz muguras nevarēju paelpot un bēbis trakoja, uz vēdera, protams, ka nevarēju...gulēju pussēdus ļoti bieži, vai negulēju vispār. Uz WC ejot bieži asaras izsprāga, jo bija tāda sajūta, ka gūžas ar varu plēš uz pusēm. Māsai tik traki nebija.
Vitamīni - stipri individuāli. Es lietoju visu grūtniecības laiku un kamēr baroju. Uzskatu, ka neēdu tik veselīgi un sabalansēti, lai nodrošinātu visu, kas nepieciešams mazajam un man. Folijskābe ir pašsaprotama.
23.11.2013 21:14 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Es no 7. mēneša beigām vispār nevarēju pagulēt, jo gūžas vnk uz pusēm lauza. Uz sāniem guļot modos no nenormālām sāpēm gūžās, uz muguras nevarēju paelpot un bēbis trakoja, uz vēdera, protams, ka nevarēju...gulēju pussēdus ļoti bieži, vai negulēju vispār.

Man šis sākās ap 8. mēneša vidu un tagad ir ļoooooti pastiprinājies. Tik briesmīgas sāpes gurnos vēl nekad neesmu jutusi. Pagulēt praktiski nav iespējams, ja nu vienīgi pussēdus - kā tu saki.
Gribās ātrāk lai mazais nāk pasaulē un tad ar seju iekrist spilvenos un čučēt uz vēdera.. aahhh (l) :D
23.11.2013 23:34 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Gribās ātrāk lai mazais nāk pasaulē un tad ar seju iekrist spilvenos un čučēt uz vēdera.. aahhh


Man tas nesanāca :D Kā gulēju uz vēdera tā saspiedās krūtis un viss pludoja. Patiesībā arī uz muguras vairs īsti nepatīk gulēt, lai gan pirms tam tā bija vienīgā poza, kurā varēju pagulēt un uztraucos, kā varēšu pagulēt uz sāniem, kad vairs nevarēšu uz muguruas. Tagad lielākoties guļu uz vieniem vai otriem sāniem.
23.11.2013 23:49 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Man vienu brīdi bija mode gulēt uz muguras un ar rokām gaisā virs galvas, kaut gan pirms grūtniecības gulēju TIKAI uz sāniem :D
Tagad ļooti gribās izgulēties, tāds nogurums.. ārprāts. Man katru nakti sāp galva. Sāp gurni, sāp vēdera lejas daļa. Esmu izsmelta. Šad tad paraudu kā ņuņņa par to cik man grūti un cik viss ir slikti :D

Pēdējā laikā arī daudz domāju par to - kā būs, kad sāksies dzemdības.. kad tas notiks, dienā vai naktī.. vakarā vai no rīta.. kā tas sāksies.. vai ar sāpi vai ar ūdeņiem, cik ātri viss notiks, kā es aizbraukšu uz slimnīcu, kā to un šito.
23.11.2013 23:53 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Mari
Nuuuuu...es pirmo normālo nakti izgulēju tad, kad puikam bija 1 gads un 2 mēneši :D Nu līdzsvaram - vīra brālim meitiņa jau no 2 nedēļu vecuma izguļ visu nakti...tā kā atliek tikai cerēt :)
Simfīze nesāp? Tā ir pretīga sajūta un dumja sāpe...
Man pašai nesākās. Bija jau 42 nedēļas un stimulēja, pēcāk arī ūdeņus pārdūra, jo hormonālā stimulācija kā arī dzemdes kakla membrānas atdalīšana neko nedeva. Puika piedzima un varēja redzēt, ka ir tā kripatiņu pārstaigāts, bet ļoti minimāli, tā kā nopriecājos, ka piekritu stimulācijai.
24.11.2013 00:07 |
 
Reitings 102
Reģ: 02.01.2013
Ai,jo vairāk lasu,jo bailīgāk paliek. :D
Ar draugu esam runājuši par mazuli,viņš,cik noprotu,būtu gatavs jau tagad, bet ne es...Man vēl mazliet jānobriest. Un ja godīgi man ir bail. Bail,ka es neko nezināšu. Kā barot,cik daudz,cik bieži utt.. Esmu vienīgais bērns,neesmu auklējusi nevienu, pat neatceros,kad biju tuvumā kādam zīdainim,kur nu vēl turējusi rokās. Man ir bail,ka visu salaidīšu dēlī..
24.11.2013 00:18 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Oi, baigi nomierināji :D

Mēs jau ar vīru baigi ceram,ka uz Ziemassvētkiem varēsim mazo atstāt omēm un paši uz 1 diennakti aizlaist atpūsties, bet nu.. tas tāda sapņa līmenī :D Tomēr mazo jābaro man būs un nereāli kaut kur aizbēgt kaut uz 1 dienu. :)

Man laikam nesāp simfīze, īsti nezinu, bet kaunuma kauls gan sāp. Vecmāte kad ar mērlentu mēra vēderu, tad parasti uzspiežu uz tā kaula un tās ir sāpītes... uuuj
24.11.2013 00:19 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Kad mazajam jādzimst?
Es personīgi vēl tagad nevarētu atstāt tik ilgi puiku kādam. Tāds drebulis iekšā pat tad, kad uz dažām stundām paliek ar kādu (un ne kuru katru - manu mammu vai vīru/tēti). Bet tas jau baigi individuāli.

Monī
Ar pirmo sākumā neviena neko nezina :D Nu tīri teorija un tā. Manuprāt, pieskatīšana ne tuvu nav tas, kas 24/7 zīdainis uz rokām. Bet mammas ļoti ātri visu iemācās un zina pašas no sevis...mātes instinkts :)
24.11.2013 00:33 |
 
Reitings 102
Reģ: 02.01.2013
Papau

Nu ļoooooti ceru,ka tā būs un manī ieslēgsies visi snaudošie mātes instinkti,kas vien var būt. Jo reāli ja tā padomā...es nezinu neko! Labi,sapirkšos kaudzi ar grāmatām, bet šobrīd es lasu šo diskusiju un uzsūcuvisu sevī kā sūklis,jo man nav ne jausmas,cik ilgi viņi guļ,vai viņiem jāguļ,kā zināt kā barot nu visu visu...Es neko par to nezinu. Baidos,ka būšu stulba kā zābaks. :D
24.11.2013 00:39 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Grāmatas jau lasīt vari, par skādi nenāks, bet sagatavojies uz sliktāko :D Tad vismaz būs atvieglojums, ja būs vieglāk nekā cerēts. Man sākums bija grūts. Es tiešām neloloju cerības par to,cik viss būs skaisti un pūkaini, bet pirmie mēneši bija tāda maza ellīte. Iesaku iegādāties pretkoliku līdzekļus, vairākus, jo ne visi palīdz. Iesaku iegādāties pudelīti un no pirmās dzīves dienas dot mazliet padzerties siltu vieglu tējiņu (kumelīšu, fenheļa) vai ūdeni - jā, par spīti tam, ka tagad visi bļauj, ka zīdainim pietiek ar mātes pienu, dzert nevajag dot un bla, bla, bla - nepiekrītu tam un nepiekritīšu. Arī mana pieredze rāda, ka, jo agrāk bērnu pieradina dzert, jo vieglāk ir vēlāk, īpaši, ja bērns slimo un ir nepieciešams uzņemt ļoti daudz šķidruma. Turklāt šķidrums (īpaši tējas) palīdz atvieglot kolikas. Ja dod maisījumu, tad OBLIGĀTI jādod dzert. Man puika negulēja...nu tā, ka gandrīz vispār negulēja :D Baroju ik pa stundai, ja paveicās- pusotrai - pirmos 4 dzīves mēnešus. Pēc tam vairs neizturēju un pārgāju uz piena maisījumu - lai slavēta šī diena. Gulēja viņš man max 40min 2x dienā. Ok, ratos, pastaigājoties, izturēja 1,5h. Tātad atpūta pa dienu - 80min. Pārējā laikā ēda vai brēca dēļ kolikām. Principā visu laiku uz rokām vai ceļiem. Pa nakti tas pats - ēšana ik pa stundai, gulēšana - stipri nosacīta, bieži man uz rokām. Līdz ar maisījuma došanu, pārgāja kolikas - palika mazliet vieglāk, līdz 6mēn sāka nākt pirmie zobi - atkal jautrība pēc pilnas programmas :D Normāli (no-līdz) sāka gulēt 1g2mēn vecumā.
Paralēli pašai, kamēr baroju, krūtis sprāga pušu. Kamēr ar vienu krūti baro, pa otru 4 strūklās šļācas piens - tātad sagatavo daudz normāla izmēra marlītes vai dvielīšus - katrā mājas stūrī pa vienai. Noderēs gan tad, kad mazajam kaut kas atnāks atpakaļ, gan tad, kad pašai būs šādas sūces.
Sagatavo dažādus knupīšus. Es sākumā baigi gudri domāju, ka nedošu, nafig pieradināt, lai pēc tam ņemtu nost...beidzās viss ar to, ka vīrs 3.00 naktī skrēja uz veikalu un pirka pa vienam no katras firmas :D Paņēma silikona Avent, noņēmu bez problēmām 8 mēnešu vecumā.
Super lietas - barošanas spilvens, bērnu šūpuļkrēsliņš.
_________
Tā ir tikai mana PERSONĪGĀ pieredze. Visiem nav tik traki :) Māsai iet stipri līdzīgi vai mazliet trakāk, jo viņai puika vēl nesen stomatītu pamanījās saķert + negrib rāpot, bet diezgan agri ceļas kājās un mokās ar to, savukārt vīra brālim meitene ir absolūta miera mika. Tas bērns man liekas ne mirkli nav sagādājis vecākiem nekādas grūtības :) Absolūti ideāls zīdainis :D Lai gan visi jau viņi ir superīgi, bet domāju, ka ir vieglāk pielāgoties tad, ja viss ir labāk nekā plānots, nekā tikt galā ar šoku, ja gaidīts ir supermierīgais guļ-ēd-guļ bēbis!
24.11.2013 01:13 |
 
Reitings 102
Reģ: 02.01.2013
Papau

Paldies,ka padalījies! Neesmu stāvoklī un vēl nedomāju būt,bet pēdējā laikā ar draugu esam sākuši par šo runāt,tā kā man no tā neizbēgt. Agrāk vai vēlāk tas notiks,un kā jau teicu,lēnām uzsūcu sevī visu un ņemu jebkuru pieredzi vērā. Baidos gan,bet nu... :) Gan būs labi,kad tas laiks pienāks.
24.11.2013 01:23 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Protams, ka būs labi :) Kur tad liksies :D Ai, toties tagad, kad tādas mazas rokas apķeras ap kaklu un pasaka - Miiiii(l)uuuu! - tad vnk sirds aiz laimes pušu plīst un tas ir burvīgākais, kas uz pasaules vispār var būt!
24.11.2013 01:26 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Bija domāts - miiiii L uuuu - viņš kaut kā negrib šinī vārdā teikt L burtu, tad sanāk - Mīu! Biju ielikusi L iekavās, bet man te baigo smaidiņu ielika :D
24.11.2013 01:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!