Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 3647
Reģ: 26.12.2009
Ir dienas, kad vairākas stundas ir jāpavada rindās pie ārstiem. Un nē, ārsti nav tie punktuālākie cilvēki...

Viirs nevar pagaidiit ar beernu auto vai pastaigaajoties aaraa un ,ja jaapabaro, tad uz briidi tevi nomainiit?
Man veseliibas probleemas radaas veelaak un taadeelj pie aarsta devos ar beernu.
...
Esi meegjinajusi izskaidrot, ka tev ir mazs beerns, kura veseliibu neveelies apdraudeet vedot liidzi un nevari tik mazu beernu ilgi atstaat, jo vinjsh ir jaabaro? Varbuut esmu naiva, bet varbuut saprastu un atrastu tev kaadu risinaajumu?
06.02.2018 21:27 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Viirs nevar pagaidiit ar beernu auto vai pastaigaajoties aaraa un ,ja jaapabaro, tad uz briidi tevi nomainiit?

Mēs pagaidām tā arī darām. Kamēr vīrs sēž mašīnā, es stresoju uzgaidāmajā telpā. Nu labi, nav pārāk bieži jāvazājas pa ārstiem, bet man jau liekas, ka pārāk bieži. Pēc dzemdībām visi grib man visādas pārbaudes taisīt, lai izvērtētu riskus utt. Ai, negribu tajā iedziļināties. :-( Mans jautājums bija par barošanu ārpus mājas, atbildes saņemu un idejas radās. Paldies mīļš!
06.02.2018 21:39 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
7heaven, ja vien tie nav dzīvības/nāves jautājumi, es nesēdētu stundām uzgaidāmajās telpās... Meklētu variantus, kur tikt pie privātiem un punktuālākiem ārstiem. Bet jā, uz 6 nedēļu vizīti pie ginekologa man zīdainis bija līdzi, un tur man barošanai ierādīja kaut kādu palīgtelpu, kur uz palodzes bija abortu veikušo sieviešu anamnēzes (t) VC4, it kā normāla iestāde, bet pabarot nebija kur. Pieļauju, ka ārzemēs jebkurā klīnikā/poliklīnikā būtu speciāla telpa.
Esmu arī barojusi mašīnā, jo alternatīva bija smirdīga invalīdu tualete.
06.02.2018 22:10 |
 
10 gadi
Reitings 214
Reģ: 13.05.2011
Ļoti daudzām meitenēm vīrs ir tikai pirmās divas nedēļas mājās,tad jāstrādā no 9-18.Vispar,ziema ir pats nepateicīgakais laiks ar mazu,mazu bērniņu.Sargi veselību un lai mazais saldi čuč naktis :)
06.02.2018 22:13 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Ir jau daudzas jaunās māmiņas, kam vīri brauc komandējumos vai vispār strādā ārzemēs un mājās ir maz, bet palīgu, kas varētu mazo pieskatīt, nemaz nav. Un kas tad to māmiņu vietā kārtos visas darīšanas, kuras jānokārto? Nav jau runa, ka ar mazu zīdaini meklē izklaides, bet ir lietas, kuras jāatrisina, un nav variantu... Par tēmu runājot, iesaku arī attiecīgajās iestādēs apjautāties, varbūt atrodas tukša telpa vai kāds kabinets, kur bērnam nomainīt pamperu un pabarot. Vismaz, kad manējie bija zīdaiņi un nācās ar viņiem kaut kur iet, gadījās, ka man pat piedāvāja kādu telpu, ja radās tāda vajadzība. Un tuntulēšanas problēmu ļoti labi atrisina Lodger tipa guļammaisi.
07.02.2018 08:23 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
SOMA- SLINGS Plusi, mīnusi, noderīga lieta vai nē? Domāju par tiem slingiem uz riņķiem vai somveida. Šalli es nemācēšu uzsiet.
07.02.2018 09:23 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Ar slingiem dikti jāskatās, kurš piemērots pavisam mazam bēbim. Tiklīdz bērns pats tur galviņu, tā var praktiski visus. Es ieteiktu MeiTai slingu vai ergosomu, bet abi varianti ir apmēram no 4 mēnešu vecuma. Runājot par noderīgumu, - es nevarēju iedomāties savu ikdienu bez slinga.
07.02.2018 09:34 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
https://minikid.lv/kengursomas-un-slingi/slingi/womar-banana-zaffiro-n11-slings-soma?p=24369
Te rakstīts, ka varot no dzimšanas. Negribu pirkt dārgu, jo nav zināms, ka bēbim vispār patiks tur gulēt. Bet man ir šaubas, vai nav kaitīgi mugurkaulam no tāda verķa. No otras puses, mājās būtu vieglāk ko padarīt, ja bēbis būtu līdzi un rokas brīvas...
07.02.2018 09:39 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
7heaven Man konkrētā tipa slings liekas neērts. Turklāt tad tas vienu reizi jāliek uz vienu pusi, otru uz otru pusi, lai nekaitētu sev un bērnam. Bet nu, katram pašam jāizvērtē, kas nu kuram labāk der un patīk. Lai saprastu, kas un kā, var pieteikties uz slinga apmācību, tad konsultants parāda visādus slingi veidus un kā tos lietot. Vislabākais, ja ir no kā aizņemties, lai saprastu, vai tas vispār ir tavs, jo tiešām ir bēbīši, kuriem slingā nepatīk.
07.02.2018 09:58 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
7heaven, to linkā ielikto noteikti neņem, par šo visi speciālisti šausminās, ka kaut kas tāds vispār ir izdomāts. Es arī neredzu baigo jēgu no praktiskās puses, jo normālajā slingā/ergosomā mazais daudz mierīgāks ir, jo ir tik tuvu mammai, bet šitajā vienk karājas k kur, nē, nē, tad jau labāk bez nekā nekā ar šo. Noteikti iesaku pamēģināt vispirms, gan jau jābūt kādai draudzenei, radiniekam kam tādam. Un, ja mazajam patiks, tas būs ļoooti labs pirkums. Mēs ļoti daudz izmantojām slingu sākumā, ļoti labi noderēja gan tad, kad mazā kreņķīgāka, gan dodoties uz visādām vietām, kur ar ratiem grūti, pēc tam, kad kļuva pietiekami liela, pārgājām uz ergo somu, kas ļoti labi noder joprojām, jo mazā ir pieradusi, ka tur var gan mierīgi pagulēt, kad uznāk miegs, bet nav tuvumā ne gulta, ne rati (pat ballītes laikā mierīgi varu ielikt somā un viņa guļ, neskatoties uz to, kas notiek apkārt), gan arī joprojām noder vietās, kur ar ratiem nekādi. Starpcitu, esmu pat barojusi mazo ergosomā. Ja mazais ir no tiem, kam iepatīkas, uz šo ieteiktu baigi netaupīt, nepirkt banānenes, mīkstās ķengursomas utt., labāk tad andelē mandelē lietotu un labu iegādāties.
07.02.2018 10:37 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Un par to nemācēšanu - netā noteikti var atrast, kā pareizi uzsiet, domāju, ka jābūt gan video, gan ar bildēm pamācībai. Man pat ir no vieniem kursiem bildes, kur soli pa solim tas ir attēlots, ja neko neizdodas atrast, varu nosūtīt.8-)
07.02.2018 10:42 |
 
Reitings 1531
Reģ: 28.07.2017
Skaidrs, šis variants tad atkrīt. Nevienam pazīstamajam man apkārt nav slinga, tāpēc arī šaubos par pirkšanu. A ja nu izmesta nauda vējā, jo bēbim nepatīk...
07.02.2018 11:38 |
 
Reitings 2
Reģ: 19.05.2017
Sveiciens! Es gan esmu pasīva foruma lasītāja, nevis aktīva tā dalībniece, bet šoreiz mani reāli nošokēja liela vairuma māmiņu attieksme pret bērnu trokšņošanu dzīvoklī. Vai tiešām Jums ir vienalga, ka Jūsu bērns traucē augšējiem/apakšējiem/sānu/ vienalga kuriem kaimiņiem? Man pašai ir 2 bērni, viens no tiem vēl mazulis. Un es neuzskatu, ka man pienāktos kādas privilēģijas, jo man ir bērni. Kā arī es pati negribu, lai virs manis ievāktos ģimenīte, kurā bērniem tiek ļauts mest mantas pret zemi, braukt ar plastmasas riteņmašīnām, skriet kā sacīkšu trasē u.tml. Es kā apakšējais kaimiņš noteikti justos ļoti ļoti nelaimīga un principā nostādīta bezizejas situācijā. Nu nav lielākajā daļā dzīvokļu labākā skaņas izolācija. Un ir rotaļlietas, kas paredzētas tikai un vienīgi ārpustelpu aktivitātēm. Tāpat kā skriešana pa dzīvokli man nav pieņemama. Kā es risinu savu bērnu trokšņošanas jautājumu? – pavisam vienkārši – liels, pabiezs paklājs, matracis no vecā dīvāna uz kura var lēkāt līdz nelabumam pēc sirds patikas. Tā ir manu bērnu spēļu zona Es saprotu, ka mani tulīt noēdīs bez sāls, un teiks, ka esmu vispār nenormāla, bet es tiešām negribētu, ka virs manis kāds met mantas pret zemi vai ripina mašīnas ar plastmasas riteņiem. Ieteikums, ja grib klusumu, tad jādzīvo privātmājā, arī nav nekāds reāli viegli realizējamais ieteikums. Īpaši Rīgā, kur cenas mājām ir kosmoss.
07.02.2018 12:27 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
7heaven, ja esi no Rīgas (citās pilsētās laikam arī piedāvā), tad vari iečekot manislingi.lv, tur tiek piedāvāta noma un nodarbības, pieņemu, ka tur arī vislabāk varētu uz vietas apskatīt, kāds jums slings der un vai vispār der. :-)
07.02.2018 14:04 |
 
Reitings 1607
Reģ: 26.01.2016
7heaven, ja kas, andelemandele.lv pilns ar mazlietotiem un nelietotiem slingiem pārdošanā ;) manīju arī mai tai slingus
07.02.2018 14:30 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Kur variet ieteikt mazai meitenei Rīgā veikt ausu caurduršanu? Manējā ļoti sagribēja.
22.02.2018 15:13 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014

Kosmētiskais talks var būt kancerogēns, jo tas var būt piesārņots ar azbesta šķiedrām. Plaši izmantojot to zīdaiņiem „mazuļu pūdera” veidā, talks var izraisīt respiratoras problēmas no tā ieelpošanas, kas bieži vien beidzas ar nāvi. Tika pierādīts, ka talka izmantošana ģenitāliju apvidū ir saistīta ar līdz pat 3 – 4 reizes straujāku olnīcu vēža attīstību.

 
Es vienīgā pirmo reizi par to dzirdu? Parasti cenšos būt uzmanīga ar zīdaiņu kopšanas produktiem un kopumā zinu, ka Johnsons baby eļļas u.c. darinājumi ir mēsli, bet par šo esmu pamatīgā šokā.
Citur raksta, ka tas nav pierādīts, bet, nu, gan jau nav dūmu bez uguns. :-O
12.03.2018 17:02 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Man šķiet, ka pie mums tas bērnu pūderis nav pārāk populārs, jo ir jau dabiska alternatīva - likopodijs. :) To, ka talks var būt tik kaitīgs, agrāk nebiju dzirdējusi.
12.03.2018 17:19 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Vai tad mūsdienās vēl ir mammas, kas pūderē bērniem dibenus? Ir taču kvalitatīvas autiņbiksītes, kas labi uzsūc un ja tiek regulāri mainītas, pasargā autiņzonu no mitruma.
12.03.2018 17:36 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Viedā minka, acīmredzot, vismaz viena ir!
Meitu ļoti prasās iepūderēt. Bieži paliek sarkanas kāju rieviņas un dibens.. agrāk arī ļoti sarkana sarīvējās rieviņa, kura zem kakla. Pat līdz jēlumam.. katru vakaru bija jāiepūderē. Pamperus netaupu un mainu laicīgi. Bērni mēdz būt atšķirīgi. Ar puiku man tāds pat nopirkts nebija. Viņam nekad nekas neapsārta un nesarīvējās.
Protams ir arī citi līdzekļi ar kuriem var panākt vēlamo efektu, taču es vairāk par faktu, ka kaut ko tādu noteikti daudzas nezin un mierīgu sirdi pūderē savus mazos, nedomājot, ka tādā veidā var kaitēt tiem.
12.03.2018 18:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits