Musulmaņi Latvijā

 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Labvakar!
Skatos pa LTV1 raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", šodien ir par eksperimentu,kur sieviete tērpusies burkā mēģina atrast darbu/izīrēt dzīvokli/iepirkties. Darbā neviens īsti negrib ņemt un izīrēt dzīvokli arī.

Vai jūs izīrētu dzīvokli musulmaņiem,kuri arī nesā tradicionālo burku? Vai dotu darbu šādām sievietēm?
Tagad domāju vairāk par Latviju,jo citur pasaulē tomēr to musulmaņu krietni vairāk.
18.10.2013 22:09 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Un vēl.. Tu Latvijas vēsturi zini? Tas nekas, ka mūsu senču sievietes arī tika pirktas par naudu, kā tu izsakies?
21.10.2013 00:33 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Tātad, tu Delfi komentāru neņem vērā, jo... ? Ar ko tur komentētāji ir sliktāki par tiem, kas komentē tevi piemeinētajos labajos forumos? Tu zini kas ir tie cilvēki, kas sēž aiz komentāriem, kādi viņi ir un ar kādām tiesībām tu visus sadali divos maisos?

Tātad - atveram Delfu linku. Redzam "Viena veca drushka appreceejaas ar musulmani..", "Kaut vai skandāls - Francijā augusi musulmaniete apprecējās ar musulmani-ieceļotāju..", "brā\ļameita pirms laika apprecējās londonā ar muslimu no marokas..", "man brālim draudzene aprecējās vai dzīvoja ar musulmani,..". Katrs otrais komentārs ir no sērijas "viena tante teica". Ļoti maz ir komentāru par savu pieredzi. Ja tu tādiem avotiem uzticies, tad nu.. skumji. Turpat daži pat tur izsakās, ka tas viss ir sviests ("90% vecu tantu runas un medijos saklausitas/salasitas mulkjibas.."). Es uzticos pirmām kārtām zinātniskai literatūrai, kur savas emocijas netiek paustas, un otrām kārtām pieredzei, ko pauž cilvēks, ar kuru konkrētais notikums noticis.
21.10.2013 00:31 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
... un naudai vai mantai, kura tiek samaksāta it kā par sievu, caur viņas aizbildņa (tēva vai vecākā brāļa) rokām ir jānonāk pašas jaunās sievas īpašumā, tikai to jau nu islāma noniecinātāji jums nestāstīs!
21.10.2013 00:29 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Tātad, arī tu uzskati, ka normāli ir nopirkt sievieti par naudu?
Tad kāpēc nav arī pretēja likuma, ka sieviete var paņemt sev vairākus vīrus, galvenais, lai var maksāt?

Nu tas protams ir normāli, ja ir jāsastāda līgums, lai vīrs tevi nesistu.
Un Latvijā - sievietes pašas ir vainīgas pie tā, ka dzīvo ar šādiem varmākām un dzērājiem, tikai, mums tā nav katra otrā ģimene. Gribas teikt, tāds tādu atrod, jo es neesmu satikusi nevienu vīrieti, kas pret mani atļautos kaut vai iedomāties pacelt roku, lai arī kā dzēris viņš nebūtu.
21.10.2013 00:28 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Islāmā pastāv tāda lieta kā laulību līgums, kurā sieviete var izteikt savas vēlmes atskaitot to ko Islāms aizliedz. Viņa var iekļaut līgumā, ka vīrs viņu sist nedrīkst vai nedrīkst apņemt otru sievu vai jebko ko viņa vēlas.

Tieši tā! Un otro sievi var apņemt tikai pēc pirmās sievas piekrišanas, pēc tam, kad ir apmierinātas visas viņas prasības pēc mājas lieluma, iekārtojuma un zelta daudzuma, kurš viņai pieder. Katrai sievai ir jadzīvo atsevišķā mājā vai atdalītā mājas daļā. Pats vīrs var dzīvot kaut uz ielas - tas nekur nav reglamentēts. Vīram ir jānodrošina pilnīgi vienāda attieksme pret visām sievām, sākot no seksa, uztura naudas un beidzot ar īpašumu vērtību, kuri katrai no viņām tiks uzdāvināti. Ja sieva strādā, vīram nav pilnīgi nekādu tiesību uz naudu, kuru viņa nopelna (viņiem pat reliģija nosaka, ka izdevumu nav jādala ne uz pusēm, ne - citādi), tai pat laikā vīra pienākums ir uzturēt visas sievas ar visiem viņu bērniem.
21.10.2013 00:25 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Tātad, tu Delfi komentāru neņem vērā, jo... ? Ar ko tur komentētāji ir sliktāki par tiem, kas komentē tevi piemeinētajos labajos forumos? Tu zini kas ir tie cilvēki, kas sēž aiz komentāriem, kādi viņi ir un ar kādām tiesībām tu visus sadali divos maisos?

Es sapratu. Paldies par diskusiju, bet es nevēlos vairs runāt ar cilvēku, kas uzskata, ka sievieti var nopirkt par naudu, turklāt, ne vienu, bet vairākas.
21.10.2013 00:25 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
194, man nav neko grūti argumentēt. Es tikai neredzu jēgu iedziļināties sarunā ar cilvēku, kurš par nopietnu avotu ņem Delfus vai kādu citu interneta neoficiālo informāciju. Par islāmu esmu mācījusies skolā un tādēļ man šāda kaktu informācija liekas smieklīga. Ja tevi tiešām interesētu, es varētu ieteikt konkrētāku literatūru un arī interneta avotus, ko palasīt. Tā, protams, ir teorija, ja tevi interesē reāla pieredze, tad ir arī musulmaņu forumi, saiti.
Ātri pārskrienot acīm, patiesība ir rakstīta tikai vienā no taviem linkiem (preceties.lv), kas, šķiet, ir kāds konspekts no normālas literatūras un kurā es neko sievietei diskriminējošu nesaredzēju. Delfu pieredze ir bullšits, kaut kādi konkrētu cilvēku izteikumi vai grāmatas - protams, ir radikāļi, ko jau senāk teicu. ASV tika izdota grāmata-pamācība, kā sist savus bērnus. Vai no tā izsecināsim, ka visi amerikāņi sit savus bērnus? Nē taču.
21.10.2013 00:21 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Islāmā pastāv tāda lieta kā laulību līgums, kurā sieviete var izteikt savas vēlmes atskaitot to ko Islāms aizliedz. Viņa var iekļaut līgumā, ka vīrs viņu sist nedrīkst vai nedrīkst apņemt otru sievu vai jebko ko viņa vēlas.
21.10.2013 00:17 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
āt "vīram jāpaziņo sievai tas, cik sitienus viņa saņems: vienu, divus, trīs, desmit,


Būtu baigi kruta, ja pie mums kāds likums regulētu sievas iedunkāšanu, a to atvelkās vecis sadzēries mājās, mauc sievai pa mordu, a šī pat nezina cik vēl viņu dauzīs.
21.10.2013 00:12 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
maļina
Man ir pazīstamas musulmaņu sievietes, kas dzīvo uz vietas "savā" zemē gan izglītotas, gan knapi pamatskolas izglītību. Tādu kardināli domāšanas atšķirību kā šeit mēģina mālēt nav, atskaitot to ka attiecības ar pretējo dzimumu ir tikai pēc laulībām. Viņas ir ļoti pašpārliecinās, nav tādu kompleksu par izskatu kā rietumniecēm. Un interesanti ka dažās musulmaņu valstīs kas gājušas cauri grūtiem vēstures periodiem, sievietēm kuras ir analfabētes bērni ir ar augstāko izglību.
21.10.2013 00:08 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Maļina, esmu lasījusi pietiekami dažādīgu litertūru, tāpat arī skatījusies dažādus dokumentāla tipa raidījumus. Interesējusies par daudz un dažādām lietām. Mana valoda šajā jautājumā parāda manu nostāju.
Es to visu varu uzrakstīt arī pieklājīgi, bet tas neatklātu manu domu pilnībā.
Šobrīd, es redzu, ka tev ir grūti argumentēt savu nostāju par sievietes ''vērtību'' šādās ģimenēs, tāpēc tu izvēlies personīgus apvainojumus, kurus es tev neesmu veltījusi nevienā no saviem komentāriem.
Tātad, nespriedīsim par cilvēkiem, pēc tā, vai viņi izmanto vārdu pipele, vai vīrišķais dzimumorgāns, bet pēc tā, kā tiek uzturēta diskusija.
21.10.2013 00:05 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Žurnāls Esquire apkopojis dažādu islāma ētikas un šariāta speciālistu padomus musulmaņiem sievu sišanā, tostarp pamācības par to, kādas sievas ir pelnījušas kāvienu, pa kurām ķermeņa daļām jāsit un kas, to darot, jāsaka.

Tā, piemēram, žurnāls citē doktoru Muhamedu al Arifi, kurš kādā TV pārraidē izdalījis trīs sieviešu tipus, "ar kurām nav iespējams sarunāties bez rīkstes." Kā pirmās al Arifi min "meitenes, kas tā audzinātas," proti, tādas, kuru vecāki nepaklausības gadījumā arī lietojuši miesassodus. Otrais tips esot sievietes, kas "ignorē vai izturas augstprātīgi" pret savu vīru, bet trešajā kategorijā ietilpstot "izvirtušas sievietes," kuras neklausa savus vīrus tik ilgi, kamēr "nesaņem kāvienu."

Tāpat al Arifi norādījis, ka sievietes jāsit ar "kaut ko vieglu, piemēram, zobu birsti vai roku" un vīrietis, "iekaustot sievu, liek viņai saprast - sieviete, tu esi aizgājusi par tālu." Turklāt aizliegts sist pa seju, jo "zilumi var padarīt sievieti neglītu." Arī cits žurnāla pieminēts speciālists, grāmatas "Sieviete islāmā" autors Mohameds Kamals Mustafa atzīst, ka jāizmanto viegli priekšmeti un sitieni nedrīkst atstāt zilumus vai rētas un tos nedrīkst raidīt pa jutīgām ķermeņa daļām, piemēram, vēderu, seju, krūtīm, galvu, bet gan pa tādām vietām kā rokas un kājas.

Arī ģimenes attiecību eksperts doktors Gazi al Šimari piekodinājis, ka nekādā gadījumā nedrīkst sist sievietei pa seju, turklāt "vīram jāpaziņo sievai tas, cik sitienus viņa saņems: vienu, divus, trīs, desmit," norādījis al Šimari, uzsverot, ka "sievietes jāsit uzmanīgi, jo mērķis nav nodarīt sāpes, (...) uz sievieti pirmām kārtām iedarbojas emocijas, nevis sāpes," žurnāls citē al Šimari.

"Sievietes var sist, jā, taču pastāv daudzi veidi kā tas darāms: ja sieviete ir tieva, tad jāsit ar spieķi, ja viņai ir spēcīga miesasbūve - ar dūri, ja apaļīga - ar atvērtu plaukstu. Tādā veidā tas, kurš sit, pats negūst traumas," žurnāls citē citu ekspertu, grāmatas "Islāma seksa etiķete" autoru Džordžu Buski.

Taču žurnāls norāda, ka saskaņā ar televīzijas kanāla Al Jazeera iknedēļas raidījumu "Šariāts un dzīve", sišana der ne katrai sievai. "Dažas sievietes uztver sāpes kā pazemojumu, bet citas ar to samierinās. Tieši pēdējās var ietekmēt ar sitieniem, ja tās ir sacēlušās pret saviem vīriem."

Savukārt grāmatas "Jūs vaicājat, islāms atbild" autors Abdullatifs Muštahiri norādījis, ka fiziski ietekmēt sievieti drīkst gadījumā, ja "viņa atsakās darīt visu, lai liktos vīram pievilcīga, atsakās apmierināt vīra seksuālās vajadzības, bez atļaujas iziet no mājas, nevērīgi izturas pret saviem reliģiskajiem pienākumiem," citē žurnāls Esquire.

@interneta avoti
21.10.2013 00:01 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Tas ir domāts atbildē 194.
20.10.2013 23:59 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Melns, un tu pats nepiederi šai barbaru kultūrai?

Cenšos distancēties, labi, ka ir iespēja un pietiek prāta dzīvot tā, kā uzskatu par vajadzīgu pats.
20.10.2013 23:59 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Manuprāt sen jau ir laiks izbeigt strīdu.
20.10.2013 23:59 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Tava valoda ir tik sulīgi bagātīga un sapratne par normālu literatūru tik greiza, ka turpmākai diskusijai neredzu jēgu. Domāju, ka ar dažu labu "tumsonīgu" un "apspiestu" musulmaņu sievieti izveidotos daudz sakarīgāka saruna.
20.10.2013 23:59 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Tā saucamās "rietumu kultūras" ("kultūras" - ha,ha,ha), kurā tumsonīgie musulmaņi nevēlas iekļauties, sastāvdaļa. Nav brīnums, ka viņi jūs uzskata par agresīviem barbariem. Pelnīti.

Tad ko vinji lien pie agresiivajiem barbariem dziivot? Lai tak paliek savaas maajaas!Neba barbari vinjus pie seviim aicina, pashi vien naski skrien uz veestnieciibaam kaartot imigraacijas papiirus. Pashi jau zemapzinjaa saprot, ka vinju zeme nav nekaada medusmaize, taapeec izveelaas paarcelties uz Rietumiem. Nekas, kristieshi shai faazei, ko muusdienaas sauc par viduslaikiem, tika veiksmiigi paari, gan jau arii musulmanji tiks. Labi, ka to saak apzinaaties un arii pie vinjiem saak paraadiities taads vaardu savienojums kaa cilveeku tiesiibas. Un uz shiis nots arii sarunu beigshu. Izskataas, ka mums katram ir preteejs viedoklis un pie taa abi arii paliksim.
20.10.2013 23:59 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Melns, un tu pats nepiederi šai barbaru kultūrai?
20.10.2013 23:57 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Nevis rietumu veertiibas, bet gan sievietes daba, tik tavi miiljie draugi to nomaac, iesleedzot sievietes maajaas un vinjas nogalinot par paskatiishanos uz citu viirieti, neljaujot maaciities un ietinot melnos palagos. Tas, ka ar tik brutaalaam veertiibaam tiek apspiestas sievietes, ar to nav jalepojaas, par to ir jaakaunaas.

Ak, šausmas! Kāda apspiešana! Nē, draudzene, šīs ir nekas cits, kā rietumu vērtības! Rietumu vērtības un nekas cits! Tā saucamās "rietumu kultūras" ("kultūras" - ha,ha,ha), kurā tumsonīgie musulmaņi nevēlas iekļauties, sastāvdaļa. Nav brīnums, ka viņi jūs uzskata par agresīviem barbariem. Pelnīti.
20.10.2013 23:53 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Lūddzu, es neesmu augusi šajā kultūrā un uzskatu to par nepieņemamu. Tu pati atbildēji uz visu skaidri un gaiši, kāpēc šāds cepiens. Turklāt, kāpēc man pieņemt viņu kultūru, ja viņi nepieņem manējo?
Man ir vienalga tik tālu, kamēr tas uz mani neattiecas. Bet ja man uz ielas atļaujas aizrādīt, ka es izskatos kā prostitūta, jo mana kleita ir tikai nedaudz pāri celim un pusgarām rokām, un tai ir dekoltē, tad tas jau vislielākajā mērā attiecas uz mani. Tā jau ir svešu uzskatu uzspiešana. Un viss, tu mani nekad nepārliecināsi par citu taisnību...

Un kāpēc Delfi ir sliktāks par tām reliģiskajām grāmatiņām? Ar ko dažs labs delfu kulturāls komentētājs,kurš runā pēc savas pieredzes (nerunāju par visiem), ir sliktāks par kaut kādas grāmateles sarakstīšanu? Tu biji klāt kad tās bībeles rakstīja? Varbūt tas bija bars sadzērušos veču, kam tik ļoti patika drātēt visu, kas kustas, ka šie nu izdomāja padarīt saviem pēctečiem dzīvi vieglākuu un sarakstīt pāris papīrīšus, kas viņiem dod neizmērojamas tiesības,salīdzinot ar sievietēm, ja vien, ir nauda... veiksmīgi, visi apmierināti, jo sievietes taču arī tā audzinātas... vienalga, ka tavs vīrs pipeli pamērcē vēl pāris caurumos pirms tevis, galvenais, ka viņš arī tev iesprauž vismaz reizi 4 dienās. :)
20.10.2013 23:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits